Skocz do zawartości

Postać 3D: Amon i przyjaciele


Paszczak1

Rekomendowane odpowiedzi

witam, że pracki swietne to juz wiesz :)jakbys mogl troche zblizen pokazac, bo ciezko zobaczyc wszystkie zeczy w takiej rozdzielczosci, albo hiresy podeslij .

fajnie ze pracki maja wyraz a nie tylko same detale co sie ostatnio czesto zdaza w zb. gratuluje i wruze swietna kariere, mam nadzieje ze pokazecie jeszcze cos na lamach max3d.

 

ps. jaki jest Twoj nick na f3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A wiec taki skill trzeba miec zeby byc w pcf? A moze zeby z tamtad odejsc :) To ja sie zaszyje w chacie na rok i bede dlubac :P Moze to cos da.

 

Ile czasu poswieciles na nauke modelowania? Ile lat i ile +- godzin dziennie. Kiedy zauwazyles ze masz na tyle duze umiejetnosci ze mozesz zaczac prace w branzy?

 

Gratuluje umiejetnosci. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja również właśnie obejrzałem animkę.. fajnie 'kamerzysta' dostaje w papę :) Bardzo podobają mi się ruchy Amona pod koniec jak macha palcami :) Wg mnie bardzo naturalne.

 

A co do reszty modeli to chyba już nic nie da sie po poprzednikach dodać.

Pozamiatałeś po prostu...

Pozdrawiam.. i czekam na odpowiedzi na pytania Gomeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi. Postacie pełen wypas (modeling). Naprawde najwyższe uznanie.

Ale rendering imho leży (wiem że to klatka z animacji, ale skorooceniamy rendering a nie animacje...), szczególnie w kontraście do tego co potem pokazujesz. Sama scena nieciekawa przez światło, materiały, otoczenie (bardzo słabe) i brak... hmmmm.. tematu tak naprawde (znowu niestety wina "wyjęcia" klatki z animacji). Trochę czasu bys spędził nad sama sceną dodając detal i dopieszczając env i materiały a byłoby super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie watkiem. zapomnialem nadmienic na poczatku, ze mimo ze jest to moj 1 post tutaj to forum obserwuje kilka lat. ot jakos nie postuje zbyt czesto.

Dziadek Stal: ogolnie 3d i przewaznie czy raczej srednio 2 tygodnie. zalezy od targetu.

Gomez: no raczej zeby odejsc :). prawda taka ,ze pcf to zwyczajna firma i przecietna praca -nie ma tego co gloryfikowac. samo siedzenie tam (czy w wiekszosci przypadkow gdzie indziej) i wykonywanie codziennych obowiazkow nie da ci az tak bardzo. ot osiagasz jakis poziom i go klepiesz. zeby byc naprawde dobrym potrzebna jest odpowiednia proporcja pracy i treningu. przez pol roku pracy nad tym portfolio nauczylem sie 2x wiecej niz przez prawie 2 lata w pcfie. ale to jest normalna kolej rzeczy...no i oczywiscie jeszcze sporooo musze sie nauczyc;).

Nie moge dac ci konkretnej recepty na budowanie swoich umiejetnosci. Jednak gdybys przez 2 lata pracowal solidnie po 6-8 h dziennie nad samym modelowaniem to masz naprawde konkretnego skilla. Tym bardziej, ze widze ze masz wiecej niz podstawy. Rok alienacji i pracy nad umiejetnosciami zrobilby ci bardzo dobrze. Polecam.

Obecne czasy zwlaszcza na zachodzie a i u nas coraz bardziej sa pro specjalizacyjne. Zwlaszcza jesli chodzi o gierki. Zrobienie konkretnego modelu do gry (HP i LP) to dla konkretnego zawodnika miesiac czy nawet ponad. Po prostu tyle jest przy tym pracy jesli jakosc jest priorytetetem. Obiekt w grze musi wygladac z kazdej strony wiec zadne fejkowanie i podmalowki cie nie uratuja. Musi byc 100% cukru w cukrze jesli ma byc efekt. I to tak naprawde jest piekne, jesli to twoja pasja no i masz ten miesiac (a to jest dane tylko znacznej mniejszosci ale przewaznie tylko tym ktorzy umieja z tego skorzystac-to taka uwaga w strone tych ktorym wydaje sie, ze gdyby mieli odpowiednia ilosc czasu to by zrobili wszystko. nie, zrobia o max. 10% lepsza rzecz od swojej najlepszej. trza to mozolnie i powoli pchac pod gorke. etapami).

Jesli chcesz znalesc prace w tej branzy to skup sie na jednej z dziedzin i ja studiuj. Jesli zrobisz to rzetelnie to nie ma sily zeby wczesniej czy pozniej nie znalesc pracy. Im wczesniej zaczniesz tym lepiej. No i pozwole sobie na lekki frazes na koniec- myslenie najgorszy wrog dzialania :).

Ostatnimi czasy bardzo malo modeluje i cierpie z tego powodu.Jednak mam kilka pomyslow i pewno za jakis czas cos nowego pokazemy. Tym czasem 2 closeupy zdaje mi sie ulubienca tego watku(na stronce mam pliki w wyzszej rozdzielczosci):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde swietne pracki. Zarowno koncepty, jak i wykonanie rewelacyjne. Kulturyste widzialem juz kiedys w albumie D'artiste (ballistic 2005) -opublikowali ta prace jako jedna z ulubionych/wybranych przez Stevena Stahlberga -tym bardziej gratuluje i zycze kolejnych sukcesow.

 

ps. planujecie namalowanie tekstur do ktoregos z tych modeli ? ( moj ulubiony to mech-mutant :) -sick idea! ;-) )

 

pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gdybys przez 2 lata pracowal solidnie po 6-8 h dziennie nad samym modelowaniem to masz naprawde konkretnego skilla.

 

uuuu dluga droga przedemna :)

 

mozna troche pomarudzic ? nie wiem czy mi wypada....

jesli chodzi o zblizenie glowy (ostatni obrazek) to nie podobaja mi sie zmarszczki tzw nie krztat czy rozmieszczenie a niechlujstwo robienia zmarszczek najbardziej raza mnie zmarchy na czole i okolice oczy ale to taki szczegol :)

a w tym obrazku--> http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=50014&d=1193191100 przegioles z detalem na brzuchu :D:D rewelka :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pracki wypas, poza moim zasięgiem absolutnym

aczkolowiek pojawiało się juz tego typu stwierdzenie "gdzie ty sie chowałes do tej pory chłopie?" czy podobne, jakos tak.

 

Chłopaczyna tylko przegladal forum a nic nie pomagał :P, żadnemu noobowi nawet posta nie napisał, a jak sie trzeba reklamowac to jest natychmiast :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za komentarze. jest mi niezmiernie milo :)

 

zaki79: Lord jest opalony do LP(na www mam screena) i bedzie texturka mysle w przyszlosci. Monstera chcialbym bardzo uruchomic ale mysle, ze to bedzie niemozliwe przez najblizszy czas. Pozatym nastapilo pewne zmeczenie materialu i chcialbym porobic nowe rzeczy jesli juz ;).

Stahlberg to bardzo wazna postac w moim panteonie CG gurus :) i bylo mi bardzo milo kiedy kulturysta znalazl sie w jego sekcji.

 

bieloon: no mam nadzieje, ze nie zniszczylem ci tymi prackami extra-wygodnego fotelika

:D.

 

nielot007: tak miedzy nami mowiac to zle rozlozylem siatke w midresie i zabraklo mi na wykonczenie. nastepny lvl w zb to byloby kolo 7 mln(a to bylo jeszcze kiedy zb3ki ni widu ni slychu). Brakuje tam zrobienia faktury (mikrodetalu) - gdybym mial tam dostateczna ilosc poligonow to drobnymi detalami scalilbym calosc zeby faktura zagrala. Musialem odpuscic. Mialem of kors taki przeblysk zeby to dorzezbic po wyjsciu 3ki ale saso mi zabronil :D. I dobrze. Nastepne rzeczy beda mam nadzieje lepsze.

 

polon: haha no cos w tym jest ;). a teraz powaznie. jesli znalazla sie tu choc jedna osoba ktora te prace zainspirowaly, ktora czy cos podpatrzyla czy tez postanowila zakasac rekawy to jest to bardziej znaczace niz 100 tys. postow gdziekolwiek. wiem ze to moze egoistycznie troche ale inaczej nie jestem w stanie. pozatym jesli jestes noobem i mialbym ocenic twoj warsztat szczerze to wyrzadzilbym ci tym tylko krzywde natomiast jesli jestes profesjonalista............to i tak nie bedziesz sluchal hehe. Mysle ze jezeli mam wogole wplywac na kogokolwiek w jakikolwiek sposob to chce to robic tylko przez efekty swojej pracy. przez realny produkt a nie wyobrazenie o sobie przekazane w slowach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem of kors taki przeblysk zeby to dorzezbic po wyjsciu 3ki ale saso mi zabronil :D. I dobrze. Nastepne rzeczy beda mam nadzieje lepsze.

 

Nie no zaraz posypie się, na moja głowę... ;) Po prosu bałem się, że jak nie przestanie udoskonalać tych modeli to monster by w końcu naprawdę ożył i nas pochlastał ;) A tak naprawdę to Paweł jest niesamowicie ambitny i nigdy nie jest zadowolony z efektów swojej pracy. Gdybym nie wkroczył to moglibyście zobaczyć te modele dopiero za jakieś 2-3 lata (np. Pawła "Kulturysta" był prezentowany jedynie książce. Dopiero wczoraj dodaliśmy go do cg portfolio bo według Pawła "czy ja wiem czy warto?" :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co pisał Paszczak1, o tchnięciu "życia" w model coś jest. Przypatrywałem się modelom i rzeczywiście jest w nich to coś, to "coś" o którym kiedyś pisał KLICEK. Jeszcze nasuwa mi sie taka mała uwaga że, przy tej całej doskonałości technicznej modeli, zdarzają sie miejsca niedociągnięte do końca, albo w jakiś sposób odstające od całości (nie chodzi o miejsca z niskim subd). Całość jaką stanowi model robi niesamowite wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polon - obawiam sie ze paszczak nie stosowal zadnych szczegolnych trikow, widzialem jak pracuje i poprostu dlubie, az jest gotowe. Zaden tutorial nie zastapi Ci zwyczajnej ciezkiej pracy, przez dlugi okres do tego. Paszczak 2 lata prawie siedzial w pcfie, a potem jeszcze rok z przerwami nad portfolio. Teraz sobie przelicz, ile da Ci nawet 30 minutowy tutorial, a ile 3 lata zap... w pracy i w domu. Wynik jest chyba dosc prosty.

 

Zeby nie bylo ze sie nie odnosze do zasadniczego tematu, to oczywiscie uwazam ze to jest wypas. Ale zeby jakos nie wypasc z formy, to sie przyczepie, ze moze Amon ma biodra za szerokie? ;).

Najbardziej podoba mi sie Lord, a wlasciwie jego pancerz, te wszystkie twarze, szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastapi ciezkiej pracy ale kozystanie z pomoc naukowych zaoszedzi tobie "lata zap..."

 

czesto jest tak ze te pomoce naukowe nie nadazaja za tym co sie robi lub nie wystarczaja do rozwiazania danego problemu ktore pojawiaja sie przy kazdym innym zadaniu, tuty sa dosc ogolne, nie znajdziemy tam wszystkiego, tak juz jest ze zap trzeba zawsze bo rozkmina jest mniejsza lub wieksza:/

dobrze ze istnieja helpy:P

pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karakan_z_miotła_2.0.1

cuż mogę powiedzieć... Rewelacja ! moja szkoła... czy tesz moja miotła.. to najwyzsza światowa pułka.. wiedziałam rze wyrośnie z ciebie cos naprawde wyjątkowego dzentelmenie Paszczak.

Pamietamże jak dziś.. kiedy szurałam miotłom obok twojego boxika, już wtedy odczuwałamże czar tego miejsca i czas tej osoby co tam siedziała - moja miotła wyraźnieże nabierała blasku.

Jednak musze sie przyznać, rze pierszą moją miłoscią był pan Wodecki z trąbką - ale to jeszcze przet tym jak zaczełam pracowac w Pliple ken... w tych komputrach.

Ale potem dostałam olśnienia (wraz z moją miotełko), przynam sie szczerze że byłeś moim ulubieńcem dzentelmenie Paszczak ;)

Nie dość rze talent nieprzeciętny, skil (czu jak wy to to nazywaliśta - hihihi ), to jeszcze ta skromność, pościongliwość, kultura i grzecznośćże.

 

Dwa dni zapamientam najbardziej - ten dzień kiedy dowiedziałam sie ze dżentelmen Paszczak przenosi sie z boxikiem do tyłu firmy, do tej ciemniejszej norki, żebym mogła nieco bardziej poflirtować- ten dzien bede miała w sercu do końca.

Ale ten wspaniały dzień został przyćmionyże tym dniem kiedy Jaśnie.. opuszczał PLiple (nasza firme) :(((

 

takie jest życie... wiśta wio !

 

Pozzzdroooo Biutiful work!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karakan_z_miotła_2.0.1 : tak- to sa chwile, ktore pozostaja w nas na cale zycie. osobiscie rowniez bardzo ciesze sie, ze obcowalem z takimi personami jak Ty. Jest wiele pieknych mysli ktore uslyszalem z Twoich ust i gdybym chcial napisac ksiazke o pobycie w tak nietuzinkowej firmie jak picief to niejedna karte moglbym zapelnic samymi arcy blyskotliwymi przemysleniami jakie uslyszalem od ciebie podczas naszych dysput. Jednak gdybym zmuszony zostal dokonac wyboru tylko jednej jedynej zlotej mysli to jedna jest ponad innemi:

"Nie wazne co robisz-wazne zeby jak najpozniej zorientowali sie ze robisz to po pijaku".

- zaiste, madra z ciebie kobieta karakanie...

----

 

Hrabio kochany- widze ze angielski humor nie wplynal na cie w zaden sposob.I bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieje ze sie spotkamy jak bedziesz w .....a zreszta-wiesz gdzie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo dochodziłem do siebie po tym co tu zobaczyłem i muszę przyznać że masz niesamowity warsztat co widać w każdej zaprezentowanej tu pracce. Po prostu - jakość z najwyższej półki. Od dziś śledzę Twoje prace bo aż ciekawośćmnie zżera co też pokażesz w następnej kolejności. Jeszcze raz wyrazy uznania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności