Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

tez bylem wczoraj na hitmanie:) jako fan calej serii musze powiedziec ze mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl:) co mnie jednak zmartwilo to, to ze tak krotko trwal, chyba z godzine 20 minut:/ jak nie mniej. Olyphant tez dobrze zagral, hehe nawet go chodzic nauczyli:) ahhhh i tak Nika:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Beowulf - wgniotlo mnie w fotel, są oczywiście momenty lepsze i gorsze ale te lepsze... załamka normalnie, takie rzeczy robią że aż strach sie bać co bedzie za 10 lata. Piekne materiały i modeling, piekne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolwent - po prostu film kultowy ! Nawet jeden z naszych userów (knysha) ma avatar z tego filmu ;)

 

Zgon na pogrzebie - podobno najlepsza komedia roku. Ja osobiście się rozczarowałem. Pierwsza połowa filmu nudna, druga ok. Same gagi dość mocno oklepane i przewidywalne imo.

 

Chłopcy z ferajny - podobnie jak Absolwent film kultowy :)

 

Mad max - przełomowy film z gatunku kino akcji. Kiedyś na pewno robił gigantyczne wrażenie. W dzisiejszych czasach jednak nuży.

 

Żądło - przyjemny film, jedna z lepszych i bardziej znanych kreacji Redforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też o czymś kultowym, chociaż chyba nie w kraju nad wisłą:

 

The Dark Crystal

 

Filmik Jima Hansona, Franka Oza i Gary'ego Kurtza z roku 1982.

 

Muszę przyznać że w dzieciństwie zapłodnił moją wyobraźnię na bardzo długi czas. Z piedestału budowanego faktem że nie miałem okazji obejrzeć go po raz drugi zepchnął go chyba dopiero Batman. Czasem lepiej nie psuć sobie opinii o tym czym się jarało za młodu robiąc powtórkę na starość. Tak jest w tym przypadku. Wyobraźnia pielęgnowała skutecznie mit. Nic specjalnego od strony fabularnej, taka tam kolejna historyjka oparta na motywie samospełniającej się przepowiedni czerpiąca garściami z LOTRA. Są sobie źli Skeksesi, i będą jeszcze bardziej źli jeśli nie powstrzyma ich Jen ostatni z Gelflingów. Kupa niemożebna jak zwykł mawiać ten na którego część internetowej społeczności mówi TROLL:)

Ale te postacie... źli są tak źli że dzisiaj pewnie dostali by kategorię R, do dziś śnią mi się te sępy po nocach:) Pomysłów i wyobraźni starczyło by na 5 innych filmów, zresztą zobaczcie sami:

 

 

go_west.jpg

 

Majstersztyk animacji, chociaż dziś w konkurencji z 3d poprzebierani ludkowie na szczudłach i lalki na drucikach nie mają najmniejszych szans.

 

Filmik można zobaczyć na youtubie prawie w całości w 9ciu 10min. fragmentach i mimo marnej jakości i przynudnawej fabuły warto.

 

A co najlepsze w tym wszystkim to to że niejaki Genndy Tartakovsky - tak, ten od Samuraja Jacka, Dextera, Atomówek i Clone Warsów przymierza się do sequela o tytule The Power of Dark Crystal, przewidzianego na rok 2009.

 

Chyba sobie bloga założę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, zabiłem wątek :D

 

No to inny filmik: Złoty Kompas - średnie to niestety, a potencjał był. Niby wszystko w porządku z filmem ale ani grzeje ani ziębi, takie se nijakie. Nie znam książki ale mam wrażenie że coś tam jednak powycinano nie do końca umiejętnie. Efekty dobre, chociaż miejscami czuć za ostro CG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to ja tez cos polece ;) mialem isc na Beowulfa ale ze godziny sie w cinema city pomieszaly i inne byly niz te ktore se wyczytalem to wszedlem na Hitmana....nie wiem czemu sie zdecydowalem zaplacic za Hitmana akurat ale ze do domu mi nie bylo spieszno musialem sie przekonac po tych bardzo roznych komentarzach jak to jest naprawde:D,a tu zaskoczenie ba! nie zepsuli TYtulu:D tak niewinnie wygladajacy na trailerach Olyphant odwalil kawal dobrej roboty i niesamowicie odegral 47ego mimo iz jest imo troche za mlody. Film idzie swoimi sciezkami nie opierajac sie w pelni na serii gier ktorej mialem okazje posmakowac, scenariusz zgrabnie ulozony + watek milosny ktory bardzo mi przypadl do gustu, nie odczulem ani przez chwile nudy ani przesytu akcji, nie brakowalo ciekawych scen, lekkiego napiecia, troche brutalnosci no i te sceny walki rewelacyjne dla mnie lepsze od matrixowych bullet time'ow jest poprostu bardzo dobre kino ktore moge polecic nawet takim rezygnujacym jak ja :P Nastawialem sie na kino w stylu Dooma a wyszlo cos calkiem niespodziewanego dzieki czemu po seansie czulem sie naprawde zdziwiony ze dokonali czegos tak dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj sobie zrobiłem kolejną sesję klasyki :D Obejrzałem 3 części "Egzorcysty". Tego filmu nie muszę chyba nikomu polecać :)
nom "film" jest rewelacyjny ale imo tylko pierwsza czesc :) 2ga to jakies nieporozumienie, no trojka jeszcze dala rade ale jedynka jednak byla mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bigleb tu bym polemizował :] Wszystkie watki sie ładnie zbiegły i rozwiązały, zakończenie jak poprzednio satysfakcjonujące i kojące serce... w dziwny sposób :P Jak mówiłem mojemu znajomemu - to nie serial o mordercy tylko o poszukiwaniu harmonii z samym sobą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie było potrzebne. Wątki się domknęły i bez wycieczki do europy. Poprzedni sezon był jednak znacznie lepszy a zakończenie z wyobrażeniem Dexa stojącego w wiwatującym mu tłumie genialne. To w s2 jest akceptowalne, można przymknąć oko bo się kupy trzyma ale dalece mniej zgrabne niż w poprzednim sezonie. Nie mniej niż to zakończenie irytowały marnie nakręcone sceny akcji:) Jak pisałem imo to głównie wina reżyserki słabej reżyserki. To i tak cięgle jeden z moich ulubionych seriali, ale w przeciwieństwie do s1 nie trudno było znaleźć niemniej wciągający inny - Weeds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diuna - wersja Lynch'a - ge-nial-ne. Gdyby Lynch posiadal obecne komputery, stworzyl by cos lepszego od calej serii Gwiezdnych wojen. :P

 

"Diuna" miała premierę w 84 roku, a "Powrót Jedi" w 83. Diuna powstała na fali "SW" i chyba z założenia miała z nimi konkurować. Zresztą w jakiej recenzji bym nie czytał, to diuna uznawana jest za porażkę. Chyba Lynch ze swoja powolna narracją zbytnio nie nadaje sie do filmów sf, a do tego współczesnych sf. Z drugiej strony klimat jaki tworzy powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie o powolność tylko o brak logiki w Lynchowej Diunie - to niestety film który próbuje wmówić że ma jakiś przekaz a jest pustą wydmuszką. Mimo to pod względem wizualnym jest pierwszorzędny, dlatego pewnie nikt się ciągle nie zabrał za zrobienie poważnego remake'a ( bo to coś Halmarku trudno oskarżać o powagę). Nie bardzo jest jak się tak silnym obrazom przeciwwstawić i zrobić coś niemniej oryginalnego i porywającego. To zdaje się pierwszy i jedyny film Lyncha "na zamówienie", trudno też mówić o konkurencji z GW, dwa różne światy, jeden dla dzieci drugi dla dorosłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diune widziałem dawno, więc teraz trudno mi sie wypowiadać na świeżo. Fabuła jest dość prosta, ponoć pierwotna wersja trwała 4h, a kinowa to coś 2h, wiec sporo scen zostało wyciętych. Ja bym braku logiki w tym filmie się nie doszukiwał.

Wypożyczyłem dziś pierwszy tom Diuny, przeczytam, potem obejrzę film, to będę miał na to nowe spojrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 5 min AVP2 (...)

gdzieś na forum pisałem żeby dać im szanse, hehe, no to zonk bo to jest gorsze od wszystkiego czego oczekiwałem.

 

No Bigi, To jest sam początek ;) AVP 1 miało niezły początek z tego co pamiętam ale im dalej tym gorzej. Tu miejmy nadzieję, ze będzie lepiej bo reżyser też inny (a w zasadzie reżyserzy). Wyreżyserowali ponoć fajny serial ReGeneration czy jakoś tak.

 

Dajmy im jednak szansę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - imdb nic o serialu nie wspomina, to bracia, wcześniej robili w art departamencie, m. in. Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer. te pierwsze 5 min jest mocno przycięte wedle informacji z jakiegoś ich bloga. Tylko to niczego nie zmienia, miszmasz totalny, wystrzelono całą amunicje na samym początku, predalieny, główny predzio, mam wątpliwości czy moga jeszcze czymkolwiek zaskoczyć. Była też upubliczniona jedna scenka ze środka filmu i nie prezentuje się lepiej niż te pierwsze 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 3 - najlepsza z całej trylogii, ale polecał nikomu nie będę. Jak ktoś chce to obejrzy. Rozwalił mnie tylko wygląd i możliwości bossa na samym końcu :) LOL, te palce.. reżyser chyba podkochuje się w Jovovich i stara się przenieść fantazje rodem z hentajówek na ekran :)

PS> no, chyba że to z którejś części gry jest koleś :P :) Generalnie im dalej tym gorzej, końcówka, jak zwykle, nienajlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha - Mullholland Drive nie jest takie jeszcze ciężkie w odbiorze, da się je zrozumieć.Obejrzyj sobie Lost Highway (Zagubiona autostrada) to jest ciężkie w odbiorze :) Podobno Inland Empire jest jeszcze trudniejsze w odbiorze, ale jego nie widziałem akurat.

 

Apocalypse Now -> "Kocham zapach napalmu o poranku (..) Pachnie zwycięstwem" Czyli kolejny kultowy film :)

 

Fate Stay Night - anime twórców m.in Shingetsutan Tsukihime. Gorąco polecam wszystkim fanom anime :) Szkoda tylko, że się niefajnie kończy :/

 

Rozpustnik - ahh..ten Johnny Depp :) Kocham filmy z dużą dawką poezji, nawet gdy jest tak wulgarna jak tutaj, a może właśnie szczególnie z taką :>

 

Czerwona róża cz. 2 - serial na podstawie książki Stephana Kinga. Są trzy odcinki, widziałem tylko 2gi. Cała seria zapowiada się smakowicie, z pewnością pokuszę się o obejrzenie całości.

 

Wideo z Jezusem - nie lubię niemieckiego kina, a w zasadzie języka niemieckiego w filmie. Film technicznie średni, fabularnie ciekawy. Wciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiący baje 3d - Wyszedł Trailerek Horton Hears A Who z Blue Skya (Ice Age)

 

ba110e4b2d.jpg

 

I jest śliczniusio-mniamniusi

 

http://www.apple.com/trailers/fox/hortonhearsawho/

 

Po za tym pojawił się screener trailerka Mrocznego Rycerza i też robi mocne wrażenie, imo ma szanse być znacznie lepszy niż Batman Begines.

 

http://youtube.com/results?search_query=video+102&search=Search

 

Klip o 4 pancernych...vid 102 3ci od góry:) Nie podaje linka bezpośredniego bo zniknie momentalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 days of night - calkiem przyjemnie sie oglada, tyle ze krwawy troche :D Ale niektore sceny po prostu rewelacyjne sa.

 

The Kingdom - powiem tak - sa lepsze filmy, ale nie wiele :D Liczylem na dobry film a okazal sie przynajmniej bardzo dobry. Rozkreca sie powoli ale klimatem i sila wyrazu bardzo blisko "Goraczki". Jak najbardziej polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Chichot (Donkey Xote) - Graficznie i animacyjnie calkiem ladnie, lecz fabularnie totalna klapa. Strasznie sie to ogladalo, wypatrywalem co chwile na zegarek by juz wyjsc z kina. Klasyczny przyklad jak mozna zniszczyc film slabym ukazaniem historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie koleś z rogami i w pelerynie można by pomyśleć że to jakiś kolejny typowy film akcji.

 

No i to mnie najbardziej martwi w tym trailerze... jakis taki malo widowiskowo batmanowy nawet w stosunku do Begins (oczywiscie na festyniarskie forever i robin spuszczam zaslone milczenia), ale pocieszam sie ze to wczesny trailer i jeszcze nie wszytsko pokazali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności