Skocz do zawartości

Minibitwa : Scena 3D: Discworld Jaras & klicek


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem kompozycję - obciąłem kadr z lewej, wymieniłem patyczek, dodałem księżniczkę w okienku itp :) Dodamy jeszcze mostek - narysowałem na razie mniej więcej jak bym go widział.

acha - na płaszczyku mogę dodać również logo max3d i Everów - no problem :) czekam też na oferty firm i miast które są zainteresowane umieszczeniem swojego logo lub herbu :D

kompozycja7most.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nom ładniusio :)

Ja bym dał tylko tego drągala dłuższego, żeby czaszka była powiedzmy o pół głowy niżej niż Ricewind (tak to się pisze? :P) Fajnie by było jakby spojrzenia czachy i tego gościa spotkały się - "spojrzeliby sobie w oczy" ;) Tak jakby przed wędrówką spojrzał jeszcze raz na niebezpieczeństwa jakie go czychają - no i sam może być w przyszłości taką czachą na palu

 

taki luźny pomysł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie na wszystkie ochy i achy bedzie jeszcze czas ale moim zdaniem sam plotek i ziemia wymagaja jeszcze poprawek, wydaje mi sie ze mozna by zmienic fuzzy bo troszke zabardzo zblurowana ta trawa i nie widac dobrze (prawie wogule) cieni. Plotek jest bardzo fajny ale w porownaniu do tego kolka i czachy wypada strasznie blado, ja bym poprawil przynajmniej te deski na pierwszym planie dodal moze troszke wiecej brudu albo dopracowal diffusion map. sama ziemia to polaczenie 2 map w ps'ie ale to przejscie miedzy nimi wydaje sie zbyt plynne, tam gdzie jest trawa wyglada to swietnie ale tam gdzi lacza sie same mapy juz troszke dziwnie. (pytanko: bedzie tam jeszcze displace na ziemi?) bo pewnie duzo by wniosl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawde scena trzyma klimat ! Super piękne modele i scena tak samo jak cały render i ta pikna trawka :D pracka super !

A zeby nie było tak pięknie to napisze ze na drodze po ktorej idzie czarodziej nie ma bumpa albo displejsa albo słaby bardzo ;) dodajcie jakies kamyki albo cos podobnego i bedzie bosko :D

pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie uwagi - sa brane pod uwagę czego dowodem może być choćby ten apdejt ;) jest displejs z kamyczkami na drodze, płotek troszkę przybrudziłem i też mu displejsneliśmy korę gdzieniegdzie. Kruk dostał wypad. pracujemy aktualnie nad różnorodną roślinnością , patyczkami na drodze itp

kompozycja8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kora na plocie troche nie teges, jak jest deska to jedyne miejsce gdzie znajdujemy kore to brzegi, gdyz drewno jest ciete w pasy, czyli na zewnetrzach jest kora a w srodku drzewno.bardzo fajnie wyglada natomiast kijek z czaszka

reszta wlasciwie bez zastrzezen :-)

polecam jako refki:

000143.jpg

PICT1883.jpg

leeds-athens-wooden-fence-f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Aniu , tak wszystko jest robione siatka narazie , nie wykluczam zrobienie dodatkowych normal mapek z malymi detalkami :)

 

Siekierka pomarszczona bo docelowo chcemy ja zrobic zeby wyglada jakby byla ciosana z kamienia. Moze za bardzo pomarszczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Klicek & Jaras jedziecie w dobrym kierunku

 

noga w prawym bucie powinna głebiej siedzieć, tak mi się wydaje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki chlopaki :) hehe

 

Brzuszek ma taki jaki ma bo nie bylo planu go pokazywac, a szkoda czasu na marnowanie na cos czego widac nie bedzie :)

 

Javor japke mu zmienilismy na bardziej przestraszona - placzaca , troche narazie to niestety jakos slabo widac przez texturke ale caly czas nad tym pracujemy :)

 

Kozioo taki jest plan od poczatku podstawowy model + alphy ktore bardziej poszarpia tkaniny bo musze przyznac mialem strasznego lenia :(

 

Raffaello dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde pięknie, super i jeszcze ekstra :) Model jest niesamowity, a i teksturki niczego sobie, choć narazie mało ;)

 

PS.

Sorry za OT, ale mam jeszcze pytanie co do waszego dvd szkoleniowego. Bo jak na to patrze to nabieram na to coraz większego apetytu. A więc:

Czy będzie na tym dvd jakiś progresik z tej minibitwy i kiedy wogóle zamierzacie wydać te dvd'y?

Czy może już odłożyliście do szuflady ten projekt?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no i jedziecie chłopaki ostro ! Ostro ! Naprawde czarodziej super ! A jaka klata uuuu :D szkoda tylko ze bedzie zakryta. Juz sie nie moge doczekac całego czarodzieja z tym zwierzakiem(heh nie wiem jak sie on nazywa)

No poprostu duze gratulacje bo wymiatacie !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraz twarzy jasno pokazuje że Rincewind myśli sobie: "o ja pierdziele, gadający kruk, kruki nie mówią, nie mogę rozmawiać z krukami, byłbym szalony" ;] czyli wszystko idzie w dodrą stronę ;] Kawał świetnego modelu i teksturek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam postępy z dalszego etapu texturowania.

Co do dvd szkoleniowego to ... nie wiem bo zainteresowanie nim było słabe a troszkę trzeba się natrudzić żeby takie coś sensownie wyprodukować. Ponagrywalismy z Klickiem to i owo ale najwyżej zamieścimy to na jakimś ftp albo na mojej stronce która niebawem powinna zaistnieć :) (w końcu)

rince-textury.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie czepie do:

- wybaluszone galy

-spodnie mokre (chyba za duzo actimela(git!) wypil i mu sie popuscilo :)

- buty ze skory krokodyla? przeciez on na nich zylowal po calym xxxx i powinny byc matowe i zdarte

 

rozumie ze broda jeszce prowizoryczna wiec ok, poza tym jest pelen szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe... dowcip przedni. Model wbija w ziemię. :)

A co o wybałuszonych oczu, to misiek - wierz mi, gdybyś przeszedł tyle, co Rincewind, to nie dość że miałbys jeszcze większy wytrzeszcz, to na domiar tego dorobiłbyś sobie drugą parę z tyłu głowy.

 

Jaras, jak zrobisz model, to postaw go na jakiejś podstawce i zrób animke z pełnym obrotem, wiesz, podobną do tej, jaką absolwenci VFS mają w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek- to zostało już poprawione bo mi się też nie podobało - niebawem dam apdejt

Xaoc- z tym rządzeniem to do Klicka bardziej kieruj a nie do mnie :)

męczę baranka ;) - jest spodo problemów z tą wełenką - jak na razie zrobiłem texturkę i pociągnąłem lekko hair fx'em , śmieszny jest jak na razie ale jeszcze go pomęczę

baran-texturka3.jpg

baran-tex.jpg

baran-tex1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włosków to wyselekcjonowałem obszar z modelu na którym mają być włosy i dałem Hair FX-a :) pobawiłem się tylko z wprowadzeniem chaosu do tego futerka bo wyglądało zbyt komputerowo na początku. Dodałem kilka spiralnych skręceń , przeczesałem grzebykiem tu i ówdzie i ... już. Później w 2 procesie zmniejszyłem wielkość włosów i zrobiłem je prostsze i przylegające do ciała. Następnie wszystkie te warstwy łączyłem w PSie. Tak wygląda w całości z poprawionym Rincem

rince3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności