Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnie b. dobre. Wprowadzilbym troche blekitow/cyjanow na skały by ożywić obrazek. Kadr bedzie dobry jak dasz tam dosc konkretne i ciekawe w formie drzewa-bo takie patyki uciekajace z kadru tworzą zbyt pusty placek. Moze jakies drzewa ala dąb?-dodatkowo gdybys dal tam ciekawą konstrukcje gałęzi, moze lisci, to sloneczko rzutowaloby ciekawe cienie na bohatera i podłoże- moglbys uzyskac naprawde magiczny klimat. I zdejmij czerwien z wlosow albo dodaj ja na dlonie, bo tam chyba pod cienka warstwa skory kolor ten bylby bardziej intensywny niz na wlosach.

 

No i ja rowniez przechylam sie do cwiczen i szkicow metodami tradycyjnymi

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te ostatnie prace :D Szczególnie ta z zachodem słońca, miodny klimat.

 

Też walczę ostatnio z kompozycją, podobnie jak Ciebie, mnie Grzegorz i Lord zagonili do roboty. Odsunąłem na chwilę digital i jadę ołówkiem thumby z obrazów mistrzów. Dodatkowo jakieś kompozycje z natury etc. To naprawdę działa :)

 

Powodzenia i nie przestawaj! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo ten obrazek jest piekny, bardziej mi sie podoba niz tamten rycerz z dziwna poza

Wydaje mi sie ze uciecie obrazka jest zupelnie niepotrzebne, wlasciwie troszke mozna przyciac ale nie az tyle ile ICE przycial ;]

 

Kurde widze ze nie zrozumiales o co mi chodzilo w tym zabiegu, nie o urzniecie kadru, tylko o pokazanie faktu jak bardzo ten blekit nieba i galezie odcinaja sie od reszty.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się też podepnę do porady ICA przez te błękity strasznie ucieka Ci focus point. Wzrok nagle leci do góry i ucieka gdzieś poza obrazek.

Tak na szybko wpadłem na taki pomysł:

 

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2012/104/2/3/ec_by_sebel-d4w4ao2.jpg

 

Nic nadzwyczajnego ale przynajmniej "obrazek się zamknął".

 

 

Ps. Ciśnij dalej chłopie! Aż przyjemnie ogląda się Twoje prace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca EC, ale z overem ICE i sebel wygląda lepiej. ICE zwrócił uwagę na dziewczynę, a to raczej ona jest głównym tematem, a sebel na zachód, który powinien być raczej tłem dla historii, ale teraz przynajmniej wzrok widza jest ukierunkowany na jakiś element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób skomentować poszczególnych prac, ale wrażenie ogólnie wielce pozytywne. Cieszy się oko, jak widzi ludzi łapiących wiatr w żagle. :) Super myślenie malarskie i niesamowity progres ! Pozdrawiam, choć czuję oddech na plecach ;)

 

PS" Ta ciepła praca pod słońce. Gdy odbijasz światło (słońce) z niskiego skłonu(położenia), na gruncie i płaskich obiektach wszystko tnie się w potężne kontrasty światła i cienia w poziomie. Cienie nasycone są z reguły odbiciem nieba zza pleców( najczęściej ultramaryny, kobaltów). Strumyk winnno się przyciemnić, zwłaszcza w spadach, a jeno płaszczyzny rozświetlić światłem ze słońca. Oszczędnie prowadząc to światło, raczej skupiając się na refleksach i blikach na tych ciemnych partiach. Nie umiem tego do końca poprawnie wyjaśnić. Woda oddaje światło, jak lustro i tam są największe kontrasty. Im materia jest bardziej chłonna (porowata) tym mniej oddaje światło i kontrast przez to jest mniejszy,

Edytowane przez Lacedemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE, tr3buh, adamczykarts, nicponim, Kalberos, WojtekFus, sebel, n-pigeon, CUKIERASS i Lacedemon stokrotne dzięki za uwagi, wskazówki i komplementy. Jestem bardzo wdzięczny, to wszystko mi bardzo pomaga i motywuje do wygrzebania się z tego bagna miernoty która mi wychodzi spod piórka.

 

Dzisiaj kolejna porcja historycznej komerchy. O lepszą tematykę na początku "kariery" nie mogłem prosić, mam duże szczęście malować to, co mnie interesuje no i póki co są widoki na więcej zleceń, czyli mam za co losowi być wdzięczny. Poniższe prace już mi sie tak nie podobają jak wtedy gdy je kończyłem, następne będą mam nadzieje lepsze. Tak szczerze to troche wstyd to pokazywać zaraz pod postem mistrza gatunku, ale co tam...

 

 

Po kolei mamy bitwę pod Courtrai oraz Mongoł kontra Khwarezmid.

 

battle_of_courtrai_by_ethicallychallenged-d52ug0q.jpg

 

mongol_vs_khwarezmid_by_ethicallychallenged-d52ug7a.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC jak nieraz Ci pisałem musisz sie wyzbyć fałszywej skromności (tzn . nie wmawiaj sobie tego za bardzo, że jesteś słaby), bo jesteś naprawdę bardzo solidnym człowiekiem i doszedłeś do moim skromnym zdaniem wysokiego poziomu cięzką pracą i niepodważalnym talentem, wiadomo jeszcze trochę rzeczy musisz dopracować, przepracować, ale bardzo chętnie zamieniłbym się z Tobą na umiejetności XD

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komenty. To fakt, sztywność i manekinowość postaci to duży problem i będę musiał z tym powalczyć. Ponadto będę się musiał kiedyś nauczyć powstrzymywać przed ładowaniem tylu detali bo z obrazków mi życie ucieka. Takie odpuszczanie to wyższa szkoła jazdy i nie jest to dla mnie proste.

 

Żeby nie było że robię tylko takie wymęczone szczegółowe to pokażę parę luźnych szkiców robionych dla treningu kompozycji. Maluję sobie takie od zupełnie abstrakcyjnych, poprzez takie w których moża coś w tych kształtach dostrzec, aż po takie całkiem reprezentacyjne. Malowane na nintendo.

 

thumbs08_by_ethicallychallenged-d532h8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zaczynasz kumać czaczę jeśli chodzi o kompozycję;) Ten szkic z księżycem bardzo wporzo- jest spoko walor, jest rytm, jest powtórzenie elementów, jest nareszcie pierwszy plan! Ten z armatą poniżej też git. Natomiast ten kolorowy zdecydowanie potrzebuje jakichś worów z towarem na pierwszym/zerowym planie, bo pusto strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki lordzie! Teraz tylko musze cwiczyc wiecej, zeby sie przekonac czy to nie aby przypadkiem mi cos dobrze wyszlo ;]

 

Swiezy thx!

 

tymbardziej, mozna tez maila napisac, bo jesli chodzi o modlitwy to mam problem z odbiorem wiec odpowiedzi nie gwarantuje ;] a tak powaznie to skad ten zamiar?

 

szybki szkicyk w celach czysto relaksacyjnych, jakze oryginalne chopki z mieczami

 

dudes_with_swords_by_ethicallychallenged-d54y5or.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ec, tylko ktos Cie pochwali za kompozycje i od razu wgrywasz grafike gdzie kompozycjha sie sypie xD bardzo niefortuny kierunek wyznaczyles tej pochodni. kieruje wzrok widza na krawedz obrazka gdzie oko "wypada" :P a ten koles w tle to wyglada jakby machal tym mieczem na przywitanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu kolejnego zlecenia, wydetalizowanego do zrzygania obrazka, cos we mnie pękło. Chcę malować luźno! Żeby to miało jakieś życie! No więc takie coś, zaczęte po południu, skończone w kilka godzin, chyba cos koło 4. Jestem zadowolny, zobaczymy jak z tym będzie jutro, natomiast tymczasem chętnie przyjmę na klatę Wasze krytyki uwagi itp.

 

Samotny Powrót:

a_lonely_return_by_ethicallychallenged-d596vif.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porrr13

Dla mnie miodzio, jedynie drzewo po prawej stronie oraz ustawienie tylnych kończyn białego konia mi nie podpasowuje czemuś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też miałam w myślach Jaime Jonesa ;) Zawsze wymiękam jak patrzę na jego prace.

 

Jak dla mnie bardzo fajnie, o wiele wiecej życia jest w tej pracy niż w tej powyżej. Tak żeby sie przyczepić, można było jeszcze jeszcze powalczyć z drzewami i z zielenią żeby dać im trochę więcej ruchu. Szczególnie dzrewa, które wydają się zbyt proste, sztywne. Dodać tam trochę wiatru ;)

No ale z tym lużnym to dobrze wiem że wcale nie jest prosto, wręcz przeciwnie. To niezła sztuka do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze uproscic prace, by wciaz byla fajna i dobrze czytelna to niezle wyzwanie.

Pewnie juz widziales, ale reszcie pewnie i tak sie w jakims stopniu przyda, jak sie uczyc, to od najlepszych :)

 

http://www.artpad.org/blog/2012/7/10/process.html

 

A tutaj nasz polski reprezentant:

 

http://www.igorkieryluk.com/gallery/

 

Ten Igor Kieryluk...

To wow po prostu wow...

dobrze przegladac te forum bo mozna przez przypadek dostac z zaskoczenia poteznego ciosa niesamowitosci prosto w twarz, dopiero co odzyskalem przytomnosc i ledwo co zaczynam kontaktowac ze swiatem po zderzeniu z pracami tego Igora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porr-dzięki. Fakt, pewnie nie do końca rozkminiłem z tymi nogami a drzewa muszę przyznać, że na odp... zrobiłem :/

 

ICE - oj, znam tych panów prace, znam... ale jak oni to robią, to już nie wiem...

 

Kolsga - dziękuję za koment, jeszcze się musze wiele nauczyć jeśli chodzi o to życie w pracach, na razie jest z tym mała tragedia, więc każdy malutki kroczek naprzód się liczy :]

 

tr3buh - bardzo mi miło, że to własnie za sprawą wizyty w mojej teczce doznałeś tego ciosu, albowiem w ten sposób choćby pośrednio przyczyniłem się do dostarczenia Ci wrażeń estetycznych. Zawsze coś :D

 

Świeży - ślicznie dziękuję w imieniu Jaime'ego, postaram się mu przekazać, ucieszy się chłopak :D

 

Dzisiaj bujam w obłoczkach:

 

cloud_castle_by_ethicallychallenged-d59g2w4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EthicallyChallenged to Ty go znasz? o.0 no właśnie ten rycerz jest dla mnie pro, chciałbym tak malarsko malować, jakoś odbić od tego fotograficznego efektu hodowanego na rysowaniu z fotografii.

No a obłoczki super, fajnie się bawisz kompozycją. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysl z zamkiem w chmurach, odraz przypominaja sie czasu kiedy za dzieciaka lezalo sie na trawie i gdybalo jakby to fajnie bylo poskakac po tych chmurach :)

 

Podswiadomie czuje jednak, ze brakuje tu pierwszego planu, po prostu musi na froncie byc cos jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamesanin - spoko, daj sobie trochę czasu, trochę dobrze ukierunkowanego wysiłku, to szybko mnie w tyle zostawisz!

 

Świeży - niee no, co Ty, tak sobie ironicznie napisałem. Także w kwestii rycerza musisz podbijać bezpośrednio do Jaime'go. A jak Ci zdradzi sposoby na malarskie malowanie to liczę, że się podzielisz ;]

 

ICE no fakt, przydałoby sie coś. Tak właśnie kombinowałem z tą strukturą na górze, bo nie chciałem mieć na obrazku żadnej "podłogi", coby zachować wrażenie zawieszenia w prastworzach, że tak powiem. No i zostałem z tym żelastwem w lewym górnym. Może jakieś ptaki by dobrze zrobiły... Pomyślę jeszcze, dzięki za koment!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś co mi sie pojawiło w głowie wczoraj w nocy tuz przed zaśnięciem. Chciałem zapisać pomysł no i pokombinować z kompozycją, żeby uzyskać grupy dużych kształtów. Po jakimś czasie przyłapałem się na kombinowaniu z fałdami ubranka lalki i uznałem że czas kończyć. Powinienem był zrobić 3 mniej wykończone, ja chyba lubię dłubać detale...

 

imaginary_friend_sketch_by_ethicallychallenged-d59ka7i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombadil - no widzisz co się dzieje, jak mnie rozpieścić? ;] W tym ostatnim to nie o pozę mi chodziło, raczej o rozkminienie różnych schematów na oświetlenie. Ale pewnie fajniejsza poza by nie zaszkodziła...

 

Swiezy - tak, z wyobraźni

 

Koncept do ilustracji którą planuję zrobić, jeśli będę miał czas. Dla wszystkich się znających na historii militarnej Japonii, to nie ma być prawdziwy ninja w znaczeniu poprawności merytoryczno-historycznej, lecz zwykły, popkulturowo zmielony ninja ;]

 

ninja_concept_by_ethicallychallenged-d5a0soy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności