Skocz do zawartości

RTX 3090


maciek3d

Rekomendowane odpowiedzi

are you fucking kiding me? farma na laptopach no tego jeszcze nie grali 🙂 3080 dostępne 2 sztuki na krzyż w Polsce za cenę 7k+ 3090 od 10k, 3060 i 3070 od 4k z groszami. Gdyby mi tę 3090tkę przysłali to swoje stare 2080ti mógłbym sprzedać prawie bez straty po 2 latach używania. 

Indie podobno mają w planach zakazać znowu całkowicie handlu krypto, już kilka lat temu też to wprowadzili ale tylko dla firm i banków ale po 2 latach zakaz cofnięto bo był niekonstytucyjny, teraz temat wraca i ma zakazać każdemu handlu. Jakby to przeszło to trochę się może odbić na notowaniach krypto i może uścisk zelżeje, gdybyb Leon Mózg przestał pajacować na twitterze sterując bydłem to też by pomogło 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy takich stawkach to nie ma się czemu dziwić, a bitcoin szczytuje i już jest niemal na poziomie górki z początku stycznia no to na dłuższą metę można zapomnieć o normalnej cenie gdy takie pasywne koparki dają większy zysk niż jakakolwiek uczciwa praca. Podobno sprzedawcy też czasem biorą karty z firm i potem sprzedają po olx-ach czy innych allegro z 1 czy 2 tys przebitką, i w sumie nie ma się czemu dziwić ale uczciwy człowiek do pracy czegoś takiego nie dostanie tylko kopacze dwutlenku węgla 

https://www.cnbc.com/2021/02/05/bitcoin-btc-surge-renews-worries-about-its-massive-carbon-footprint.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem sobie ceny różnych kart, głównie to co jest dostępne. Rok temu jak składałem komputer kupiłem GTX 1660 za tysiaka bez żadnych promocji, teraz nówka kosztuje 2000zł a używki po 1400zł 😲

Jakbym nie potrzebował komputera do pracy to nic tylko sprzedać...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że dłuuugo się to nie zmieni, a może być jeszcze gorzej. Nadchodzi wielki kryzys gospodarczy na świecie i dużo wskazuje na to, że kryptowaluty mogą być dobrym zabezpieczeniem, więc pęd na kopanie już jest i będzie coraz większy 🤬

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PLS napisał:

Obawiam się, że dłuuugo się to nie zmieni, a może być jeszcze gorzej. Nadchodzi wielki kryzys gospodarczy na świecie i dużo wskazuje na to, że kryptowaluty mogą być dobrym zabezpieczeniem, więc pęd na kopanie już jest i będzie coraz większy 🤬

Twoj post sie wlasnie wysmienicie postarzal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EthicallyChallenged napisał:

Twoj post sie wlasnie wysmienicie postarzal.

a co się stało się???
JUŻ WIDZĘ
Elon, Ty hultaju..

Edytowane przez RaVirr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Scalperzy i minerzy wykupiwszy całą produkcję serii 30 przeniosą swój łapczywy wzrok na serię 20 i artyści 3D będą zmuszeni składać sobie kompy z GXT 1080.

Artyści od razu... Ja tylko chcę pograć w 4k!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się odjaniepawla?

2080699892_Screen15_02.20210005.png.aa1bc799686145e68280e047826ac39d.png

653969566_Screen15_02.20210004.png.a66317bad08136fe0ef9e5f92b81c356.png

 

Jak tak dalej będzie się utrzymywało to minerzy będą skupowali tesle od nvidi bo i tak im się będzie opłacało.

Threadrippeów też nie ma w sklepach i mocnych zasilaczy, Chiftecka 1450W którego kupiłem ze dwa lata temu za całe 500zł teraz widzę za 2000 i wszystkie 1200+ oscylują w okolic 2-3k.

 

Kilka dni temu jedna moja karta została wyłączona przez system widows bo zgłaszała problemy, jeden monitor nie działał, poprzepinałem kable, poinstalowałem sterowniki, poczyściłem i jakoś działają ale jak padnie to nie będzie jak zastąpić, A w weekend ponad 40h renderingu poszło więc nie oszczędzam teraz a to nawet nie jest połowa roboty a do tego możliwe poprawki. Żeby tylko jakoś przetrwać aż sytuacja będzie choć trochę znośna 😕 

Edytowane przez Destroyer
  • Sad 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Nic nie ma... Dopoki wszystko mi dziala to spoko, ale jakby sie cos sp...alilo to jestem w ciemnej dupie... Mam w szafie stara 760ke 😄  i tyle... Paskudna sytuacja.

nie przejmuj sie 🙂 ja mam 2070 liczylem ze zrobie update za kilka zlotych, a sie okazuje ze to karta z ktora zostane na dluzej XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja normalnie jade na 1070 i tak na prawde nie potrzebuje niczego wiecej. Skilla wiekszego potrzebuje 😄
Plan jest taki, zeby dojechac nawet do nastepnej generacji na tym, jesli sie da.
Tylko sie boje, zeby cos sie nie spieprzylo bo raz ze nie mam $700+ na nowa karte a dwa ze... i tak zadnych kart nie ma 😄
W moim lokalnym sklepie, ktory ma spoko ceny i zawsze u nich komponenty kupuje, jest JEDNA karta AMDka za... 40k pesos
. Przeliczylem - 7408.00 zl. Nie wiem czy to wciaz imponujaca cena w Polsce ale zeby dac wyobrazenie ile to jest w naszej banana republic, to za 40k moge zaplacic czynsz za prawie 9 miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki:
Odstąpię Gigabyte AORUS GeForce RTX 3060 Ti MASTER - Części komputerowe, Karty graficzne - Allegro.pl
gość za 500 zł sprzedaje miejsce w kolejce na zamówienie 😉

Ciekawe jakie osiągniemy szczyty szaleństwa przy kartach. Widzę, że na allegro 3070 śmigają po 5,5-6K jestem ciekaw, jaki jest i czy w ogóle jest jakiś limit tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer mówisz 😉 ? ten kolo musiał znać kogoś jeszcze 

image.png.ee48e0b8ab4c522ea2cd545efaeeb42d.png

@makakno swoją drogą to ciekawe rozgrywki, teoretycznie skoro górnicy robią koniunkturę to kwestia ceny prądu i czasu w jakim im się sprzęt zwraca i kiedy ten cały bitcoin pierdyknie 😉 A praktycznie to końca tego ssania nie widać.

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jeszcze były z grubsza dostępne choć drogo, ale fakt że ot tak sobie tego nie kupił. Inna sprawa, że chyba nikogo nie dziwi że z fabryk produkcyjnych w tajemniczych okolicznościach giną całe skrzynie czy palety kart a w chinach od jakiegoś czasu jest moda na kopanie która ostatnio jak wszędzie przybrała na sile. 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/zlodzieje-ukradli-karty-geforce-rtx-3090-z-fabryki-msi.html

Edytowane przez Destroyer
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas podjął jakąś decyzję której można teraz żałować ale nie taką jak zdobywca trzeciego miejsca w jakimś konkursie gdzie za pierwsze było jakieś 1000$ drugie 500 czy 700 a za trzecie 1000 bitcoinów, albo gdy jeden użytkownik chciał sprzedać 10,000 BTC za 50$ i nawet nie było chętnych 😄

 

sdfsdfsf.jpg.a251e565b89601d90b1bcc5b4ea1ba38.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego jak wyjdzie  zaraz UE5 i okaże się ,że jest taki super jak zapowiadali i okaże się, że mój 1080ti'aaa to gówno i nie działa, to się będę chlastał.

 

Pocieszające się to że mam Hybrid EVGA więc może mi nie padnie..  W razie czego mam zintegrowaną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alex3d napisał:

teoretycznie skoro górnicy robią koniunkturę to kwestia ceny prądu i czasu w jakim im się sprzęt zwraca i kiedy ten cały bitcoin pierdyknie 😉 A praktycznie to końca tego ssania nie widać.

Może też być tak, że cały ten bitcoin pierdyknie do ceny 100000-200000$ za sztukę, Nvidia uzna, że się frajerzyła sprzedając karty za pół darmo i dostosuje cenę produktu do popytu (kto kupił tego szczęście, gratulacje @RaVirr 🙂), a dalej to już z górki: Hollywood uzna, że superbohaterowie i tak się znudzili a kin już nie ma, więc nie warto robić VFX do każdego produktu, gry mogą być mniej jak The Last of Us II a bardziej jak Cuphead i sprzedać się równie dobrze, a do reklamki goryla pijącego kukurydziany syrop energetyczny taniej wychodzi zatrudnić goryla i tresera, niż renderować, a w sumie to wystarczy kulturysta w kostiumie zmiast tego goryla.

Jak ktoś chce argumentować, że to za dużo zmian na zbyt wielką skalę, to polecam porównać swoje codzienne życie do tego sprzed 14 miesięcy i spojrzeć co tam się pozmieniało.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalo napisał:

Do tego wszystkiego jak wyjdzie  zaraz UE5 i okaże się ,że jest taki super jak zapowiadali i okaże się, że mój 1080ti'aaa to gówno i nie działa, to się będę chlastał.

 

Pocieszające się to że mam Hybrid EVGA więc może mi nie padnie..  W razie czego mam zintegrowaną. 

@JackTheRippy mowil ze meta hujmanie ma 30-40 fps na 3090 XD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KLICEK napisał:

@JackTheRippy mowil ze meta hujmanie ma 30-40 fps na 3090 XD

Ale to na przestarzałym sofcie 😉

53 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Jak ktoś chce argumentować, że to za dużo zmian na zbyt wielką skalę, to polecam porównać swoje codzienne życie do tego sprzed 14 miesięcy i spojrzeć co tam się pozmieniało.

Ciekawy kierunek. Masz kanał na yt? Może pora?

Pamiętaj na koniec mówić - włączcie myślenie 😉

 

No ale może jak już przez metahuman i ceny gpu bedziemy bezrobotni, złączymy sięw grupkę mineró z naszymi starymi kartami, byle do pierwszego..

Edytowane przez michalo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3060, zawsze coś ale zobaczymy czy customowe drivery, firmware się nie pojawią a przy takich kursach i szaleństwie nvidia musiałby mocno zalać rynek cmp żeby zwykłe karty wracały do normalnych cen. Koniec końców pewnie będzie tak, że będą znikały i karty i cmp i tylko górnicy będą mieli większy wybór. Mogli by jeszcze zbić wydajność 3080 i 3090 sterownikami, biosem czy czymkolwiek nawet tylko w nowych kartach bo teraz to co w Polsce są dwie 3090 za 15k+ a i tak pewnie zaraz znikną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności