Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to tak widzę: generowana grafika z SI diametralnie może obniżyć wartość naszej pracy, bo jeśli coś łatwo osiągnąć (patrz SI) to nikt nie zapłaci ci za to takiej kasy jak dzisiejsze stawki. Co dla artystów z jakiekolwiek branży nie wróży nic dobrego. A myślenie typu odpalę sobie SI a ona sama wypluje 150 grafik, po czym zaoszczędzony czas przeznaczę sobie na drina w hamaku, po czym sprzedam to za przyzwoitą gażę, jest myśleniem co najmniej naiwnym. Więcej i szybciej generowanych grafik nie wiąże się bezpośrednio z większym zyskiem, ba wręcz przeciwnie.
Nie raz spotkałem się z tego typu krytyką: no bo tobie to tak szybko wychodzi i dlaczego to tak dużo kosztuje? W takich wypadkach miałem prostą odpowiedź, że to szybko jest wynikiem lat pracy w zawodzie i stoi za tym doświadczenie i wiedza zdobywana, nie rzadko, w bólu i pocie. A sama praca wygląda być może na  pierwszy rzut oka na prostą, lecz "pod maską" kotłuje się coś więcej niż efekt widziany na monitorze. Ba bywało nawet że jak za szybko przedstawiłem prace okazywało się że był to błąd, fakt zdarza się to raczej z "ludzmi z ulicy" ale bywa. Firmy mają inne pragmatyczniejsze podejście w tej kwestii. Szybko w ich mniemaniu, nie oznacza tanio i byle jak 🙂 A wręcz coś co się ceni 🙂 
A z SI jaka będzie odpowiedź na pytanie: dlaczego to tyle kosztuje? Uczyłem się generowanie przez 2 tygodnie? Na co klient odpowie, mój 15 letni dzieciak też tak umie, czym sie to różni? Nie zapłacę za coś co może zrobić dziecko w takiej cenie... czekam na obniżenie kosztów.
No i sam wyrób SI będzie miał ogromną konkurencje w swojej dziedzinie, bo nie będzie można się jakkolwiek wyróżnić. Bo to co "stworzysz" będzie nie tylko można odtworzyć niemal w 100% (SI do generowania promptów), ale też legalnie skopiować i przedstawić jako wyrób wygenerowany przez innego "autora" prompta.

W obecnym stanie jestem sceptycznie nastawiony do generowania za pomącą SI, ale też uczę się tego całego wpisywania 😉 , bo SI już się nie odstanie i pozostanie z nami jak korona wirus. Mam tylko nadzieję że za parę lat nie będę zmuszony do generowania grafik za pomocą promptów bo zabiło by mnie to w środku. A sama przyjemność procesu został by mi nieodwracalnie odebrana. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozabijajo sie!

 

Właśnie kwestie prawne tej technologii nie będą proste do legalizacji bo si nie interpretuje po swojemu tylko jawnie zjada cudze prace i z tego buduje swoje.

Jak jaka kolwiek firma wyda grafiki, ktore legalnie bedzie mozna powielac i odsprzedawac?

Prawa autorskie sa wazna kwestia dla wszystkich z ktorymi pracowalem do tej pory jako freelancer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Ja to tak widzę: generowana grafika z SI diametralnie może obniżyć wartość naszej pracy, bo jeśli coś łatwo osiągnąć (patrz SI) to nikt nie zapłaci ci za to takiej kasy jak dzisiejsze stawki.

Niekoniecznie. Graficy będa musieli zajmować sie coraz to nowymi dodatkowymi działami. Ja już teraz zajmuję sie dosłownie wszystkim. Animacją, konceptami i modelowaniem czasami nawet rzeźbieniem.

I to nawet lepiej bo zauważyłem że przy pracy zespołowej jest dodatkowej 30% (przynajmniej) roboty na dogadywanie się, poprawianie po uczniaku, udostępnianie surówki. Jak samemu się coś robi to jest nawet przyjemniej.

To że graficy zarabiają już prawie tyle co kasjer biedry to wynik tkzw. nowoczesnej "urawniłowki". Czyli nieustanne zwiększanie płacy minimalnej od czasów kiedy rządzi tkzw. "ZJEP". Wiadomo że grafik kiedyś minimalnie nie zarabiał. A jak się ustawowo zwiększało minimalną, to szef nie musiał grafikowi zwiekszać. Od przyszłego roku grafik junior bedzie zarabiał tyle co każdy inny pracownik niewykfalifikowany.

Socjalizm niszczy wszystko...

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Bo ja akurat korzystam z MJ na discordzie. Jeżeli nigdy tego nie robiłes to pewnie nie pomożesz. Tam po prostu na "subforach" "newbie", wpisuje się komendę /. Wyskakuje nam "promt image" (czy jakoś tak) i wpisuje się w okienko prompt. Dostajemy wtedy cztery obrazki do dalszej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan siedzisz mocno w temacie, dłonie ai robi często słabe a która metoda radzi sobie najlepiej ze stopami, dla uściślenia ładnymi kobiecymi stopami i żeby były spojne w serii. Tzn żeby było widać, że to stopy tej samej osoby? Bo ten, no, kolega pytał 🙂

O5cRYoD.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@OldMan wow dużo materiałów, w sumie nie dziwi mnie, że powstają grupy, odnogi i specjalizacje na różne tematy i każdy ciągnie w stronę tego co go interesuje for good and for evil 🙂 

Ponad rok temu było głośno o np takim czymś i jak ai będzie lepsze to pewnie dużo się tego wszędzie wysypie 

1aH4NYQ.jpg

https://www.bbc.com/news/world-asia-56447357

nawet ściągnąłem tę apkę żeby zobaczyć jak moją twarz przerobi i efekt zdecydowanie nie dawał nadziei na internetową sławę dlatego pomyślałem o innych opcjach 😛

Zreszą zdziwiłbym się gdyby na onlyfans czy czymś podobnym nie było już trochę generowanych fikcyjnych postaci. 

Tak jak ostatnio co @Mortom podrzucił na forum twórczość Savanny 

 

 

I na face reveal okazał się facetem, albo to troll, teraz to już niczego nie mozna być pewnym 🙂 

 

 

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecenia jedno za drugim sie posypia na bank.

"Witam! Potrzebowalbym animacje mojego tescia jako Rambo z trojki. Zdjecia tescia do treningu AI sa na Facebooku. Jak jedzie na koniu i zbiera ten skorzany worek. Ale zamiast worka zeby byla flaszka a zamiast konia zeby byl krokodyl. Slucham? Ze nie ma pan tylu zdjec krokodyla zeby nauczyc AI? OK, moze byc aligator, ale przynajmniej forfiter! Dobra, gary muwaut! Acha, jeszcze jedno - calosc poprosze tak jakby malowal go Matisse. Kultura musi byc. Place w NFT."

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OldMan napisał:

w sumie żeby daleko nie szukać to połowa grafików na ETSY zajmuje sie takimi ambitnymi zleceniami tyle ze na razie manualnie lub za pomocą prostych fitrów lub zwykłego fotomontażu , no cóż takie mamy czasy

jak kiedyś przegladałem ETSY to najbardziej rozwaliła mnie ta usługa, jak to pierwszy raz zobaczyłem to zaplułem monitor i siedziałem jak wryty, nawet nie bede juz komentował

Zarabiają sobie ludzie, a jak są rozgarnięci to zarabiają dużo lepiej niż concept artysci w polskich bida studiach, bo jest na coś takiego popyt. Nie wiem co w tym jest niby śmiesznego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, formconstant napisał:

Zarabiają sobie ludzie, a jak są rozgarnięci to zarabiają dużo lepiej niż concept artysci w polskich bida studiach, bo jest na coś takiego popyt. Nie wiem co w tym jest niby śmiesznego.

Raczej widzę to jako "trochę śmieszno, trochę straszno" 😄 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rant time:
To ja k...a siedzę czasem z miesiąc nad animacją... przerenderowuję, dopracowuję i "udziwniam". 😄 Z ciągłym poczuciem niepewności i permanetnego uczucia że nic nie wiem. giphy.gif
Godzinami wpatruje się w złe przejście ainmacji lub zły ruch, rwąc sobie włosy z głowy. Wypalam normale i materiały... hu..e muje i co... I po co?
Na co się tak meczę... w imię jakiegoś tam poczucia wykonania w miarę przyzwoitej pracy? why-why-why.gif
Może popełniłem gdzieś błąd? A może moi rodzice wpoili mi zły system wartości? A może trzeba to pier...ć w kąt i zająć sie badziewiem? Nie dość że cały ten ciężar spadnie z narosłego już graba z siedzenia nad tym wszystkim i z uśmiechem na ustach olewancko pierdykniąć sobie parę filtów... jeb! I jeszcze teraz do SI i fajrant!  
hori-is-angry-horimiya.gif  
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak serio:
Po primo - szacun dla ludzi którzy nie dość, że to sprzedają, to jeszcze mają z tego biznes 😄 
Po drugie primo - jest popyt... no to i podaż się znalazła 🙂 
79bc7687c009cb940c055b919b80c5d1.gif 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, OldMan napisał:

jak kąkuter policzy swiatło w grafice 3D zastępując fotografię (np w branży meblarskiej) to jest "okeeeej swietnie sie spisałeś "

a jak kąkuter ci zrobi coś w grafice 2D wtedy jest "uuuuuuuu tak nie wolno, obraza majestatu, wstydź się"

 

ludzie to smieszne stworzenia XD

Że tak cię te smerfy obraziły. Jprd hah XD 

Uznałem ,że to niezwykły zbieg okoliczności i że rozładuje trochę napięcie. Nie wiem kto tu czuje ból dupy. 

9 minut temu, OldMan napisał:

to zabawne obserwować proces w którym maszyny po kolei wymyslone przez człowieka zastępują kolejne ludzkie czynnosci a ludzi z tego powodu dupa piecze

 

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajęs Fikszią panie dziejku. Tez sie zastanawialem nad tym "co by bylo gdyby" a pozniej... przestalem. Zwyczajnie nie wierze, ze sie uda stworzyc inteligentna maszyne madrzejsza od nas samych. A tym samym nie wierze, ze sobie wszystko  ulatwimy tak bardzo, ze nie bedziemy mieli co robic. Pomalu przestaje tez wierzyc w jakis sensowny plan rozwoju GPU 😄

Raz jeszcze - zanim zrobia te super myslace maszyny niech napisza porzadne narzedzie do retopo. Albo cos co sprawi ze nie bedzie konieczne. Jaramy sie byle czym i wieszczymy koniec swiata na podstawie zlepiarki obrazkow... Jaja jak berety.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@formconstant 😄 
33405705.gif 

Trochę tak, trochę nie... ale fakt faktem, ten gościu był psycholem na levelu uber 99 👀
Ja tam powoli przygotowuję się na to:
352x500.jpg   b7e6d4eb7beb31902c50aa9b9f21676a.gif 

Przy okazji fajna książka, jak toś lubi takie apokaliptystyczne klimaty z rabacikami, złymi SI i masą trupów dookoła 🙂 - jest tez audiobook 😄 👍 Mam nadzieję że film nie wyjdzie... bo znowu spi***ą oś fabularną na rzecz równości miłości i tolerancji, okraszoną lukrem z CGI 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RaVirr napisał:

unknown.png

Nie zgadzam się! Nie jesteśmy na naszej planecie sami! Wg. legitnego i totalnie wiarygodnego kompendium "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" (wiarygodność x2 bo przytoczyłem angielski tytuł!) na naszej planecie są jeszcze 2 inteligentne gatunki! Delfiny i Myszy! 
Nie lekceważcie mszy! Jedną Ziemię już straciliśmy! 😄 
tumblr_m9mle0CoJM1qhsmbwo1_r3_500.gif

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mortom napisał:

Nie zgadzam się! Nie jesteśmy na naszej planecie sami! Wg. legitnego i totalnie wiarygodnego kompendium "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" (wiarygodność x2 bo przytoczyłem angielski tytuł!) na naszej planecie są jeszcze 2 inteligentne gatunki! Delfiny i Myszy! 
Nie lekceważcie mszy! Jedną Ziemię już straciliśmy! 😄 
tumblr_m9mle0CoJM1qhsmbwo1_r3_500.gif

Delfina jeszcze nie spotkałem, ale od dziecka boję się myszy, teraz już wiem dlaczego........

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy stabilnej dyfuzji po tym jak przepuścili 100 milionów z poprzedniego tygodnia na dziwki i narkotyki teraz idą na miliard żeby ta kwota mogła  sprostać temu jaki mają apetyt na życie  😄 

Trzeba doić krowę póki gorąca 🙂 

https://www.theinformation.com/articles/stability-ai-ceo-after-ruffling-feathers-of-researchers-discussed-1-billion-in-new-financing

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 3
  • bogactwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Destroyer napisał:

Twórcy stabilnej dyfuzji po tym jak przepuścili 100 milionów z poprzedniego tygodnia na dziwki i narkotyki teraz idą na miliard żeby ta kwota mogła  sprostać temu jaki mają apetyt na życie  😄 

Trzeba doić krowę póki gorąca 🙂 

https://www.theinformation.com/articles/stability-ai-ceo-after-ruffling-feathers-of-researchers-discussed-1-billion-in-new-financing

 

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/26/2022 at 8:19 PM, Nezumi said:

Raz jeszcze - zanim zrobia te super myslace maszyny niech napisza porzadne narzedzie do retopo. Albo cos co sprawi ze nie bedzie konieczne. 

Zobaczysz, będzie odwrotnie, AI będzie robić koncepty, art directorować, pisać i reżyserować, a my będziemy robić ufałki i retopo XD I roto!

Edytowane przez jamnique
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja AI spotyka wybitne umysly przedsiebiorcow.

Tutaj przyklad potwierdzajacy to co mysle o ludziach - czyli ze sa glupi po prostu 😛 Propozycja roboty z Upworka:

absurd.jpg.c1987d078ac919744e3ba10e4e3fdf6c.jpg

I teraz tak - kto przejrzy te wszystkie designy i oceni? Jakby dac po 100 designow na osobe do przejrzenia to by musieli zatrudnic 10 tysiecy osob 😄 Jak dac 100 osobom do oceny te designy to bedzie kazda osoba z tej setki musiala przejrzec 10 tysiecy designow 😄 Nikt nie bedzie pamietac czegokolwiek po obejrzanej setce, po godzinie przegladania tego nikt juz nie bedzie wiedzial na co patrzy i jak sie nazywa nie mowiac o ocenie designu - zamieni sie w maszynke do klikania "next". A juz na pewno nikt z "community" onlinowego nie przejrzy miliona designow zeby wybrac cos sensownego bo by mu to zajelo z rok ogladania. DOSLOWNIE. I to idiotyczne podejscie ze ludzie beda glosowac - przeciez z tego nigdy nic dobrego nie wyjdzie bo moze zaglosowac kazde bezguscie...

I jeszcze to - zgadzam sie z kolesiem w 100%. Koles mowi dokladnie co myslalem caly czas. Ludzki wymiar tworzenia, zastepowanie przyjemnosci bycia tworca automacikiem wypluwajacym iteracje. Jak komus sie nie chce sluchac calosci spokojnego i przymyslanego wywodu (bo na przyklad musi isc generowac milion iteracji buta) to ostatnie 5 sekund wideo stanowia podsumowanie.

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co to ai da to szybki spadek wartości pracy bo możesz sobie wygenerować za 5 zł to kto zapłaci 5 tys a to czy masz nad tym kontrolę czy jest jakaś jakość itd to już zejdzie na drugi plan. Zresztą dużo ludzi nie jest zupełnie w stanie ocenić nawet bardzo dużej różnicy w jakości co nie przestaje mnie zadziwiać. To tak jak są ludzie którzy nie mają wewnętrznego głosu czy nie potrafią sobie wyobrażać obrazów w głowie co też jest dla mnie nie do pomyślenia 🙂 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

Jedyne co to ai da to szybki spadek wartości pracy bo możesz sobie wygenerować za 5 zł to kto zapłaci 5 tys a to czy masz nad tym kontrolę czy jest jakaś jakość itd to już zejdzie na drugi plan. Zresztą dużo ludzi nie jest zupełnie w stanie ocenić nawet bardzo dużej różnicy w jakości co nie przestaje mnie zadziwiać. To tak jak są ludzie którzy nie mają wewnętrznego głosu czy nie potrafią sobie wyobrażać obrazów w głowie co też jest dla mnie nie do pomyślenia 🙂 

dokladnie cos takiego stalo sie ogolnie z reklama 🙂 czyli dostep do bardzo silnych maszyn ktore umozliwiaja malym robaczkom produkowac reklamy na poziomie PI, czy innych studiow postprodukcyjnych doprowadzilo te firmy na skraj bankructwa 🙂  Po co masz placic za cos 100k, jak mozesz pojsc do mniejszego studia zaplacic 10k a roznice w jakosci widz ma tam gdzie slonce nie dochodzi 🙂

 

ale nadal takie studia, ktore robia takie reklamy nadal maja sie swietnie.

https://www.themill.com/

 

wszystko z nami bedzie w porzadku, trzeba bedzie po prostu bumpnac swojego skilla 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

dokladnie cos takiego stalo sie ogolnie z reklama 🙂 czyli dostep do bardzo silnych maszyn ktore umozliwiaja malym robaczkom produkowac reklamy na poziomie PI, czy innych studiow postprodukcyjnych doprowadzilo te firmy na skraj bankructwa 🙂  Po co masz placic za cos 100k, jak mozesz pojsc do mniejszego studia zaplacic 10k a roznice w jakosci widz ma tam gdzie slonce nie dochodzi 🙂

 

No to dzięki bogom grafiki 3D 😄, że nie jestem dużym studiem... mój ból umierania będzie zauważalny dopiero pod mikroskopem neutronowym na maksymalnym powiększeniu 😄 Także że ten... 😄 ☠️ 
giphy.gif  look-into-microscope-love-death-and-robots.gif 

  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blood_brother napisał:

Że co, ale jak to? To nie tak miało być 😞

no niestety, juz teraz prog wejscia np. w swiat koncept artu do gier to jest kurde OVER THE TOP 😄 zobacz sobie ilu masz rzeznikow na samym AS. No to teraz jak juz miales problemy ze znalezieniem roboty i postawieniem nogi w np w gamedevie to mam dobra wiadomosc, bedzie jeszcze trudniej 😄 

 

oczywiscie pozyjemy zobaczymy, moze ktos wtyczke wyciagnie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee.... tam ja idę robić obrazy zdechłym zwierzakom dla ich właścicieli wklejając im głowy w klasyczne obrazy. Wwalić jakość, walić pomysły.... ogólnie walić wszystko 😛 Liczy się ilość! Dziwny świecie filtów photoshopa / Affinity NADCHODZĘ! 
giphy.gif  giphy.gif

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale próg wejścia co rok i tak jest wyższy a chętnych do pracy od groma. Konkurencja jest silna.

 

No ale to chyba działało jako motywacja. Bo tak jest nie tylko w grafie, ale generalnie na każdym kroku i każdej pracy. 

Tyle, że w 3d/2d jakoś ludziska zawsze się wspierali, pomagali sobie. Teraz z tym "ai" robi się taki bałagan, że ludzie zaczynają się opluwać. Kolejne wojenki typu soft vs soft.

 

Ale to AI nie zastąpi nigdy skilla. No kurde, wierzycie w to?

Co z tego, że wypluje "kozacki" obrazek? Co z nim zrobi jakiś lamus? Ctr+S potem $$$ 

A kto go kupi? Co z wizją, zamysłem? Kto jest autorem? Kto ma do tego prawa? 

Ryzykował byś oddanie budowania całego świata swojej gry jakiemuś "promt artyście"? 

 

Ciekawy jestem czy jakieś studia zaczną z tego korzystać w końcu. Na razie chyba się nie zanosi. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalo napisał:

Ale próg wejścia co rok i tak jest wyższy a chętnych do pracy od groma. Konkurencja jest silna.

 

No ale to chyba działało jako motywacja. Bo tak jest nie tylko w grafie, ale generalnie na każdym kroku i każdej pracy. 

Tyle, że w 3d/2d jakoś ludziska zawsze się wspierali, pomagali sobie. Teraz z tym "ai" robi się taki bałagan, że ludzie zaczynają się opluwać. Kolejne wojenki typu soft vs soft.

 

Ale to AI nie zastąpi nigdy skilla. No kurde, wierzycie w to?

Co z tego, że wypluje "kozacki" obrazek? Co z nim zrobi jakiś lamus? Ctr+S potem $$$ 

A kto go kupi? Co z wizją, zamysłem? Kto jest autorem? Kto ma do tego prawa? 

Ryzykował byś oddanie budowania całego świata swojej gry jakiemuś "promt artyście"? 

 

Ciekawy jestem czy jakieś studia zaczną z tego korzystać w końcu. Na razie chyba się nie zanosi. 

 

 

 

tak powiedzmy ze pracuje nad malym projektem dla siebie 🙂 i cala wizje swiata robie sam za pomoca ai XD Do prototypowania, przeciez to jest jak zanlazl 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

tak powiedzmy ze pracuje nad malym projektem dla siebie 🙂 i cala wizje swiata robie sam za pomoca ai XD Do prototypowania, przeciez to jest jak zanlazl 😄 

Ale to jest całkiem co innego. Ty to traktujesz jako narzędzie dla siebie a nie zastępstwo człowieka. Masz już trochę wiedzy i skilla 😉 

Ale czujesz, ze te obrazki są "twoje". Rly? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za niedługo:
A dzisiaj dzieci będziemy sie uczyć jak rysować 🙂
Oto jak Agatka brzydko narysowała swoich kolegów
szczesliwe-dzieci-dzieci-rysunek-stylu-przedszkole-400-99633168.jpg.995f636237294df8e0e2b80fcbc9bb96.jpg 

Naszczeście od niedawna nasz szkoła zakupiła nowe tablety ze specjalnym programem:
A oto piękna sztuka jaką wygenerowała Agatka wpisując prompta:
637355266_00738-627388854-facingtothecamerathreechildrenincenteroftheimaageongreenfieldintheskyrainbow4kpastelpaintcinematicli.png.3247e217615f06eb51ccfbd77e33c1c6.png

Tak dzieci! Od dzisiaj nie trzeba umieć rysować 🙂 Uczcie się promptować 😄

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michalo napisał:

Ale to jest całkiem co innego. Ty to traktujesz jako narzędzie dla siebie a nie zastępstwo człowieka. Masz już trochę wiedzy i skilla 😉 

Ale czujesz, ze te obrazki są "twoje". Rly? 

I TO JEST MOIM ZDANIEM SEDNO SPRAWY, zajebiste pytanie. 

Nie rozkmnialem tego tak mocno, ale teraz bede chodzil i myslal o tym... aczkolwiek moje odczucia do tej pory sa takie ze tak to jest moj obrazek. Dlaczego? bo nie widze procesu skladania tego, ale nad finalnym efektem ja trzymam piecze, to tylko tool tak jak 3dsmax, maya, zbrush. Mozesz zaczynac od cudzego basemesha, ale reszta nalezy do ciebie tutaj kinda jest podobnie. Wiec tak, do momentu jak zadales to pytanie, to czulem ze to sa moje obrazki. 

Teraz tak na szybko przeszlo mi przez mysl, ze to pewnie przez to ze nie widzisz procesu, tylko wklepujesz dostajesz i nie wiesz skad skladowe pochodza tak naprawde. Tu postawie znaki zapytania i po prostu porozkminiam temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chopaki, ja polecam jednak spróbować posiedzieć trochę dłużej i to tak "zadaniowo". 
Żeby zrobić coś od 0, na bazie opisu i dokładnie takie jak sobie wyobrażamy, a nie na zasadzie "nie o to mi chodziło, ale tak też może być" to trzeba naprawdę mieć jakiegoś niesamowitego skilla i prawdopodobnie poświęcić więcej czasu niż na cały proces malowania... w pewnym sensie nabrałem trochę szacunku do ludzi, którzy ogarniają txt2img w takim stopniu by ostateczny wynik był jakkolwiek użyteczny 😉 
Ja bawię się z img2img i...no tak czy siak trzeba się sporo napracować by obrazek z AI nie był jedynie luźną inspiracją 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez teraz robię sobie coś dla siebie i dodałem do tego AI... ale jakoś tak mam coś w środku, że kurczaki, no sam nie wiem, czy ten model 3D na podstawie generacji obrazka jeszcze to moje dzieło czy już nie moje? Ale trochę się też boje, że rozleniwię się i zacznę spychać na AI coraz więcej i więcej, aż sam się skończę a AI się zacznie 😛 
200.gif 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mortom napisał:

czy ten model 3D na podstawie generacji obrazka jeszcze to moje dzieło czy już nie moje?

Autor konceptu ma do niego prawa a ty do modelu. Chociaż by dla tego, że interpretujesz płaski obraz na obiekt trójwymiarowy. Dla tego wraz z modelem 3d spredajesz często do niego prawa, chociaż klient podrzucił ci obrazek. Legit.

 

4 godziny temu, KLICEK napisał:

Teraz tak na szybko przeszlo mi przez mysl, ze to pewnie przez to ze nie widzisz procesu, tylko wklepujesz dostajesz i nie wiesz skad skladowe pochodza tak naprawde. Tu postawie znaki zapytania i po prostu porozkminiam temat??

Ja nie czułem się autorem. Czułem jak bym dostał od kogoś obcego koncept art, tak jak w pracy.  Tyle, że w pracy sobie pomyśle - "ale ktoś zajebiście narysował" i zależy mi trochę, zeby trzymać się tego konceptu. Znaleźć "co autor miał na myśli" i z tymi podpowiedziami odtworzyć to w 3d. 

Z AI to takie bezpłciowe bo wiem, że prawdziwy autor nie myśli. 

 

Widzę w tej technologii sens. Jak Gryzoń zrobił sobie tło, jak ktoś wymodeluje sobie model na podstawie AI. 

Ale używanie tego do pracy stricte komercyjnej, to już imo nie fair. Bo pochodzenie tych generowanych obrazów to czyjeś prawdziwe dupogodziny i skill. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności