Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Avro Lancaster - Coś się kończy a Ktoś zaczyna :D


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...) Tym razem chcę zrobić to dobrze, a nie jak Stream ;) (...)

 

Leżę i macham bezradnie racicami... skoro Stream był zły to nowe rendery będzie chyba trzeba oglądać w goglach do spawania, żeby nas nie zabiły. Coś jak ze skeczem Monty Pythona, tylko że tu zamiast dowcipu będzie render, którego można zobaczyć na raz co najwyżej wycinek 100x100px... jak ktoś zobaczy choćby 50px więcej to w najlepszym przypadku trafi na tydzień do szpitala. Peter... zlituj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment nie damy rady go wykreślić.

Nawet jeśli, zaloguje się pod innym Peter _ G, _ H czy inaczej i pokaże taki render, że to co teraz wgniata w oparcie, krzesło, podłoge czy tapczanik u pani psycholog to Pan Pikuś.

Psychiatria w szpitalach w całej Polsce będzie pełna sfrustrowanych Forumowiczów a i chirurgia szczękowa też się zapełni tymi z opadłymi szczękami.

Psychiatrzy nazwą chorobę Avro-Pitero

Lepiej dajmy spokój i nie wchodźmy na ten wątek. Po co, na co?

 

Piotr zlituj się nad przyszłością młodego pokolenia 3D maniaków.

 

A tak na koniec, JESTEŚ GENIUSZEM.

Pozdrawiam i z lekami na uspokojenie czekam na następne dobicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze damy rade, niedługo wchodzi nowa funkcja ! ;)

skresll.jpg

 

A tak serio to chciałoby się tylko patrzeć i patrzeć. Przez co ma się mniej ochoty i czasu na własne projekciki :)

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek to takie objawienie ostatniej dekady na forum max3d, przyszedłeś nie wiadomo skąd i nagle a wymiatasz jak mało który :D

Gratulacje jeszcze większe, ze to za wip. Zrobiłeś coś czego dotąd nie było i za to naprawdę brawa szczere :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, gratulacje! Straszna radość, że po frontach na kilku innych forach dostałeś i tu ;)

 

A w dodatku, wiecie, on w ogóle nie potrafi modelować :) Przynajmniej tak cały czas twierdził kiedy marudził jaki to on kiepski w modelowaniu jest :) Jakeśmy otwierali wystawę, to do rana tak marudził. Nawet procenty nie pomogły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sieje Defetyzm i Zwątpienie i trafił na Fonta. Świat schodzi na Psy.

 

Powielam to co napisałem, JESTEŚ GENIUSZEM i dziwi mnie że dopiero teraz trafiłeś na Front.

Prawdopodobnie moi przedmówcy, tak jak ja, twierdzą, że Srebrna Galeria to błąd komputera modów. Oni wpisali Złotą, komp prawdopodobnie miał lekką zadyszkę od Avro i pacnął do srebrnej.

Ten Kardynalny błąd zostanie w najbliższym czasie NAPRAWIONY. (oby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz:) he he, i każda kolejna odsłona zdumiewa od nowa, umiejętności umiejętnościami..Nie trzeba tu się rozpisywać w twoim przypadku o tym się nie dyskutuje  fajnie ze masz nie sam owity zapał i wytrwałość!! Bo to jest coś, czego człowiek się raczej nie wyedukuję, ze jak coś robisz to na 110% całym sobą, a wiem po sobie trochę ze bywają trudne momenty i zwątpienia, bo poza procesem „ czynnościowym ” przesuwania wertexów i opalania się przed monitorem, istnieje proces myślowy, gdzie w kółko maglujesz jak to zrobisz czy będzie dobrze itp., to zajebiście męczy, zniechęca czasami, a nawet nasuwa się pytanie poco i dlaczego..Wiec naprawdę wielki szacunek, ziom za wytrwałość i że Radzis sobie z takim tematem i samym sobą, widząc w tym cel i sens. Dobra nie płynę już tu więcej tylko bierz się do roboty, bo jest cienko:) heheheh pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

masakra stary! lecz sie lecz ;)

 

tak btw - to render jest IBL? a refleksy z HDRa tak? znasz moze odpowiedznik takiego shadera w maya jaki wykorzystales do metalu? co wlasciwie kontroluhe ten glossynes?

rozmazuje refleksy czy co?

Edytowane przez dekiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę wam jak nic tego 3d zazdroszczę, rzesz ja w to kiedyś nie wszedłem, ech.

Co mogę dodać ...he he ja to bym jeszcze te teksturki ręcznie podmalował .w imię hiperrealizmu , pozdro i szacunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie, że każdy post w tym wątku będzie się wiązał z up-em, ale wieża FN50 zajmuje trochę czasu. Może dziś w nocy skończę.

 

I oczywiście - OGROMNE dzięki za fronta Tweety! Nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że WIP tam wyląduje. To dobrze, bo w tym dziale jest mnóstwo wątków, które na ten zaszczyt zasługują. choć nie uważam, że mój Lancaster jest akurat wart takiej inauguracji :)

 

Spodziewałem się raczej dyscyplinarnego wykopania z GMS-u za te siaty jak z koszmaru, a tu takie zaskoczenie!

 

kliment woroszylow: Wojciu nie popisałeś się z tym skreśleniem Przyjacielu :) A w ogóle po raz enty chcę Ci podziękować za wsparcie techniczno-technologiczne :)

Loozack: Piotruś uśmiałem się jak cholera :) Ale coś w tym jest, bo cały model powoduje wzrost u mnie ciśnienia tętniczego i palpitejszons serca jak pomyślę ile jeszcze roboty przede mną. Wtedy uciekam w detalik i robię jakąś rurkę czy kabelek i ciśnienie spada :) Ale z tym Streamem to naprawdę mię racice opadają że taki chłam.

KoMic: dzięki Stary bardzo :)

hcpiter: :) siatki są koszmarne Pitku, przecież to widać! Ale zacząłem optymalizować, dla lepszego samopoczucia :) A co do objawienia to przesada Piterku :D Ale bardzo mnie cieszy ten krok na forum :D

goral_44: i to mówi autor Bismarcka :)! Ja biorę AvroMarin przed robotą. Pomaga nieco na nudności :) Zwłaszcza jak patrzę na Stream (niegodny brązowej IMO)

Nvidia: :DDDDD Się uśmiałem z tej kampani:D

Ale co do reszty to trochę mi przykro, że to niektórych demotywuje. Mnie prace forumowych kolegów bardzo mobilizują. Najważniejsze to wiedzieć co chce się osiągnąć w finale. Dla mnie ten model trochę zaczął żyć własnym życiem, choć powinien być tylko elementem tego co chcę pokazać. Ale wiem, że te detale będzie widać w obrazkach końcowych stąd uparcie je robię :)

bbandi: :D Jak tam Mesio?

Morbid Karbid: :D wiem, wstyd byłby :D

tweety: OGROMNE dzięki za front Stary! Bardzo bardzo!

RA: będzie skończony i to wkrótce. Nie chcę obchodzić jego pierwszych urodzin :D

pionix: oui szeff :D Dorzucisz parę kibelków i projektów "Zielonej" to mnie zarżniesz :D Ale ja się nie dam. Dla mnie to frajda :D

mrys: dzięki Marek:D A co do modelenia to jesteście nieobiektywni i się mylicie. Ja swoje wiem :D

simonhc: dzięki wielkie Mistrzu :)

arch515: Bardzo dzięki za te słowa :) Bardzo budujące jest czytać coś takiego. Masz rację co do pracy, często to zniechęcenie i i zmęczenie, ale pamiętam o obrazkach na finał i mówię: muszę to skończyć. I to jest dobre, bo jak się robi długo model to można w wyobraźni dopieszczać wizję obrazów, którym ten model ma służyć. To mnie najbardziej motywuje.

dekiel: dzięki Paweł :) leczę się Avromarinem :D Co do pytania : co to jest IBL? Co do refleksów itd. to używam jak zwykle do świecenia jpega (production shaders w mentalu). A glossiness kontroluje rozmycie odbić. Niestety mayi nie znam więc nie pomogę :(

JunioR: dzięki Marcinek :) Ja naprawdę nie chciałem wprowadzać rewolucji :P

Thx: dzięki Stary :) tekstury będą jeszcze podmalowane, muszę tylko skończyć wszystkie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym Streamem to naprawdę mię racice opadają że taki chłam.

 

Jak jeszcze raz się dop... pojedziesz po Streamie, to słowo daję, nolmarnie no kurtka nie wytrzymam. I w mordę mogę dać mogę dać...

 

I nie martw się. Niedługo spalę tamtego Lancastera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBL = image based lighting. Ale hdr uzywales nie? - bo cos w koncu ten kadlub odbija...

 

PS: bede Cie odwiedzal w wariatkowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mookie: dzięki serdeczne Stary :) Uwielbiam ten samolot :)

Topek: lastriko proszę :) a tak naprawdę to bez przesady :)

tjviking: ale ja chcę łóżko przy oknie, pamiętaj ;)

mrys: już nie powiem słowa o tym chłamie. Czekam na całopalenie ;)

dekiel: w takim razie to UBL. Jeśli będziesz chciał to powiem co i jak ale i tak pewnie wiecie.

 

Poniżej mały up. Modelowanie wieżyczki grzbietowej FN50. Brak tu połowy detalu (głównie siłowników, kabelków i lampki nocnej)

 

fn5002.jpg

 

fn5001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca oczywiście znakomita, ale czy otwory na początku lufy nie za bardzo poharatały siatkę? Plus jeszcze te spojenie chyba bębna trochę źle się ułożyło.

Chyba, że źle patrzę, tak ma być lub światło załamuj się w niezrozumiały dla mnie sposób.

Z góry sorry za powtórzone sugestie- nie czytałem wcześniejszych komentów

http://img341.imageshack.us/img341/347/23105804.jpg

URL%5D

Edytowane przez gregorjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gregorjan :) Poniżej zbliżenie na te elementy. Bęben jest obły na krawędziach więc powinien spasować. A KM-y wchodzą w obrotnicę bez wyrzynania w siatce, bo i tak to będzie czarne i i nie będzie widać.

W ogóle ta wieżyczka różni się od tego co można zobaczyć na zachowanych do dziś Lancasterach. Po analizie sądzę, że te dzisiejsze mają późniejsze warianty wieżyczek (mają mocno odchudzoną konstrukcję zapewne dla polepszenia widoczności strzelca). Ja wzoruję się na rysunkach z czasu wojny z wczesnymi wieżami.

 

fn50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier: Dzięki Pit :)

mookie: dzięki Stary :) Właściwie większość elementów jest unwrapowanych, ale często bez przesadnej dbałości o szwy itd. gdyż w przypadku wieżyczek to większość detali używa tego samego kawałka tekstury (tył tylnej wieżyczki) a tu nie ma jakichś charakterystycznych punktów a tylko plamy i brudy. Najmniejsze elementy mają wrzucony Arch&Design z AO w diffuse i tu nie potrzeba robić unwrapu. :)

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myślicie, że WIP-front uderzył mi do głowy jak woda z syfonu i że po orgiastycznym imprezowaniu zaległem na dwa tygodnie w zaspie, ale nie. Zamknąłem się po cichoszy w drewutni i nocami dłubałem następną wieżyczkę. Poniżej ukończona FN50.

Detalu jest tu pewnie ze trzy razy więcej niż w FN20, bo starałem się wymodelować każdą śrubkę, która mogłaby być widoczna potem i której kształt byłem w stanie wyłowić z bezkształtnej masy widocznej na większości, fatalnej jakości, zdjęć referencyjnych.

Pierwszy obrazek to wynik tego, że ja już się nie mogę powstrzymywać:) Ja chcę to skończyć!!!

 

lancastrbeauty.jpg

 

fn50front.jpg

 

fn50left.jpg

 

fn50back.jpg

 

fn50p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miażdżysz chłopie, oj miażdżysz i wierz mi, nie możemy się doczekać finału tak samo jak i Ty ;) Tak w ogóle to współczuję Ci robienia drugi raz wieżyczki, ja wiem, że jest inna niż ta pierwsza ale to dalej etap wieżyczek a nic tak nie drażni jak poczucie, że się ugrzęzło w jednym punkcie, zwłaszcza gdy chciałoby się to już skończyć i podziwiać. No chyba, że jesteś jakimś wieżyczkofilem i mógłbyś z dzikim uśmiechem na twarzy dłubać 50 różnych wersji jedna za drugą :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

Brazniew: myślę, że znaczki są zbyt ekscytujące i moja pompka, nadwyrężona ilością pitej kawy mogłaby strzelić, dzięki :)

dac77: to zaczernianie brzmi niesamowicie atrakcyjnie. Pomyślę. Animacja? Aleście się rozbestwili :D

Freedom Fighter: ja się trzymam :D

JunioR: dzięki Stary :) uwielbiam takie klimaty

bbandi: oj znajdziesz masę niedoskonałości ;)

mafida: dzięki za koment i gwiazdy :)

Loozack: dzięki Pit :) Mi to modelowanie daje sporo satysfakcji tylko rozgryzanie tych fot jest męczące bo naprawdę mało co widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz.... :0 Sama wieżyczka FN50 wzbudza u mnie podniecenie większe niż niejedna ukończona całkowicie praca w FW.

 

Nie mogę już dawać gwiazdek :(

Nie mogę reputacji "You must spread some Reputation around before giving it to peter_f again."

Ale mogę cię skreślić :D Ja tam nadal tą opcje mam ;) http://img109.imageshack.us/img109/3679/skresll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter: już kończę Stary :) Wizki to tak dla odprężenia po Lancasterze :)

Nvidia: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD hehheheheheeheh; się aż oplułem :D mam nadzieję, że finalne obrazy będą warte Waszych pochwał :)

arch515: dzięki Stary ogromne :D Lampka była konieczna, zeby strzelec mógł sobie poczytać do snu :D DOF to tym razą nie DOFpro, ale Alien Skin Bokeh - wspaniały plug! Sprawdź PM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności