Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Za najlepszą listę będzie nagroda? ;)

 

1. Helikopter w ogniu (ang. Black Hawk Down)

2. Twierdza (The Rock)

3. Czekolada

4. Filadelfia

5. Młodzi gniewni

6. TRON (takie dla dzieci ale mi sie podoba ;))

7. Harry Angel

8. Ogniem i Mieczem

9. Ja cię kocham a ty śpisz

10. Sokół maltański

 

Aha. I strasznie mi się podobała seria filmów pt Perry Mason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja lista kilku filmów jakie obejrzałem przez ostatnie kilka tygodni

 

Apocalipto – typowy film Mel’a Gibson’a trochę krwi i dobrze opowiedziana historia 7/10

Blade Runner – Łowca androidów – kultowy film cyber punkowy, film zaskoczył mnie bardzo dobrymi jak 1982 roku efektami specjalnymi 8/10

Dziewczyny z drużyny I, II, III – nawet spoko ale tylko jeśli chodzi o taniec, bo fabuła typowa amerykańska, najbardziej przypadła mi trzecia cześć bo nawet się zaśmiałem na niej ze dwa razy 5,5/10

Kokoda – nie najgorszy film wojenny, sporo błota mało strzelania 6/10

Posejdon – poza niezłymi efektami totalna klapa jak dla mnie, film jak dla mnie niema scenariusza 3/10

Nieustraszeni Bracia Grimm – trochę dłuzy się oglądanie tego filmu, ale fajna historia i ciekawie wplecione ich bajki w fabułę 6/10

Mr. and Mrs. Smith – film o kłopotach bardzo sympatycznego małżeństwa, dobre kino akcji i nawet trochę humoru 6,5/10

Liga Niezwykłych Dżentelmenów – kolejna nie, udana adaptacja dzieła boga komiksu Alan’a Moore’a, trochę efektów nic pyzatym 3/10

Tsotsi – dobry film, i momentami bardzo ładne zdjęcia 7/10

Eragon – jak dla mnie nudna historia o smoku i jego jeźdźcy, efekty też nie powalają na głowę 4/10

TINT – Wojownicze Żółwie Ninja – fabuła filmu dla dzieci, efekty specjalne tez nie ratują tego filmu i po mojemu animacja miejscami strasznie kulała 4/10

Nappy Feet – przyjemne kino dla dzieci, nawet przyjemna muzyka, co do strony graficznej dobrze wykonana 5,5/10

Iluzjonista – bardzo ciekawy film oryginalna fabuła, chociaż zakończenie mnie nie zaskoczyło 7/10

Infiltracja – dobry film, dobra gra boskiego Leo oraz ciekawa fabuła 7,5/10

Obcy kontra Predator – film który mnie pozytywnie zaskoczył, nawet fajnie się to oglądało nienajgorsze efekty, dobry na nudny wieczór 6/10

Renaissance – jedna z lepszych animacji jaką widziałem, grafika w stylu komiksowym bardzo ciekawie wyszła, oraz b. dobra fabuła sprawiają ze się nie nudziłem oglądając ten film 7/10

Wakacje Pana Fasoli – typowy film o fasoli niczym nie zaskakuje, ale da się obejrzeć 5/10

Strzelec – jako ze film o snajperze to musiałem to obejrzeć, ale tak jak się spodziewałem nic ciekawego 3,5/10

The Simpsons – dobry film kilka razy się zaśmiałem nawet minus w kilku scenach zabardzo się rzucająca grafika 3d 6,5/10

Borat – jak dla mnie głupi film o głupich amerykanach, żeby to chociaż było zabawnie opowiedziane 1/10

Człowiek Widmo 2 – no jak to zawsze bywa totalnie nieudany sequel, brak pomysłu na film 3/10

Deja Vu – no dobre kino akcji, chociaż sama fabuła ma trochę nie dociągnięć 6/10

Kiedy Ucichną Działa – dobry film wojenny o żołnierzu który chciał przeżyć wojnę 7/10

Szklana Pułapka 4.0 – dużo akcji, mocno poobijany Willis daje niezły film 6,5/10

Powrót Supermana – ciekawy film o superbohaterze, nieźle zrealizowany, z rozmachem i niezłymi efektami 6/10

Harry Porter I, II, III, IV – każda kolejna część coraz bardziej mi się podobała, dobrze zrealizowane filmy z bardzo dobrymi efektami 7/10

Rekrut – dobry film o szpiegach niezłą gra aktorów i miłe zakończenie 6/10

Snajper w Waszyngtonie – całkiem dobre kino, podobała mi się gra Charles’a S. Dutton’a 6/10

Byle zaliczyć – oj kolejny durny film, 1,5h zmarnowane 1/10

Aeon Flux – sama fabuła nienajgorsza, ale film nie zachwyca jakoś drażnią niektóre dziwaczne akrobacje aktorów, Charlize Theron jakoś mi nie pasuje do tej roli mimo jej wyglądu 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koyaanisqatsi

2. Godfather

3. Gone with the Wind

4. The Lion King

5. Silence of the Lambs

6. 2001: Sapce Odyssey

7. Forrest Gump

8. The Shawshank Redemption

9. The Fountain

10. Citizen Kane

 

i kilka innych. Kolejność w sumie przypadkowa, bo ciężko takie filmy porównywać ze sobą.

 

A ostatnio obejrzane:

The Maltese Falcon - taki całkiem dobry film, choć generalnie nie przepadam za takim gatunkiem kina.

The Bridge on the River Kwai - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw to co najbardziej chce zobaczyć ale oczywiście mieszkam w D*** europy i do nas o jeszcze nie doszło czyli:

Across The Universe Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bQ6d3m-GFyw

A co do top 10 to tak:

 

 

7.the Abyss

8.Immortal

10.Godziny

6.Lot nad kukułczym gniazdem

4.Mechaniczna pomarańcza

3.Arizona dream

9.Las Vegas parano

5.śniadanie u Tiffany"ego

1.12 małp

2.Blade Runner

 

+Tez "dla mnie super" a sie nie zmieściło:

 

14.Dzieniki motocyklowe

13.Kontrol

13.Smierc człowieka Pracy

12.Miasto Boga

11.Moulin Rouge!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw to co najbardziej chce zobaczyć ale oczywiście mieszkam w D*** europy i do nas o jeszcze nie doszło czyli:

Across The Universe Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bQ6d3m-GFyw

 

 

ooo, ta pani bardzo zacne filmiki robi, dobrze wiedzieć że cosik nowego zrobiła.

 

 

Próbowałem złożyć swoje Top 10, nic z tego... może być top 10 reżyserów, nie, wyszło sporo ponad a i tego nie ośmielił bym się ustawiać miejscami

 

Burton, Scott, Kubrick, Fincher, Trier, Jeunet, Mendes, Arnofsky, J. i E. Coen, Greenaway, Jordan, PTAnderson, Gondry, Jonze, Spielberg, Tartakovsky.... i tak mógłbym se wymieniać, jeśli wziąść pod uwage że każdy ma przynajmniej 2 filmy które uwielbiam ułożenie top 10 staje się niemożliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Bridge on the River Kwai - rewelacja.

 

Zgadzam się, genialne. Szkoda, że teraz coraz trudniej o takie filmy:)

I jeszcze dodam, że uwielbiam wręcz "Jak rozpętałem II wojnę światową". Tyle razy widziałem a nadal lubię oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. 10 ulubionych filmów... próbowałem już taką listę zrobić ze 100 razy ale nic z tego. Lubie więcej filmów niż 10 i tak naprawde te które bardzo lubie to wszystkie imo są świetne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to ja mam prosbe pytanie :D musze znalezc film, ogladalem go sotatnio w tv c+ albo hbo nie pamietam dokladnie. film byl o gwiezdzie futbolu amerykanskiego ktory idzie do wiezienia i tam przygotowuje druzyne wiezniow do potyczki z klawiszami. Film jest super normalnie, ale tytul mi kompletnie wylecial z glowy. POmoze ktos ? :*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top 10 , no moze troche wiecej ;)

 

Mission, The (1986)

Blade Runner (1982)

Forest Gump

Saving Private Ryan (1998)

City of lost children

Ghost (1990)

Fountain, The (2006)

Requiem for a dream

Night at roxbury

Fear and loathing in Las Vegas (aka Las Vegas Parano)

Pulp Fiction

Four Rooms

1492: Conquest of Paradise

Bounty (1984)

Last of the Mohicans, The (1992)

Meet Joe Black (1998)

Final Fantasy: The Spirits Within

Platoon (1986)

Dead Man (AKA Jim Jarmusch's Dead Man) (1995)

 

 

 

 

ano i wiekszosc filmow Woodyego Allena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje top 10:

 

Wladca Pierscieni (wszystkie czesci)

Star Wars (wszystkie czesci)

Czy leci z nami pilot

Ace Ventura: Psi detektyw

Szosty zmysl

Zielona Mila

Matrix (ale tylko pierwsza czesc)

Braveheart

Zakochana zlosnica

Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje top 10, wybralem w kategorii "pop", czyli filmy, ktore sa dla mnie rozrywka od pierwszej do ostatniej minuty, nie lacze z nimi zadnych negatywnych emocji, czesto do nich wracam. Sa dziesiatki filmow, ktore wywarly na mnie wieksze wrazenie, wywolaly wiecej refleksji.. Ale z jakis powodow nie spelniaja tych powyzszych warunkow.

 

Ciezko mi je ustawic, wiec kolejnosc przypadkowa.

 

- Skazani na Shawshank

- Vanilla Sky

- Ojciec Chrzestny 2

- Hannibal

- Ali

- Ray

- Magnolia

- American Beauty

- Eternal Sunshine of the Spotless Mind

- Man on the Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.

1.Dzień Świstaka

2.Forrest Gump

3.Skazany na szołszenk

4.Fear and Loathing in Las Vegas(na pustyni)

5.Między Słowami

6.Sin City

7.Big Lebowski

8.Pulp Fiction

9.Naga Broń(cala seria)

10. matrix jeden

 

edit: też o ray'u myslalem. ale wymienilem filmy które moge oglądać bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wspomnę o filmie "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambert'em i muzyką zespołu Queen.

Gideon -również z Lambert'em.

Lolita-super film, warto obejrzeć.

Bez ostrzeżenia (Without warning)-film, który trzyma w napięciu. Minęło dużo czasu od kiedy go oglądałem. Akcja toczy się w studiu telewizyjnym gdzie dziennikarze na żywo przekazują informacje o uderzeniu meteorytu w ziemię. Niesamowita końcowa scena...

 

EDIT:

Oglądał ktoś może film "Suma wszystkich strachów" na podstawie powieści Clancy'ego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kill Bill vol.1

2. Kill Bill vol.1

3. Kill Bill vol.1

4. Kill Bill vol.1

5. Kill Bill vol.1

6. Kill Bill vol.1

7. Kill Bill vol.1

8. Kill Bill vol.1

9. Kill Bill vol.1

10.Kill Bill vol.2

 

Nareszcie jakas sensowna lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Bad Boys (1995)

2.60 sekund ( Gone in Sixty Seconds, 2000)

3.Pulp Fiction (1994)

4.Siedem (Seven, 1995)

5.Podziemny krąg (Fight Club, 1999)

6.Wieczny student (Van Wilder, 2002)

7.Pan życia i śmierci (Lord of War, 2005)

8.Twierdza (The Rock , 1996)

9.Wróg publiczny (Enemy of the State, 1998 )

10.Ocean's Eleven (2001)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Szamanka

2.Wiedzmin

3.Quo Vadis

4.Dublerzy

5.Dlaczego nie

6.Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja

7.Gulczas a jak myslisz

8.Ja wam pokaze

9.NIgdy w zyciu

10.M jak Milosc (pelnometrazowy - jeszce nie widzialem, ale na pewno bedzie kawal dobrego kina)

 

 

ogolnie kolejnosc przypadkowa, bo te male dziela sztuki trzymaja ten sam porzadny poziom, filmy naprawde polecam!

 

- T. Raczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc-ogolnie kolejnosc przypadkowa, bo te male dziela sztuki trzymaja ten sam porzadny poziom, filmy naprawde polecam!

 

Z tymi dziełami sztuki to delikatnie mówiąc lekka przesada.

Poziom trzymają na tylko na jakiej wysokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda nieznacie się na żartach:D

ale co do "dlaczego nie" to sie Misiek pomyliłeś, moim zdaniem kawał romantyczo-komediowego kina, którego już mało odróżnia od hollywydu, wreszcie coś z efektami, obrazem, kamerą na wysokim szczeblu dialogi tylko siadają, bo głupio gdy obraz robiony kamera najnowszej generacji, efekt specjalny zatyka dech w piersiach a "ona" mówi do "niego" :

- wiesz ******* z Ciebie chłop,

a "on" do "niej" :

- no to **********

:/

 

 

horror "Inni"

Trochę dłużyzn i ciarki przechodzą tylko raz w filmie, reszta to akcyjka, ale za to zaskakujące zakończenie...

polecam jako ciekawostkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności