Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o to chodzi w jego filmach, dla tego też jest świetny, zakochał się w filmach klasy (nawet c :D), jego zamierzeniem jest wynosić takie filmy na wyżyny światowego kina, na tym polega Tarantino, "Pulp Fiction", "Od Zmierzchu do świtu", "Wściekłe psy", "Jackie Brown", "Kill Bill", "Grind House", wszystko to ma być tandetą, ale pokazaną w sposób nietandetny- zagrane przez światowych aktorów, tak by było to dobrą rozrywką, te filmy nie mają być ambitne, raczej podchodzić pod kino offowe z tą różnicą, że te akurat mają robić karierę;)

Na tym polega urok Tarantina, oglądać jedynie po 4piwkach w przód ze znajomymi, zażerając się popkornem lub chipsami (jak filmy o zombich itp.) just have fun! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego uroku w tych filmach nie widzę. Mam sobie cenić tandetę tylko dlatego, że reżyser przyznaje się do tego, że stworzył tandetę i ciągle tworzy kolejne filmy na tym samym poziomie?

 

jego zamierzeniem jest wynosić takie filmy na wyżyny światowego kina, na tym polega Tarantino

Za to powinien zostać strącony do Tartaru, a nie wyniesiony na ołtarze.

"Psuje rynek", można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam psuje, nie psuje, bo jest znany na całym świecie, a jego styl jest bardzo specyficzny, jest takim białym niepowtarzalnym krukiem, jak Polański, nie da się zapomniec, jest częścią historii kina ot i cała fiozofia, można go nie lubić, ale nie można zaprzeczać fenomenu zjawiska, to trochę jak bys powiedział,że Andy Warhall i Tarantino psują sztukę i dla tego są kiepscy, można powiedzieć, że psuja sztukę i dla tego są niesamowici...

pozdrawiam, nie zmuszam do lubienia, ale akceptacji zjawiska;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy musi trawić kino postmodernistyczne, ale akurat Tarantino jest naprawdę dobrym reżyserem (warsztatowo) i pisze dobre scenariusze (chociaż często nie trzyma się w nich akademickich zasad pisania scenariuszy). Ale to tak jak z malarstwem - niektórzy powiedzą że Miro był genialny, niektórzy stwierdzą że jego obrazy to tandeta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w całym moim życiu widziałem 10 dobrych filmów :D

 

no ale byłoby to tak:

 

Podejrzani >genialny film akcji, do końća niewidaomo o co cho

Vanilla sky > Za klimat ,pomysł, muzykę i to że po prostu film trafia do mnie w 100%

Efekt motyla > do przemyśleń

Wróg publiczny > klasyka kina akcji

Resident Evil > a nie wiem, tak jakoś po prostu ;)

Kolekcjoner Kości > cudo nie thriller

Mechaniczna pomarańcza > film może i ciężki ale po prostu ponadczasowe dzieło, nie film, dzieło.

Matrixy wszystkie + Animatrixy(tutaj na to nacisk) > za złożoność świata i pomysły.

Blow up (powiększenie) > nie możliwe, ale genialny film i to BEZ soundtracku. po prostu wchłaniać go w ciszy

 

taka ścisła, naprawdę baaardzo ścisła czołówka. kolejność przypadkowa. bez tych filmów świat dla mnie nie jest taki jak powinien być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

This is England

 

w sensie że owe czasy niby mineły ? teraz są w rządzie. nie widać tego ?

 

 

:::EDIT::::

Xiz0r: film mechaniczna pomarańcza nie jest nawet w 5 % tak fajny, jak była książka. Kniga wyła wypasiona, a film był w sumie mocno średni. Przez knige w sumie troche trudno przejść , zwłaszcza jak ktos sie nie uczył w szkole rosyjskiego, bo własnie połowa jest napisana po rosyjsku (ich nowomowa) , a z tyłu jest wydrukowany słownik. hehe. Polcam knige., czytałem ją z 15 lat temu :)

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego uroku w tych filmach nie widzę. Mam sobie cenić tandetę tylko dlatego, że reżyser przyznaje się do tego, że stworzył tandetę i ciągle tworzy kolejne filmy na tym samym poziomie?

 

 

Za to powinien zostać strącony do Tartaru, a nie wyniesiony na ołtarze.

"Psuje rynek", można powiedzieć.

 

Można nie lubić, jednak z tym "psuciem" to delikatnie mówiąc przesada. Tandeta powstawała i powstawać będzie, z i bez QT. Jego filmy jednak mają coś ponad to tandeciarstwo, nie da się ich tak jednoznacznie zaszufladkować, a nawet jeśli to jest masa innych robiących o wiele większe gnioty i szczypta tych którzy robią filmy wyjątkowe. Nie wspominając o tym że skoro nie lubisz to nie musisz oglądać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te filmy qt ogladam ot tak poprostu lapie sie na tym ze nawet jezeli akcja jest taka sobie to "podsłuchuję" co oni tam gadaja ;)

 

Kannu - w anglii tego nie widac widocznie juz wyrosli , co do polski sie nie wypowiem bo nie ten watek ... a co do samego filmu to i tak polecam :)

 

ok dwa filmiki odemnie

Girl Interrupted

 

In the Land of Women

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

death proof jest świetny jeśli się wie co się ogląda. Niestety taka specyfika tego filmu, że w całości jak i w każdym detalu odnosi się do historii kina jak i ogólnie kultury. Tarantino wyłapał mnóstwo charakterystycznych drobiazgów epoki i bardzo fajnie to razem skomponował. Jeśli ktoś nie zainteresował się nigdy bardziej duchem tamtych czasów to nie dostrzeże większości uroków tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj obejrzałem Las Vegas Parano z 1996 bodaj..To sie nazywa zapłon nie?:) Kozacki film..Polecam;)

 

Ogladalem go pare lat temu z paroma kumplami, scena w ktorej wyskakują z samochodu z bagażnika i zastanawiają się w którą stronę ruszać nogami....och....przerwaliśmy z kumplami film na kila minut :D, bo doslownie tarzalismy sie po podlodze ze smiechu, po prostu istna masakra. Polecam po 2 browarkach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Prisona to ogladajac 3 serie czuje sie tak jakbym ogladal 1, wciagnela mnie strasznie :]

a ogladal ktos 'Wpadka' albo jakis inny z tych najnowszych filmow (typu romans, komedia)? Chodzi mi o opinie czy warto sie wybrac, to wazne dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good luck chuck - jeśli ktoś jest wielbicielem Jessici (tak ja) to polecam, bo występuje w 90% ujęć. Ale nikomu innemu, bo film jest naprawdę słaby :D

i ten prestiż w końcu obejrzałem - bardzo dobry film.

ratatouille - najbardziej disneyowski ze wszystkich filmów pixara, efekty z filmu na film coraz lepsze chyba, ale ogólnie auta, dawno temu w trawie czy potwory i spółka były dużo lepsze po względem pomysłu i znacznie śmieszniejsze.

Nie wiem czy pisałem, ale aaltra - świetny, prześwietny film!

 

pb691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touristas - taki ekhm, hmmm...zadnych szczegolnych odczuc :|

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer - dobry! przynajmniej jak dla mnie, 8/10

Wrong Turn 1 i 2 - w sam raz zeby sie odchamic :], duzo krwi i ogolnie taki glupawy horror ;], dowiedzialem sie z tego forum o tych filmach i nie zaluje ze obejrzalem

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film dla maxowców - obowiązkowy dla ludzi próbującymi się zmierzyć z włosami w maxie

Ratatouile - genialna sierść i animacja gryzoni

 

co do Grindhouse 2 to ostry i krwawy, widze tam wymieszanie "Od zmierzchu do świtu" i Desperado (szczególnie jeśli chodzi o ruchy i strzelanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lost Highway - pierwsze zetknięcie z panem Lynch'em. Film sprawia wrażenie dobrego, jednak chyba będę musiał jeszcze raz obejrzeć :)

 

Polecam:

mulholland drive, to trzeba obejrzeć 80 razy żeby rozkminić :)

 

głowa do wycierania, to dla większości osób, która go ogląda zupełnie nowy wymiar 'trudnego filmu'

i prosta historia, który jest niczym więcej jak prostą i piękną historią.

 

z lynchowskich klimatów (ale już nie lyncha) dodam ekranizację ulicy krokodyli i instytut benjamenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

mulholland drive, to trzeba obejrzeć 80 razy żeby rozkminić :)

 

głowa do wycierania, to dla większości osób, która go ogląda zupełnie nowy wymiar 'trudnego filmu'

i prosta historia, który jest niczym więcej jak prostą i piękną historią.

 

z lynchowskich klimatów (ale już nie lyncha) dodam ekranizację ulicy krokodyli i instytut benjamenta

 

A ja, Inland Empire jakoś do końca nie mogłem obejrzeć. Przerwano mi jakoś 30 min przed końcem i nie nachodzi mnie chęć żeby do obejrzeć :/

 

Jeszcze sie ciekawie Blue Velvet ogląda, ma momenty po których dreszcz przechodzi.

 

Jak ktoś mocny i lubi filmy sf, to Diuna w reżyserii Lyncha jest do obejrzenia, coś około 3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem świeżo po krwawym wieczorku filmowym:

Cannibal Holocaust

i Planet terror

 

ręka noga mózg na ścianie, latające flaki i wątroby, ludzkie miesko i tony zurzytego ketchupu...

cóż holocaust raczej smutny, śmieszny tylko na początku, bo juz trąci myszką i dialogi takie sobie, natomiast później oglada się w ciszy i skupieniu...tylko dla ludzi o mocnych nerwach, chcących poznac najbardziej kontrowersyjny film w dziejach kina, sam reżyser został skazany do więzienia za umieszczenie niektórych scen w filmie, jest to trudne, głęboko kontrowersyjne kino, które mozna odczuwać dwojako, polecam oglądać jednak dla przesłania,ktos kto po prostu lubi oglądać flaki na ekranie, raczej nie znajdzie nic przyjemnego w tym filmie, bo nie o to w nim chodzi...

planet terror-świetne! jaja na całego, ekstra, tak jak Piksar mówił-desperados i od zmierzchu do świtu-kupa dobrej zabawy! (polecam w zestawie z paczką znajomych, popcornem i kratą browarów;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności