Skocz do zawartości

Co najbardziej lubisz w 3D ?


KacperSpala

Co najbardziej lubisz w tworzeniu grafiki 3D ?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co najbardziej lubisz w tworzeniu grafiki 3D ?

    • Dłubanko (modelowanie)
    • Malowanko (teksturowanie)
      0
    • Oświetlanie sceny i rendering
    • Dłubanko i Malowanko
    • Dłubanko i Rendering/oświetlanie
    • Rendering/oświetlanie i Malowanko
    • Cały proces powstawania pracy jest fascynujacy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oświetlanie sceny i rendering

 

dlaczego ? bo lubie :) dlatego nei raz renderuje ten sam model po kilka razy w celach cwiczen i podnoszenia poprzeczki - czasami nawet próbuje na gotowcach uzyskac fajne efekty.

 

Modeling też jest fajny ale nie tak jak rendering.

 

Dlaczego to lubie ? bo nic mnie nie ogranicza i jest to tylko kwestia czasu. Chodz spogladajac z innej strony z wszystkim jest tak samo - potrzeba czasu, samozaparcia i dązenia do celu - nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compositing i postprodukcja. Najbardziej lubię patrzeć jak z poszczególnych elementów sceny, wymodelowanych, oświetlonych wyrenderowanych, itp Zaczyna powstawać coś co mam w głowie, z nieregularnego chaosu vertexów i polygonów rodzi się OBRAZ, z daną kolorystyką, głębią, kompozycją, wszystko tak jak sobie wcześniej zaplanowałem / naszkicowałem. Dopiero wtedy mogę powiedzieć że to co zrobiłem jest dobre. Do każdego etapu pracy przykładam taką samą wagę, bez tego nie ma mowy o dobrym efekcie końcowym. Ale najważniejsze dla mnie jest dobór kompozycji, kadru i kolorystyki, bez tego ani rusz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rigowanko, animowanko i wino :) oczywiscie bezalkocholowe, nastawione w baniaczku ze wylotem cieplego powietrza z workstacji :)

 

lubie tez kliknac play i zobaczyc co wyszlo z tych miesiecy pracy i dlaczego jest takie krotkie...

 

a najbardziej lubie to ze jestem dinozaurem i nie porywam sie z motyka na slonce wiec wiekszosc zaczetych prac dochodzi do porzadanego konca, a nie urywa sie z pwoodu nieprzemyslenia sprawy jak drzewiej bywalo (5mln poly i 8mb ramu na p100... i czemu sie sypie?) i ze nei ma takich rzeczy ktorych bym tak nei rpzemyslal zeby wymyslec kompromis miedzy co sie chce a co sie moze...

 

textur nie lubie, ale to wstret do tabletu po latach dlubania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię mowic "robie grafike" i wracac do nic nie robienia ;)))

 

A na serio to wszystko jest super ciekawe i rajcuje mnie, ale zycia nie starczy na wszystko wiec staram sie ograniczac do modelowania i takie tam jeszcze ;) a w sadzie zaznaczylem ostatnia odpowiedz oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności