Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

purple - skazany za żółwia, był prawdziwy i wypożyczony z zoo. Filmik istotnie wyjątkowo ostry, śmieszny chyba być nie miał i to się nawet udało, nieczęsto się widuje taką mega masakrę zrealizowaną bez mmrugania okiem jak planet Terror albo chociażby nie - nieudolnie. Obejrzyj Man Behind The Sun - chiński filmik o japońskim obozie jenieckim w którym przeprowadzano eksperymenty na ludziach, nie tak dosadny jak CH, miejscami trącący myszką i nawet śmieszny w warstwie wizualnej ale oglądany przez pryzmat tego że jest oparty na faktach robi ciary na plecach. Prawdziwi ocaleni mówią że działy się tam rzeczy o wiele potworniejsze niż te pokazane na filmie.

Planet terror to trochę inna liga niż obydwa powyższe ale kosi, mnie się miejscami na wymioty zbierało ale i przy tym jest sporo dobrego humoru, świetne dialogi i motywy nie do zapomnienia. Imo najlepszy film Rodrigeza za którym do tej pory jakoś specjalnie nie przepadałem.

 

Z zupełnie innej beczki - Ratatuj. Oczekiwałem że będzie słabszy niż Niemamocni, trailerki mnie jakoś nie urzekły, i dobrze. Mogłem się dzieki temu dopiero w kinie miło zaskoczyć. To rewelacyjny kawał filmu. Może i najbardziej Disneyowski z Pixarów ( Cars był chyba zdecydowanie bardziej przewidywalny i sztampowy ) a i tak kawał niewiarygodnie dobrej roboty. Animacja, koncepty, rendery, powalają. Ujęcia miasta to majstersztyki, kamera pracuje tak że nie czuje się w ogóle że to film animowany. Piksar jednak znowu pokazał że jest o 2 kroki do przodu przed każdym innym studiem zajmującym się animowanym 3d i mimo że konkurencja nie śpi to jeszcze długo ich nie doścignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem właśnie po 4 miesiącach spędzonych nad...Naruto ;)

Oglądnołem 220 odcinków Naruto oraz odcinki z części drugiej (Shippuuden), które do tej pory wypuszczono czyli 32 epizody.

Ogólnie anime bardzo dobre...Walki fajne, dość dynamiczne...ciekawe postacie...w miare nieźle rozwinięta fabuła. Ma oczywiście swoje minusy...jak ok 70 odcinków fillersów które odbiegają od głównego wątku i tego co było w mandze. Po za tym dość kiepsko czasem wypada sam główn ybohater, który wydaje sie być najsłabszą i najgłupszą postacią w anime...

..ale mimo wszysko polecam ;)

11900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chcecie film na dostresowanie, to polecam "The Thing" Johna Carpentera - film ma 25 lat, a mimo to wgniata w fotel/kanapę (niepotrzebne skreślić). klimat, muzyka, totalny brak zaufania i pewności kto może być teraz Rzeczą sprawia że nigdy nie odpuszczę sobie przyjemności obejrzenia tego (moim skromnym zdaniem) najlepszego horroru wszechczasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Georgia Rule aka Twarda Sztuka - świetny dramat, z nieprzyzwoicie nieskromną i uwodzącą Lindsey Lohan :) Nic nadzwyczajnego, ale po prostu podobał mi się - może dlatego że nastawiłem się na kichę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/Filmy+nieme+na+%C5%BCywo+i+dvd,News,id=37830

http://www.filmweb.pl/szukaj?q=niemy+film&c=portal

 

Początki ekspresjonizmu w filmie niemieckim sięgają roku 1913 kiedy to powstał Student z Pragi w reżyserii Duńczyka Stellana Rye (1880-1914). Jednak właściwe przyjście na świat tego kierunku dokonało się po I wojnie światowej w 1919 r. kiedy Robert Wiene (1880-1938) – nakręcił Gabinet doktora Caligari.

 

W niemieckim kinie ekspresjonistycznym istniały dwa nurty: nurt społeczno-psychologiczny i nurt fantastyczny.

 

* Nurt społeczno-psychologiczny określany w Niemczech mianem KAMMERSPFIELM – opowiadał o kłopotach, samotności, samobójstwach, obłędach i tragediach rodzinnych. Piętnował obojętność świata wobec ludzkich problemów. Ogólnie cechowała go niewiara w człowieka. Najważniejsze z nich to:

o Schody kuchenne (Hintertreppe) – reż. Leopold Jessner, 1921 – opowieść o dziewczynie sądzącej, że jej ukochany zapomniał o niej i listonoszu, który niszczy listy od niego. W finale kaleki listonosz zabija siekierą swego rywala, a dziewczyna rzuca się z okna....

o Szyny (Scherben) reż. Lupu Pick, 1921 – córka zostaje zgwałcona przez nadzorcę kolei. Jej ojciec, podwładny nadzorcy postanawia pomścić swoją córkę, morduje uwodziciela, a matka z rozpaczy wpada w obłęd.

o Noc Sylwestrowa (Sylvester) – reż. Lupu Pick, 1924 – właściciel małej restauracji popełnia samobójstwo.

o Portier z Hotelu Atlantic (Der Letzte Mann) – reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1924 – historia starego portiera, dumnego ze swej pozycji, który pewnego dnia zostaje zdegradowany i przydzielony do obsługi toalet. Wielka kreacja Emila Janningsa.

 

* Nurt fantastyczny – najczęściej filmy grozy, spowite aurą tajemniczości, obłędu, z pojawiającymi się zjawami, koszmarami nocnymi i atmosferą opadającą na bohatera niczym sieć pajęcza. Najważniejsze z nich to:

o Student z Pragi (Der Student von Prag), reż. Stellan Rye, 1913 – student Balduin sprzedaje swe odbicie w lustrze czarownikowi, ten zaś wykorzystuje zdobycz do stworzenia sobowtóra, który zrujnuje życie nieszczęśnika.

o Gabinet doktora Caligari (Das Kabinett des Doktor Caligari), reż. Robert Wiene, 1919 – Bohater – Franz opowiada o swych przeżyciach związanych z Dr Caligari, który dniem występuje jako sztukmistrz na jarmarkach a nocą zaś wysyła swe medium – Cesara by dokonywał zbrodni.

o Golem (Der Golem, Wie Er In die Welt Kam), reż. Paul Wegener i Carl Boese, 1920 – legenda o stworzeniu w Pradze przez rabina Loewe Golema i jego niszczycielskich zapędach.

o Dr Jekyll i Mr Hyde (Der Januskopf), reż. Friedrich Wilhelm Murnau, – adaptacja opowiadania Stevensona.

o Zmęczona śmierć (Der Műde Tod), reż. Fritz Lang, 1921 – Są to cztery opowieści o śmierci i nieuchronności przeznaczenia (Opowieść niemiecka, Opowieść arabska, Opowieść wenecka, Opowieść chińska).

o Nosferatu - symfonia grozy (Nosferatu, Eine Symphonie des Grauens), reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1922 – Jest to lekko zmieniona historia Draculi. W mieście wybucha epidemia dżumy, zawleczona na statku, którym ze swojego zamku w Karpatach przypłynął Nosferatu. Jest wampirem: w dzień śpi w trumnie, działa tylko nocą wysysając krew.

o Dr Mabuse (Dr Mabuse, Der Spieler), reż. Fritz Lang, 1922 – historia pojedynku inspektora Norberta von Wencka z demonicznym szefem gangu morderców, tytułowym Doktorem Mabuse.

o Vanina (Vanina), reż. Arthur von Gerlach, 1922 – opowieść o wymyślonym państwie rządzonym przez kalekiego, okrutnego władcę i o nieszczęśliwej miłości jego córki do przywódcy powstania.

o Ulica (Die Strasse), reż. Karl Grune, 1923 – opowieść o błąkającym się mężczyźnie w mieście molochu.

o Cienie (Schatten) reż. Arthur Robison, 1923 – w pałacu odbywa się seans teatru cieni wykonywany przez tajemniczego mężczyznę, który wprowadza wszystkich w trans by pogodzić żonę i męża.

o Gabinet figur woskowych (Das Wachsfigurenkabinett), reż. Paul Leni, 1924 – młodzieniec pracujący w gabinecie figur woskowych wymyśla historie z nimi związane przekształcające się w rzeczywistość.

o Nibelungi (Die Niebelungen), reż. Fritz Lang, 1924 – fantastyczna legenda germańska.

o Metropolis (Metropolis), reż. Fritz Lang, 1926 – opisuje wydarzenia w roku dwutysięcznym. Terenem akcji jest miasto Metropolis, w którym na powierzchni żyje klasa rządząca, w podziemiach zaś niewolniczo pracują robotnicy.

o Faust (Faust – Eine deutsche Volkssage), reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1926 – adaptacja niemieckiej legendy o Fauście sprzedającym duszę diabłu

o M – morderca (M), reż. Fritz Lang, 1931 – kiedy policja nie może złapać mordercy dzieci, wkraczają inni przestępcy. Jeden z ostatnich filmów zaliczanych do nurtu kina ekspresjonistycznego.

 

wszystkie filmy do 1927 roku byly nieme (podobno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostopowicz -Jest to tytuł dość promowany jednak zupełnie skazany na niepowodzenie. Jedyna zaleta filmu to prześliczna dziewczyna która potem biega z bronią , biega biega chociaż wcale nie musiałaby biegać no ale biega.Wiec nie polecam - 3/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23

Macie zupełnie odwrotne wrażenia niż moje. Jeden z gorszych filmów roku, nie dość że sam motyw 23 naciągany do granic to jeszcze zakończenie - przewidywalne i wyświechtane. Zaczyna się naprawdę dobrze a potem z minuty na minute równią pochyłą w dół aż do dna. Carrey fajnie zagrał i tyle dobrego o filmie można powiedzieć.

 

Dexter sezon 2

Na razie na odcinku 7mym. Wciąga jak diabli, mnie się podoba nie mniej niż sezon pierwszy. Jest gęsta atmosfera, Dexter jak poprzednio umęcza się nad sobą a do serialowego świata dołącza rewelacyjna postać Lili. Tym razem policja odkrywa masę zwłok na dnie oceanu, kto oglądał sezon pierwszy wie kto je tam zostawił:) Po 2 średnich preairach idą 4 rewelacyjne odcinki. 7my średni, mam nadzieję że to spadek formy przed jakimś porządnym uderzeniem.

 

Lilja 4-ever - http://imdb.com/title/tt0300140/

Filmik Lukasa Moodyssona z roku 2002. Kawał mocnego, dającego po głowie obuchem kina. Gdyby nie to że historia jak z gazety, jakich wiele w realu to była by to taka współczesna Dziewczynka z zapałkami. 16 letnia Oksana cieszy się i chwali wszystkim że wyjedzie z matką do USA, jednak matka wyjeżdża ze swoim chłopem zostawia córę pod opieką ciotki. Ciotka natychmiast przejmuje mieszkanie zostawiając Oksanę w speluniastej ruderze. Matka się nie odzywa, resztki pieniądze znikają szybko. Dziewczyna zostaje bez środków do życia, dalej jest już tylko coraz mniej wesoło. Polecam, jeden z filmików których się szybko nie zapomina. Moodysson ma na kącie jeszcze jeden wart uwagi filmik - Facking Amal - w sam raz na odtrutkę od przygnębiającego klimatu L4E:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter sezon 2

Na razie na odcinku 7mym. Wciąga jak diabli, mnie się podoba nie mniej niż sezon pierwszy. Jest gęsta atmosfera, Dexter jak poprzednio umęcza się nad sobą a do serialowego świata dołącza rewelacyjna postać Lili. Tym razem policja odkrywa masę zwłok na dnie oceanu, kto oglądał sezon pierwszy wie kto je tam zostawił Po 2 średnich preairach idą 4 rewelacyjne odcinki. 7my średni, mam nadzieję że to spadek formy przed jakimś porządnym uderzeniem.

 

Ale za to w odcinku 8. się działo :) Serial jest świetny, trzyma w napięciu. A wewnętrzne przemyślenia Dextera są priceless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam - 8 jeszcze pikus, 9 to sie zapowada dopiero :D Ale dzieki bogu ze nie tylko mi sie Dexter tak podoba :D Juz sie balem ze cos ze mna nie tak ;] Pierwszy sezon w zeszlym roku za jenym podejsciem obejrzalem :D

 

A 23 to tak jak Bigleb, na poczatku intrygująco ale 20 minutowe wyjasnianie o co chodzi w tej historyjce juz bylo ponad moje sily. Z filmu broni sie jedynie naprawde fajny soundtrack ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba! Z seriali poważniejszych mogę jeszcze polecić Shield, Wire i Sleeper Cell. Wszytkie trzy sa niesamowicie sprawnie zrobione i wciągają przede wszystkim świetnie skonstruowanymi i psychologicznie wiarygodnymi bohaterami. To takie seriale które jak zaczniesz oglądać to lepiej mieć wolny weekend bo ciezko przestac :D

 

I jakby ktos pytal - nie, nie jestem uzalezniony :P

 

ps: Moze ma ktos soundtrack z 1 sezonu Sleeper Cell? Absolutnie rewelacyjny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitman - uuu aktor podobny - fakt - zachowanie i ogolny wyglad.. ale niestety film imo przebajerowany, niepotrzebny watek z panienka, niepotrzebne sledztwa, niepotrzebni "inni hitmani", reszta filmu niezla - niezle smaczki typu kaczuszka w wannie. akcji troche.. malo. aaa i muzyka, tez jej cos malo, ale przynajmniej trzyma poziom. ogolnie 5+/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabinet doktora Caligari - polecam wszystkim grafiką przejrzeć chociaż ten film i podziwiać rewelacyjne dekoracje. Film jest stary (bodajże 1919) i niemy. Wytrzymałem ok 40min, bo naprawdę ciężko się to ogląda, ale te dekoracje.... :D

 

Wild strawberries (Tam gdzie rosną poziomki) - film Bergmana (zdobywcy palm palm), jeden z lepszych filmów jakie widziałem. Gorąco polecam

 

Siódma pieczęć - kolejny film Bergmana, niezły i wart polecenia. Przez wielu uważany za najlepszy film mistrza.

 

Imperium słońca - o ile zawsze atakowałem talent Spielberga to ten film mnie zmiażdżył ! Realizacja jest niesamowita, piękna muzyka, cudowna gra Bale'go, wizualnie jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Dla mnie to najlepszy film Spielberga (z tych większych dzieł to chyba tylko "Listy Schindlera" nie widziałem).

 

Sztuczki - polski film, nie jestem fanem naszego kina (szczególnie tego obecnego), ale ten film pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się tandety, a tymczasem dostałem całkiem niezły kawałek kina. Oczywiście niektóre zachwyty nad tym filmem są raczej przesadne, bo do arcydzieła mu bardzo daleko, ale film jest naprawdę dobry (szczególnie druga połowa, bo pierwsza średnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dawka filmów...Studia są, a człowiek się obija :)

 

Pulp Fiction - film oglądałem po raz 3, dla mnie po Kill Billu najlepszy film Tarantino. Najbardziej przełomowy i jeden z najlepszych filmów lat 90.

 

Gra - kolejna perełka w dorobku D. Finshera, wcześniej widziałem Se7en i Fight Club. Film niesamowicie trzyma w napięciu. Jeden z lepszych filmów akcji. Nie jestem fanem M. Douglasa, ale tutaj jego rola b.mi się podobała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23

Macie zupełnie odwrotne wrażenia niż moje. Jeden z gorszych filmów roku, nie dość że sam motyw 23 naciągany do granic to jeszcze zakończenie - przewidywalne i wyświechtane. Zaczyna się naprawdę dobrze a potem z minuty na minute równią pochyłą w dół aż do dna. Carrey fajnie zagrał i tyle dobrego o filmie można powiedzieć.

 

Dexter sezon 2

Na razie na odcinku 7mym. Wciąga jak diabli, mnie się podoba nie mniej niż sezon pierwszy. Jest gęsta atmosfera, Dexter jak poprzednio umęcza się nad sobą a do serialowego świata dołącza rewelacyjna postać Lili. Tym razem policja odkrywa masę zwłok na dnie oceanu, kto oglądał sezon pierwszy wie kto je tam zostawił:) Po 2 średnich preairach idą 4 rewelacyjne odcinki. 7my średni, mam nadzieję że to spadek formy przed jakimś porządnym uderzeniem.

 

Lilja 4-ever - http://imdb.com/title/tt0300140/

Filmik Lukasa Moodyssona z roku 2002. Kawał mocnego, dającego po głowie obuchem kina. Gdyby nie to że historia jak z gazety, jakich wiele w realu to była by to taka współczesna Dziewczynka z zapałkami. 16 letnia Oksana cieszy się i chwali wszystkim że wyjedzie z matką do USA, jednak matka wyjeżdża ze swoim chłopem zostawia córę pod opieką ciotki. Ciotka natychmiast przejmuje mieszkanie zostawiając Oksanę w speluniastej ruderze. Matka się nie odzywa, resztki pieniądze znikają szybko. Dziewczyna zostaje bez środków do życia, dalej jest już tylko coraz mniej wesoło. Polecam, jeden z filmików których się szybko nie zapomina. Moodysson ma na kącie jeszcze jeden wart uwagi filmik - Facking Amal - w sam raz na odtrutkę od przygnębiającego klimatu L4E:)

 

tez ogladalem kilka dni temu, nie ma to jak dobre przygnebiajace kino ;) tak jak mowisz, raczej nie zapomne go jak 90% bajeranckich filmowz dinozaurami i mutantami ;)

 

dragon wars- scenariusz pisal chyba 10 latek, i potem mu sie nudzilo to to wyrezyserowal :}

ialem niezly ubaw pry ogladaniu wogole nie pasujacych do siebie scen. ogolnie -112312313 na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy na podstawie książek Stephena Kinga zazwyczaj nie dorastają im do pięt. Jako że większość ludzi i tak nie czyta książek filmy staja sie jedynym wyrazicielem kunsztu mistrza. Ten film trzyma w napięciu , genialne role grają Samuel Jackson który stwarza niesamowity klimat - każde jego słowo powoduje wzrost napięcia i John Cusack znany również z ,, Tożsamości" w której grał równie pięknie.Film ma wspaniałą fabułę początek i koniec filmu są niesamowite , środek lekko nudnawy. W ogólnej ocenie film będzie sie podobał tym którym podobała sie ,, Tożsamość".Oba są w podobnym klimacie.

8/10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... a ja mam pytanie.

nie pamiętam tytułu pewnego filmu a potrzebuję go. może ktoś mi pomoże.

otóż był to horror z serii masakra piłą mechaniczną, wzgórza mają oczy itp.

z tym że był bardzo mroczny, akcja działa się w metrze (bodajże londyńskim), gdzie grasował jakiś psychiczny lekko zmutowany doktor (tak mi się wydaje) i tam porywał ludzi i robił operacje i jak wiadomo ktoś mu uciekł. dawno temu widziałem to a terasz poszukuję.

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też świadczy o tym fakt że nawet nie pamiętałem jak się nazywa. Ale potrzebowałem dla znajomej. A może znacie jakiś horrorek taki pierwszej klasy żeby obejrzeć sobie z kobietą? :D:D bo ona mnie ciągle zmusza do tych komedii romantycznych to czas zmusić ją na coś konkretnego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem z zonka w kinie na Hitman'ie :) coz napisc poza scenami akcji bez rewelacji. Gdyby nie to ze helios ma spoko naglosnienie pewnie bym miejscami zasnal. A bez kitu slyszalem chrapanie niekorych osob :D.

 

Z reklam moge polecic film Jumpers moze byc ciekawy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Hitmanie właśnie i naprawdę spoko film, spodziewałem sie jakiejś tandety w stylu Tomb Raidera albo innej lipnej interpretacji gry a tu naprawdę miłe zaskoczenie. Całość robi ogromniaste wrażenie a aktor wbrew pozorom pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ mi się wydawalo że koleżka z transportera bardziej by pasował, ale musze zobaczyć.

 

 

lekka romantyka, po prostu razem ze sławetną amelią. super film, lajtowy, wywołuje usmiech na twarzy, nie jest banalny a nawet jako facet fajnie się go oglądało. polecam, bo lepsze to od takiego pustego bezmózgowia jakie serwuje fabryka 'snów' [nie wiem czyich ;p]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności