Skocz do zawartości

Moderacja pierszych dziesięciu postów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z jednej strony jestem za, bo po pierwsze duzo postow od nowych jest wlasnie takich, ale i tez strasznie chamskich,ktore pojawia sie z kont zerowych, ale z 2giej strony niechcialbym zeby to forum bylo jakos hermetycznie zamkniete dla nowych ludzi :( ale z 3ciej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Klicor, nie uważam, żeby to było hermetycznie zamknięcie, ale będzie zmuszać do jakiegoś pomyślunku. CGtalk tak ma i dla nikogo to problem nie jest.

Zresztą, nie musi być 10, może być 3, 5 or something..

Od razu będzie widać, czy ktoś jest rozsądny, czy nie.

 

No ale wiem o co Ci biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sadze ze 10 to moze byc duzo dla moderacji, ale 1-3 posty moderowane to wg mnie dobra rzecz.

A co do hermetycznosci - moderowanie 3 postow to nie jest hermetycznosc, hermetycznosc to by byla "Przed wyslaniem pierwszego posta, prosze wypelnic ten 50 czesciowy test ze znajomosci zagadnien grafiki oraz etykiety internetowej" :)

 

Taki onet jest np bardzo otwarty na nowych postujacych ludzi... ;)

 

ale tez łapie o co biega i ze sa watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox inicjatywa Levus.

Postuluję o takie coś w każdym przypadku niedorzecznych nowych użytkowników.

Myślę ze taka metoda ma więcej plusów niż minusów.

Uchroni to forum przed tzw. Jednopostowcami pytającymi o znikające strzałki, nastoletnimi developerami gier moorpg(czy jakoś tak), boxami w Finished Works czy niewyżytymi trolami marnującymi nasz czas.

Rozumiem że jest to dodatkowa praca. Ale myślę że warto ją podjąć. Może "zatrudnić" więcej modkow itp. PS. służę pomocą. :)

 

Jak to mówią. Lepiej zapobiegać niż usuwać głupie posty i jednopostowe konta bez odzewu przez rok.

Edytowane przez Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mam pomysl, zalozmy taka grupe w ktorej uczestnicy zoobowiazuja sie do odszukiwania i ujawniania naprzyklad w tym watku takich postow jak w/w by moderatorzy mieli latwiej ;)

Pychaa juz widze jego mine... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mam pomysl, zalozmy taka grupe w ktorej uczestnicy zoobowiazuja sie do odszukiwania i ujawniania naprzyklad w tym watku takich postow jak w/w by moderatorzy mieli latwiej ;)

Pychaa juz widze jego mine... :]

 

Dokładnie, można dać kilku (nastu nawet) osobom uprawnienia do moderowania i będzie sprawnie, przez 24 godziny ktoś na pewno wejdzie na forum i mu wyskoczy (kto pierwszy ten lepszy), że posty czekają na moderację.

 

Tak gdybam, nie znam się na mechanizmach forum:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja postów na tak. Jak poczytałem jak robić tekstury dla nod albo jak zacząć z 3ds to nawet jestem za tym, aby na używanie sieci było "prawo jazdy" poprzedzone ciężkim egzaminem ;)

 

Moderowanie jak najbardziej. Można by dać na każdy dział dodatkowego moderatora/moderatorów, którzy takie posty by sprawdzali.

 

I za ewidentne błędy ortograficzne dawać ostrzeżenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za tylko zrzucmy sie na nervosol dla modkow. Rzeczywiscie jacys userzy mogli by przegladac tematy i takie kwiatki przekazywac modkom. Latwiej by bylo gdyby takie tematy byly jakos oznaczone albo zeby mozna bylo je filtrowac - na podstawie ilosci postow autora.

 

Na cgtalk sa chyba 3 pierwsze posty moderowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak bo troli trzeba sie pozbywac. Nic nie mam przeciwko pomocy ludziom ale jesli mamy zachecac ludzi do nieuzywania mozgow i spamowania tego forum takimi glupimi topicami to trzebac podjac jakies srodki. Chyba az tak wam niezalezy na liczbie userow wsumie to i tak macie ich zaduzo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze odpowiadam dopiero teraz. NIestety aktualnie nie jestesmy w stanie organizacyjnie chyba tego ogarnąć. Pomysł nie jest zły, bo wiem o co dokładnie chodzi.

 

Ale na pewno nie wprowadzimy tego już. Wymaga to dość dużej zmiany organizacyjnej.

 

Wkrótce (mam nadzieje, ze to bedzie wkrotce) pojawi sie troche nowych "ficzersów" na max3d, moze wtedy będzie to dobry kierunek.

 

Wiecie, ja jestem wdzieczny, że wielu z Was używa często w takich przypadkach o jakich piszecie "raportowania wiadomości". Myślę, że wtedy moderatorzy momentalnie są wstanie zareagować.

 

Ale nie mówimy nie do końca, nie teraz, ale sam pomysł nawet postaram się sprawdzić jak to technicznie najlepiej rozwiązać.

 

A co do błędów ortograficznych - to faktycznie trzeba będzie wprowadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buaha eheheh to moze wprowadzmy wogole jakis system oceniania ? np dzisiaj jasio dostal 1 za bledy a malgosia 5 bo ladnie napisala posta ;)

To nie szkola czy forum poprawnej polszczyzny nie popadajmy w obled :)

Moderacja postow jak najbardziej ZA ! Ale karanie za bledy to juz lekka przesada...

Edit:

Bledy ortograficzne czy inne takie to sprawa prywatna wiec to tej osoby problem a nie wszystkich dookola...

Pozdrawiam !

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale karanie za bledy to juz lekka przesada...

Wiadomo, ze jezeli ktos napisze Gżegżółka przez "RZ" to nic takiego, ale jak juz ktos pisze morze, jako woda, przez "ż" to juz lekka przeginka. Pozatym jak sie nie jest pewnym wyrazu zawsze mozna sprawdzic w wordzie. Kwestia kilku sekund, a nie robic wioche na forum błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejno ta ortografie sobie odpuscie. Plan byl takich by karac nikomu niepotrzebnych uzytkownikow a nie tych co niezostali poetami. Jesli ktos pisze tak ze da sie wyciagnac ogolny sens to nie ma co karac za jakies bledy ortograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za poprawną polszczyzną. W końcu mieszkamy w Polsce, piszemy na polskim forum publicznym, zatem choćby przez szacunek do rozmówcy piszmy poprawnie.

 

Ja za rażące błędy bym dawał ostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejno ta ortografie sobie odpuscie. Plan byl takich by karac nikomu niepotrzebnych uzytkownikow a nie tych co niezostali poetami. Jesli ktos pisze tak ze da sie wyciagnac ogolny sens to nie ma co karac za jakies bledy ortograficzne.

 

Tak jak napisalem wyzej. Nikt nie bedzie nikogo za to karal. To nie chodzi o karanie w zaden sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może będzie marudzenie ale należałoby wymagać od użytkowników tematów, pisanych zgodnie z zasadami ortografii. Nie piszę, że należy dawać ostrzeżenia za literówki ponieważ to się może zdarzyć. Ale błędy ortograficzne (ewidentne błędy) powinny dostawać jakąś "nagrodę". Człowiek się naczyta takich "byków" ortograficznych, a potem się zastanawia czy w słowniku ortograficznym błędów nie ma albo czy zasady pisowni się zmieniły. Przy okazji niech forum też w jakiś sposób uczy ;)

I niezmiennie jestem za moderowaniem postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi wam o dysortografię, bo dysleksja to dość szerokie pojęcie i większość dyslektyków nie ma problemu z pisaniem "maszynowym" a błędy są raczej dość specyficzne. A poza tym mi firefox poprawia wszystko co źle napiszę, więc zakładam że popełnianie błędów to efekt skrajnego lenistwa. Poprawcie temat wątku ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu droga! co ja tu czytam! karac bedom za błuendy ortokraficzne! :) wylusujcie kolecy bo to jusz pszesada jest... troli piszacych byzydury, ipo chamsku won, sam bym szczelał z karabinuff..ale bułendy!!:D:D Hynol dostaje repa za najlepszą pointę w tym roku :D

PS. ktos wyzej postulował zeby za 5 błędów wywalac z forum.... hehehehe..za trójkaty w siatce ukrzyżowanie czy gilotyna?

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności