Skocz do zawartości

CGHub znika z internetu


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no i pytanie "Jak dalej zyć ?"

No bo jeśli nagle, bez zapowiedzi znika taki serwis jak CGHub, to jak teraz komuś "zaufać" , w sensie osiąść na innym serwisie.

Taki drawcrowd, który chyba przejmie schedę po CgHub nie ma nawet stopki, kontaktu, forum nic poza głównym wallem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf: Jarkowi chodziło chyba raczej o samego Fejsa. Jak rozumiem taka metafora (przypomniał mi się wpis telthony, której jestem fanem, polecam jej bloga, nie ma wielu wpisów, ale jeśli są ciekawe przemyślenia - http://telthona.blogspot.co.uk/2013/10/po-co-grafikowi-fejsik.html).

 

Zernat: dopóki zamieszczacie prace, coś się dzieje! :) Co prawda jest coraz trudniej z czasem, ale w moim przypadku serwis to hobby i trochę uzależnienie. 15 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, żartowałem z tym Putinem. Ale jak inaczej wytłumaczyć taką dziwną decyzję biznesową, jak nie dekretem dyktatora?

Miesiąc temu w dwa tygodnie zamknięto serwis-dostawce reklam działającego od 8lat mającego kilkanascie mln gier (cos jak reklamy google ale w grach przeglądarkach) na ponad 40tys portali. Spółka zlikwidowała serwis, by lepiej wygladac w raporcie kwartalnym przed przejęciem. Nie chcieli tego sprzedać itp. po prostu wyłączyli serwery i zwolnili ludzi dając wszystkim jakieś 2tyg.

 

Właściciel lavabit zamknął swój serwer, bo dostał 48h na udostępnienie serwerów i całej zawartości NSA.

 

Róznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tym zagraniem sa spaleni. Pewnie znajdzie sie sporo ludzi ktorzy skorzystaja z ich nowego tworu jesli taki powstanie ale ile osob zaufa im po tym jak tak po prostu znikneli? To jak z partnerem ktory zdradza - zdradzil raz i juz trudno mu zaufac.

Tak ogolnie mowie - ja tam nawet konta nie mialem wiec mi to rybka. Ale przegladalem czesto prace roznych wymiataczy. Draw Crowd sie rozrosnie do tego czasu i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę szkoda, CGhub był jednym z najbardziej profesjonalnych i wpływowych portali. no ale cóż, nie ma co płakać. może jak sprawa ucichnie to ktoś wyjaśni o co poszło. a póki co możemy tylko gdybać.

 

Ale wcale nie zdziwiłabym się, gdyby ta ekipa stworzyła nowy portal. Szczerze mówiąc, trochę na to liczę :) wieloletnie doświadczenie i możliwość postawienia strony na nowo? Świetna okazja do zrobienia portalu jeszcze lepiej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi: to nie jest wina Shakuro, tylko właścicieli portalu. Jak masz wykonawcę na umowie, to wykonawca musi robić to co zleceniodawca każe. Nie rozumiem tego negatywnego nastawienia do Shakuro, jako jedyni wzieli na klatę odpowiedzialność powiadomienia ludzi co się w ogóle stało. no i jakby nie było, portal pod względem technicznym był niezawodny :)

 

Olaf: moim zdaniem przydałby się nowy odpowiednik CGhuba. Ani dA ani drawcrowd nie jest w tym klimacie. Głupio byłoby pozwolić drawcrowdowi urosnąć, kiedy nie reprezentuje on sobą nic poza tumblrowym infinite scrolling, facebookowym wallem i durnym wybiórczym i do tego randomowym eksponowaniem komentarzy pod grafikami :D tylko czekam aż ten program będzie eksponował hate pod grafikami. wtedy zacznę się śmiać i chodzić na drawcrowd dla rozrywki XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuło się jakiś taki respekt przed CGhubem, przynajmniej ja. Pokazywałem tam tylko to, co miałem najlepsze, bo wszystko tam sprawiało wrażenie takiego och, ach, światowej klasy artiści i w ogóle, wstyd było wszystko pokazać, co się ładuje na deviantart. I też przeglądało się fajnie - może dzięki właśnie temu. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje zazwyczaj odwalają przesadnie pobożni, pruderyjni, bogaci inwestorzy, którzy pewnego dnia, w końcu, sprawdzają na co idą ich pieniądze i widzą nagie panie oraz wizerunki szatana. :)

 

ekhm openoctave, 3dcoat(ten jeszcze funkcjonuje, ale jak długo), itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fejsie ktoś wrzucił to: http://drawcrowd.com/ wygląda zachęcająco

 

Takie akcje zazwyczaj odwalają przesadnie pobożni, pruderyjni, bogaci inwestorzy, którzy pewnego dnia, w końcu, sprawdzają na co idą ich pieniądze i widzą nagie panie oraz wizerunki szatana. :)

 

 

ekhm openoctave, 3dcoat(ten jeszcze funkcjonuje, ale jak długo), itd.

Sporo w tym prawdy. Mógł to być też porywczy inwestor który się na coś obraził z dnia na dzień. Np na piwie jakiś "artysta" mu dziewczynę wydupczył i się postanowił zemścić zamykając site.

 

Co do 3D Coat, to rzeczywiście słabe gdy twórca na siłę stara się przemycić swoją wiarę w produkcie... i w "about" pisze o tym, że ma nadzieje że produkt nie będzie wykorzystywany do grzesznych celów ;)

Teraz już trochę wyluzował, bo ludzie go pocisnęli, żeby sobie to darował, bo takie podejście to bzdura itd.

 

Cyfrowa Krucjata !! :D

Edytowane przez Creator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kramon lecisz z koksem :D Jakiś theme na Wordpress'a dopiszesz kilka featuresów których Ci brakuje i voila :D

 

prawdę mówiąc miałem w planach otworzyć taki portal/blog ze zbiorem najlepszych stuczek do blendera, ciekawych tricków z nodami, itp no taki zbiur bo mam tego sporo sam też kombinuje dość mocno. były by odniesienia do dobrych filmików na YT też time lapsów i tak dalej. no i oprócz tego news feed, ale narazie czasu nie mam ale będzie będzie zrobione ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na behance to fotoszopowi dizajnerzy liżą się po jajcach. Już po kilku miniaturkach widać hipsterstwo , ale czegoś wiekopomnego, to się nie doszukasz szybko, a na cghub przebierało się w awensomnesności i ciężko było o coś słabego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności