Skocz do zawartości

po raz kolejny na temat banowania ...


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce tu wszczynac dyskusji (chociaz zapewne taka powstanie) , jestem userem tego forum juz od jakiegos czasu, swego czasu był wątek na temat używania słów powszechnie uwazanych za przekleństwa ale chyba czas zaczac nowy :).

 

Wątek ten pisze, iż strasznie mnie zniesmaczył ban dla kurt_hectic'a, dostal on dozywotnią blokade za użycie bodajże słowa "*******" w kontekscie pozytywnym. Jestem takim karom na NIE! rozumiem ze dostal którys raz z kolei bana za tego typu "przestepstwo" ale akurat prawie-przekleństwa nie powinny byc tak brutalnie traktowane.

 

Zaraz zapewne ktoś napisze ze nie chce aby wypowiedzi na forum wyglądały w sposób "yo, twoja praca jest ********* w kosmos, to i to jest ******** ******* " tez tego nie chce ale gdy chodzi o cos w tym stylu: "czesc twoja praca ci wyszla naprawde fajnie, te i te elementy są *******"

 

Apeluluje o odbananienie kurta na rzecz forum, jest on naprawde zasluzony w tych czasach gdy coraz bardziej zauważalne jest cenienie lepszej polszczyzny niżeli skilla panującego na forum. Nie jest on idealny kilkakrotnie popelnil ten sam bład. Przez co obużenie jest zrozumiałe, jednak przed tak drastycznym krokiem ktos powinien z nim chociazby porozmawiac.

 

Trzeba tez zauwazyc, iz forum powoli sie stacza w dół, gdyby nie garstka osób wkładajacych cale serce w to miejsce nie bylo by tu tak wesolo i by sie nie rozwiazywalo tak zawilych problemów, znikło nam ostatnio kilka waznych osób a dzisiaj zostala odrzucona kolejna ...

--------------------

 

Proponuje wprowadzenie do uzytku forumowego kilku słów powszechnie uwazanych za prawie-przeklenstwa.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo, slowo ******** nie jest uznane za przeklenstwo.

A poprawna pisowania i polszczyzna powinna byc przestrzegana, bo inaczej bylby chlew i syf. Jako, ze jestem w pewnym stopniu 'pedantem jezykowym', to az mnie skreca w zoladku jak widze wypowiedzi w stylu "ale fajne praca. hcialem ci powiedziedz, rze sóper to zrobiles!"...

 

Co do bana dla kurta - imo niesluszny. Odbanowac go :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladam tu jak mam czas, ale nie pisze postow, bo i po co, co najwyzej wysylam privy...

 

no ale to jest przeginka lekka, zeby tak rzadzacym tym forum szybko sie udawalo wypisywac zasady konkursow (kwartal o ile dobrze pamietam?) jak szybko rozdaja bany :)

 

sie przypadkiem moderatorom we lbach nie poprzestawialo? qurt jest potrzebny, i chocby za to mozna by sie go nie czepiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbanować Kurt'a!

Fakt czasami troche przegina, użuwając za ostrych wypowiedzi, ale ogólnie chce dobrze i jest jednym z bardziej zasłużonych userów tego forum. Dla mnie dożywotni ban to mega pomyłka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam zdania Maxa by wprowadzic tego typu zwrotnictwo do ogólego sposobu wypowiadania się członków tego Forum...nie możemy sobie pozwolic na zaniżanie poprzeczek kulturalnych ani też nazbytnie popuszczanie "pasa" użytkownikom bo wtedy dopiero zrobi się chlew.

 

Jestem jednka za tym by ułaska wić Kurta. Dożywotni ban to zbyt surowa kara. Pare dni...jak któryś mod się uprze to może i tygodnie go coś naucza...ale dozywotnie przekreślanie go z listy użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strajk lol

 

Na barykady! bagnet na broń!

 

A poważnie, nie róbicie z Kurta guru forumowego, user jak każdy inny lol, tyle, że ma język niewyparzony :)

 

Z drugiej strony ostatnio i tak się poprawił, przypomnijcie sobie jaki był na początku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dopiszesz swoją opinię do tego wątku, przeczytaj to

 

Jako, że ja zbanowałem kurta to ja przyjmuję na siebie Wasze strzały.

 

kurt był nie raz (na pewno jest to liczba >5) upominany, banowany itd. za jego przekleństwa i różne zachowania nie do zaakceptowania. Jednak jak widać to nie pomagało.

Uważacie, że należałoby go traktować ulgowo? Z jakiej racji? Z tego co pamiętam taka osobistość jak np.: DruG (nowi użytkownicy mogą go nie znać) też miał bana. Piszę to dlatego, żeby przypomnieć, że regulamin obowiązuje każdego bez wyjątku na to kim jest i jak ważną jest postacią dla forum. kurt łamał ten regulamin nie raz, nie dwa więc dostał karę bo w nieskończoność nie można było go upominać.

 

Można sądzić, że uwziąłem się na kurta, jednak oficjalnie mówię, że tak nie jest. Traktuję ludzi obecnych na forum jednakowo i staram się być uczciwy i sprawiedliwy.

 

Dodatkowo to, że kurt użył odpowiednich słów (i to nie było tylko słowo na Z. Były to trzy przekleństwa których tu nie zacytuję jednak nie mam wątpliwości jakichkolwiek, że są to słowa powszechnie uznawane za wulgaryzmy) to nie znaczy, że tu można takich słów używać. W tym wątku też obowiązuje regulamin i nic nie zwalnia z jego przestrzegania.

 

Pytanie mi się jednak nasuwa jedno:

po banie jeszcze nie dotarły do mnie żadne słowa protestu/skruchy ze strony kurta. Czemu chcecie to za niego załatwić jeśli on sam nic nie zrobił (z tego co mi wiadomo) żeby tego bana ewentualnie zdjąć?

 

Była już jedna rozmowa na temat przekleństw. Po niej podjęliśmy pewne decyzje:

albo są przekleństwa powszechnie dopuszczalne albo ich w ogóle nie ma (mowa jest o dowolnych formach). Tyczy się to każdego i w każdej sytuacji.

 

 

Co do klimatu forum. Czy ktoś boi się cokolwiek napisać? Mówiąc za siebie zapytam czy ktoś kiedyś dostał bana za coś co było zgodne z regulaminem lub za napisanie tekstu powszechnie uważanego za nieobraźliwy? Nie przypominam sobie.

 

Tym samym przypominam, że regulamin to ledwie kilka zasad (dokładnie 8) z czego 2 są nagminnie łamane. Czy to jest tak wielki problem nie pisać przekleństw? Czy na prawdę nie ma innego sposobu na wyrażenie swoich emocji, swojego zdania itd. ? I też czy przestrzeganie regulaminu jest tak trudne?

 

 

I proszę, nie róbcie z kurta męczennika i ofiary regulaminu. Rozmowy z nim prowadziłem często (jeśli coś zbroił) i starałem się mu wytłumaczyć pewne sprawy.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożywotni ban???

 

ej, nie wiedziałem że coś takiego w ogóle istnieje... :/

 

To że jakaś osoba kogoś wkurza nie znaczy że ma mu dawać DOŻYWOTNIEGO bana za taką pierdółkę...

 

Teraz nie zrozumcie mnie źle - wiem że moderatorzy są bardzo potrzebni, odwalają tutaj ******* robotę za free i ogólnie jestem ******* zadowolony z ich pracy, ale IMHO ktoś taki powinien utracić stanowisko moderatora za nadużycie władzy (a nie wiem kto to jest żeby nie było).

 

Jak tak ma wyglądać to forum to poproszę też bana dla mnie! :D

 

******* ******* bana, będzie *******.

 

EDIT -> Lerciu, Ty? :(

kurcze, ja rozumiem że Kurt nie jest przykładnym userem, ale nie uważasz że DOŻYWOTNI ban to zbyt wiele? Kurt może wyraża swoje myśli w sposób ekhm "orginalny" ale też jest bardzo często pomocny dla wielu userów i to w ogóle spoko koleś... Nie znaczy to że uważam aby kurt miał taryfę ulgową, no ale dożywocie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze. Widzę, że Wasze opinie są mocno jednostronne. Czemu nikt mnie nie zapytał najpierw jaka jest sytuacja (bo podejrzewam, że kurt został o to zapytany)? Czemu zostałem oceniony przed?

 

ziomuś -> luz, nie mam nic do "oryginalności". Ale jeśli jak grochem o ścianę... to ja przepraszam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takim o to sposobem Ziomuś opuszcza Forum Max3D.pl;)

 

Ja się zgadzam z Leru, że potrzebny jest na forum i mod i regulamin. Ja nie chce by z tym forum stało się to co z ee...co to była za strona...Efix.pl tak źle skończył chyba bo na forum zapanowała samowola userów. Nie możemy do tego dopuscic i mysle, że każdy chce by nasze skromne forum szło dalej do przodu..a nie cofało się.

 

Mimo to też wciąz obstaje przy swoim...ale los kurta nie jest w moich rekach...tylko w jego własnych...więc to tyle z moich wypowiedzi w tym wątku

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze. Widzę, że Wasze opinie są mocno jednostronne. Czemu nikt mnie nie zapytał najpierw jaka jest sytuacja (bo podejrzewam, że kurt został o to zapytany)? Czemu zostałem oceniony przed?

 

ja jeszcze nie wypowiadałem się w tym wątku, dlatego zapytam : dlaczego dostał bana ;] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam taka osobistość jak np.: DruG (nowi użytkownicy mogą go nie znać) też miał bana.

 

Hihi, do dziś 'wstrząsające' by DruG mnie bawi :D

 

 

Piszę to dlatego, żeby przypomnieć, że regulamin obowiązuje każdego bez wyjątku na to kim jest i jak ważną jest postacią dla forum. kurt łamał ten regulamin nie raz, nie dwa więc dostał karę bo w nieskończoność nie można było go upominać.

 

OK. Przeprosiny dla Leru. Skoro to nie był pierwszy, ani drugi raz to nie ma co się stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lerciu? no co Ty dajesz? czy to nie jest malutkie przegięcie?

Osobiście nie uzywam wulgaryzmów od 2 klasy podstawówki - będzie z naście latek (chyba nie potrafie używać takich słów, wiedzą to CI co mnie znają osobiście), Ale nie miało tu być o mnie...

daj kurtowi bana na tydzień i może się naumie że są jeszcze gwiazdki ***** itp.

Tomku - jeśli zarejestrujesz się na nowo, my będziemy o tym wiedzieć, nie ukryjesz się :) :P

osobiście nie będę nic pisał tutaj przez weekend - ot tak, nie chce mi się już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też sobie jednego spama od czasu do czasu walnę :D

Imo dożywotni ban to bardzo surowa kara ale mam pytanie: jak rozwiązać problem recydywistów ? Jaka kara będzie waszym zdaniem dobra dla kogoś kto nagminnie łamie regulamin ? Jaka jest granica uczciwości – czy można robić wyjątki dla zasłużonych (ew. ludzi będących od dłuższego czasu na forum ) ? Czy za wspomnienie o custom user title powinno się dawać banna ? Ja bym urządził konkurs audiotele :P

A teraz na serio – jeśli jakikolwiek recydywista nie chce sam się poprawić to czy jest przyjmowania kogoś kto nie chce dopasować się do regulaminu ? Może zmiana regulaminu jest wyjściem ? (warto dopuścić te wszystkie słowa które by „ubogaciły” wypowiedź ? )

I pozostaje jeszcze jedno pytanie – ile razy można „wybaczać” (ja tam stawiam na 77 razy :) ) ?

Co do tego konkretnego wypadku uważam, że Kurt powinien zostać przywrócony (nie znam rangi „przestępstwa” ale dożywotnio to imo zdecydowanie za długo, max pól roku na ochłodę :] ale tylko w bardzo szczególnych i jawnych sposobach szkodzenia serwerowi np. zamieszczaniu linków do pirackiego softu :) ). Dodatkowo Kurt starał się pomagać innym użytkownikom forum (co prawda w dość specyficzny sposób ale zamieszczenie nawet 1 obrazka też trochę trwa… poświęcał swój czas dla innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie- sam jestem modem na forum netowym i przyznam się szczerze że to co jest tu, u nas to czysta bajka. Rzadko zdarza sie żeby ktoś na kogoś napadał, jakieś straszne flugi też nie lecą- IMO marzenie. A mod jest od tego żeby modził i od jego decyzji nie powinno być odwołania inaczej wogóle nie ma sensu go trzymać- skoro każdą jego decyzję można podważyć to po kiego grzyba wogóle go trzymać ? Do Kurta nic nie mam- miałem okazję śledzić jego postępy na form chyba od początku i w miarę jak robił coraz lepsze prace zmieniało się i jego zachowanie i nastawienie ludzi do niego- i ok, tylko gratulować, IMO facet albo już jest albo będzie dobrym grafikiem. Cała rzecz w tym że jeśli on- czy ja czy ktokolwiek inny- choćby nie wiem jak dobry czy zły- przegnie to powinien ponieść konsekwencje i tyle. Święte krowy sa w Indiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - kurde, czy wam ludzie brakuje slow? Tylko ******, *********, ********* w kosmos - nie mozna juz normalnie? sliczne, wspaniale, genialne, ladne, interesujace, rewelacja - mozna by jeszcze dlugo wyliczac. Ja sie w tym miejscu solidaryzuje z moderatorami. A kurt jak sie domyslam nie dostal dozywtniego bana za uzycie slwoa "*******" a dlatego ze nie szanuje m.in moderatorow, ktorzy zwracali mu uwage juz kilkanascie razy no i regulaminu ktory ewidentnie ma gdzies.

Mi tez sie zdarza uzywac takich slow - ale staram sie tego nie pisac w miejscach gdzie czytaja to rzesze ludzi. Wyobrazcie sobie co by bylo jakby teraz w powaznych gazetach felietonisci pisali ze "Sytuacja w Polsce ***** sie na calej lini".

 

Jeszcze jedno ******* to nie przeklenstwo - to wulgaryzm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie chodzi o coś takiego że dobry grafik przegina, to mu się wybacz i luz bo jest dobry i ubogaca forum.

 

Chodzi o to że jak dobry chłopak ;) ma trochę niewyparzony język i sadzi wulgaryzmy czasami to czy należy mu się od razu dożywotni ban...

 

A co byście powiedzieli na autokorektę postów? wszystkie wulgaryzmy automatycznie kropkowane? ;D

 

Nie no dla mnie Kurt musi zostać odbanowany, nie ma dwóch zdań... Po prostu sobie nie wyobrażam tego forum bez Kurta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem karteczke za mojego posta i naduzywanie slowa "******" - uwazam ze w tym co ja napisalem to raczej nie slusznie, ale prawo jest prawem i nikt ponad(tak jak wspomniany DruG - hehe dawno to bylo:) ) - dlatego mimo to nadal popieram Leru i ekipe rzadzaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, po przeczytaniu z grubsza i pobieżenie postów w tym wątku coś czuje, ze dostane baty i forumowiczów, ale musze tutaj przyznać racje Leru i to wcale nie dlatego, aby sie podlizać albo cos takiego.

Sam używam wulgaryzmów i to nawet na codzien, ale potrafie sie od nich powstrzymać jesli rozmawiam dajmy na to w tłumie w autobusie, albo wypowiadam sie w jakims innym publicznym miejscu (a to forum można za takowe uznać) i jestem swiadom że mogą to słyszeć/czytać osoby, które nie tolerują i nie lubią wulgaryzmów i mogą się poczuć nimi urażone. W koncu to z myslą o nich jest adekwatny pkt regulami. I nie wciskajcie teraz kitu, że zasady są po to by je łamać...

Fakt faktem - dozywotni ban to ostra kara, ale skoro juz był upominany ponad 5 razy, to zasłużył sobie na to. Ja jestem tu uzytkownikiem prawie 3 lata z ponad 1k postów i jakoś ani razu nie zostałem upomniany - wiec chyba mozna, tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, hej. Widze, że w ramach protestu prawie wszyscy nadużywają wulgaryzmów. To nie konkurs klnięcia. I sorki, że się przeciwstawiam tłumowi, ale zamiast rozmowy o kurcie (który bądź, co bądź jest zasłużony na forum) robi sie *******. Weźcie troche przyhamujcie, bo bez samego kurta nic nie zrobicie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie lekko jestem za leru no bo spoko nie sądze ze nawet za wiązanke wielkości potopu czy innej księgi jeśli to pierwszy raz ktoś dostanie jakiegokolwiek bana ale jesli kurt miał świadomośc takiej kary bo odczuł już coś podobnego to chyba dałby rade (gdyby mu zalezało) pilnowac się zwłaszcza ze pisac posty i je przemyśleć jest łatwiej niz powstrzymywac się w normalnej rozmowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Ludzie, Kurt spoko ziom... Ale moze przecie nowe konto zalozyc :) Ja juz mam chyba z 5'te :]

Urzyłem chyba 2x w całym swoim maxowym zyciu słowa ********* i za kazde dostałem upomnienie :p

LEru; ktoś kto "poświecał" bardzo duzo swojego zycia na papranie się w Max'owym forum, zasługuje chyba na jakąś doze zrozumienia :/

Nie wiem czy to ze przeklnal pare razy kogoś "zgorszyło" w końcu na codzien spotykamy sie z bardzo poterzna dawka tych słów :/ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie panowie, dajecie, Leru jest w swoim żywiole - już siedem czerwonych kartek ;P

A co do tematu, to popieram Leru, jak się ma regulamin, netykiete i wogóle kulture osobistą w... w tyle, to trzeba to jakoś skończyć - i tyle.

Ja raz dostałem żółtą karteczke od tweetiego (choć nawet wstawiłem * w środku wyrazu) i teraz się pilnuje - proste jak budowa cepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no....rozumiem..jaki kurt był...kazdy wie, co wyprawial...kazdy wie, ale żeby dożywotni ban? Dać mu na miesiąc, ale nie na całe życie :)

 

BTW mCh tez dostał na całe zycie?

 

Edit: kengi, nie nie dostaniesz bana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ban.jpg

******

 

IMO niepotrzebnie.

Wystarczy jeden argument: inni użytkownicy bronią qurta mimo tego co pisze i w jaki sposób.

 

Leru -> Wyluzuj. Doceniam Twój wkład w życie forum, ale przesadzasz banując kogoś wbrew społeczności. Cały ten regulamin jest dla nas, a nie my dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej niezła gadka się tutaj rozkręciła :) co niektórzy przesadzili tak napadając na Leru. Osobiście jestem przeciwny karze śmierci!

 

 

 

I jak już z dawnych czasów wiemy potrzebna nam jest znów wiara w człowieka... wiara w zmartwychwstanie!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie , ta rozmowa i tak nie prowadzi do niczego. :]

 

Leru tak zrobił bo miał powód,

mCh nikt nie bronił bo wiadomo że mu się należało za te wyhiperbolizowane egzystencjonalne przemyślenia nt. swojego artyzmu :]

kurt - wiadomo że bana dostał za swoje wybryki niejednokrotne ale pewnie "gdybyśmy się wychowali w miejskich blokowiskach"[©2007 kurt_hectic] też byśmy tacy byli ;]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to chyba nie jest kwestia zakazu/przyzwolenia uzycia wulgaryzmow, tylko jak mi sie zdaje pewnej oglady osobistej.

no bo naprawde nie trzeba ****** rzucac zeby cos przekazac drugiej osobie, a jednak niektorym to przychodzi z pewna trudnoscia.

 

nie mam zamiaru bawic sie w sedziego czy dzialacza PIS'u i mowic czy to sluszna decyzja z tym banem na amen czy nie (bo jestesmy tylko ludzmi i kazdemu wyrwie sie czasem-prywatnie- jakis xxxxxx i podejrzewam ze nikt drugim Miodkiem nie jest;-).

 

pytam sie tylko po co tak miesem rzucac na forum i obnosic ze swoim chamstwem?

to niby takie luzackie/fajne czy co?

po co to na forum?

o ile milej czyta sie normalne wypowiedzi wskazujace na to ze rozmawia sie z czlowiekiem na poziomie, czyz nie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytam sie tylko po co tak miesem rzucac na forum i obnosic ze swoim chamstwem?

to niby takie luzackie/fajne czy co?

po co to na forum?

 

Hehe, kurt ostatni raz gadal o chwaleniu sie, ze ktos spozywa alko w podobny sposob jak Ty przed chwila ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności