Skocz do zawartości

Co czytacie?


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

A, więc z mojej strony, ostatnio wydane rzeczy:

 

J. Eugenides - Middlesex

J.M. Coetze - Hańba, Czekając na barbarzyńców

 

A moi ulubieńcy:

 

J.Joyce - tego pana nie trzeba przedstawiać ... mój absolutny mistrz.

Pierre Reverdy - francuski poeta i pisarz. pił i bawił się razem z ferajną picassa, pod wpływem ruchu kubistycznego pisał swoje minimalistyczne, ascetyczne utwory. Świetna rzecz, choć nie dla każdego.

G. Apollinaire - Wolę Reverdiego, ale ten, następny członek klubu francuskich poetów z okresu Picassa też jest wart uwagi.

B. Schulz - tez nie trzeba przedstawiac

M.Proust - j.w.

Bułchakow - j.w.

 

jeśli popełniłem literówkę w czyimś nazwisku, przebaczcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze znowu sie ten watek przesunal do gory ;-)

obecnie zabralem sie za trawienie ostatnio popularnej ksiazki - wszyscy ja czytaja wiec nie moge byc gorszy ;-p tymbardziej ze chce miec o niej wlasne zdanie - ale do rzeczy... jest to "Kod Leonarda da Vinci" Dan'a Brown'a... co moge o niej powiedziec... hmm niewiele bo jestem w polowie a nie chwali sie dnia przed zachodem slonca (podobno jest kontrowersyjna bo podwaza autorytet kosciola i rzuca nowe swiatlo na religie z tym ze to bede mogl potwierdzic lub zanegowac po przeczytaniu calosci)... powiem tylko ze dobrze i szybko sie ja czyta oraz co najwazniejsze to wciaga...

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No eee chmmm...

Dziś w pociągu zacząłem czytać "Inne pieśni" Dukaja - wciągające, nawet bardzo :]

No nie mógłbym też pominąć mojej ulubionej serii o przygodach Kane`a

Imię róży - ta intryga !

Wachadło Foucaulta - ta intryga ! /w pisowni mogłem się rypnąć, więc wybaczcie/

seria o "Czarnoksiężniku z archipelgu" też nie może być pominęta

kolejna seria: "Dune" wracam do nich często

"Dżuma" - sam nie wiem czemu, może przez ten nastrój

 

no mCh jeśli chodzi o G. Apollinaire to czytałeś może "Wyczyny młodego Don Juana"? tegoż autora? he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkaszpir niestety nie, a warto?

 

Ostatnio rozkochałem się w bajecznym stylu Marcela Prousta...

 

Ja się tak zastanawiam, dlaczego nikt nie zna Reverdiego??? Jesli ktoś sobie życzy tomik jego twórczości, to mogę nawet poskanować stronki jego tomiku. Jest tak stary, że chyba prawa autorskie wygasły... Naprawdę, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he no wiesz poznasz drugą stronę tego twórcy, jakże piękną i opisową, tłumacze wręcz płakali bo polski język w tej tematyce nie mógł sie równacz oryginałem, ale czytaj w ukryciu bo to hardcore od conajmniej 20 lat dozwolony he he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wchłonęło się kilka opowiadań poe ale niektóre troche mnie znudziły, jako moją ulubioną książkł polecam groteskę wojnę światów graynor w klimacie lekko schizofreniczna z niekonwencjonalnym prowadzeniem fabuły, jeżeli chodzi o coś lżejszego to całkiem pozytywnie ooceniam foresta gumpa grooma; a tak ogólnie wszystko co wpadnie w ręce niczym nie gardze bo wychodze z założenia, że dobrze jest być otwartym na wszystko i często można być mile zaskoczonym

większość pozycji które się tu przewinęły mam zaliczone:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze z dotad przeczytanych:

Diuna Herberta, Rozmowy z katem Moczarskeigo, wszytkie jakie czytalem ksiazki P.K.Dicka (koles rzadzi), Jerozolima 1099 Sławomira Leśniewskiego (z serii bitwy chistoryczne)

 

edit: aha no i H.P.Lovecraft!!!!!

 

no to chyba te najulubiensze :) a z tych ogolnie rzecz biorac dobrych to:

 

nie no zarcik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L. Frederie - "Życie codzienne w Japonii w epoce samurajów" - znalazłem przez przypadek w szkolnej bibliotece;) Jedna z nielicznych ksiazek dotyczacych historii/kultury, kóre się przyjemnie i gładko czyta.

A poza tym lekturki, "Bozy Bojownicy" i cos jeszcze ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert jordan - oko swiata, wlasnie ugrzezlem w tych ksiegach ;)

wladca pierscieni tez mila ksiazeczka,

przy okazji czytam mistrza i malgosie bo w szkole nie mialem czasu ;))

oczywiscie swiat dysku :)

i wiele innych roznych

ogolnie fantazy lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie MIŁUJE FANTSY troszkę mniej FANTASTYKĘ _ lubię książki therrego Goodkinga , jetem na etapie czytania cyklu "Perła" Erica Van Lustbandera 1 część _- "Pierścień pięciu smoków" - książka ma niemiło SUuuuuuper fabułę i wogule jest cool...!!! Konflikt między cywilizacją pokonanych (Kundalan) i zwycięzców Vornnó'w niemiła są technomadzy, stworzenia (perwillony:)_) i wogule super się czyta, z początku trochę ciężko, ale zatem pużniej... LoL )))) Są takie myki za np. Główny bochater (wybraniec -- Dar Sala-At- nadzieja kUndalan)zamienia się ciałem z babo! i to 10lat mlodsz:) są strzelby loniczne , łuki... to trzeba zobaczyć ! (cena ok. 35sztuk złota) ]-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytalem dwie ksiazki o Forrescie Gumpie:) Pierwsza jest rewelacyjna, a druga najwyzej przecietna. Przeczytalem tez Daleka Tecze Strugacckich. Bardzo ciekawa lektura. Tylko krotka wiec czytam teraz Probe Ucieczki tych samych autorow:) Jak skoncze to wezme sie za Perfekcyjna Niedoskonalosc Dukaja (moze ktos slyszal:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnym czasie czytam:

max gallo - piesn wymarszu (ktory to juz raz? :)

roman bugaj - eksterioryzacja - istnienie poza ciałem

william golding - władca much

r. kleczek, w. kowal, p. waniowski, j. wozniczka - marketing. jak to sie robi?

i zupelnie na czasie terry pratchett - wiedzmikolaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez swieta nadrobilam półroczne zaleglosc; zaczęłam od opowiadań Ziemiańskiego "Zapach szkła" potem wszystkie tomy "Achaji" a nastepnie przeszlam do serii "Honor Harington" Davida Webera :D sadze, ze na tym sie nie skończy hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ' Bezsennosc ' Stephena Kinga ' , wczesniej wysiadlem po 3 tomach jego ' Mrocznej Wieży ' , niewiem ale przytloczyla mnie klimatem tak ze nie moge jej czytac... dziwne zjawisko.

Kilka lat temu oczywiscie LOTR i Hobbit.

Do tego jeszcze ' Pani Trillium ' Marion Zimmer Bradley i cała masa pozycji o zjawiskach paranormalnych , ufo , smierci itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mydlana sopace opera "Honor Harington" byla znosna do 4 tomu, potem wymieklam :D, wrocilam do pilipiuka, dokonczylam opowiadania i skusilam sie na jego grubsze ksiażeczki hehehe "Kuzynki", "Księzniczka" i "Czarownik Iwanow", swietne poczucie humoru, czasami musialam sie trzymac krzesla zeby nie spasc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki smieszny :)... ja aktualnie dukaja "czarne oceany" [bardzo fajnie przemyslana przyszlosc, nieszablonowe pomysly i unikalny jezyk samego autora :P], niedawno bawilem sie bozymi wojownikami[wiem, wiem, pozno... ale warto bylo, solidna robota ;) ] i asimovem[uzupelniam braki :P].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gogo_20 - jak dla mnie to opowieść o naszym cywilnym egzorcyście jest ZDECYDOWANIE!! za droga :/

mało stron, czcionka jak z poczytaj mi mamo tak że nawet ślepy by ją zauwważył i wygórowana cena :(

a kto powiedzial ze ja to kupilam :D tylko przeczytalam hehehe

apropos Pratchett'a to ja mnialam do czynienia tylko z "Pomniejszymi bóstwami", ale mam zamiar naprawic to niedociągnięcie hehehe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehe polecam wszystkie ksiażki Rolanda Topora. Gosc wymiata.Zbior opowiadań "4 roze dla Lucienne" i "Hotel Palace" chyba najlepsze. Nieźle sie mozna posmiac.

A tak poza tym to "Opowiesci o pilocie Pirxie" Lema wymiataja;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności