Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. SWRSC odpowiedział ASY2002 → na temat → Hardware
    mam Splinter Cell Chaos Theory - moja karta to GF 6600, czyli Pixel shader 3. W grze można przestawiać sobie między Pixel Shader 1.1 a 3.0 - różnice w wyświetlanym obrazie są kolosalne. PixelShader 3.0 daje naprawde ładne efekty, hdr rendering to coś wspaniałego - np jeśli patrzysz na bardzo jasny obiekt, np słońce na jedej z map, reszta dookoła robi się dużo ciemniejsza, podobnie jest z lampami.
  2. render łądny, ale troszke pomieszane style: medernistyczna szafeczka pod oknem i klasyczna komoda
  3. wciskanie buttona "render"
  4. no no Kannu, potrafisz ludzi mile zaskoczyc ;)
  5. SWRSC odpowiedział patry → na temat → Work in progress (WIP)
    możesz przyciąć FG fallof-em, będzie się szybciej liczyć i renderowac
  6. Globall Illumination Zwiększ max num. photons per sample do około 50000 - wyeliminujemy artegakty przy większej energii. Max sampling radius - dostosuj go odpowiednio do sceny FinalGathering zobacz na Samples 200 i ustawieniu max/min na 1/0,1 albo nawet 0,5/0,05 max depth możesz mieć mniejsze, chyba nie amsz w scenie dużo warstw przez które muszą przedzierać się promienie fg?. Render Sampling quality filter na Mitchel przestaw W światełku widze że masz decay na 1,6 to bardzo skarjna wartość, lepiej nie schodzic poniżej 1,8, tymbardziej w takij scenie.
  7. SWRSC odpowiedział polon → na temat → mental Ray
    "to nie wina rendera tylko usera" gdzies to ktos kiedys napisal....
  8. SWRSC odpowiedział Dmk → na temat → 3ds max
    pokaz scene i ustawienia
  9. SWRSC odpowiedział SSn4k3 → na temat → Wolne dyskusje
    ja bede, bo to jakies 40km od domu :)
  10. no rekomendacje to dać!!!
  11. wiadomo, że klienta obchodzi wyłącznie produkt, bez otoczki. Ale: - gdybyś nie był dobry w tym co robisz, nie posiadałbyś otoczki w postaci dużej mocy obliczeniowej kompów (chyba ze masz hojnych rodziców) - gdybyś nie był dobry w tym co robisz, nie zarobiłbyś na legalne oprogramowanie - gdybyś nie był dobry w tym co robisz, rzadko byś dostawał poważne zlecenia - gdybyś nie był dobry w tym co robisz, nie zależałoby Tobie na większych zarobkach "Otoczkę", o której mowa nie należy traktować w sensie przedmiotów, oprogramowania itp. tylko jako Twój własny dorobek, do którego doszedłeś własnymi siłami, własnymi umiejętnościami, wieloma wyrzeczeniami i często kosztami. Praca projektanta/grafika nie jest pracą, którą można wykonywać po firmowym szkoleniu. Trzeba samemu sobie stworzyć własną "otoczkę", za którą płacą poważni klienci, gdyż wiedzą, że wydają forse na projekt, który wykona dla nich osoba profesjonalna, będąca "w temacie".
  12. vv3k70r Ja się zawsze z Tobą zgadzałem, ale nie zawsze w pełni :) czasem masz zbyt ideologiczne podejście do sprawy, mówisz jak "powinno być", ale często nie zważasz na realia Polski (które tak naprawdę sobie sami ugotowaliśmy). ale to: "i jeszcze jedna wazna rzecz- nie handluje sie z golodupcami, nawet nei siadaj z takimi do stolu, jak ktos nie ma kasy to Ci nia nei zaplaci..." "i nei boj sie negocjowac powyzej przyzwoitego, lokalnego pulapu, bo sam skonczysz na truskawkach..." jest jak najbardziej świętą racją, Nie należy się bać reakcji klienta na podaną stawkę, tak jak to część naszych forumowiczow robi - walcie śmiało stawki, które was NAPRAWDĘ satysfakcjonują i są adekwatne do Waszych umiejętności oraz czasu poświęconego projektowi; - piszcie umowy tak, żeby klient niepotrzebnie nie marudził - nie róbcie poprawek wynikających ze zmiany koncepcji klienta za friko! i najważniejsze - więcej pewności siebie życzę :) Tyle z mojej strony, manifest taki ;P
  13. a moze na białym tle?
  14. 2860421 23:30:52 witam! mysle ze teraz jest odpowiednia chwila zebysmy sie poznali... SWRSC 23:31:47 pewnie fota bedzie zaraz 2860421 23:31:50 moje fotki sa tutaj milosne-fotki.8l.pl/?kto=%d --------------------- tylko nie wlazcie na link bo to pewnie trojan jakis
  15. no to może qmc to pojedź :) 2/10 bo od Ciebie spodziewam się większego poziomu :) potraktuj to jako mobilizację
  16. nom, tak jak Siwy: za dużo jednolitych powierzchni, dodatkowo gryzie mnie brak jakis wykonczeń takich jak np. listwy podlogowe.. i te kwadratowe sofy... A najbardziej razi w oczy bardzo słaba jakość GI - ja wiem ze IRR mapa jest szybka, ale, żeby dostarjać ją do takich wartości? a gdzie shading? reasumując: prokekt 5/10 render 2/10 (jak na Ciebie, młodziak by dostał więcej ;P)
  17. a w SCCT versus ktos lupie?
  18. SWRSC odpowiedział patry → na temat → Work in progress (WIP)
    przeciez mowie - ustawiles radiusy w FG takie, ze jakość shadingu jest poprawna
  19. SWRSC odpowiedział patry → na temat → Work in progress (WIP)
    GI ładnie ustawione, niestety na takich ustawieniach Mental długo bedzie liczył, Tweety ale on ma ustawione generowanie photonow w ustawieniu swiatla, a nie globalne, takze wszystko jedno co tam wpisze
  20. akurat do tej sceny photony nie sa potrzebne, mozesz wszystko załatwić samym Final Gatheringiem, a jesli masz zbyt ciemne miejsca to pobaw się ustawieniem falloff w FG (im mniejsza wartość stop tym jaśniejsza scena)
  21. słabe teksturki troszke, zbyt się rozmywają, tylko to mi nie pasuje. Na jedym renderku kanapa wygląda jak fotka, zarypiście :) Na minus jeszcze postawie to, że jak dla mnie zbyt pusto na tych renderkach, jakies wykonczenia schodkow, szklaneczki itp....
  22. rozszerz zakres świecenia mr_areaSpot na całą scenę. horyzont najlepiej ukrywa się dodając jakąś roślinnośc, obiekty itp, dzięki temu nie ma aż tak ostrego przejścia pomiędzy niebem a terenem
  23. w mentalu nie da sie zrobic, żeby obiekt emitował photony. Możesz jedynie za pomocą mapy output dla materiału w self_illumination i przy pomocy FinalGatheringu stworzyc świecący materiał.
  24. bombastik-fantastik - :) troszke za ciemno pod biurkiem, ale to nic nie szkodzi, świetna pracka
  25. renderki ładne, ale nie chciałbym mieć takiej łazienki :p

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.