Skocz do zawartości

.: Teczka 2d: ManiakS :.


ManiakS

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne rzeczy! Dla mnie giciorska przede wszystkim kolorystyka.

Oblężenie czołgu nie za bardo mi pasuje. Technicznie ok, ale wiesz, cholernie sztampowo. Widzi się masę takich obrazków i zaczynają się zlewać. Z drugiej strony wątpię czy klient oczekiwał czegoś innego. Dobrze więc mieć na koncie takie prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 506
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z każdym updatem fajniejsze rzeczy pokazujesz. Co do tych okładkowych to jak to Morbid celnie ujoł mało charakterystyczne chociaż świetnie wykonane przez co trudno je wychwycić z masy. Im mniej wykończone tym bardziej charakterne i śliczniejsze. A ogólnie, co tu się rozpisywać - pro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne te ostatnie prace w szczegolnosci scena z czolgiem i Call of Cthulhu (polecam grę Call of Cthulhu - dark corners.. jest tez w wersji polskiej) . Podoba mi sie ta lekkość pociągnięć pędzla w twoich pracach i to jak budujesz światło na scenie i wyciągasz detale (chciałbym tak malować).

 

P.S. używasz PAintera czy PS-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj pograć w dod'a ale wrzucę jednak coś do teczki ... lepsze to niż mordowanie :D (tak naprawdę, to wole mordować)

thirdeye: tylko sprobuj przestać to nie daruje; na punkcie szkicowatości to wątpie czy jesteś bardziej zboczony ode mnie :P

Siegmar: thx!

JakkaS: dzięki! wrzuć coś w końcu do swojej teczki, potrzebuję inspiracji :D

maronski: ehehe, dzięki, ale mi słodzisz, a wiem, że mógłbyś coś pojeździć konstruktywnie :P

Morbid Karbid: ano, jak piszesz, klient tak sobie życzył: ma być sztampowo, grupka herosów przeciw liczniejszemu przeciwnikowi, kompozycyjnie jak w ilustracjach do w40k itp., ja tu tylko jestem przedłużeniem ręki ;)

ortheza: dzięki;

biglebowsky: no, zgadzam się; gdybym tylko mógł zostawiać takie szkicowe wersje ... niestety na razie moje szkice i nie wykończone prace wyglądają jak ... niewykończone prace :/

mant-raz: dzięki, zauważyłem, że te góry najbardziej się podobają, chociaż moim zdaniem to najmniej samodzielna praca, bo najbardziej jechana z refki ... widać muszę więcej z refek korzystać;

Azakiel: hej, dzięki; no mi Call of Cthullhu nie trzeba polecać, wychowałem się m.in. na Lovecrafcie. Głównie używam PS'a, czasami Paintera (ale Painter się mnie nie "słucha", ja swoje, on swoje :/);

Reanimator: tia ...

seq: dzięki stary, szacun too;

hindus: thx!

WWWoj: :)

Gotham: dzięki, dawno nic nie wrzucałem w speedpaint ale niedługo będę miał więcej czasu i na pewno coś wyspiduje;

 

szkic okładki, kolorki zgapiłem z pracki jaką przyuważyłem na conceptart.org (cudo

! jak ją znajdę to zapodam linka) i liternictwo w stylu "pożalsięboże" :D

latakopia431x700oh6.jpg

wip kolejnej okładki

derfluch4524x700nj8.jpg

i z fotek

face21630x700fu3.jpg

iiic118akopia700x413zr3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yookeer: dzięki; maziam codziennie prawie;

purple: pewnie już nie popracuję, bo w wydawnictwie kręcą nosem :/

designboot: thx!

 

wrzucam niewiele, bo niewiele ostatnio robię; wakacje pełną gębą :D

2 poniższe b&w robione podczas jazdy samochodem z Piły do Gdańska - ciekawe doświadczenie, nieźle trzęsie na naszych drogach i ręka strasznie lata

iiic118akopia700x413650iw3.jpg

auto453x650jo6.jpg

no i zabieram się za samurajów, pewnie będę ich trzaskał przez cały sierpień :D

hirumatech3835x650650x5mf7.jpg

shiba835x650650x505ir0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakóbM: nie, to są ilustracje do karcianki Legendy Pięciu Kręgów. Tam samuraje itp. przeważnie mają europejskie rysy. Taka specyfika tego uniwersum, że nikt nie wymaga obecności azjatów.

nicponim: tak się wydaje przez ten blik na naramienniku. Poprawiłem to w finalnej wersji. Thx.

purple: właśnie :D

Marduk: dzięki, jak pisałem JakóbowiM, nie muszą mieć, większość bohaterów z tego świata to zachodnie mordy :D

len_art: thx;

Designer79: hehe, dokładnie o to chodzi;

 

Dawno nic nie wrzucałem. Dzisiaj trochę niektórych rzeczy z ostatniego miesiąca. Ostatnie tygodnie zasuwam z tymi ilustracjami jak robol 15h/dobę. Z niczego nie jestem zadowolony, pośpiech mnie dobija. Ogólnie ostatnio źle zarządzam swoim czasem przez co zmuszam się do robienia papki. Największy kryzys miałem, kiedy dostałem zamówienie na koncepty w ołówku, którego nie miałem w łapie z pół roku... koszmar, ech ile się nacierpiałem :D Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć w końcu jakiś balans ... ble. OK, nie marudzę, wrzucam pare pracek i konceptów, z ktorymi jeszcze moge wyjsc do ludzi :D :

Pozdrawiam!

 

promoconfederate11850x5xq0.jpg

alldragons1100x549ey7.jpg

shiba850x661ji4.jpg

nobles1000x609850x517nr7.jpg

alltrainers850x518dj0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o'żesz.... człowieku... toś dowalił.

kolorki na nodze machiny kroczącej absolutnie piękne... czy design jest twój? Już podobne widziałem chyba u Keith Thompsona.

smoki rzeczywiście na szybciora, bo paleta kolorów dość uboga.

postaci fantastyczne - uwielbiam patrzeć na dobre rysunki.

Idź się przespać, wygląda na to, że zasłużyłeś ;)

 

----

edit: to jeszcze raz ja

przeczytałem podpisy pod postaciami. Wiedźma wygląda raczej jak jakaś agentka imperium (naramienniki i kaptur) a zaklinacz smoków na jakiegoś giermka, albo obsługę turniejów. Chyba nie do końca trafiłeś z projektami.

ale namalowane świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polterge!st: Tak, to ołówki z podkręconym kontrastem :D

 

Thalion: dzięki;

 

nicponim: dzięki nicponim, ja gwiazdek tez nie stawiam, jakoś w w ogóle o tym nie pamiętam.

 

maciekG: heh, smoki tez nie mój klimat ale takie chcieli, kolorowe, dla młodszego odbiorcy;

 

Morbid Karbid: hej, strzał w dziesiątkę! Keith Thompson robi m.in. koncepty dla Isotx, ja dla nich robię ilustracje, w których wykorzystuję podobne koncepty. Całkiem fajny układ :D

co do edit: te koncepty robiłem dla Wizadrs of the coast do jakiejś gry komputerowej; koncepty się podobały więc raczej nie było pudła, po prostu musiał być przeczytać brief'a - dostałem raczej konkretne opisy postaci; Mają tam jakiś zakręcony świat o hodowcach smoków pt"Bunnies" (!!??), nie do końca go wyczułem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeezzzuuuuuu.... rozwaliles mnie na niedziele :/ no masakra po prostu. Pierwsz ilustracja jakos ma kompozycje dziwnie (z ta noga by wypadalo pokazac choc kawalek robota) ale reszta to fiuuuuuu, szczegolnie te postacie... ech. Ty wzystkie kolory z glowy czy masz referki jakies (szczegolnie te postacie!!!)?

Ide robic certyfikat operatora wozka widlowego bo nie ma co sie w grafike bawic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cacuś koncepciki :)

Smoczki bajeranckie.

2 plan w pierwszej pracy (masowy atak) bomba światło, kolor.

Jedyna uwaga: zagnieciony detal miejscami. Taki wymęczony. (zwłaszcza ziemia i dymki) Wiem jakie są oczekiwania zleceniodawców, ale warto czasem coś puścić. Myślę, że duży pędzel pozostawiony dałby oddechu pracy. Troszkę duszno przez takie zadziobanie całości szczegółem. Zwłaszcza, że często na siłę, przez co robią się formy kluskowate (zwłaszcza praca z samurajem) Na mojej pracy ze statkiem poprawiłeś formę zawaliście. Właśnie tej ostrości i pewności brakuje mi trochę w twych pracach, co dziwne.

Ogólnie prace są rewelka ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie zdałem sobie sprawę, że nie wrzucałem tu nic od prawie pół roku. Postaram się to nadrobić.

Na początek daje coś, co wisi u mnie na stronce już od dawna, a nie umieściłem tego w teczce. Projekt jeszcze z tamtego roku.

pzdr

humansmedium1edacbchb8.jpg

undeadmedium1ede37cvl5.jpg

demonsmedium1edf7eejy6.jpgdemonsmedium1edf7eejy6.jpg

dragonsmedium1f1b208gz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz tego faceta w zbroi genialnie wkomponowana. Kolorystyka tej pracki też nastrojowa.

Przy jaszczurce zauważyłem, że odblaski na skórze robisz szarym kolorem. Podobnie postąpiłeś w bitwie Małe jest piękne. Czy to przypadkowe użycie czy doszedłeś do tego świadomie? Masz jeszcze jakieś inne ciekawe patenty na cieniowanie skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności