Skocz do zawartości

Windows 7 - Temat zbiorczy.


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać jakie są wasze wrażenie z użytkowanie tego systemu. Co wam się nie podoba, jakie są zmiany itd.

 

Do tego czy warto instalować windows 7 RC jako główny system. Znalazłem też windows RTM FINAL - czy to faktycznie finalna wersja ? Czy może lepiej czekać na oficjalne wydanie, które na 100% będzie wszystko zawierać itp.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

system jest wypas super extra :) Serio, zainstalowalem go na laptoku tak dla sprawdzenia i mam go do dzisiaj a lapek nie jakis ekstra szybki, kolega mam na stacjonarnym i tez jest bardzo zadowolony, sam bym go zainstlowal na stacjonarnym ale musial bym sciagac x64 wersje a troszke zajmuje. Szybki i stabilny, gry ktore wolniej chodzily na xp lub wogole nie dzialaly, swietnie radzily sobie pod 7 :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelen, wzrost: 1.81m

System operacyjny: Windows Seven x32 (w pracy), Windows Seven x64 (w domu)

Chodzi na nim: 3DSMax 2010, TF2

Dodatkowe informacje: Pier***l XP'ka i Viste, zainstaluj Sevenka.

 

Do postu nizej:

Zbrush i Photoshop CS4 dzialaja.

Blender... uzywa ktos tego? xP

Edytowane przez Leleń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chłop zainstalował sobie win7. Więc dla próby dałam tam Blendera, ale się nie startował (być może dlatego że to jest wersja na Vistę a na win7 jeszcze nie ma, albo dla tego że może win7 nie uznaje programów które się chcą startować niezainstalowane, nie wiem).

No i po instalacji win7 już nie potrafi się dostać na partycję z linuxem (to mógł być jakiś jego błąd przy instalacji, nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie chodził Blender. :)

Wszystko na tym chodzi. 90 dni z systemem i nie było żadnych problemów związanych z kompatybilnością. Ostatnio zaczął się trochę źle zachowywać, ale ja prawie nie wyłączam komputera i zaśmiecam go programami do oporu. Poza tym, działam jeszcze na RC.

Ale Vista miała podobne problemy już po miesiącu.

RTM, to wersja niemal do wytłoczenia. Można to uznać za system praktycznie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo zadowolony z 7. Mam na słabym lapku i na stacjonarnym też. Wersja 7077 zawiesiła mi się ze dwa razy przez dwa miesiące użytkowania. Bardzo pomocne są małe usprawnienia jakich nie było w xp, pewnie część była już w viście ale tej nie miałem to nie wiem. Polecam 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxy chodza z taka sama wydajnoscia jak w XP (czyli na os64bit wolniej niz na os32bit). Absolutnie zadnej roznicy, zachowuja sie identycznie. Testowalem.

 

W samym win7 fajne to, ze instalowal sie u mnie 15min (sic!), po czym odpalil sie i nie wymagal absolutnie zadnych sterow. Wszystko sam juz mial zainicjowane. Duzy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że generalnie dobre opinie. A skoro RTM to już prawie do wytłoczenia wersja to czy może się różnić od tej oficjalnej końcowej ??

 

A i max 2009 + Vray 1.5SP2 na tym chodzi ?

Do sklepów równie dobrze może trafić dokładnie to samo co teraz jest wersją RTM.

W tym momencie produkcji oprogramowania, zmiany to kosmetyka.

 

Max i vray chodzi. W ogóle nie wiem czy tego typu pytania mają sens przy tym systemie.

Wszystko na nim chodzi. Instalowałem też różne starocie i nawet tryb zgodności działa chyba lepiej niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem problem z 3dsmax. Max nie zapisywał mi scen. Niby było wszystko OK ale plik był mniejszy niż powinien i brakowało w nim większości obiektów. Na szczęście z pomocą przyszedł autobackup. Ale stres był wielki. Niby pomogły servispacki i hotfixy ale odtąd zawsze czekam aż mi się autobackup zrobi. A zdarzyło się to RC 7100. Wcześniej na becie nie chciał mi działać painter X oraz XI na RC jeszcze nie sprawdzałem. Wersje win7 x64 ang. A z polskimi znakami nie mam problemów.

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też ,się wypowiem:)

W domu, mam xp'ka ,jak narazie nie mam nerwow, aby bawić się w formaty ,ale w pracy win7. Wszystko śmiga pięknie, oprócz emotek z gg (są na .czarnym tle, ale to detal) . Bardzo się zdziwiłem ,kiedy po instalacji sterów do grafy (Nvidia) ,nie musiałem restartować kompa, duży plus za to. Podoba mi się również, zwijanie jakby do grup na pasku, np mam otwarte 3 pliki w Blenderze, to zwija i nie robi się taki syf jak w Xp.

Jeżeli chodzi o programy, to Blender działa (a mam tam kilka wersji, wolumetryki itd) ,Zbrush działa, Xnormal, After Effect's, Photoshop .W zasadzie wszystko oprócz, emotek z gg:D, to tyle ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra myslalem ze bedzie wiecej marudzenia, to moze ja pomarudze...

 

g**o prawda ze instaluje stery swiezo po instalacji, nic mi nie zainstalowal, poradzilem sobie z geforcem, problem mam do teraz z myszka (nie dziala mouseware, jest tylko brzydka alternatywa - setpoint), z znalezieniem sterow do X-Fi tez byl problem, ale jakos poszlo, jednak do teraz nie moge znalesc sterow do HP3320...

z programow i gier nie stwierdzilem jeszcze takiej ktora by nie poszla, a troche tego juz poinstalowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra myslalem ze bedzie wiecej marudzenia, to moze ja pomarudze...

 

g**o prawda ze instaluje stery swiezo po instalacji,

 

 

Nie gowno tylko kupa. A na serio to mi osobiscie zainstalowal gf8800, stery do IntelI7, i plyty bez zadnego ALE. Ot samoistnie po zakonczeniu instalacji wszystko juz bylo gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vray nie dziala, tj probowalem raz zainstalowac ale system nie pozwala mu stworzyc katalogow chaosgroup i przez to cala instalka sie wywala,

nie zaglebialem sie potem w temat, moze na stronie chaosa jest jakis help do tego;)

 

u mnie na 7 x64 działa, spróbuj zainstalować z uprawnieniami administratora

 

dla jasności dodam że triala ZBursha też odpaliłem bez problemów, to samo z wszystkimi pakietami Adobe (CS, AE, Premierepro...)

 

nawet stare gierki działają :O

 

jeżeli cokolwiek nie działa na 7 to dwa sposoby w 90% potrafią załatwić sprawę:

1.Uruchomienie jako administrator (ppm->Run as Admin...)

2.Uruchom w trybie zgodności (na xp to coś w ogole nie działało, a tu prosze, pare razy mi pomogło :) )

 

mam win7 RC pierwsza wersje, 7100 build, siódemke używam od kiedy wyszła beta, i do tego czasu zawiesiła mi się (tak, że trzabyło użyć guziczka restart) całe 2 razy. Fakt, że na początku były problemy ze sterownikami (virtual drivy nie działały, brak oficjalych ATI/nVidia) ale teraz już wszystko jest na czasie.

 

visty nigdy nie używałem, a do XP już chyba nie wróce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napotkalem tylko na jeden problem - afterburn i fumeFX wymagaja rejestracji przez turbosquid a tego 7-kowy IE nie chce otworzyc (inaczej niz na IE sie nie da). Nie mialem czasu bawic sie z nim i wrocilem na Viste, w innym wypadku siedzialbym na 7 do teraz bo ma duuzo fajnych rozwiazan z explorerem i paskiem zadan na czele. Ma tez mniej ograniczen niz Vista a te ktore sa mozna w wiekszosci wylaczyc.

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos... Wie ktoś jak zainstalować IE7 na Win7? Ostatnio to do czegoś potrzebowałem i chyba pod złymi hasłami szukałem na google, bo nic nie znalazłem. A nie wierzę, że się nie da.

 

EDIT:

Btw, ten błąd, o którym piszesz mort ma chyba rozwiązanie z tego co wiem. Npower soft. chyba udostepnia łatki, które mają też zastosowanie z innym oprogramowanie korzystającym z DCP... cośtam. ;)

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto instalować 64 bitową wersję ? szczególnie że 32 łapie 4gb ram. Podobno na 64 nie da rady zainstalować sterów bez certyfikatu (bycia oficjalnymi sterami) bycia cool&trendy. Stery od mojego tabletu na XP krzyczały że nie mają tego certyfikatu więc na 64 (teoretycznie) by nie poszły. Testował to ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam posty i wychodzi na to, że powinienem się cieszyć z 7, bo mało się zawiesza i większość programów mi się odpali. Nie uważacie, że to trochę mało?

Hmm... wydaje mi się, że od nowego systemu można by wymagać, aby np.: mniej zajmowała instalacja, miał znacznie przyspieszenie w stosunku do poprzednika, jakieś nowe rozwiązania, które wpływały by na przyspieszenie w nim pracy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja zawiera więcej, bo tworzy katalog z DLL-ami który tam dokłada wszystkie wersje każdego dll-a przy instalacji poszczególnych programów (czyli ten sam dll może być w kilku wersjach). Katalog ten ma kilka do kilkunastu GB, przy czym (podobno) zapewnia lepsze działanie programów ponieważ dll-e nie są nadpisywane innymi wersjami przy instalacji innych programów tak jak to było w XP.

 

A przyspieszenia są (chociażby obsługiwanie kilku rdzeni, które w XP chyba nie było zbyt dobre?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA dzięki za podpowiedź, postaram się sprawdzić jak będę miał chwilkę :)

 

co do wersji x64 to nie stwierdziłem ograniczeń w możliwosciach instalacji softu, a już napewno sterów.

 

osobiście największym bólem tego systemu jak dla mnie jest niedziałający na nim chrome ( o czym zapomniałem wcześniej napisać, sorki :) )

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo spodobał system, jednak nie moge go narazie miec gdyz brak sterownikow do speedtouch 330 (neostrada;>)... jezeli ktos by mial rozwiazanie to bylbym wdzieczny:)

 

Ja bez najmniejszego problemu zainstalowalem neo i ST300 ze sterow visty :)

Bardzo prosto, na google pelno informacji na ten temat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski dobrze prawi ;), na początku Vista miała sporo problemów przez producentów, którzy na czas nie dostarczyli sterowników do swoich produktów, podobnie ma się kwestia z W7 ale czas pokaże, ja na razie się wstrzymuję ;).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, temat się rozkręcił, każdy daje ogólne opinie typu: czy dane stery chodzą, czy nie ma problemu z softem itd. ale przecież w gruncie rzeczy nie o to chodzi :) Z czasem i tak zacznie wszystko chodzić jak na viscie gdy tylko producenci oprogramowanie zapewnią wsparcie 7 a ponoć to ma być wdrożone o wiele szybciej niż w przypadku visty :)

 

Może jakieś testy wydajności pod kątem grafiki ? Krótkie recenzje nowych funkcji itd :) Wiem, że można znaleźć to na różnych portalach ale, ciekawe jak wy to oceniacie itd ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowany w7 Pro PL z MSDNAA x86.

Zdziwiłem się, posiada wszystkie sterowniki do mojego Laptopa, gdzie Vista nawet LAN nie miała. Chodzi bardzo przyjaźnie. Ma mechanizmy oszczędzające baterię, które bardzo fajnie się sprawują. Z urządzeniami dodatkowymi działa bez problemu.

Nie wiem czy to placebo, ale ogólnie oprogramowanie graficzne bardzo ładnie działa. Myślę że to dzięki zarządzaniu RAM. Ogólnie kto ma wejście na MSDNAA to polecam jeszcze dzisiaj formata strzelić.

 

z wad:

- brak linii komend z prawdziwego zdarzenia, domyślnie instalowany PowerShell to dobry kierunek, ale to nie to co Linux jeszcze.

 

Edit

Co do Visty, nie narzekam. Stacjonarnym i laptopie działa bez problemu, aczkolwiek dni są policzone. (dzięki temu że z MSDNAA ma się 2 licencję x86 i x64 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postawiłem na dwóch komputerach Windowsa 7 i jestem zadowolony jeżeli chodzi o pracę systemu i pracę w max`ie 2009. Niestety nie wszystko jest takie piękne bo w Photoshopie cs4 kursor nie wyrabia za ruchami tabletu w Windowsie XP wszystko działało szybko a tutaj opóźnienia nie pozwalają na komfortową pracę w sterowniku nVidia wszystko ustawione na najlepszą wydajność ale to nic nie zmienia, jeżeli ktoś z forumowiczów miał podobny problem i go rozwiązał to proszę o pomoc, dodam jeszcze tylko że w paincie wszystko działa bez opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś coś takiego ? trochę mnie to dziwi niepokoi, jedynce co znalazłem to info, że to w przypadku starych kart graf. które nie mogą dekodować wideo czy coś takiego co normalnie cpu robi. ale ja mam hd4850 .. za starty to on nie jest i potrafi takie bzdety. Sterowniki mam dla windowsa 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności