Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Juno i Rezerwat rowniez polecam, ze szczegolnym naciskiem na ten drugi:] Z nieco innej beczki polecam serial Pitbull (aktualnie 3 sezon) - fabula niekiedy oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Wg mnie, najlepszy polski serial [CLICK! krotka scenka].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U2

3D

IMAX

 

Kosmos. Chłopaki pompują równo. Aż chce się wstać i skakać.

Trzeci wymiar i szczegóły powalają. Naprawdę polecam. Żaden divX nie zastąpi IMAXA

 

tez widzialem, nie jestem fanem nowych pisenek u2 (hello hello jea jea jea jea) ale efekt niesamowity, chodziaz w 1 ujeciu czlowiek wydaje sie gigantem a w innym krasnoludkiem, swietny mozntaz, szkoda ze braklo efektow, na ktore dopiero pozwolono sobie na koncu koncertu, ogolnie warto zobaczyc, chodziaz przez caly koncert mialem wrazenie ze bono jest dzieckiem z dalnem i adhd ktoremu pozwolono wyjsc na scene a wszyscy sie ciesza zeby mu nie bylo smutno ;)

 

pozdro

 

Across the universe, jeden z lepszych filmow jakie ostatnio widzialem

men from earth to co wyzej ;)

me and you and everyone you know- to co wyzej ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgła - według mnie świetny film z fabularnie z ciekawym zakonczeniem. Efekty moga wydawac sie troche plastikowe, ale za to ukazanie psychiki ludzkiej i sily religii bardzo interesujace. 8,5/10

 

To nie jest kraj dla starych ludzi - Tak irytujacego glownego bohatera jeszcze nie widzialem. Napiecie w filmie rozsadza, rosnie z kazda chwila po to by sie niewidocznie ulotnic. Absolutnie 10/10

 

10 000 bc - ot taki sobie zwykly film, w ktorym ani efekty nie byly zbyt udane a tym bardziej fabula, przynajmniej mozna dotrwac do konca. 6/10

 

Lock, Stock and Two Smoking Barrels - jedna z najlepszych komedii, jakie w zyciu widzialem. Duza dawka czarnego brytyjskiego humoru i roznych zabawnych zakretow fabularnych, a przede wszystkim swietny klimat. Ogolnie film nie tyle o londyńskim podziemiu kryminalnym. Goraco polecam. 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloverfield - Bardzo ciekawy pomysł, prawdopodobnie nie raz jeszcze zostanie wykorzystany. Chodzi mi o to, że cały film został nakręcony amatorska kamerą cyfrową, przez przypadkowych ludzi ;] Podobają mi się również efekty specjalne... Ten duży monster i te malutkie monsterki robione na wzór pająków są po prostu rewelacyjne :) Szacuneczek dla grafików ^^ Natomiast fabuła już jest jako taka :/ Trudno mi uwierzyć, że USA będąc taką potegą militarną nie mogła sobie poradzić z kilkusetmetrowym oślizgłym robakiem :| No ale nie wszystko może być idealne :P Jakiś pomysł był, być może jakiś następny film wzorujący się na tym będzie lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi - jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, to polecam.

 

A clockwork orange; Full metal jacket - filmy te wiele dzieli, ale jednocześnie wiele łączy. Nie chodzi tu wyłącznie o osobę reżysera.

 

Crime spree - bardzo dobra komedia lub kryminał, jakoś nie lubię pojęcia "komedia kryminalna".

 

GATTACA - film bardzo dobry, ale ze względu na charakter moich studiów i technologie, o których czytam, film ten ma coraz mniej z s-f.

 

Confessions of Dangerous Mind - sporo się namęczyłem, zanim go zdobyłem, ale warty obejrzenia.

 

The Departed - jeśli widzieliście "Infernal affairs" nie oglądajcie tego filmu, wyda się wam namiastką lub gorzej, podróbką. Nie posiada tego klimatu co oryginał i jak to w amerykańskim kinie musiał być happy end.

 

Thank you for smoking - bardzo dobra komedia, pozbawiona prostackiego amerykańskiego humoru.

 

Jeżeli chodzi o nowe filmy to czy mogę coś szczerze polecić? Czy któryś z nowych tytułów obejrzałem więcej niż raz? Chyba tylko "The bank job" i "300". Większość nowości wydaje mi się filmami, które ogląda się tylko raz. Nie ma w nich nic, co przyciągałoby do ekranu ponownie. Akcja, efekty specjalne - to wedłóg "amerykańskich producentów" przyciąga najbardziej. Ja się im nie dziwię, oni nie są instytucją charytatywną. Jednak filmy od jakiegoś czasu są coraz gorsze i poza ową akcją i efektami nie przyciągają niczym więcej. Mało w jakiej produkcji jest położony nacisk na fabułę, klimat i generalnie jakość scenariusza. Gdyby jeszcze owa tendencja miała charakter wzrostu liniowego, ale wydaje mi się od jakiegoś czasu, że jest to krzywa logarytmiczna.

Sam nie wiem, czym jest to spowodowane. Nie mają pomysłów na nowe scenariusze? Czy stąd ta wtórność i realizacja kolejnych sequeli, prequeli i remakeów? Przyjęty sposób realizacji filmów zapewnia dochody, więc znaczy to, że produkt jest dobry. Jak tak dalej pójdzie to nie długo nie będzie czego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha, The Doors jest swietnie zrobiony, jednak mimo kunsztu rezyserskiego, Stone mocno przesadzil z wizerunkiem Jim'a. Po prostu zrobil z niego cpuna,o (znaczy cpunem byl, ale takim jak wiekszosc w tamtych czasach). Generalnie - mialam mieszane uczucia, co do zarysowania tej postaci, zwlaszcza po roznych lekturach. Nawet Manzarek sie w%$#@ na to, co zobaczyl. Stone zdemonizowal postac Jim'a. I to dosc przesadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie postanowilem zrobic troche taki "krwawy wieczorek" i w ruch poszla pila 4 i texanska masakra(poczatek)-czyli nadrabianie zaleglosci w filmach ciag dalszy :P

mysle ze filmy godne polecenia(no moze nie kazdy takowe lubi/trawi,ja akurat staram sie miec umiar i ogladac wszystkiego po trochu) aczykolwiek naprawde i to dosyc wyjatkowo stwierdze ze tex.masakra:poczatek psychicznie meczyla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się obejrzeć Diunę w reżyserii David'a Lyncha. Według mnie świetne kino. Może efekty specjalne nie miażdżą (lata 80'te), ale film ma ten rzadki klimat jakiego brakuje mi w nowych filmach.

Teraz muszę w końcu zabrać się za Star Trek: Nastepne pokolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się obejrzeć Diunę w reżyserii David'a Lyncha. Według mnie świetne kino. Może efekty specjalne nie miażdżą (lata 80'te), ale film ma ten rzadki klimat jakiego brakuje mi w nowych filmach.

Teraz muszę w końcu zabrać się za Star Trek: Nastepne pokolenie :)

 

Film uznany za całkowita klapę, do tego niekompletny, a i tak może sie jeszcze dzisiaj podobać. Swego rodzaju fenomen. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Man - wlasnie wrocilem z seansu przedpremierowego. Jak to w amerykanskich filmach: pompatycznosc, liniowosc i blask wszedzie ;)

 

Co ciekawe, zauwazylem duzo nawiazan do innych fimow: np. Transformers albo trailera ze Starcraft'a 2 - zakladanie zbroi marines'a = zakladanie zbroi przez Stark'a {zerzniete} :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie Iron Man bardzo podobal, mimo widocznego uwielbienia do stanow. Na pewno plasuje sie duzo wyzej niz ostatni Spieder Man (moze nawet wyzej od calej trylogii?)

mimo wszystko, bardzo dobre polaczenie humoru (charyzmatyczna postac Starka i smieszne dialogi) akcji oraz jak to juz wbywa w filmach tego typu - efektow specjalnych:) Polecam 8,5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek widmo - wczoraj leciał na TV4

zarobiste efekety jak przemienia sie w niewidzialnego pewnie z 2lata by umnie przeliczało 1 scenke dzisiaj popróbuje na bibedach ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IronMan - fajny - oczywiście w swoim gatunku. Jeśli ktoś po tym tytule spodziewa się głębokiego psychologicznie ambitnego kina to błąd. Jeśli natomiast mowa o ekranizacjach komiksów Marvela to film naprawdę przyjemny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Bucket List- całkiem sympatyczny film z dobrą obsadą ;]

Untracable- można obejżeć, ale jakiegoś szału nie ma...film jakich wiele

Iron Man-co tu dużo mówić...film jak każdy inny oparty na komiksie, pare zabawnych momentów, fajne efekty...osobiście mi się bardziej podobał niż ostatni SpiderMan ;]

The Bank Job- super film ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Man - wypas! Miodny film dla wszystkich tych, którzy lubią gdy coś błyska, jest z metalu, którego nazwy nie da się wymienić bez doktoratu z metalurgii, rusza się, wybucha, ma dużo trybów i innych pierdół, które do czegoś ważnego służą, ale who cares do czego.

Wiadomo, jak każdy film ma kilka momentów wkurzających, ale ten film ma ich wyjątkowo mało. I na szczęście amerykańska flaga nie powiewa co 25 sekund.

Po tych wszystkich SpiderChłopcach i maszynach z kosmosu, które zamieniają się niewiedzieć czemu w Ziemską śmieciarkę, Iron Man jest chwilą (dwugodzinną) czystej rozrywki. Polecam, ale w kinie, gdy wszystko jest ostre i lepiej widać bliki na metalu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się tego IronMana oglądało. A już myślałem, że nie bedzie BS w soundtracku :D

 

No to mnie najbardziej ucieszylo. Wskakuja napisy i juz nuce pod nosem '... jestem iron man, zejdz mi z drogi, bo zabijeeee cieee -- w rekach noze mam, pozabijam wszystkich mowie wam!...' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle archeologia :)

 

Firefly - stary serial SF (zrealizowano tylko jeden sezon). Połączenie westernu i SF właściwie. Zadziwiająco dobry jak na film który spadł po jednym sezonie. Dla nie głowe bije wszystko z gatunku, może poza Herosami, a na równi z Battlestarem (chociaż inny klimat). Polecam nie tylko jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harsh Times [2005] po polskiemu w języku " Ciężkie czasy".

Christian Bale w głównej roli, film pokroju Dnia Próby z Danzelem ( Pump it up) Washingtonem. Podobna tematyka , podobny klimat jak to ludzie jeżdżą sobie po mieście z nudów i spotykają ich różności.

Na pewno film nietuzinkowy i specyficzny godny polecenia. 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dołączam sie do hołdów dla Iron Mana, bardzo bardzo przyjemny luźny efekciarski miły dla oka i ucha (bardzo dynamiczny OST) film, przyjemne gagi, mało pompatyczności, ogólnie muszę przyznać, że przez cały film bardzo dobrze się bawiłem :) i te wspomniane przez RA metalowe dziwne kawałki które nie koniecznie muszą coś robić...miód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszka Mądzika "Źródło," - co prawda przedstawienie teatralne we Wrocku oglądałem, teatr lalek bodajże(z aktorami zwykłymi). Super efekt graficzny. Jak jeszcze się kiedyś pojawi POLECAM. szukam teraz może jakieś nagranie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Jones - hmm bardzo sie napalilem na ten film, ktory to mialbyc godna kontynuacja poprzednich czesci. W sumie wywiazal sie z tego zadania. Film bardzo dobry lecz troszke mu brakuje do klimatu poprzednich czesci, troszke:) Efekty swietne, moze to zawazylo po czesci na klimacie... poprzednie czesci potrafily sie obejsc bez nich i wyszlo to bardzo dobrze:) mimo wszyscy film godny polecenia jak najabrdziej i kazdy fan Indiany powinien go obejrzec, na pewno bedzie sie dobrze bawil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Into the wild - Film o marzeniach pewnie nie jednego współczesnego człowieka. Można z niego sporo się nauczyć. Bardzo dobre ujęcia, świetna muzyka, oglądałem na razie dwa razy :) Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpiatek - tak Into the Wild to naprawde swietny film... ale nie kazdy zrozumie jego fenomen.

Uświadamia że o wiele więcej można przeżyć w ten sposób niż zyjąc tak jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zobaczyłem film [REC] i muszę powiedzieć... że to najlepszy horror jaki chyba widziałem. Oglądam filmy, w tym horrory i już dawno żaden mnie nie wystraszył... a tu nagle - POLECAM Z CAŁEGO SERCA!

 

 

Tak ludzie reagowali w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom - o w mordę! :O Jeśli Ci ludzie jako tako lubią horrory, a jednak, aż tak się bali, to muszę obejrzeć ten film! Też dawno nie widziałem porządnego horroru :)

A i przy okazji - oglądał ktoś może Sierociniec i mógłby coś o nim napisać? Podobno fajny, ale tylko podobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Jones według mnie godny następca reszty. Lekki, nie koniecznie realistyczny do bólu (ale pamiętacie akcję z pontonem w Świątyni Zagłady? no właśnie), z fajnymi efektami i dużą dawką nawiązań do starych części. czysta zabawa moim skromnym zdaniem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem Sierociniec - polecam. Mniej brutalnych elementów niż w "Labiryncie Fauna", ale Guillermo trzyma poziom. Można mu zarzucać małą oryginalność, ale myślę że film nadrabia spokojnie klimatem.

 

A nowy Indiana Jones wydał mi się dość przewidywalny. Wplecenie Roswell jakoś mi nie podeszło, chociaż efekty przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności