Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vision3d - modelik jest gotowy od Łukasza Stanka , nie tykałem go wcale a lampy no mają dużo do zyczenia ,tak robie takie testy kompozycji jak to wygląda , działam z modelem z4 który odkopałem z przed paru miesięcy , na nim coś ostrzej podziałam :)

Te twoje ostatnie renderki mnie zamiatają , czym tam świecisz ? samo hdr ? doświetlasz jeszcze jakoś spec ?

trosiek - hehe :) im dalej tym mniej widać hehe :D , tak jak mówiłem skończe z4 to z nią porobie jakieś close upy , nie lubie używać gotowych modeli ,a to wszytko to takie testy czy wogole pamiętam coś z renderowania samochodów bo długą przerwę miałem ;)

 

Tak wogóle to ostatnio zrobiłem 32 low-poly wozki do gry ... 12-13k model... jeszcze wszystkich pokazać nie mogę bo w połowie projektu jestem ale jeden rzucam z ciekawości co powiecie....

67983681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vision - skupiłbym się na Twoim miejscu trochę bardziej nad przodem bo tam najwięcej brakuje do jakiegoś fajnego efektu. I kurde nie wiem no - jakiś zbyt szary ten lakier jest ;/ za to czerwona wersja wyszła trochę plastikowa. co do białego to masz tutaj fajną refkę w trochę podobnym klimacie oświetleniowym jak Twoj http://www.netcarshow.com/audi/2007-r8/800x600/wallpaper_02.htm .(wybacz, może to obelga, że sugeruję Ci spojrzeć na jakieś zdjęcie, ale może się przyda:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz fajnie jest - trawa na 1 planie monotonna kolorystycznie nieco i zdaje się mieć bardzo duże źdźbła, ale to pierdoła i klient będzie bardzo zadowolony i tak.

 

Mnie się podoba.

Jest więcej ujęć z tego projektu? (fajne drzewa)

 

O mam Cię! znalazłem minusa: w oknach odbija się pusta linia horyzontu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki : trawa właśnie w tym momencie dostaje nowego wyglądu ;)

Co do okna z kończącym się światem to nie wiem w którym miejscu :D bo wszędzie zadbałem żeby drzewa się dobijały. W ramach wyjaśnienia to ten kloc klinkierowy to Lidl który stoi zaraz obok.

Dzięki za komenta!

 

edit :

 

już z poprawioną trawą :

 

 

nowa trawa w przygotowaniu

trawa_test.jpg

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6

proponuje takie podejscie do renderu, licz sie z tym render na pewno sie ciut wydłuży ale na siłę gdyby mieć dobry shading (tylko tak umiem, bardzo proszę doświadczonych, żeby mogli mi coś zaproponować) :

preset Irradiance map high, 70/35

light cache reconstruction parameters ptaszek zaznaczony przy Pre-filter i wartość 10, Filter Fixed i wartość 0,04, potem detail enhancement w ustawieniach IRR na World i 0,1cm. (a właśnie, jeśli masz taką jednostkę ustawioną)

 

Można spróbować ale nie sugeruję ze to najlepszy sposób. Ale shading jest bardzo szczegółowy, robi dobre wrażenie. Druga sprawa: ustaw color map zeby uwydatnić bardziej cienie, możesz użyć Curve Color Mapping. Jeśli potrzebowałbyś tych samych krzywych CM do tej samej sceny, ale różnych ujęć, nawet po ponownym wczytaniu sceny to myślę że wiesz że na wykresie w oknie color map curve editor mozesz PPM>zapisać :)

 

BTW detail enhancement można nastawic na wieksza wartosc np. 0,2 cm czy wiecej, moze beda widoczne wyraziste cienie pod modelami

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień proszę architekta i nie grzesz więcej (nie marnuj talentu).

ps:głupio zwracać mistrzowi uwagę ale za duża jest kostka na chodnikach (maja ok. 1,5m) i szyby za bardzo odbijają.

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki peter, ale nie jestem az tak "slawny" zeby wybierac. chcialbym zrobci cos innego co by wymusilo na mnie nauke nowych rozwiazan , ale jakos los daje mi same kwadraciaki... co zrobci treba opitolic i olac baze, wziasc kocy lezaczek i spadac nad rzeke ;)

ile cm powinna miec kostka? chodnik ma gdzies 1.5m to tak wychodzi pi razy drzwi 30cm na kostke to za duzo? hmm mzoe kapke 20cm powinna miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe, weź sobie wolne od komerchy chwilę i dziabnij coś na freestyle'u, bo coś czuję, że byłoby smacznie:))

 

KaeMS, namieszałeś z tym oświetleniem. Niby upalny dzień, a tu sztuczne oświetlenie jak wieczorem. Cienie krzesła rzucają w lewo, a na lodówce światło przez okno wpada od lewej na prawo, no c'mon, zdecyduj się:D Spróbuj z zieloną albo błękitną ścianą okienną:)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe, a co to za ludziki bo dobrze się prezentują, można gdzieś je zdobyć droga kupna czy to inwencja własna ? No i oczywiście fajny asfalt choć coś w perspektywie krzaczy możesz napisać mały Making Off. Ja bym zmniejszył trochę ten bruk jak i disp... bo za głębokie coś szpary ;)

P.S. w szparce na 2 widać ze oszukujesz z krzakami ;) nie ładnie toż to mi na pień drzewa wygląda głęboko w ziemi heheh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

touch jak uzbieram na jakies wlasne mieszkanie to se odpoczne puki co mam misje....

ale uwierz ze chetnie bym zrobil i kiedys pewnie zrobie...

 

nowi, kazdy orze jak moze :P a co do ludzi, typowi... jakas tam darmoszka, poprostu tu mala rozdzialka i tego tak nie widac. asfalt pozyczony od kolegi johnzi i przerobiona nieco.

 

KeaMS - dzieki, co do wizki, rozswietlenie mi na podlodze nie siedzi, ale ja raczej we wnetrzach sie nie wypowiadam bo sam nie robie.

 

jahred6 - skoro tak mowisz.. aczkolwiek mis ie wydaje ze do realizmu brakuje... ale nie wiem czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe Obrazek jak zawsze ładny i na bardzo wysokim poziomie, wiec to dych pochlebstw dorzucę nutę goryczy, chodź nie wiem czy to właściwe słowo..

Przydałyby się znaki, to już kolejny obrazek z kamieniami, nie powielaj tylko idź dalej, chyba ze na ostatnich działkach, co robisz wszędzie leża takie same kamienie, na pierwszym obrazku darowałabym sobie auta (te same ustawienie ich, co na 4 planie.) Albo przesunął jeden w głąb terenu, i skręć koła by urozmaicić czytanie obrazka, zyska to na realności, odbicia w szybach osobiście mi nie podchodzą (wypaczone moje poczucie gustu)..Za mocne..No i Niebo pierwszy raz widzę tak nie trafne, gdzie Zawsze raczej pokazywałaś dobrze dobrane kolorystycznie, przyjmując ze dach ma attykę z 50 cm to kominy wystają o błędnie wysoko, ale rozumie ze to już nie twój poroniony pomysł:).. To się po czepiałem, co.. Jak na zawistnego polaka przystało 

Jeszcze raz super obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie masz racje, kamienie uzylem po raz 3, bo sie nimi zachlosnolem, pozatym hmm wiadomo juz ze lubie takie glupoty i jak czas pozwoli, pobawie sie w rozne polne trawy , dla frajdy, bo mi to sprawia fun wiekszy niz sama wizka ;). z autami sie zgadzam, wogole moze moglem dac 2 kolory, bialy ic zarny, kolorowe jakos rozbijaja chyba, no i co fakt to fakt, jzu mi sie nie chcialo rozkladac auta roznie, juz jakos .... nie wiem.

szyby dalem celowo mocne, gdybym poprawie obrocil jpega w odbiciach to by tak nie razilo. brakuje czegos za oknami, zaslony rolety zaluzji - tote z powoduej ze te okna sie z odbiciami tak narzucaja.

Ogolnie nie ma co sie podnicac, architektora rpzecietna, jedyny cel to srpawidz zeby przyjemnej wygladala.. mialem kapke innepomysly na kadr, ale to bylo sotatnie osiedle z seri i zju neistarczylo czasu na eksperymenty.

 

mowisz ze niebo nietrafione? hmm... kurcze a mi sie podoba - w czym rzecz ze nietrafione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe zje***łeś akcje. siadłem do kompa przy kawce dla relaksu zobaczyć co koledzy robią a tu masz...znowu pojechał.

powoli dochodzę do wniosku, że niektórym od czasu do czasu należałoby zaaplikować czopki na uspokojenie :D

 

A tak poważnie: a propos tego co Arch wspomniał, ostatnio też stanąłem przed dylematem znaków tzn. "dać czy nie dać". Miałem wytyczne gdzie mają stać i jakie, wiadomo, że liczy się realizm. Ok, ale czy to na prawdę o to chodzi, żeby kaleczyć obrazek tym czego i tak już jest za dużo na drogach?

 

KaeMS

zdecyduj się: albo światło z okna albo sztuczne. osobiście akurat mi to przeszkadza bo technicznie wszystko spoko, czysto i w ogóle, a wrażenie jest takie jakbym oglądał scenografię serialu "KLAN"

 

pozdrawiam

Edytowane przez remanent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności