Skocz do zawartości

LoopdeLoop, czyli cykliczne animacyjne wyzwanie


w8jek

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio odkryłem bardzo ciekawą stronę: http://www.loopdeloop.org/

co około 2 miesiące pojawia się tam temat animacji, technika jest dowolna, długość też, jedyny warunek (oprócz nawiązania do tematu) to to, że animacja musi się zapętlać.

może ktoś z Was brał w tym udział? może kogoś zmotywuje to do spróbowania z następnym tematem?

 

ja zgłosiłem swoją propozycję pierwszy raz na temat "chicken":

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok, zatem został ogłoszony kolejny temat: "SIX", czas jest do 28 maja, więc do roboty!

 

April/May 2017 theme: SIX

“I mean some doctor told me I has six months to live

and I went to their funeral.“

Keith Richards

 

Always wear cute pyjamas to bed, you’ll never know who u will meet in your dreams. Joel Madden

Read more at: https://www.brainyquote.com/quotes/keywords/cute.htmlAlways wear cute pyjamas to bed, you’ll never know who u will meet in your dreams. Joel Madden

Read more at: https://www.brainyquote.com/quotes/keywords/cute.html

Celebrate our sixth birthday with us by making a loop to the theme of SIX.

 

Stuck for ideas? Well, how about; Six year old birthday parties, Sesame Street counting and number of the day clips, the satanic mark of the beast, half a dozen, six strings on a guitar, a six pack, six feet tall of six feet underground, six degrees of separation, the sixth sense, hexagons, hitting a six in cricket, the number of legs of most insects, or making fun of the New Zealand accent springs to mind.

 

http://www.loopdeloop.org/theme/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

wychodzi na to, że sam prowadzę ten wątek..

w każdym razie, pół godziny przed czasem skończyłem swoją propozycję na temat "6",

spróbowałem przedstawić przysłowie "gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść",

świetne postacie i jeszcze lepszą kuchnię stworzyła: https://www.artstation.com/artist/cat_kaczmarek,

a oto animacja:

 

 

to była walka z czasem i świadomy jestem wielu niedociągnięć, zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk..

Edytowane przez w8jek
nie widać wideo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo- dzieki:) co do audio to zdaję sobie sprawę, miałem niecałą godzinę, żeby znaleźć dźwięki i złożyć, ale teraz na spokojnie chce usiąść i jak poprawię dźwięk to podeślę upgrade, mimo wszystko polecam takie wyzwanie każdemu, za kilka tygodni powinien pojawić się nowy temat, warto się zawziąć i w wziąć udział, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chociaż się zapoznał z twórczością Autora to nie wyskakiwał byś z takim komentarzem, nawiasem mówiąc chyba wyssanym z palca bo nie pasuje do Ciebie ani do innych artystów, Artystów lub nawet ARTYSTÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo...

Idzie nowe... nawet Baggins oświadcza publicznie, że Wiedźmin..... którego będzie kręcił nie będzie tylko rzeźnikiem potworów...!!!...???...:)))

Pierdzenie i rzyganie do zupy... to mielizna z YT....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie po raz kolejny grzecznie poprosic o ignorowanie postow, ktore nie maja odrobiny sensu i sa zwyczajnym belkotem. Komentujac te bzdety przestajemy zwracac uwage na to co wazne. A tutaj mamy kawalek na prawde fajnej animacji - skupmy sie na niej ;)

 

W temacie zatem:

 

Hahahah ten loop jest boski :D Usmialem sie bo zapomnialem o pierwszej pani i kiedy wrocila... Uh.

Swietny styl, bardzo przypadl mi do gustu. Dzwiek mi nie przeszkadza - spelnia swoja role. Fajna sprawa.

Byc moze spodobalyby Ci sie narzedzia z Krity do animacji 2D. Sporo dobrego a Krita darmowa to i sprawdzenie nic Cie nie kosztuje.

 

https://docs.krita.org/Animation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans Panowie buduje postawy i sztukę... ;)

Zabawa animacją w temacie zupy zasługuje oczywiście na dosadną krytykę. Chociaż jeżeli spojrzeć na gar jak na metaforę sztuki, to zyskuje głębi. Może za płytko patrzycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up- bardzo dziękuję, miło, że się podoba,

ta animacja nie miała na celu poruszyć żadnego waznego problemu wszechświata, była raczej ćwiczeniem z lekkim humorem;

program krita wydaje mi się być bardziej do animacji wektorowej, a ta póki co nie interesuje mnie tak bardzo:)

(jakieś dziwne dyskusje się pojawiły, ale niestety nie jestem w temacie, żeby się odnieść)

niemniej jeszcze (jak pisałem wcześniej) wrzucam wersję z poprawionym dźwiękiem:

[video=youtube;F-PMJe2-PwY]

myślę, że jest bardziej przystępna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko napisze, ze Krita jest jak najbardziej do rastrowego, tradycyjnego rysowania i wektorki tam sa sprawa marginalna. To taki darmowy Painter z opcjami do animacji. Oczywiscie jesli sie czujesz najlepiej w PSie to juz nie mecze tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo- dzięki, ale to chyba od większości zależy?

@Nezumi- póki co after effects, spine i photoshop mi wystarczają, może kiedyś jak będę miał więcej czasu to spróbuję, a zgadywałem, że to wektorowa animacja, bo interface bardzo podobny do flasha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie minusujcie agdybybyl bo potem muszę rozwijać jego posty żeby przeczytać. Jest na forum kilka osób co wzbudza kontrowersję, raz się z nimi zgodzę raz nie, ale mimo to nie chciałbym, żeby ktoś został automatycznie zbanowany. Poza tym takie decydowanie o tym kto co ma czytać też nie jest w porządku. Niech każdy sam oceni.

 

Co do animacji, ma ciekawy klimat i styl. Przypomina mi klimatem Tima Burtona. Bardzo mi się podoba. Liczę, że zrobisz w przyszłości coś dłuższego w podobnej estetyce. Może jest jakaś historia którą byś chciał opowiedzieć. W moim rankingu animacji, trafi do prac WWWoja i PodwojneD do których, co jakiś czas wracam.

 

Wymiotowanie do zupy, rzeczywiście trochę kontrowersyjne, ale to rzeczywiście, może być to jakaś alegoria. Jedni doszukają się obecnej sztuki inni forum internetowego ;). To już sprawia, że nie jest to coś takiego zwyczajnego. A wydaje mi się, że na tym też polega sztuka, żeby postać i pomyśleć co autor miał na myśli. Jak coś jest dobre to zaczyna żyć własnym życiem, nawet bez względu na zamiary autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tshayka- dzięki bardzo, podobają mi się wszystkie interpretacje, jednak jak wspominałem, to traktuję jako luźną formę ćwiczenia, a co do animacji, w którym rzeczywiście miałem zamiar coś opowiedzieć, to jak przeszukasz moje rzeczy, to myślę, że coś znajdziesz, a planów i scenariuszów mam jeszcze na kilka większych projektów, większych, czyli cos co zajmie więcej czasu niż kilka tygodni po pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tym razem wpadł mi dosyć rozbudowany pomysł, ale letnie wyjazdy i zrobiłem coś w półtora dnia, w zasadzie pomysł o tym samym tylko dużo prostsza forma, niemniej, myślę, że jak będzie trochę czasu, to wrócę po wakacjach do właściwego pomysłu, animatik zdążyłem zrobić więc nie zginie, a oto moja propozycja na temat PIZZA:

[video=youtube_share;1RioPbfI4N8]

może tym razem ktoś się zdecydował też?

 

p.s.

zrobiłem też na podstawie tego wersję niezapętloną:

[video=youtube_share;datR_Qjk_kc]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Świetny klimat!

Zaleciało połączeniem Outrun (słoneczko) z Hotline Miami.

A animatik to na dłuższy loop czy jakiś shorcik?

Tutaj tylko brakuje mi więcej inbetweenów albo zrobienie tego full pixel art.

 

Sam chciałem wystartować, bo temat pizzy jest mi bliski, ale jednak czasu brakło (mimo ze dają go wiele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osael- dzięki, no właśnie nie miałem też czasu siąść do tego tematu tyle ile bym chciał, dlatego ta krótka weekendowa wersja, a stylistyka była poniekąd wymuszona właśnie mało płynną animacją (z powodu braku czasu..), a pixel artu nie umiem na tyle, żeby go zrobić wystarczająco dobrze;)

 

co do animatiku, to mam zamiar zrobić short o podobnej historii, tylko bardziej rozbudowany z dalszą akcją, ale to nie wcześniej niż za dwa miesiące nie siądę do niego, a do tego czasu pewnie wejdzie jeszcze nowy loop:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalo- dzięki, a co do kwestii loopa, to masz rację, tzn. założenie pierwsze (to do czego zrobiłem animatik) jest/będzie logicznym loopem, ale z braku czasu musiałem to uprościć do takiej wersji jaka jest, traktuję te comiesięczne loopy jako niezobowiązujące ćwiczenie, a myślę, że jakbym teraz odpuścił to ciężko byłoby mi później wrócić, a tak udało mi się już podejść trzeci raz, teraz trudniejszą motywacją będzie wrócić za 2 miesiące do tematu pizzy i zrobić go jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem i mi nie udało się nic zrobić, ale to z powodu, że siedziałem nad większą animacją, którą pewnie się Wam pochwalę po nowym roku (na razie nie mogę jej upubliczniać),

niemniej jest nowy temat, a czas do końcówki stycznia:

 

CURRENT THEME:

BUG

 

Deadline:

JAN 28 at 11:30pm

in your timezone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy temat to ŚWINIA

PIG

Deadline:

March 24 at 11:30pm

in your timezone

 

po kilkumiesięcznej abstynencji postanowiłem wrócić do loopów,

tym razem w pierwszy weekend spróbowałem zrobić najprostszy pomysł jaki mi przyszedł do głowy,

oto: Boneless Pig

[video=youtube;l1-yXjD-DiU]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności