Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ciiii:P

ale tak na powaznie, to przeciez co najmniej 99,9% traktujacych to jako hobby uzywa tych mniej legalnych wersji

A wracajac do mojego problemu, czy to mozliwe, ze opcja cast shadows pojawila sie dopiero w pozniejszych wersjach vraya?

Edytowane przez jaccunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jildesign

rozumiem ze moniotry nie sa kolo siebie zeby mozna bylo przez szpare rozmawiac z siedzacym na fotelu?:)

a na powaznie to zwiekszyl bym tiling podlogi i poroza odchylil od sciany, bo wygladaja nienaturalnie

 

Dzięki co do podłogi i poroży to nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlidesign - przydałoby się poprawić te połączenia tekstur na ścianie. IMO strasznie to wali po oczach. Na biurku masz to samo.

W sumie nie znam się na żaluzjach ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś je tak montował - jak już to na ramie okna.

edit: Jak się czepiać to na całego: poprawiłbym jeszcze te białe klosze i czarne cuś w kratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe: całkiem całkiem, translucent czy 2sided czy może jeszcze jakoś inaczej to robisz?

 

Xiz0r: Nie wiem, może mi się wydaje, ale osobiście uważam, że materiały straszne, albo światło, albo oba, nie wiem, w każdym razie pokazywałeś lepsze.

 

Szybkie testy nowego seta. I tak, widzę te dwa przepalenia po prawej, póxniej o tym pomyślę.

 

int77.jpg

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - za słodko i traci trochę na naturalności. Ten włochaty dywan do łazienki to chyba tak średnio pasuje.

 

pressentery lubią cukierki. xD Dywanik w oryginale będzie miał tak gdzieś 3cmtrowe włosie, a ten w nocy robiłem, i już mi się nie chciało, ale i tak jestem kontent jak wyszedł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki trawa wyglada jak zamsz, asfalt jakiś tłusty się wydaje, prawie jak beton.

Jaccunio, Twoje wywody na temat 99% użytkowników poslugujacych się pirackim softem pomine. Twoje pracki są jak by z poprzedniej epoki. Podelko zapałek słabe jak cholera. Chodzi mi głownie o model. Materiał zreszta tez bez szału.

Edytowane przez Simple_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaccunio, Twoje wywody na temat 99% użytkowników poslugujacych się pirackim softem pomine.

 

Gwoli scislosci - procenty dotyczyly osob traktujacych CG jako hobby, nie tych, ktorzy pracuja w branzy,

 

 

Podelko zapałek słabe jak cholera. Chodzi mi głownie o model. Materiał zreszta tez bez szału.

 

Co jest nie tak z modelem? Nie siedzialem nad nim za dlugo, ale chyba wiecej wycisnac sie nie da imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy - dzieki, ale pamietaj "licho" nie spi :)

jlidesign - tego nie wiem, ale lubie zielone.

tores - nie mam, tutaj ino kontrasty, gamma, bo za cieno bylo. przesuniecie koloru ku zoltemu, winieta.

press - nic nadzwyczajnego, refrakcja delikatna rozmyta, tak jak w everowych drzewach. 2sided jeszcze nie robilem, ale moze bys ie przydalo.

dunus - jak powyzej, + pare podmalowanych mapek na bump reflection, glossines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mental ray

Test renderingu

Chciałabym, żeby wyglądało to nieco bardziej realistycznie, ale nadal żeby pozostało "atrakcyjne" w sensie czyściutkie i błyszczące;p

Poradźcie coś proszę serdecznie bo jestem dość początkująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter: Kolor drewna jest zupełnie inny... ;]

 

Się już nie miałeś czego doczepić. :P No wiadomo, normalnie renderowałbym dopasowując do postpro, tak aby po niej wyszło dobrze, ale tutaj obrabiałem już gotowy img, do tego w ciągu kilkudziesięciu sekund, więc wyszło jak wyszło; to miał być tylko przykład, co można z tego wyciągnąć.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko Pressenter... kiedyś po wrzuceniu swojej postopro czyjegoś renderingu też doczepiłeś się koloru drewna ;P

ogólnie luz ;)

 

Hyhy, wiedziałem, że takie komentarze kiedyś się na mnie zemszczą. :P Tak, pamiętam, nawet pamiętam komu, i zdaje się dostałem nawet podobną odpowiedź. :P

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlidesign po co jest ta ściana po prawej stronie, ta która nie dochodzi do sufitu? Wygląda to przynajmniej dziwnie, rozumiem, że ma oddzielić kuchnię od reszty pomieszczenia, ale po co skoro kuchnia i tak jest otwarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlidesign po co jest ta ściana po prawej stronie, ta która nie dochodzi do sufitu? Wygląda to przynajmniej dziwnie, rozumiem, że ma oddzielić kuchnię od reszty pomieszczenia, ale po co skoro kuchnia i tak jest otwarta?

 

Chudy to samo powtarzam kobiecie ,ale ona swoje " bo tak widziała u koleżanki" ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się tak wydaje, ze ta łazienka jest tania imitacja łazienki, którą zrobił Arch515 jakiś czas temu ?;]

 

Pozdrawiam

 

Chyba cały projekt tego mieszkania ma być marną imitacją projektu archa.

Na szczęście bardzo to marne i daleko do oryginału. Ale jakiś niesmak pozostaje, tym bardziej że to ma być projekt do realizacji (?), a nie for fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cały projekt tego mieszkania ma być marną imitacją projektu archa.

Na szczęście bardzo to marne i daleko do oryginału. Ale jakiś niesmak pozostaje, tym bardziej że to ma być projekt do realizacji (?), a nie for fun.

 

Łazienka którą wcześniej pokazywałem była for fan ale pozostałe pomieszczenia idą do realizacji. Dla mnie cały projekt, oczywiście z całym szacunkiem do arch515 nie jest jego imitacją, jeżeli tak uważasz, to szkoda że opierasz się tylko na kilku projektantach. Inspiracji nie szukałem na stronie archa lecz z wytycznych klientki, meble jakie już zakupiła itp . Tak na marginesie większości osób można zarzucić że to jest kopia, imitacja, bo tak na dobrą sprawę świat się nie kończy na Arch515, SansSerif, Hoppe itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka którą wcześniej pokazywałem była for fan ale pozostałe pomieszczenia idą do realizacji. Dla mnie cały projekt, oczywiście z całym szacunkiem do arch515 nie jest jego imitacją, jeżeli tak uważasz, to szkoda że opierasz się tylko na kilku projektantach. Inspiracji nie szukałem na stronie archa lecz z wytycznych klientki, meble jakie już zakupiła itp . Tak na marginesie większości osób można zarzucić że to jest kopia, imitacja, bo tak na dobrą sprawę świat się nie kończy na Arch515, SansSerif, Hoppe itp

 

 

Opieram się na tym co widze

Zżynasz detale, dodatki, próbujesz podobnie kadrować.

Zdaje sobie sprawę, że większości projektów (w każdej dziedzinie) można zarzucić jakąś "inspirację". I nie ma sensu tego wytykać. Ale tutaj jedziesz po projektach z jednego podwórka i to jest niefajne. Przynajmniej w moim odczuciu.

 

 

pressenter - elegancko, ładnie:) Tylko ten kinkiet trochę dziwnie opala sufit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - elegancko, ładnie:) Tylko ten kinkiet trochę dziwnie opala sufit

 

No wiem, wiem, wiem też, że w nowym vrayu to rozwiązano, tylko jakoś jeszcze nie znalazłem chęci na inwestycję w aktualizację maxa do najnowszej wersji. Pewnie zrobię to jak wyjdzie 2011, bo na razie nadal na 2008 siedzę.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo chyba niepotrzebnie się tak spinasz. Na miejscu Arch515 bym się nawet cieszył że mam już tak rozpoznawalny styl, ze ktoś się nim inspiruje.

 

Skoro klient miał już meble kupione to co miał je wyrzucić? W końcu to jego mieszkanie a nie projektanta, więc jeśli mu się takie podobają to takie ma. Rolą projektanta jest w takim wypadku chyba jakieś wypracowanie kompromisu.

 

Jestem totalnym przeciwnikiem narzucania komukolwiek swojej woli, więc popieram jlidesign w tej kwestii, no i świat nie kończy się na tym forum, są inne miejsca skąd można brać inspiracje - więc nie sądził bym tak szybko (wbrew pozorom niewiele projektów jest "czysto autorskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo chyba niepotrzebnie się tak spinasz. Na miejscu Arch515 bym się nawet cieszył że mam już tak rozpoznawalny styl, ze ktoś się nim inspiruje.

 

Z czego się cieszył ?! Z tego ze ktoś rozkminia cały czas jakieś nowe tematy, style a ktoś to zaraz zrzyna i się tym reklamuje ? (w sumie ta sama branża, nie wizualizacje, tylko projektowanie)To nie jest inspirowanie się kimś tylko kopiowanie dobrych i gotowych pomysłów. Kolory, materiały nawet te same wykończenia mebli.

 

Zdaje sobie sprawę, że większości projektów (w każdej dziedzinie) można zarzucić jakąś "inspirację". I nie ma sensu tego wytykać. Ale tutaj jedziesz po projektach z jednego podwórka i to jest niefajne. Przynajmniej w moim odczuciu.

 

Nic dodać, nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dajcie spokój, nie róbcie za obrońców na siłę. Jeśli kogoś ma to mierzwić, to przede wszystkim Arch'a, więc proponuję umiar. Ważna rzecz, to że dziś, przy tak szerokim przepływie informacji i ilości portali nt projektowania wszystko niemal jest zrzynaniem, bo tego po prostu cholernie trudno uniknąć. Najśmieszniejsze było by, gdyby teraz Arch stwierdził, że i on sam mocno inspirował się projektami kogoś innego (czysto hipotetyczna sytuacja), dlatego jeszcze raz, wstrzymajcie się w tym wypadku z osądami:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności