Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Hades II wyszedł we wczesnym dostępie. Opinie bardzo pozytywne. Może czas przejść 1:P

 

A ja sobie skaczę po giereczkach ostatnio - Stardew Valley - mega wciągająca gra i pozwala się zrelaksować (chociaż ta ciągła presja uciekającego czasu i syndrom kolejnego dnia)

W Dark Souls próbuje przejśc tą jeba... fortecę 😕 Już biegam tam nagolasa i chyba namierzyłem jakieś przejście.

I nawet trochę w Eldenka pyknąłem nową postacią.

No i zainstalowałem z powrotem Baldura 3.. i zniknąłem na chyba 4 godziny, właściwie robiąc jednego questa. 

Gra strasznie wciąga ale mam tak mieszane uczucia do niej.. z jednej strony super gra, z drugiej jakby za trudna i wymaga kombinowania. Ledwo pokonałem takiego jednego diabła i jego gwardię przydupasów uciekając, chowając się i rozdrabniając wroga do jak najmniejszych grup. 0 szans na walkę twarzą w twarz.. 

Do tego w trakcie tych 4 godzin miałem dwa stosunki 🥸 jeśli dobrze pamiętam to przed skasowaniem tej gry kilka tyg temu też miałem z 2. W akcie 3 już uzbierało ich się ze 4 - 5 a jestem dopiero w początkowym mieście. OMG

Ludzie tak fukają na Stellar Blade a obok jest 100x bardziej simpowa, stulejarska, incelowa czy jak to się jeszcze nazywa w tych czasach? gra jaką kiedykolwiek widziałem. Wszystko pod przykrywką fajnego rpga, ale wiadomo o co chodzi.. I to nie jest jakoś fabularnie spoko. Takie to wymuszone i drętwe.

W jednej akcji całą moja drużynka stała i obserwowała jak gdyby nigdy nic..

No ale nie klikałem tych dialogów przecież niechcący, tylko z czystej naukowej ciekawości 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mortom said:

@Kalberos podrzucił mi link do tej gry,
https://store.steampowered.com/app/2198150/Tiny_Glade/

no_wrong_answers.gif?t=1714546270

about_gif_5.gif?t=1714546270

Jeny... jakie to jest piękne. I już mogę sobie wyobrazić zagranie sobie chwilunie po pracy w to cudeńko. Odstresowanie level 100000. Istna sielanka! Mam nadzieję, że szybko wyjdzie! 

Śledzę rozwój tego projektu od początku a osobę za nią stojącą od 2016. Ciekawa historia, Anastasia Opara a bardzo rzadko się zdarza żeby kobieta była mocno techniczna i jeszcze w internetach rozpoznawalna, zrobiła w 2016 serie tutorial o tworzeniu proceduralnej wioski nad jeziorem w Houdinim, zdobyła tym dużą popularność i rozpoznawalność choć mnie, wtedy początkującego, trochę odrzucił dużą ilością programowania a nie samym łączeniem gotowych nodówm (i absolutnie tragiczną jakością dźwięku 🙂), teraz byłoby jeszcze gorzej 😄

https://twitter.com/anastasiaopara

https://anopara.gumroad.com/

Potem gdzieś się pojawiała się na jakichś talkach, konferencjach, gdc, Houdini HIVE, SIGGRAPH i takich tam. W międzyczasie zaczęła robić takie eksperymenty, najpierw proste jak murek w którym można wyciąć przejście czy okna ale z czasem zaczęło się to w rozwijać bardziej. Z tego co widać nadal w workflowie jest Houdini ale silnik jest customowy i raczej nie oparty na Houdini engine dla proceduralnego generowania. 

 

But wait there's more and plot thickens

I pojawia się polski wątek, Tomek Stachowiak zrobił studia w Toruniu i od razu wyjechał z tego chlewu jakim jest Polska, najpierw do UK a potem do Szwecji, znalazł babę zapędził ją do roboty i już jest na ostatniej prostej żeby być dzięki niej bogaty. Mógł tylko jak andrew tete zrobić całą farmę takich jednoosobowych studiów produkujących dla niego gry niczym dla playway bo kóraś na pewno zażre ale jak pisałem powyżej bardzo rzadko się zdarza ogarnięta technicznie kobieta więc i tak nieźle że jedną znalazł bo model biznesowy który wybrał był od początku trudny do rozegrania ale mu się udało. What a Lad! Sigma Male! 😄  

A tak poważnie to sądząc po kanale na youtubie i zdjęciu to mogą być nawet i w konkubinacie bo inaczej baba by mu się nie pozwoliła tak zbliżyć 😄 Ale dwuosobowe studio to nie wróże im sukcesu medialnego chyba, że sprzedadzą miliard kopii w 2 godziny przed premierą i uruchomieniem sprzedaży 🙂 

Gierka wygląda bardzo fajnie i życzę im żeby się nachapali i mogli iść na emeryturę i zrobili miejsce nowym 😄 

-----

Alternatywne gierki w podbnym stylu w które można pograć

Chyba pierwsza w tym typie, wyszła kilka lat temu i była albo i jest w gamepassie, całkiem fajna zabawka 

header.jpg?t=1709646098

https://store.steampowered.com/app/1291340/Townscaper/

 

budowanie chałupki w 2d

header.jpg?t=1711020300

https://store.steampowered.com/app/2533960/SUMMERHOUSE/

 

I dwie relaksujące w podobny sposób ale dzieją się w pokoju/ mieszkaniu, unpacking był też w gamepassie

header.jpg?t=1698810645

https://store.steampowered.com/app/1135690/Unpacking/

 

header.jpg?t=1713688099

https://store.steampowered.com/app/2200780/My_Dream_Setup/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, michalo said:

Może czas przejść 1:P

Hahaha! Tez mam kupione od lat 😄 Trzeba bedzie kiedys zerknac.

7 hours ago, michalo said:

Ludzie tak fukają na Stellar Blade a obok jest 100x bardziej simpowa, stulejarska, incelowa czy jak to się jeszcze nazywa w tych czasach? gra jaką kiedykolwiek widziałem. Wszystko pod przykrywką fajnego rpga, ale wiadomo o co chodzi.. I to nie jest jakoś fabularnie spoko. Takie to wymuszone i drętwe.

Bo w Baldurze mozna lgbt uskuteczniac wiec to jest super progresywne i twitterowe legiony siedza cicho. Jakby powiedzieli ze panna ze Stellar Blade jest lesbijka to by sie rozplywali w zachwytach nad gra.
Ale ogolnie teraz seks jest wpychany we wszystko tak bez sensu juz na sile 😄 W serialach to widac bardzo. Ja tam nic nie mam przeciwko ladnym, nagim paniom. Ale jak co piec minut bez sensu scena seksu jest to mnie to zaczyna irytowac bo jakbym chcial gole dupy poogladac to wiem gdzie je moge znalezc.

Ten serial Warrior tak ma na przyklad. Az go zaczalem nazywac "Sex Warrior". Cos sie dzieje, jakas akcja, chinskie gangi sie morduja a tu bum - przerwa na wizyte w burdelu. Znowu jakas akcja, Irlandczyk napada Chinczyka, Chinczyk zna Kung-fu jak kazdy Chinczyk ale Irlandczyk ma znajomosci w policji i... - przerwa na wizyte w burdelu bo dawno cycek nie zawital na ekranie. Albo kawalek widzialem SF serialu Altered Carbon. Odwiedzaja jakiegos faceta a ten wychodzi przywitac gosci na golasa i kamera najezdza na dyndajacego fiutka. Po co? 🤣 Innym razem jakies tam roboty czy ciala do wynajecia czy co tam jest - dwa ubrane ale jedna gola 😄 Tak od czapki zupelnie. Mija minuta filmu - znowu na stole jakas kobitka gola lezy facet ja oglada. Zeby byla jasnosc - to mnie nie oburza tylko jest takie zalosne wlasnie. Bo jakies takie prostackie jakby nastolatek to krecil. Nie, ze wysmakowanie pokazane, gra zmyslow, fajne oswietlenie, nagie cialo blyszczy na kobiecie w jakiejs ladnej pozie, ona sie zmyslowo przeciaga... Nieee tam, panie, patrz pan tutaj. Gola baba lezy na stole w oswietleniu rodem z prosektorium jak jakas ryba...

Jak dla mnie nie ma nic ladniejszego nad naga kobietke. Ale podkresl to piekno jeden z drugim, zostaw cos wyobrazni, zagraj swiatlem, pobaw sie z widzem troche, podraznij go. A nie tak siermieznie, byle bylo widac ze jest gola dupa. I fiutek - bo fiutek to wiadomo ze lamie juz wszelkie tabu i swiadczy o odwadze rezysera czy tworcy gier. "Looo dodali nawet fiutka jak tworzysz postac!". No faktycznie, kurna, rewelacja 😄 Ech.

Ja teraz pogrywam troche w Tails of Iron. W grze jestes szczurem ktory odbudowuje swoje szczurze krolestwo po ataku zab/ropuch 😄 Ogolnie podobna do tych wszystkich 2D soulsow. Smieszna gierka, relaksujaca. Nie jest jakos bardzo trudna choc mozna sie naciac na przeciwnika mocniejszego. Zbierasz bronie, czesci zbroi, robisz questy... BArdzo przyjemna grafika rysowana. Zawsze mialem slabosc do klimatow rodem z "O czym szumia wierzby". Podejrzewam ze nie ma w gierce scen seksu 😄 Ale nie skonczylem jeszcze wiec wszystko sie moze zdarzyc 😄 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak ktoś tęskni za Interstate 76 i naparzankach samochodów w świecie pseudo Mad Maxa to polecam. Wyszło demko tej gry. No i jest tez naszym produktem narodowym! Super strzelanika 😄 
Nic skomplikowanego nieskończona mapa jeździmy i strzelamy, koniec.

A jeśli was to nie przekonuje to dodam.... w ilu grach możecie pojeździć opancerzonym Polonezem z KMem i Shotgunem? No w ilu? NO właśnie... demko ma 400 MB więc w minutę odpalicie. IMO nie pożałujecie 🙂 
Grafika stylizowana na retro... IMO bardzo dobrze się prezentuje... jest nostalgia jest zabawa. 😄 

ss_e03aa36dc39c7dd35e356df54e2e44f76fb1c829.600x338.jpg?t=1714935528


https://store.steampowered.com/app/1920430/FUMES/
 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności