Skocz do zawartości

Game Art : Nad czym właśnie pracujecie ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy z takim problemem sie jeszcze nie spotkalem. Jednakze gdyby cos takiego sie stalo i tych wystrzalow w nieskonczonosc vertexow nie bylo by za wiele to bym wyeksportowal subdivision 2 jako obj i juz poprawil te nieprawidlowosci w innym programie ... potem poprawione zimportowal do subdivision 2, moglo by to pomoc... generalnie jednak ja wole jednak normale generowac gdzie indziej niz w sculpterze wiec niech sie odezwa Ci co sie lepiej na tym znaja. Zreszta moze a sie cos naprawic pedzlami smooth albo move?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zreszta moze a sie cos naprawic pedzlami smooth albo move?

 

11zv5.th.jpg

 

Życzę szczęścia :)

 

Edit:

Poradziłem sobie. Subdivion 2 okazał się być najniższym levelem, a subdivision 1 mogę nazwać w tym przypadku levelem -1(?), który wziął się nie wiadomo skąd. Wystarczyło go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, fajnie wychodzi, base bardzo fajnie wydłubałeś.

Czepnę się, bo to chyba ewidentny błąd jest:

bdc3c9a2a5d4b734.jpg

Zewnętrzna część łuku brwiowego też coś nie bardzo, zobacz w lusterku jak brew od strony skroni łączy się z powieką. Weż też pod uwagę fakt, że pod skórą jest kość oczodołowa, w zewnętrznym kąciku oka jest ona wyczuwalna.

 

A co rozjechanego modelu w zbrushu, może masz overlappowane elementy na uv-ce?

Drugi powód przy subdivide jaki miałem w z2 to była pyknięta pamięć, miałem 2 kości 512 i jedną 256, wyjąłem 256 i problem zniknął.

Wertexy odskakiwany przy subdivide siatki z lvl1 na lvl2. Sprawdź pamięć, poważnie.

 

Jak dalej tak będzie, polecam przejrzeć dzial zbrush, jest tam 100tysięcy pytań o rozjechane siatki i każde jest inne:p

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozjechanego modelu w zbrushu, może masz overlappowane elementy na uv-ce?

pozdro!

 

Prawa i lewa noga ma to samo UV, żeby zaoszczędzić miejsce. I kilka innych elementów też.

Dzięki za porady, się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie robie nigdy overlapów jak pracuje ze zbrushem, zlisiłem się kiedyś jak mi cuda na normalach wychodziły. Podobno się da tak, żeby dobrze działało, tak piszą. Pewnie jakieś flipy cuda-wianki trzeba robić..eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, a myslalem ze raptem 2-3 wierzcholki gdzies polecialy... :) no nic powodzenia zycze w dalszej pracy i nie baw sie z tym za wiele, to w koncu zezba a ona nie musi byc foto realistyczna, ogolny efekt jest bardzo fajny. A tak btw to do jakiej gry to tworzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 12 000 poly.

Poly czy tri? To jest low czy base mesh do zb ? Jak to jest low i w poli to zakladam ze na quadach wiec 24k tri , i jak low to masz w grze propsa ktory ma 24 k tri ?

Mam nadzieje ze bedziecie robic te gre kolejne 20 lat bo nie wiem czy sa wogole kompy ktore by uciagnely propsy po 24k tri z normalami, specami i moja babka nie wie czym jeszcze.

No ale powodzenia, powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest do moda do Obliviona. Ma 11 400 trisów, a niektóre posągi znajdujące się w tej grze mają trisów jeszcze więcej (również koń i postać).

A propsy w grach już od jakiegoś czasu mają po kilkadziesiąt tysięcy trisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc okroglo :) zmienilem poly przy oknie na 2x mniej i bylo widac krawedzie, a ze mam niewielki limit to dodalem wiecej zeby bylo ladnie :)

 

beda dwie wersje tej sceny. czysta i zniszczona - ta druga napewno zje sporo trisow, bo powywalam dziury na wylot w scianach, braki w ceglach itd. :)

 

 

edit:

aktualizacja ;)

render4.jpg

 

2248 tris i bug maly w cieniu - kto kapnie sie jaki? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc okroglo :) zmienilem poly przy oknie na 2x mniej i bylo widac krawedzie, a ze mam niewielki limit to dodalem wiecej zeby bylo ladnie :)

 

beda dwie wersje tej sceny. czysta i zniszczona - ta druga napewno zje sporo trisow, bo powywalam dziury na wylot w scianach, braki w ceglach itd. :)

 

 

edit:

aktualizacja ;)

render4.jpg

 

2248 tris i bug maly w cieniu - kto kapnie sie jaki? :>

 

tutaj ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciana nie rzuca cienia. Tzn cala sciana, tylko elementy okna rzucaja i czesci slupkow pomiedzy. Co do samej siatki dodalbym tylko ze mimo iz masz spory limit to nie znaczy ze mozesz szastac poli, imho duza czesc obiektow mogles dosunac, a co do luku nad oknem, sadze ze jak dobrze zrobisz normala nie bedzie widac kanciastowosci a zamiast tego mogles dac bevela co krawedzi by nie bylo widac.

Tyle ode mnie.

Edit- wlasnie zauwazylem, floo twoj podpis to jakas aluzja do mnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego aluzja??? skąd to wytrzasnąłeś???

to jest cytat który lubię... będzie więcej takich cytatów... ;)

 

jeśli coś kieruje do kogoś to na priva...

 

a dodam jeszcze że nie stosuje takich tricków, bo jeśli się ma coś do kogoś to się pisze to prosto z mostu... :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,dokładnie o to miejsce chodziło :) plane rzuca cien tylko jak jest skierowany "twarzą" do słoneczka :>

 

 

poraszek: demyt, na bevela już za późno, a to dobry pomysł :> nie chcę znów zrobić czegoś fajnego przy jednym łuku i kasować dwa obok, żeby to tam przenieść :> pomyślę jeszcze o tym :> myślałem też o chamferze, ale to już by było aż ponadto :P

 

floo: chodzi o slowo "porazka" - sprawdz pseudonim ow osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili myślałem, że to taki przenośny interes z lodami/hotdogami i się zastanawiam: "hm, ale gdzie kółka i po co ta mała drabinka? hm, drabinka? zaraz...":p

 

Ja mam takie pyytanie. Co TO jest? :)

Myślałem, że spadne z krzesła jak zobaczyłem ten komentarz:p

 

To jest level do fps przeca:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model fajny, własny koncept? Komin mogłeś też wetknąc w dach zamiast extrudować go z siatki.

Koncept nie mój ale troszkę go przerobilem. Z kominem masz racje kilka poly mniej by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale scottero ja nadal nie widze tych 4,5k tri ;/

Bardzo duzo stracilem na tych "okraglych" rzeczach, jak drabinka i orurowanie- poszlo mi na to prawie 2k tri... ale juz pracuje nad tym :)

Domek w klimatach rpg:

Fajnie ten domek sie prezentuje- pokazalbys koncepta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duzo stracilem na tych "okraglych" rzeczach, jak drabinka i orurowanie- poszlo mi na to prawie 2k tri... ale juz pracuje nad tym :)

 

Fajnie ten domek sie prezentuje- pokazalbys koncepta?

Dzieki za komenty, biore sie za jakas texturke. Koncept jest stąd:

 

http://www.planeshift.it/conceptart/Ynwnn_House.jpg

 

Edit: jest i texturka:

51153e92476affac.jpg

 

wiem że niespecjalnie to wygląda ale mapowac i texturowac dopiero sie ucze, juz wiem ze zle zrobilem zostawiajac zbyt duzo wolnego miejsca na UV-ce spokojnie moglem niektore elementy dac wieksze no ale cuz na przyszlosc bede wiedzial.

 

Edit: zmajstrowalem nastepny:

37488486d0368b3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

fajna scenka ta z poprzedniej storny, a odemnie pecynka , tradycjnie problem z wyborem kolorku, nie wiem kotry lepszy

86517837cs7.jpg

 

63197720zd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności