Skocz do zawartości

RTX 3090


maciek3d

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby coś to proponowałbym sklepy zagraniczne. Choć chyba się na nas poznali, bo ludzie na forum pclaba raportują, że niemieckie przestały wysyłać do Polski 😉 Można ich zrozumieć, bo pomysłowość naszych rodaków nie zna granic 🙂 Albo próbować coś na amazonie ustrzelić jak ktoś ma mus (na pl i de, na innych chyba trzeba mieć adres miejscowy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hałastra z pclab'a przeniosła się na zagranicę. Ale np taki proshop jak zobaczył ilość zamówień z pl, to podniósł ceny specjalnie dla nas 🙂 Ogólnie to wszędzie teraz są boty i trzeba polować na dropy. Ale tą chwilę to ciężko. Można śledzić temat na forum PCL, ludzie wrzucają tam linki jak coś wrzucą, albo dostanie się info jak jest z zamówieniami, ale prawda jest taka, że teraz jest dramat. Morele wystawiło 3060 za bodaj ponad 6000 zł, więc pokazuje to skalę absurdu 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tu mają jakieś 3060 ale hasło "na zamówienie" jakoś mnie nie przekonuje (aczkolwiek raz już coś u nich kupowałem i nie było problemu z terminowością):
https://amso.pl/product-pol-151745-MSI-GeForce-RTX-3060-VENTUS-3X-12G-OC-NVIDIA-12-GB-GDDR6.html
https://amso.pl/product-pol-151744-Gigabyte-GeForce-RTX-3060-VISION-OC-12G-NVIDIA-12-GB-GDDR6.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kurde, macie karty jakies? No to robic robote, grac, przeczekac. Ta panika i kupowanie za pierdolniete sumy jest zenujaca dokladnie tak samo jak wykupywanie papieru toaletowego przed pandemia.
Jeszcze rozumiem jak komus wysiadla stara karta to poluje bo nie ma wyboru, ale jak masz jakas karte to nie ma pospiechu. Normalnie jak Amerykanie w Black Friday tratujacy sie bo trzeba KONIECZNIE nowy telewizor kupic...
Nie kumam ludzi, na prawde...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Lucas napisał:

Teoretycznie tu mają jakieś 3060 ale hasło "na zamówienie" jakoś mnie nie przekonuje (aczkolwiek raz już coś u nich kupowałem i nie było problemu z terminowością):
https://amso.pl/product-pol-151745-MSI-GeForce-RTX-3060-VENTUS-3X-12G-OC-NVIDIA-12-GB-GDDR6.html
https://amso.pl/product-pol-151744-Gigabyte-GeForce-RTX-3060-VISION-OC-12G-NVIDIA-12-GB-GDDR6.html

nie oceniam kupujacych, ale to jest karta ktorej realna wartosc to 1500 zl 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KLICEK napisał:

nie oceniam kupujacych, ale to jest karta ktorej realna wartosc to 1500 zl 😉 

Na bezrybiu i rak ryba, problemem jest teraz chyba bardziej nie to za ile, tylko czy w ogóle coś dostaniesz.

@NezumiJa tam problemu ze "starą" kartą nie mam, tym bardziej że zaliczyłem skok nadświetlny po przesiadce z 10-letniego laptopa z GTS250 i jestem przeszczęśliwy:)
Natomiast gdybym odłożył zakup sprzętu o parę miesięcy, to mógłbym się znaleźć w niezłej dupie mając tak stary sprzęt i napięty budżet, a pewnie sporo osób właśnie w takiej sytuacji się znalazło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Lucas said:

Natomiast gdybym odłożył zakup sprzętu o parę miesięcy, to mógłbym się znaleźć w niezłej dupie mając tak stary sprzęt i napięty budżet, a pewnie sporo osób właśnie w takiej sytuacji się znalazło.

Ja bym mogl zostac prezesem Klubu Osob z Napietym Budzetem 😄 Jakby mi sie cos stalo z karta to bym usiadl w rogu prysznica i zaczal plakac. A potem przeprosil sie ze stara 2GB karta z szafy bo o zakupie nie ma co marzyc teraz. Jest jak jest - jak ktos nie ma nic to ma przewalone.
Chodzilo mi bardziej o tych pacjentow co to maja 2x2080 i goraczkowo przeczesuja internet codziennie w poszukiwaniu okazji, zeby upgradnac do 3090.

Mialbym w dupie to na co ludzie wydaja swoja kaske, ale jak wszyscy beda kupowac za pieciokrotnosc wartosci to niby co ma sprawic, ze ceny spadna?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KLICEK napisał:

nie oceniam kupujacych, ale to jest karta ktorej realna wartosc to 1500 zl 😉 

 

4 godziny temu, Nezumi napisał:

Mialbym w dupie to na co ludzie wydaja swoja kaske, ale jak wszyscy beda kupowac za pieciokrotnosc wartosci to niby co ma sprawic, ze ceny spadna?..

Ale panowie, realna wartość to kwota, którą możecie, dzisiaj i w miejscu w którym się znajdujecie, położyć „na stole” i dostać za to kartę. 

Albo świat zwariował i Wy jesteście jedynymi którzy pozostali przy zdrowych zmysłach, albo świat się zmienił a Wy nie nadążacie, albo jedno i drugie na raz, ale fakt pozostaje faktem, nie kupicie karty za tyle ile Wam się wydaje, że jest warta.

Producenci kart też widzą jaka jest sytuacja i wcale nie martwią się o to, że świat zwariował i że wszystkich pojebało, tylko kalkulują ile mogą zawołać żeby ludzie kupili, nawet jeśli mieliby przy tym zgrzytać zębami. Oczywiście przy sprzedaży usłyszymy od nich jak bardzo „kochają graczy” i tym podobne frazesy, ale cena będzie dostosowana do sytuacji na rynku. Może ci którzy kupili dziś będą pluć sobie w brodę za dwa lata, że przepłacili, a może będą sie cieszyć, że nie czekali na coś, co nigdy nie nadeszło. Kryształowej kuli nie ma.

W republice Weimarskiej ludzie też mieli poczucie że przepłacają, gdy zapierdalali po wypłacie do piekarni, bo cena chleba rosła w czasie potrzebnym na dotarcie do piekarni, ale co zrobić, jeść musieli to i kupowali. Jak ktoś musi grać i renderować, to kupi, a jak nie kupi, to znaczy że nie musi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa pewne granice do ktorych mozna dokrecac srube. Teraz ceny sa z kosmosu bo kart nie ma. Jak sie pojawia to sila rzeczy rynek sie nasyci, podskoczy konkurencja i beda musieli obnizyc ceny zeby sprzedac. To sie samo ureguluje jak zawsze. Moga sobie teraz sklepy swidrowac ceny bo jak maja 2 karty to latwo znalezc dwoch napalonych kolesi z kasa co kupia. Ale powodzenia w utrzymaniu cen jak beda mieli 200 kart w magazynie. A predzej czy pozniej to nastapi. Nie trzeba krysztalowej kuli - kazdy kryzys w koncu sie konczy. Caly przekret polega na tym, zeby zarobic podczas kryzysu, wydusic ile sie da z tych co albo beda zmuszeni zaplacic albo sa na tyle bogaci, ze im nie zalezy kiedy przeplacaja. Ale to tyle. Koniec koncow sie wyrowna. Nic nie trwa wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged

dla mnie to jest tak:

kupilem 1070 za 2k, 2070 za 2k, teraz za 3070 musialbym pewnie dac 8k. Czy moglbym sobie na to pozwolic? pewnie tak, czy kupie? HELL NO 😄 

Jeszcze nvidia sie chwalila ze cena 3070 ma byc nizsza niz 2070 😄 no takze tego.

z reszta powiem wam tak, smieszy mnie ta cala sytuacja bo ludzie traktuja ta 3090 jako mesjasza, jako karte ktora jak kupisz to juz STARY do konca zycia nie musisz karty kupowac 😉 Nie ma sie co napinac, zaraz wyjdzie 4xxx i bedzie caly cyrk od nowa 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, KLICEK said:

z reszta powiem wam tak, smieszy mnie ta cala sytuacja bo ludzie traktuja ta 3090 jako mesjasza, jako karte ktora jak kupisz to juz STARY do konca zycia nie musisz karty kupowac 😉 Nie ma sie co napinac, zaraz wyjdzie 4xxx i bedzie caly cyrk od nowa 😄

skjuzmi, mowiles mi, ze ten 3090 to sztos na lata, dlatego kupilem!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK Ja mam bardzo podobnie, nawet mam w zapasie 1060 jakby obecna mi padła, więc nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby teraz robić upgrade, ale nie lejmy pomyj na tych, których okoliczności do tego zmusiły. Jestem pewien że każda z tych osób które kupiły te nowe katy ze te masakryczne ceny są w pełni świadome, że to nie idealny zakup. Tacy ludzie jak Ty (i ja) są w dość komfortowej sytuacji (nie idealnej, w idealnej są ci któzy kupili 3090 zanim ceny poszły w kosmos) , ale rozumiem też tych którzy teraz kupują, bo nie mogą czekać ze tego czy innego powodu.

Na bank są też tacy którzy wcale nie potrzebują, ale mają taki kaprys, ale to już inny temat. Za te same pieniądze można kupić parę butów lub torebkę i klienci na to też się znajdują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JackTheRippy napisał:

skjuzmi, mowiles mi, ze ten 3090 to sztos na lata, dlatego kupilem!

ty kupiles jeszcze w dobrej cenie, wiec sie nie odzywaj 😄 teraz ta karta kosztuje 20k 😄 takze zrobiles interes zycia, znajdz kogos komu opchniesz i jeszcze 12 do przodu 😄 nie musisz dziekowac 😄

 

@EthicallyChallenged chcesz mi powiedziec ze jak komus sie karta zepsula, to nie moze kupic tymczasowo nizej karty? no kaman 🙂

Wiadomo ze jak rednerujesz na tych kartach, to raczej nie masz 1 sztuki tylko kilka, takze tak 🙂 

Oczywiscie nie czepiam sie tych ludzikow ktorzy np. kupili 3090 za 10k, ale jezeli komu przechodzi przez mysl zaplacic za to 20. No to juz chyba jakas lampka powinna sie zapalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 😄 ale nadal 2k to nie 20 ew. mozesz pozyczyc karte od znajomego ktory jest chomikiem i nie opycha sprzetu hehe😄 mowimy oczywiscie o momencie w ktorym padla Ci karta i oczywiscie gwarancja nie dziala. 

No bo nadal, jak ktos renderuje obrazki 3d na kartach, to ma wiecej niz jedna wiec nawet jak mu padnie to #wyjebane. Tak samo jak kopiesz coiny.

 

No nie ma dobrego rozwiazania, tak naprawde no szkoda mi ludzi ktorzy musza za to zaplacic cene x2. Oby te ceny wlasnie przez takie dzialanie nie zatrzymaly sie tam gdzie sa obecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie obawy dotyczące podejścia producentów, bo już są skłonni przeznaczyć połowę silikonu na produkcję tylko dla górników, więc cena kart dla nas będzie wyższa z powodu braku surowca, a poza tym nawet jeśli wtedy BTC i ETH poleci na łeb na szyję, to rynek używek nie będzie zasypany przez górników kartami które gracz i artysta będzie mógł kupić po taniości, tak jak to było przy okazji takich krachów dotychczas, lecz bezużytecznymi urządzeniami nadającymi sie tylko do kopania.

2 godziny temu, blood_brother napisał:

A tak z ciekawości, może ktoś się orientuje. Ceny są śrubowane przez sklepy, czy producentów kart?

producenci już ogłosili ceny więc chyba nie mogą, ale już przy następnych kartach wezmą pod uwagę jaka jest sytuacja jak będą kalkulować cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 10:17, EthicallyChallenged napisał:

producenci już ogłosili ceny więc chyba nie mogą, ale już przy następnych kartach wezmą pod uwagę jaka jest sytuacja jak będą kalkulować cenę. 

Kurczę, miałem takie wrażenie, że w tym wątku jak się udzielam to uprawiam czarnowidztwo, a się okazało że byłem naiwny i zbyt optymistyczny!

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSMC rzekomo planuje podniesienie cen chipów aż o 25% do końca tego roku | ITHardware

Hehe czekałem na R7 5700x licząc, że będzie tańszy od 5800x a wychodzi na to, że będzie droższy... Może, trzeba się nie wygłupiać i wziąć teraz 5800x? Ktoś może polecić jakąś sensowną płytę do niego? 😉 Na kartę się nie doczekam, a tak przeskoczyłbym z i7 8700 i miałbym 2x szybciej w Coronie 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności