Jump to content
Papa Pio

Teczka 3D - Blender

Recommended Posts

Posted (edited)

Dobra, czas wrócić... cierpię na brak czasu na 3D, ale jakiś taki wewnętrzny przymus mam, więc dłubię... robię w Blenderze i nie nastawiam się (przynajmniej na razie) na żadną specjalizację... plan jest taki, żeby robić prace do końca... chciałem zrobić 12 potworów w tym roku, ale raczej tego nie widzę... za mało późnych wieczorów... ale coś tam jednak zrobię... wiem, że poziom tu na forum jest teraz taki, że klękajta narody... ale ja tez chcę w 3D!!! (i co zrobisz?... dokąd pójdziesz?...)... tak więc na start "Hydra" (a raczej 3 gigantyczne węże) zrobione na w oparciu o tutorial Zahariasa Reinhardta... całość w Blenderze.... tylko textury proceduralne... 

Hydra Finito Logo - małe.png

Edited by Papa Pio
  • Like 7

Czas na potwora nr 2 - na razie nie będę oryginalny i wezmę się za smoka - wiadomo.... każdy grafik jakiegoś smoka zrobić musi... a że akurat nadrabiam "Grę o tron" (jakieś 7 lat do tyłu jestem), to trochę inspiruję się taką wersją tych bestyjek....  na razie model... oczywiście akcja dzieje się w Blenderze.... a celem jest ukończona ilustracja...

D0006.png

• Like 5

Fajnie się robi. Powalcz z lepszą anatomią kończyn i stawów w ramionach i skrzydłach to podniesiesz realizm tej pracy. Podpatrz jak wyglądają takie detale u gadów lub innych podobnych stworzeń.

Ok... jest coś takiego... myślałem czy nie dać jakichś ognistych klimatów, ale ostatecznie zrobiłem takie...  

D0026 - Małe.png

• Like 1

Ten moment gdy człowiek zrobi coś i ma pozory zadowolenia z siebie, a potem obejrzy coś takiego....

miazga... totalna miazga... ale i motywacja 😄 to chyba nie był ostatni smok jakiego zrobiłem...

4 minutes ago, Papa Pio said:

Ten moment gdy człowiek zrobi coś i ma pozory zadowolenia z siebie, a potem obejrzy coś takiego....

Po pierwsze nie uzywali Blendera tylko kilku specjalistycznych softow. Po drugie pracowala nad tym ich smokiem spora grupa ludzi - ktos inny rzezbil, ktos inny teksturowal, rigowal a jeszcze ktos inny animowal i skladal calosc. Tutaj masz wideo z ZBrush Summit - Dan Katcher, ktory wymyslil design i rzezbil te smoki. Mozesz sie przyjrzec ile roboty przy tym bylo i jaka wiedza potrzebna 🙂 Tez kilka technik mozesz podgladnac. Ogolnie ciekawie opowiada:

• Like 1
  • Thanks 1

Jestem tego świadomy... Ale mimo wszystko widać przepaść... A ja już jestem taki typ, że lubię robić to czego zrobić się nie da... taka moja mentalność... nikt nie potrzebuje smoków w Polskim kinie... nie mam fachowego oprogramowania, ani nawet dość czasu, ale lubie zadawać sobie pytanie, ile byłbym w stanie zrobić z tego czym dysponuję...

Swoją drogą co sądzicie o nowym smoku w wiedźmina od Netflixa?

• Like 1

15 godzin temu, Papa Pio napisał:

Swoją drogą co sądzicie o nowym smoku w wiedźmina od Netflixa?

Jak dla mnie to bardziej jakąś wiwerne przypominało. Mi ogólnie się mało co podobało w tym serialu, także moją opinią nie musisz się sugerować.  

Dobra misie pysie... czas na trzeciego stworka... jakieś pomysły?

A wiesz, że myślałem o czymś krakenowatym? Ciekawy koncept, choć skrzydła wydają mi się pozbawione sensu... Rozważmy...

Podpinam się pod Xaia. Rób Cthulhu, bo tak sie nazywa ten jegomość!

No i dobra... ale nie będzie identyczny... muszę trochę sobie uświadomić z czym mam do czynienia, ale już teraz wiem, że ten na rysunku jest za mały (w odniesieniu do trawy, na której stoi)...  podłubiemy... zobaczymy co wyjdzie...