Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Hades II wyszedł we wczesnym dostępie. Opinie bardzo pozytywne. Może czas przejść 1:P

 

A ja sobie skaczę po giereczkach ostatnio - Stardew Valley - mega wciągająca gra i pozwala się zrelaksować (chociaż ta ciągła presja uciekającego czasu i syndrom kolejnego dnia)

W Dark Souls próbuje przejśc tą jeba... fortecę 😕 Już biegam tam nagolasa i chyba namierzyłem jakieś przejście.

I nawet trochę w Eldenka pyknąłem nową postacią.

No i zainstalowałem z powrotem Baldura 3.. i zniknąłem na chyba 4 godziny, właściwie robiąc jednego questa. 

Gra strasznie wciąga ale mam tak mieszane uczucia do niej.. z jednej strony super gra, z drugiej jakby za trudna i wymaga kombinowania. Ledwo pokonałem takiego jednego diabła i jego gwardię przydupasów uciekając, chowając się i rozdrabniając wroga do jak najmniejszych grup. 0 szans na walkę twarzą w twarz.. 

Do tego w trakcie tych 4 godzin miałem dwa stosunki 🥸 jeśli dobrze pamiętam to przed skasowaniem tej gry kilka tyg temu też miałem z 2. W akcie 3 już uzbierało ich się ze 4 - 5 a jestem dopiero w początkowym mieście. OMG

Ludzie tak fukają na Stellar Blade a obok jest 100x bardziej simpowa, stulejarska, incelowa czy jak to się jeszcze nazywa w tych czasach? gra jaką kiedykolwiek widziałem. Wszystko pod przykrywką fajnego rpga, ale wiadomo o co chodzi.. I to nie jest jakoś fabularnie spoko. Takie to wymuszone i drętwe.

W jednej akcji całą moja drużynka stała i obserwowała jak gdyby nigdy nic..

No ale nie klikałem tych dialogów przecież niechcący, tylko z czystej naukowej ciekawości 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mortom said:

@Kalberos podrzucił mi link do tej gry,
https://store.steampowered.com/app/2198150/Tiny_Glade/

no_wrong_answers.gif?t=1714546270

about_gif_5.gif?t=1714546270

Jeny... jakie to jest piękne. I już mogę sobie wyobrazić zagranie sobie chwilunie po pracy w to cudeńko. Odstresowanie level 100000. Istna sielanka! Mam nadzieję, że szybko wyjdzie! 

Śledzę rozwój tego projektu od początku a osobę za nią stojącą od 2016. Ciekawa historia, Anastasia Opara a bardzo rzadko się zdarza żeby kobieta była mocno techniczna i jeszcze w internetach rozpoznawalna, zrobiła w 2016 serie tutorial o tworzeniu proceduralnej wioski nad jeziorem w Houdinim, zdobyła tym dużą popularność i rozpoznawalność choć mnie, wtedy początkującego, trochę odrzucił dużą ilością programowania a nie samym łączeniem gotowych nodówm (i absolutnie tragiczną jakością dźwięku 🙂), teraz byłoby jeszcze gorzej 😄

https://twitter.com/anastasiaopara

https://anopara.gumroad.com/

Potem gdzieś się pojawiała się na jakichś talkach, konferencjach, gdc, Houdini HIVE, SIGGRAPH i takich tam. W międzyczasie zaczęła robić takie eksperymenty, najpierw proste jak murek w którym można wyciąć przejście czy okna ale z czasem zaczęło się to w rozwijać bardziej. Z tego co widać nadal w workflowie jest Houdini ale silnik jest customowy i raczej nie oparty na Houdini engine dla proceduralnego generowania. 

 

But wait there's more and plot thickens

I pojawia się polski wątek, Tomek Stachowiak zrobił studia w Toruniu i od razu wyjechał z tego chlewu jakim jest Polska, najpierw do UK a potem do Szwecji, znalazł babę zapędził ją do roboty i już jest na ostatniej prostej żeby być dzięki niej bogaty. Mógł tylko jak andrew tete zrobić całą farmę takich jednoosobowych studiów produkujących dla niego gry niczym dla playway bo kóraś na pewno zażre ale jak pisałem powyżej bardzo rzadko się zdarza ogarnięta technicznie kobieta więc i tak nieźle że jedną znalazł bo model biznesowy który wybrał był od początku trudny do rozegrania ale mu się udało. What a Lad! Sigma Male! 😄  

A tak poważnie to sądząc po kanale na youtubie i zdjęciu to mogą być nawet i w konkubinacie bo inaczej baba by mu się nie pozwoliła tak zbliżyć 😄 Ale dwuosobowe studio to nie wróże im sukcesu medialnego chyba, że sprzedadzą miliard kopii w 2 godziny przed premierą i uruchomieniem sprzedaży 🙂 

Gierka wygląda bardzo fajnie i życzę im żeby się nachapali i mogli iść na emeryturę i zrobili miejsce nowym 😄 

-----

Alternatywne gierki w podbnym stylu w które można pograć

Chyba pierwsza w tym typie, wyszła kilka lat temu i była albo i jest w gamepassie, całkiem fajna zabawka 

header.jpg?t=1709646098

https://store.steampowered.com/app/1291340/Townscaper/

 

budowanie chałupki w 2d

header.jpg?t=1711020300

https://store.steampowered.com/app/2533960/SUMMERHOUSE/

 

I dwie relaksujące w podobny sposób ale dzieją się w pokoju/ mieszkaniu, unpacking był też w gamepassie

header.jpg?t=1698810645

https://store.steampowered.com/app/1135690/Unpacking/

 

header.jpg?t=1713688099

https://store.steampowered.com/app/2200780/My_Dream_Setup/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, michalo said:

Może czas przejść 1:P

Hahaha! Tez mam kupione od lat 😄 Trzeba bedzie kiedys zerknac.

7 hours ago, michalo said:

Ludzie tak fukają na Stellar Blade a obok jest 100x bardziej simpowa, stulejarska, incelowa czy jak to się jeszcze nazywa w tych czasach? gra jaką kiedykolwiek widziałem. Wszystko pod przykrywką fajnego rpga, ale wiadomo o co chodzi.. I to nie jest jakoś fabularnie spoko. Takie to wymuszone i drętwe.

Bo w Baldurze mozna lgbt uskuteczniac wiec to jest super progresywne i twitterowe legiony siedza cicho. Jakby powiedzieli ze panna ze Stellar Blade jest lesbijka to by sie rozplywali w zachwytach nad gra.
Ale ogolnie teraz seks jest wpychany we wszystko tak bez sensu juz na sile 😄 W serialach to widac bardzo. Ja tam nic nie mam przeciwko ladnym, nagim paniom. Ale jak co piec minut bez sensu scena seksu jest to mnie to zaczyna irytowac bo jakbym chcial gole dupy poogladac to wiem gdzie je moge znalezc.

Ten serial Warrior tak ma na przyklad. Az go zaczalem nazywac "Sex Warrior". Cos sie dzieje, jakas akcja, chinskie gangi sie morduja a tu bum - przerwa na wizyte w burdelu. Znowu jakas akcja, Irlandczyk napada Chinczyka, Chinczyk zna Kung-fu jak kazdy Chinczyk ale Irlandczyk ma znajomosci w policji i... - przerwa na wizyte w burdelu bo dawno cycek nie zawital na ekranie. Albo kawalek widzialem SF serialu Altered Carbon. Odwiedzaja jakiegos faceta a ten wychodzi przywitac gosci na golasa i kamera najezdza na dyndajacego fiutka. Po co? 🤣 Innym razem jakies tam roboty czy ciala do wynajecia czy co tam jest - dwa ubrane ale jedna gola 😄 Tak od czapki zupelnie. Mija minuta filmu - znowu na stole jakas kobitka gola lezy facet ja oglada. Zeby byla jasnosc - to mnie nie oburza tylko jest takie zalosne wlasnie. Bo jakies takie prostackie jakby nastolatek to krecil. Nie, ze wysmakowanie pokazane, gra zmyslow, fajne oswietlenie, nagie cialo blyszczy na kobiecie w jakiejs ladnej pozie, ona sie zmyslowo przeciaga... Nieee tam, panie, patrz pan tutaj. Gola baba lezy na stole w oswietleniu rodem z prosektorium jak jakas ryba...

Jak dla mnie nie ma nic ladniejszego nad naga kobietke. Ale podkresl to piekno jeden z drugim, zostaw cos wyobrazni, zagraj swiatlem, pobaw sie z widzem troche, podraznij go. A nie tak siermieznie, byle bylo widac ze jest gola dupa. I fiutek - bo fiutek to wiadomo ze lamie juz wszelkie tabu i swiadczy o odwadze rezysera czy tworcy gier. "Looo dodali nawet fiutka jak tworzysz postac!". No faktycznie, kurna, rewelacja 😄 Ech.

Ja teraz pogrywam troche w Tails of Iron. W grze jestes szczurem ktory odbudowuje swoje szczurze krolestwo po ataku zab/ropuch 😄 Ogolnie podobna do tych wszystkich 2D soulsow. Smieszna gierka, relaksujaca. Nie jest jakos bardzo trudna choc mozna sie naciac na przeciwnika mocniejszego. Zbierasz bronie, czesci zbroi, robisz questy... BArdzo przyjemna grafika rysowana. Zawsze mialem slabosc do klimatow rodem z "O czym szumia wierzby". Podejrzewam ze nie ma w gierce scen seksu 😄 Ale nie skonczylem jeszcze wiec wszystko sie moze zdarzyc 😄 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak ktoś tęskni za Interstate 76 i naparzankach samochodów w świecie pseudo Mad Maxa to polecam. Wyszło demko tej gry. No i jest tez naszym produktem narodowym! Super strzelanika 😄 
Nic skomplikowanego nieskończona mapa jeździmy i strzelamy, koniec.

A jeśli was to nie przekonuje to dodam.... w ilu grach możecie pojeździć opancerzonym Polonezem z KMem i Shotgunem? No w ilu? NO właśnie... demko ma 400 MB więc w minutę odpalicie. IMO nie pożałujecie 🙂 
Grafika stylizowana na retro... IMO bardzo dobrze się prezentuje... jest nostalgia jest zabawa. 😄 

ss_e03aa36dc39c7dd35e356df54e2e44f76fb1c829.600x338.jpg?t=1714935528


https://store.steampowered.com/app/1920430/FUMES/
 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prime  dali Bramble: The Mountain King.

Właśnie ją ukończyłem, jakieś 5godz zajęła i to chyba jedna z najładniejszych i najfajniejszych gierek jakie ostatnio grałem. Poza drętwą animacją i wyglądem ludzkich postaci, wszystko w tej grze jest albo piękne albo straszne. 
Naprawdę udany bajkowy horror. Niejednokrotnie byłem pod wrażeniem tego co się tutaj wyprawia. Gęba mi się cieszyła na scenki w których bierzemy udział. 
 

 

Dalej... z podjarki Hellblade II przeszedłem, po raz trzeci chyba, jedyneczkę. Tym razem dozbierałem runki i udało mi się ukończyć tą grę na 100%. Fajnie się wraca do tej opowieści - jak do ulubionego filmu. Chyba jutro sobie wykupię game passa i ogram dwójeczkę.

Co z tego, że gra krótka jak uzbierałem w niej na steamie 20 godzin, plus kiedyś lata temu ograłem "stadionową" wersję 😛 Czyli mam w niej jakieś 30h, 3-4 razy ukończone.  Rzadko wracam do gier poza mordoklepkami a tu proszę, taki przebój. 

 

Aaa no i zdecydowałem się na tego bundla z beat'em upami. Ograłem całe River City Zero. Stara jak świat giera ale muzyczkę z intro jaki i samo intro w stylu starych anime tak bardzo mi się spodobało, że i grę jakoś przełknąłem i ukończyłem, chociaż musiałem się mocno przyzwyczaić do takiej starożytnej giery.

Pykam teraz w drugą część i jest jak niebo i ziemia. Bardzo fajna giereczka. Brakuje trochę klimatu i rozwiązń z Zero ale i tak jest mega. polecam, fana sprawa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
On 5/6/2024 at 11:18 PM, michalo said:

Ludzie tak fukają na Stellar Blade a obok jest 100x bardziej simpowa, stulejarska, incelowa czy jak to się jeszcze nazywa w tych czasach? gra jaką kiedykolwiek widziałem. Wszystko pod przykrywką fajnego rpga, ale wiadomo o co chodzi.. I to nie jest jakoś fabularnie spoko. Takie to wymuszone i drętwe.

Grałeś? Youtube mi polecił jeden króciutki filmik ze Stellar Blade, obejrzałem i teraz algorytm mi podsuwa podobne typy, klikam że mnie to nie interesuje i żeby nie polecał filmików z tych kanałów ale tak średni pomaga 🙂 
Ale już wiem czemu ta gra się podoba 😄 W sumie to można pograć bo czemu by nie 🙂

 

"can you check the status of the rear gun XD "

 

I jakąś grę o mechach mi poleciło, też wygląda obiecująco 😄

 

No i już wiem dlaczego grałeś w Street Fighter 6 🙂

 

Teraz to robią porządne gry a za naszych czasów to był Larry i jakieś flashowe gówno gierki 🙂

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem do twierdzy po Manor Lords:D Ta czesc twierdzy dalej dobrze wyglada

 

W dniu 25.05.2024 o 23:45, michalo napisał(a):

Na prime  dali Bramble: The Mountain King.

Właśnie ją ukończyłem, jakieś 5godz zajęła i to chyba jedna z najładniejszych i najfajniejszych gierek jakie ostatnio grałem. Poza drętwą animacją i wyglądem ludzkich postaci, wszystko w tej grze jest albo piękne albo straszne. 
Naprawdę udany bajkowy horror. Niejednokrotnie byłem pod wrażeniem tego co się tutaj wyprawia. Gęba mi się cieszyła na scenki w których bierzemy udział. 
 

 

Dalej... z podjarki Hellblade II przeszedłem, po raz trzeci chyba, jedyneczkę. Tym razem dozbierałem runki i udało mi się ukończyć tą grę na 100%. Fajnie się wraca do tej opowieści - jak do ulubionego filmu. Chyba jutro sobie wykupię game passa i ogram dwójeczkę.

Co z tego, że gra krótka jak uzbierałem w niej na steamie 20 godzin, plus kiedyś lata temu ograłem "stadionową" wersję 😛 Czyli mam w niej jakieś 30h, 3-4 razy ukończone.  Rzadko wracam do gier poza mordoklepkami a tu proszę, taki przebój. 

 

Aaa no i zdecydowałem się na tego bundla z beat'em upami. Ograłem całe River City Zero. Stara jak świat giera ale muzyczkę z intro jaki i samo intro w stylu starych anime tak bardzo mi się spodobało, że i grę jakoś przełknąłem i ukończyłem, chociaż musiałem się mocno przyzwyczaić do takiej starożytnej giery.

Pykam teraz w drugą część i jest jak niebo i ziemia. Bardzo fajna giereczka. Brakuje trochę klimatu i rozwiązń z Zero ale i tak jest mega. polecam, fana sprawa. 

Bramble jest w Game Passie jeszcze pare dni.  Nie udało mi sie jej ukonczyc, ale gierka swietny klimat trzyma, wiec kiedys do niej wróce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, EthicallyChallenged said:

Wygląda jak parodia pierwszego i drugiego Metal Gear'a, więc może te gry też Ci się spodobają.

Na bank, chce zagrac we wszystkie Metal Gear - UnMetal z powodu zartow kupilem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SebastianSz said:

Czymś to się różni od innych ARPG czy to tylko kolejny zawoalowany clicker jak Diablo?

Z grubsza to samo, wszystko na jedno kopyto 🙂 Tutaj masz dwa światy zwykły i duchowy i jak np w zwykłym jest zawalone przejście to w duchowym może być otwarte albo coś pomoże przejść dalej. Taki prosty gimmick ale minimalnie inny smak, nie jest to gra wybitna i wiekopomna ale też nie jest dziadostwem, mozna pograć, zła nie jest 😛 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, SebastianSz said:

@Destroyer Przycebulić zawsze warto, nawet jak to szit 😄  

nie no sitem nie jest, na steamie w większości pozytywne oceny, przyzwoita gra, jak chce się tak troch pomłócić to w sam raz bez robienia zoptymalizowanych buildów z excelem i kalkulatorem 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gogu takie coś widzę... opłaca się chopaki? Za 50 bym wziął bez zastanowienia, a stufka to tak nie wiem sam.

image.png.2341d2eabb199dfa26f6b26b28da6ee9.png

Zakładając, że Wiesiek 3 mi podszedł a RDR2 nie bardzo, jaka jest szansa że to mi przypasuje?

Jak ktoś grał w te 3 tytuły, to może pokusi się o porównanie krótkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kengi na pierwszej stronie tego wątku jest moja recenzja GoW 🙂 Z Wieśkiem ani RDR2 ma mało wspólnego, ciężko to porównywać jeśli chodzi o rozgrywkę, chyba, że chodzi o "filmowe" aspekty?

Aktualnie ogrywam na przemian Quake 2 i Robocopa, ten pierwszy jest lepszy ale fajnie się strzela w Robocopie, inna dynamika kiedy jest się chodzącym czołgiem. Sidequesty i cutscenki nudne jak cholera ale akcja jest niczego sobie, polecam bo jest w przecenie na GOGu właśnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie tknęło, ale zagrałem sobie w Wayfindera - Wayfinder on Steam (steampowered.com)

Z tego co słyszałem to miało być MMORPG, ale chyba nie wypaliło i zmienili na single player z ewnetualnym coopem ze znajomymi (nie ma żadnego matchmakingu)... No nie zapowiadało się to dobrze, ale ogólnie wrażenie bardzo pozytywne.

W jakiejś recenzji ktoś powiedział, że to takie połączenie Mythic+ (z WoWa) z Monster Hunterem i to mnie przekonało. W sumie jest w tym sporo prawdy - przyjemna napierdzielanka z nieco soulsową (ale skoczniejszą i dynamiczniejszą) walką i robienie częściowo randomizowanych dungeonów, czasem z jakimiś zagadkami i z bossami jak w WoWie. Sporo różnych mechanik, buildów i różnych unlocków.

Jest jakaś fabuła i to chyba całkiem rozbudowana - poznałem po tym, że naprawdę dużo dialogów musiałem zignorować i przeklikać, więc zakładam, że tam coś ważnego się działo 😄 Jakieś odwieczne zło zjada świat i takie tam. Questy to tylko preteksty do wejścia do kolejnego dungeona albo fetchquesty, więc na storytelling bym się nie nastawiał.

Wizualnie pierwsza klasa - w koncu robiła to firma Joe Mada, designy robił Baldi Konijn, więc jak komuś nie zbrzydzła jeszcze taka mocno stylizowana, chunky estetyka to wygląda świetnie.

Ogólnie to fajna, ładna, kolorowa gierka z walką wymagającą jakiegoś timingu i uwagi, ale bez przesady - jak ktoś przyzwyczajony jest do Soulsów czy soulslikeów w stylu Nioh 2 czy podobnych to nie będzie monitora przez okno wyrzucał 🙂 Wygodna do popykania sobie w wolnej chwili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie w koncu udalo skonczyc Noite... Tylko 399 prob to zajelo.

image_2024_06_30T09_23_34_560Z.thumb.jpg.0b056e48b69857fbb7983f2f19eed5c5.jpg

zarabista giera. Tyle rzeczy jeszcze w niej nie odkrylem... Ale udalo sie skonczyc 🙂 

Z innych rzeczy ktore nikogo nie obchodza - skonczylem giere ktora mialem jako dzieciak na komodorku, wydana 37 lat temu, w 1987 roku 😄  "Werewolves of London". Testowalem emulator C64 (i Amigi) o wdziecznej nazwie "Denise" i tak potestowalem ze skonczylem gre. Mega nostalgia.

Screenshot2024-06-30182556.thumb.jpg.1fa8f8a6270dc97f8421339e6f347084.jpg

Podczas gdy sie ludzie jaraja ejajami ja smigam w niemal 40 letnie giery 😄 

  • Like 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłem niedawno Celeste - po przejściu czułem satysfakcję jak na zakończenie Elden Ring 😛

Teraz zbieram sobie truskawki i ogólnie chcę wymaksować grę - tak mi się spodobała. Jak ktoś lubi platformowe wyzwania to chyba nie ma lepszego tytułu. Fabułka też jest fajna i chwyta za serce. 

 

Gram też w DLC do eldena. Powiem wam, ze to nie prawda co tam narzekają, ze za trudne albo puste, niezbalasowane. 

Ja mam te same odczucia co w endgame podstawki, więc źle nie jest. Bossowie i mapka sztosik. System awansowania też wydaje się ok. 

Udało mi się właśnie ubić Malenię 2.0- czyli Rellanę, prawilnie bez summona. POdszedłem do niej z milion razy - z pół miesiaca temu ją spotkałem.

W między czasie zdążyłem ubić lwa, smoka i wielki znicz 😉 wszystkie napotkanie  dokoła dungeony i węźienia, zwiedzić mapę do której niby blokowała dostęp i dojść aż do hipcia, który skutecznie mnie teraz blokuje. 
A design hipcia jest wspaniały. Jeden z ładniejszych bossów - nawet fajniejszy od lwa. 
Z Rellaną fajna sprawa bo zmusiła mnie do testowania różnych taktyk, broni i ekwipunku. Skończyło się na zakrzywionych ostrzach, które zamrażały i miały świetne prochy do uniku i kontrataku jednocześnie no i na parowaniu i mieczu świętego reliktu który ma niezłe pieprznięcie. 

image.jpeg.fdc3dfb7d804d045e4b68b803960ef2e.jpeg


Przeszedłem też z dzieciakami Super Mario U Deluxe ze switcha. Sama w sobie gra jest fajna, ma wiele fajnych mechanik ale co wznosi ją ponad inne tego typu to co-op. 
Dzieciakom nie zawsze się to podobało ale ja dzięki temu bawiłem się świetnie. Otóż postacie reagują na siebie. Mogą wzajemnie się odbijać, popychać, wybijać. Co za tym idzie mamy wiele śmiesznych wypadków kiedy dwoje gracze skaczą na raz a jeden odbija się od nóg innego i wpada w przepaść tracąc życie. 
Lub gdy jeden gracz wpada w szał i biegnie na przód jak poparzony podczas gdy ekran dogania tych w tyle i spycha ich na przeciwnika lub w przepaść.

O samych śmierciach od skorupek nie mówiąc.

Świetna zabawa, imo dużo lepsza niż w Wonder.  Na trudniejszych sekwencjach trzeba planować i umawiać się kto co robi i w jakiej kolejności. Bossowie dużo za prości ale za to levele trudne. 

W dniu 5.06.2024 o 15:27, Destroyer napisał:

No i już wiem dlaczego grałeś w Street Fighter 6

W SF 6 (w 5 też) Cammy to moja główna postać 😄 Oczywiście przeleciałem te i inne mody i z mojego starczego punktu widzenia to lekka przesada 😉 NIe mniej, Cammy to jeden z najlepszych wirtualnych tyłków. C

Chociaż jej pozy są czasem bardzo... hmm.. takie pokraczne trochę. 


Jednak to co najbardziej nie lubię w Cammy to, że bardzo dużo ludzi nią gra, jest w top 5 chyba a ja jestem psychiczny i nie lubię stać w takim tłumie więc planuję zmienić ją na inną - oczywiście laskę bo wychowałęm się na Xenie i Tomb Raderze, a jak. Jeśli nie będzie fajnej jakiejś nowej to padnie na Lilly. Dobrze się nią gra a i wygląd nie rozprasza 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2024 o 15:27, Destroyer napisał:

Grałeś? Youtube mi polecił jeden króciutki filmik ze Stellar Blade, obejrzałem i teraz algorytm mi podsuwa podobne typy,

Taa algorytm ;0

 

Nie grałem. Nie mam ps5, czekam na wersje na pc w promce czyli jakieś 2-3 lata jeszcze hehe

Estetyka gry mi nie przeszkadza. Ja potrafię rozgraniczać takie rzeczy a zawsze miłe widoki są jak najbardziej porządane. 
Lubię gry akcji i jeśli to jest połączenie soulsów z Nier i Bayonettą to będę zachwycony.

Będąc już przy Nier - to świetna gra. Uzbierałem kilka zakończeń a fabułka jest naprawdę dobra. Walka to jedna z przyjemniejszych doznań z gier ever.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak też zapostuję w podobny sposób, co kolega powyżej. Aktualnie ogrywam publiczny playtest gry przy której mam wielkie szczęście i przyjemność pracować. Mamy piętnastowieczne pojedynki z każdego szczebla hierarchii społecznej: od nagich bezbronnych żebraków, poprzez uzbrojonych w narzędzia rolne wieśniaków, poprzez uzbrojone, ale nie chronione przez zbroję pospólstwo, chronionych przez hełmy i przeszywalnice żołnierzy, aż po okrytych stalową płytą rycerzy bez skazy i zmazy. Parę tapet które porobiłem w photo mode dla pokazania rozgrywki:

Screenshotfrom2024-07-2111-51-47.png.95e7bb4f26e33e9781a0ddef2756e4bc.pngScreenshotfrom2024-07-2111-50-46.png.75b1186828f88f510acff2f3e0876502.pngScreenshotfrom2024-07-2111-50-30.png.e76d07b877b6ebddb27c021c5cb27166.pngScreenshotfrom2024-07-2111-50-10.png.bca6a6e680e5e9599d32fc034a763e7a.pngScreenshotfrom2024-07-2111-49-57.png.6e2888f45f3ef3d6bc3e8727b83c5c31.pngScreenshotfrom2024-07-2111-49-19.png.1d1206653dab2dbe77c7555c37431290.pngScreenshotfrom2024-07-2111-49-11.png.10931eb0660d1b7f29ec3c39318333d1.png

materiał marketingowy złożony przeze mnie w ramach pracy:

Co prawda oczywiście nie jestem bezstronny, bom zbrukany, mamonę przyjmuję, ale gra mi się zajebiście, nie pamiętam takiego podjarania graniem od czasów Red Dead Redemption 2 czyli jakieś 6 lat. Gra w pierwszym kontakcie (oglądaniu, bez grania) robiła na mnie wrażenie głupkowatej i dla beki, ale po ograniu odkryłem w niej niespodziewaną głębię i dużo taktycznego kombinowania. A skoro udział w playteście i starsze już mocno demo są w uczciwej cenie, to mogę z czystym sumieniem polecić:

https://store.steampowered.com/app/2397300/Half_Sword/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged To jest ta giera gdzie bylo demko najpierw z takim niknacym w ciemnosci terenem gdzie szedles i znajdowales jakies tam widly i MEGA brutalnie mordowales kolesi!? Jesli tak to gralem w to juz na tym dosc wczesnym etapie - brutalnosc w tej grze jest chora 😄 Gratuluje udzialu w produkcji! Przypomina mi klasyka "Die by the Sword" przez to maniackie machanie bronia. Zapowiada sie zajebista giera - masz moj miecz. Znaczy sie... kaske jak juz giera wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nezumi napisał:

@EthicallyChallenged To jest ta giera gdzie bylo demko najpierw z takim niknacym w ciemnosci terenem gdzie szedles i znajdowales jakies tam widly i MEGA brutalnie mordowales kolesi!? Jesli tak to gralem w to juz na tym dosc wczesnym etapie - brutalnosc w tej grze jest chora 😄 Gratuluje udzialu w produkcji! Przypomina mi klasyka "Die by the Sword" przez to maniackie machanie bronia. Zapowiada sie zajebista giera - masz moj miecz. Znaczy sie... kaske jak juz giera wyjdzie.

Tak, to demo jest nadal dostępne na steamie, ale teraz równolegle do niego mamy ten playtest (bez krwi i amputacji bo jest zbudowany tylko na Tokyo Game Show gdzie nie ma wjazdu z takimi rzeczami), który ma mnóstwo usprawnień w stosunku do tego dema w ciemnej otchłani.

Mnie też od razu się skojarzyło z Die by the Sword, ale my nie mamy koboldów i trolli, nacisk na historyczną autentyczność jest moim zdaniem bez precedensu. Załozyciele studia to maniacy, wróżę im karierę kustoszy muzealnych jak skończą grę 😄

Edit: mam nazbierane już 300 giga nagrań z rozgrywki, to Wam pokażę jak to wygląda w praktyce

 

 

:

 

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallengedAle w finale mam nadzieje ze bedzie dobijanie widlami rzezacych kolesi i wywlekanie im wnetrznosci? 😄 To bylo CHORE w tej grze 😄  Ale jako ze rozrozniam rzeczywistosc od fikcji to nie mam nic przeciwko krwawym pikselom.

Bez tej rzezni gra sporo traci. A to szybkie zabijanie na arenie przywodzi na mysl Hellish Quart. Ta ultra-brutalnosc wyrozniala giere.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, spece od krwi i flaków pracują jak najęci, nawet mają na podorędziu paramedyka, który dzieli się z nimi wiedzą typu "złamana kość udowa powoduje, że mięśnie zaciągają złamaną kość w kierunku bioder, tym samym skracając nogę". Bez obaw - jucha będzie chlapać, kończyny będą latać, i to nie w finale ale już w nadchodzącym demie. Sam też się nie mogę doczekać, bo bez krwi gra się bardzo fajnie, ale z krwią czuję, że będzie konkret (nie grałem w te demo z krwią).

Tylko jest mały szkopuł, nie wiem czy Ci to nie popsuje zabawy, ale w produkcji jest używany Blender, główny modelarz wszystko w nim modeluje, porzucił Mayę, kolejny, ekspert od krwi to już w ogóle na wersji 2.79 urzęduje bo mówi że nowa za bardzo próbuję być jak Maya (pomyślałem o Tobie i się roześmiałem jak to powiedział) a teraz ja dołączyłem to już trzech co najmniej Blenderowców kala produkcję. Akceptowalne? ;)))

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged A nie, to nie gram w takim razie... 🤣 

Jak juz bedzie Blender jak Maya to do niego wroce 😄 Na razie robie proof of concept gry pixelowej w Godocie wiec tez open source 😉 Nawet sie zastanawialem czy nie zerknac na Blendera nowego ale moze poczekam do wersji 5... Za wygodnie mi no i ten Arnold...
 

A na jakim silniku to robia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

@EthicallyChallenged A nie, to nie gram w takim razie... 🤣 

Jak juz bedzie Blender jak Maya to do niego wroce 😄 Na razie robie proof of concept gry pixelowej w Godocie wiec tez open source 😉 Nawet sie zastanawialem czy nie zerknac na Blendera nowego ale moze poczekam do wersji 5... Za wygodnie mi no i ten Arnold...
 

A na jakim silniku to robia?

Oo to może update teczki i pokażesz od kuchni co robisz w Godocie? Miałem ambitne plany się z nim zapoznać ale teraz nie mam wolnego czasu...

Half Sword powstaje w Unreal Engine 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, EthicallyChallenged said:

Oo to może update teczki i pokażesz od kuchni co robisz w Godocie?

Na razie zrobilem postac animowana lazaca po pustym screenie 😄 Robie tiles'y na tlo teraz - jak z tilesow zrobie tlo to wrzuce screenshota albo wideo lazacego ludka. Jestem one-man-army i sie nie znam na programowaniu wiec wspomagam sie czym moge w walce z GDscriptem. Jako ze ma to byc proof of concept tylko to moze dam rade 🙂

@EthicallyChallenged tu prosze jak wspaniale sie prezentuje moja "gra" 😄 😄 😄

bestgameever.thumb.jpg.a9481a339555b2b009dc38db8208d12b.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, EthicallyChallenged said:

pewnie znasz to?

Ta, bez tutoriali bym nie dal rady ruszyc z tym. Nie znam sie na programowaniu ale GDscript jest w miare sensowny i fajny edytor jest - szybko sie pisze bo podpowiada, sprawdza bledy na biezaco itd. Byc moze to, ze nie mam doswiadczenia w programowaniu innym mi paradoksalnie pomaga bo nie mam nalecialosci i przyzwyczajen z Pythona czy czegos podobnego i nie musze walczyc z tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

To jak też zapostuję w podobny sposób, co kolega powyżej. Aktualnie ogrywam publiczny playtest gry przy której mam wielkie szczęście i przyjemność pracować. Mamy piętnastowieczne pojedynki z każdego szczebla hierarchii społecznej: od nagich bezbronnych żebraków, poprzez uzbrojonych w narzędzia rolne wieśniaków, poprzez uzbrojone, ale nie chronione przez zbroję pospólstwo, chronionych przez hełmy i przeszywalnice żołnierzy, aż po okrytych stalową płytą rycerzy bez skazy i zmazy. Parę tapet które porobiłem w photo mode dla pokazania rozgrywki:

Screenshotfrom2024-07-2111-51-47.png.95e7bb4f26e33e9781a0ddef2756e4bc.pngScreenshotfrom2024-07-2111-50-46.png.75b1186828f88f510acff2f3e0876502.pngScreenshotfrom2024-07-2111-50-30.png.e76d07b877b6ebddb27c021c5cb27166.pngScreenshotfrom2024-07-2111-50-10.png.bca6a6e680e5e9599d32fc034a763e7a.pngScreenshotfrom2024-07-2111-49-57.png.6e2888f45f3ef3d6bc3e8727b83c5c31.pngScreenshotfrom2024-07-2111-49-19.png.1d1206653dab2dbe77c7555c37431290.pngScreenshotfrom2024-07-2111-49-11.png.10931eb0660d1b7f29ec3c39318333d1.png

materiał marketingowy złożony przeze mnie w ramach pracy:

Co prawda oczywiście nie jestem bezstronny, bom zbrukany, mamonę przyjmuję, ale gra mi się zajebiście, nie pamiętam takiego podjarania graniem od czasów Red Dead Redemption 2 czyli jakieś 6 lat. Gra w pierwszym kontakcie (oglądaniu, bez grania) robiła na mnie wrażenie głupkowatej i dla beki, ale po ograniu odkryłem w niej niespodziewaną głębię i dużo taktycznego kombinowania. A skoro udział w playteście i starsze już mocno demo są w uczciwej cenie, to mogę z czystym sumieniem polecić:

https://store.steampowered.com/app/2397300/Half_Sword/

Poprosiłem i dostałem dostęp. jeszcze nie umim dobrze bić ludzi po pyskach, ale faktycznie fun z gry takie 8/10... z flakami i krwią będzie 2 oczka wyżej!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RaVirr napisał:

Poprosiłem i dostałem dostęp. jeszcze nie umim dobrze bić ludzi po pyskach, ale faktycznie fun z gry takie 8/10... z flakami i krwią będzie 2 oczka wyżej!

jakbyś szukał porad, to na discordowym kanale jest kilka wątków z dobrze opisanymi technikami ajk bić po pyskach i nie tylko, ale ja w 2 dni sam odkryłem, a odkrywanie samemu jest bardziej zabawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

jakbyś szukał porad, to na discordowym kanale jest kilka wątków z dobrze opisanymi technikami ajk bić po pyskach i nie tylko, ale ja w 2 dni sam odkryłem, a odkrywanie samemu jest bardziej zabawne

Dziękuwa, ale mam podobne podejście do Twojego- wolę uczyć się grając, porad będę szukał jeśli po tygodniu grania wciąż będę dostawał srogi wpierdziel 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie Half Sword to przyszełem donieść, że z ostatnim update'em wjechały walki do sześciu rębajłów równocześnie i od razu zrobiło się jeszcze ciekawiej:

A tak oprócz tego to na wczasach zacząłem sobie grać w dwie przecenione na Playsstation store giery:

Pierwsza to Shadow of Mordor i jestem zachwycony. Jak ktoś lubi inne gry od Warner Bros, Batmana serię arkham oraz MadMax, to system walki jest mega podobny, a system Nemesis dostarcza fajnej otoczki aby się chciało te walki toczyć i toczyć.

Poza tym Tony Hawk remake 1 i 2. W oryginał grałem jak wychodziły i jest bardzo fajnie zrobiony ten remake, tylko trzeba powyłączać muzykę z obecnej epoki bo żenada w chuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Epicu nowa giera za free - Cygni, latasz stateczkiem i ubijasz state4czki. Tkai klasyk w nowym wydaniu. Dla mnie ok, nadaje się za tą cenę 😉 

CYGNI - All Guns Blazing | Już dostępne do pobrania i zakupu w Epic Games Store

 

 

I DNF Duel ale to takie se chyba, choć wygląda super, jak Guilty Gear.

DNF Duel | Już dostępne do pobrania i zakupu w Epic Games Store

 

 

Nie wiem jakwy ale ja z kazdym trailerem Dragon Ball sparkling zero jaram się tą grą coraz bardziej. 

Trochę dupnie, że nie kanapowa rozgrywka będzie tylko w arenie bez tekstur.. bo niby im engine nie pozwala na split screena bo mają zbyt zaawansowany system destrukcji otoczenia. 

Po tym trochę mi szał przeszedł ale jak mówiłem na początku, z każdym trailerem wzrasta coraz bardziej. 

Na szczęście cena studzi mój zapał. Trzeba poczekać na jakąś godną promkę.

 

 

Ostatnio pykałem ostro w Celeste. Tak mi się spodobało, że po ukończeniu zacząłem grać od nowa i  zbierać wszystkei kasety, serca i truskawki. Odblokowałem sobie dodatkowe rozdziały i utknąłem na razie na drugim (cczyli 9 chyba).  Mam już ponad 5k śmierci z czego ponad 1000 było w pierwszym bonusowym chapterze 😉 

Dzieciakom też się spodobało jak gram i sami są w ostatniej części 3 chaptera. Co jest niezłym sulcesem i sprawdzianem ich cierpliwości. 

 

Z synem w Cuphead dotarliśmy do ostatniego bossa w DLC. Jeszcze jednen lvl i cała gra będzie zaliczona. Też niby taka trudna ale dzieciaki dają sobie świetnie radę. 

 

Nadal też czasem pykam w eldena, DS i Sekiro. W DS utknąłem na podwójnym bossie łowców smoków a w Sekiro na Sowie (jego już prawie ubijam). 

W Eldenie z jednej strony Messemer a z drugiej jakiś wariat na Dziku mnie masakrują. Na szczęście odkryłem jeszcze trzecią ścieżkę więc mogę sobie eksplorować.  Ale ci bossowie to na razie dla mnie czarna magia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności