Skocz do zawartości

Pojazd 3D : E-100 Krokodil


Pixel-Factory

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest checker, ale dając go na kilkanaście obiektów po unwrapie ma on na nich różną wielkość. Jak teraz dopasować skalę... Tak jestem zielony z mapowania, jeszcze tego nie ogarnąłem ;)

Ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Logos ,można to w locie na oko robić ( i czasem mi się to zdarza ) albo urzyć rescale elements w edytorze unwrapu. Ja pracująć w maxie 2011 mam jeszcze ten starszy edytor unwrapu więc mam mniej opcji ustawiania i skalowania ,ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia i odrobiny wprawy ,żeby pod starszym maxem nieźle radzić sobie z unwrapem bez użycia jakiś dodatkowych programów typu Headus's UV Layout czy Unwrella.

 

- - - Połączono posty - - -

 

DrRambo ,siatki poprawione ,faktycznie właziły w ożebrowanie kratek.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Tylna płyta :

tb86.jpg

 

odvs.jpg

 

i wentylatory

3zbx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detal tego modelu powoduje że znowu chcę siedzieć nocami i coś dłubać...jasny gwint - jakbym umiał w skale rzeźbić to bym Twój pomnik pacnął gdzieś w Poznaniu na rynku:) Za wytrwałość, poszukiwanie referencji, umiejętności i samozaparcie żeby pchać projekt do przodu. Respect

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY Peter_F !!! Już już mówię prosze Pana :D

Tak jak przy poprzednim projekcie wszystko obiektowe jest.

Czyli najpierw maska wymodzona w PS'ie nałożona na obiekt ,

potem nadaję emiter dla particle flow jako ten obiekt i nadaję żeby cząsteczki były tylko w miejscach wymaskowanych .

I stąd mam dane gdzie póżniej glu3d stwoży warstwę błota .większe nagromadzenie cząsteczek to grubsze głoto.

potem unwrap obiektu ( warstwy błota ) i do Zbrusha , szybkie podrzeźbienie i to tyle . wszystkie śnieci jak liście trawy i gałązki w toni błota to juz MultiScatter ,przy czym trzeba było stwożyć nową maskę żeby rzucało obiekty tylko w miejscach gdzie normalnie trawa włazi i się klinuje oraz w miejscach najgłęgszego błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież dwie strony wcześniej pisałem jak trawa jest robiona:

 

"Tak jak przy poprzednim projekcie wszystko obiektowe jest.

Czyli najpierw maska wymodzona w PS'ie nałożona na obiekt ,

potem nadaję emiter dla particle flow jako ten obiekt i nadaję żeby cząsteczki były tylko w miejscach wymaskowanych .

I stąd mam dane gdzie póżniej glu3d stwoży warstwę błota .większe nagromadzenie cząsteczek to grubsze głoto.

potem unwrap obiektu ( warstwy błota ) i do Zbrusha , szybkie podrzeźbienie i to tyle . wszystkie śnieci jak liście trawy i gałązki w toni błota to juz MultiScatter ,przy czym trzeba było stwożyć nową maskę żeby rzucało obiekty tylko w miejscach gdzie normalnie trawa włazi i się klinuje oraz w miejscach najgłęgszego błota. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa , strasznie to motywujące :D

troche więcej odnośnie ziemi i błota na pojazdach jest w moim poprzednim vipie :

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=88535&highlight=

 

Fajnie byłoby gdybyś kiedyś zechciał zrobic tutorial opisujący dokładnie krok po kroku przebieg tworzenia tego błotka.

Z przykładowymi ustawieniami, aby wiadomo było od czego wyjśc.

No będę czekał z utęsknieniem, bardzo chciałbym się tego nauczyc!

 

A model, cóż nie będę oryginalny... wygląda świetnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem że wszyscy chcieli by tutoriale .ale doba ma tylko 24 godziny ( jakie to niesprawiedliwe :) ), a ja zaangażowałem się w tyle różnych projektów że teraz na prawdę nie wiem w co ręce wlożyć .

Ale przecież opiasałem zasadę mojego działania w poście do Petera_F ,to przecież nie jest aż tak skomplikowane,no i jeszcze w poprzednim vipie też opisywałem błoto krok po kroku.

Pamiętam o obiecanym tutku i zamieszczę go jak tylko obrobię się w bierzącymi projektami i zakończe moje występu gościnne przy kilku innych przedsięwzięciach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doprawdy nie naciskam, fajnie że w ogóle chcesz się tym podzielic, z autopsji wiem że o takie sztuczki jest bardzo ciężko i wynikają one z setek godzin spędzonych z programem.

Może i jest to proste w wykonaniu, ale wymyślenie/opracowanie takiego tricku to już zupełnie inna sprawa, i z tego co widzę wiele osób podziela moje zdanie bo nadal nie kumają jak to wymodziłeś :)

 

Tak czy inaczej dziękuję, i będę cierpliwie czekał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności