Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu, Joel, patrze na te martwe natury i myśle: JANKOWSCY! :P Chodzisz na zajęcia do Cervantesa? :P nie chce mi sie czytać wszystkich postów których nie czytałam u Ciebie ostatnio, więc jeśli pytanie sie powtarza to sorry, ale weź odpowiedz, bo normalnie mam jakieś deja vu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Icecold - Dzięki, to istotna rada, zrobię potem kilka konceptów postaci o różnej budowie.

 

Nicponim - też konkret, dzięki, na następny raz postaram się być bardziej konsekwentny od razu ( co masz na myśli z tym kadrowaniem, żeby została sama postać tak? Bo horyzontalnie to już jest.)

 

Swiezy - dzięki

 

Leander - dzięki, zastanawiałem się co tam mogę dać ;).

 

Jezu, Joel, patrze na te martwe natury i myśle: JANKOWSCY! :P Chodzisz na zajęcia do Cervantesa?

 

TAK JANKOWSCY! :D (chodzę do klasy plastycznej) Też tam chodziłaś ? I jak, kiedy wyszłaś z martwych i kiedy (czy) przeszli z wami do konkretów. Z resztą 3 godziny w tygodniu to trochę mało, szczególnie kiedy przeplatamy z rzeźbą i rysunkiem ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE CZAD! oni robią non stop TE SAME MARTWE NATURY. TE SAME KOMPOZYCJE. tylko kolory sie zmieniają, aczkowliek ten czerwony czajnik to już legenda ;D

 

chodziłam do nich na zajęcia dodatkowe przygotowujące na ASP :) nawet z nimi byłam na plenerze w Suścu - też Cie to czeka, hahahah ;)

Lubisz Jankowskiego? :D Bo są dwa obozy: kocham/nienawidze Jankosa ;) nie ma pomiędzy :D

Ja akurat bardzo go lubiłam, mimo że mnie non stop objeżdżał i mówił że nie mam szansy dostać sie na ASP ;) a jak sie dostałam za pierwszym podejściem to powiedział: "o, Sandra wam przykładem, że dostanie sie na ASP to LOTERIA ;)"

hehehe ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja się pleneru nie mogę doczekać ;).

Z Jankowskim miałem do tej pory raz zajęcia (uczył będzie głównie 2 drugiej i w trzeciej klasie). Fajny koleś, lubię go, choć też nas wszystkich objeżdżał:

 

Jankowski - A teraz o jakiej perspektywie mowa?

Joel - dwuzbiegowej?

Jankowski - sam jesteś dwuzbiegowy! (xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona - To on mi tak pojechał ;D

 

Nezumi - myślisz? Owszem, mam tendencję do psucia pracy po pewnym czasie, może i masz rację? Jak będę miał czas to dokończyć, to wrzucę postęp i powiesz, którą zostawić, a którą się podetrzeć ;).

 

Ryjówka - Dzięki, ja też ;).

 

Tak ogólnie, to zdałem sobie sprawę z faktu, że na dobrą sprawę w domu bardzo mało ćwiczę z natury i to tradycyjnie i to różnymi technikami. Więc na czas pewien zarzucam DP i będę w domu jechał rozmaitymi farbkami, pastelami, prawdopodobnie także na akwarele się skuszę. Jutro wrzucę pastelowe thumbnails pod obraz na zlecenie, ja się z nich cieszę, zobaczymy jak z wami. A żeby nie było, że tylko gadam a nic nie daję, to ot taka czaszeczka 15 minutowa(jeszcze DP ;]).

 

czaszkak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się miotasz z tematami i stylami szkiców :) Bardzo mi przypadł do gustu szkic z szwarzenegerem z spustoszeniem w tle. I myślę, że czarna lewa połówka dobrze gra - jakby eksponuje klimat "don't screw with me, dude, or your little arse will cry out" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wreszcie coś z referencji, w ramach ćwiczenia twarzy o charakterze innym od mojej taki oto szybki portret akwizytora, który wczoraj wypytywał się, czy mi nie dawano jakichś niebieskich pigułek ;).

 

EDIT: Ale się zblurowało po wstawieniu na imageshack ;/. Musze coś z tym zrobić...

smithw.jpg

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, ale to jest zayebiste ;)

wlasnie sluchalem sobie soundtracka z matrixa i wspominalem sobie dawne czasy z matrixem zwiazane, wchodze na maxa a ty taka niespodziewajka ;) ladnie, ladnie...

BTW: Smitha lubilem najbardziej ze wszystkich postaci ;]

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, PRZEZAYEBISTE

 

Okulary nie rowne! ;)

 

 

Popracuj jeszcze nad krawedziami zwlaszcza w bardziej dramatycznych sytuacjach oswietleniowych. ( W pochmurne dni wszystko jest prawie jednakowo oswietlone a cienie sa miekkie, wiec sugeruje jakies 1, 2 mocne zrodla swiatla )

 

A co sie stalo z 2 czy 3 poprzednimi zaczetymi ilustracjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne zacne, high five od mariossana za kolory. Ten obrazek podoba mi się chyba najbardziej, ze wszystkich twoich dotychczasowych. Wiem że miało to byc tylko cwiczenie, ale co powiesz na to żeby usiąsc i dopieścic to? :> Toż to czysta frajda już teraz, a i forumowicze mieliby na czym oko zawieśic.

 

ps.

uważam, że zrobiłeś sobie świetny materiał na nowy avatar :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za słowa pociechy i za kopy na twarz ;).

 

A co sie stalo z 2 czy 3 poprzednimi zaczetymi ilustracjami?

 

Tego nawet najstarsi indianie nie wiedzą. Tego bydlaka na tle ognia radzą mi zostawić takim, jakim jest, chociaż, nie wiem, możliwe, ze ma on przyszłość...

 

Emmilius - Hehe

 

Mariossan - Czyli twoim zdaniem wykrzywiona gęba pana Smith'a jest mniej odrzucająca niż ja?... W sumie racja, on ma jakąś prezencję. Nie zmienia to jednak faktu, że zostawię nie wiem jak brzydką, ale swoją facjatę jako swój avatar ;).

 

Tonic - dzięki

 

Mrozik26 - Jo to ale malowałech jako dycki z fotki kumie !

 

Aspenboy - racja, to ma znaczenie, zresztą Icecold także o tym wyżej wspominał, muszę częściej zwracać na to uwagę.

 

Dobra panowie, mam tu taki szkic pod ilustrację. Wracam do domu

i myślę - Chcę pomalować, ale na rozwalanie się z akrylami za późno, to se siądę ofc do tabletu. Szkicyk z pamięci, dawajcie panowie rady, co byście poprawili, co jest ok itp. Tylko się nie śmiejcie z perspektywy, bo wiadomo jak z nią u mnie jest :D

 

EDIT: I tak sięzastanawiam, bo jak wiadomo moje kadry są takie mądre jak ja, więc jak macie jakiś fajny pomysł na powiększenie kadru, dodanie jakichś elementów, czy może skoncentrowanie na przykład na postaciach i przycięcie, nie wiem.

hangarbetterkopia.jpg

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Mellon, wydaje mi się, że w tak statycznej scenie pochylenie przeszkadzałoby.

Wrzucam dwa warianty, ciągle szukam fajnego ujęcia przestrzeni itp... A i ten wielgachny statek, o który się koleś opierał strasznie mi przeszkadzał, zamieniłem go na lżejszą wersję.

 

EDIT: Hahahahhaha, ale teraz zauważyłem, jak pomniejszyłem tych ludzików dalej po podniesieniu horyzontu. Echh gapa. No nic, do jutra, ja idę spać, później się o tym pomyśli.

 

hangarzmianakadru2.jpg

 

hangarzmianakadru3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdym obrazku szaleje ci perspektywa. No i w sumie zaden kadr nie siedzi tak jak powinien. Na ostatnim obrazku najwazniejsza osoba staje sie koles ktory popycha jakis stol z narzedziami zapewne, a statek po lewej i pan z babeczka po prawej stają sie drugoplanowymi bohaterami- no chyba ze tak ma byc;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki nicponim, na tych rozszerzonych pewnie jest jeszcze gorzej z perspektywą, ale to dlatego, że tylko resize'owałem i zmieniałem wysokość horyzontu itp. bez zmieniania wpływu reszty obiektów. Na razie chodzi właśnie o ten nieszczęsny kadr, o ustawienie postaci. Widzisz, nie przyszło mi na przykład do głowy, że kolo z wózeczkiem staje się teraz main character ;). Zanim zabiorę się za malowanie chcę jakoś fajnie tą scenę ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podoba perspektywa z ostatniego kadru, jest najbardziej naturalna, dorzuć na głównych bohaterów drugie światło, np z tego samolotu tego kolesia co Ci nicponim zauważył przesuń, zmniejsz lub cos takiego i pokaż więcej myśliwca, myślę że wtedy będzie to ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Florian mnie też najbardziej pasi ostatni i tak jak mówił emmilius obniżę punkt widzenia. Kolesia z wózkiem przesunę i oddalę. Emmilius chcę stworzyć raczej jakąś historię, chyba powiększę kadr, no nie wiem, zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a nie myslales o 'zabiej perspektywie'? zeby linia horyzontu praktycznie zbiegala sie z podlozem? wtedy nie byloby problemu co położyc na podloze zeby ladnie zawaliło miejsce, fajnie moglbys plany powyciagac perspektywą powietrzn+ dac jakies dymki przy ziemi itp. Dzieki temu moglbys uzyskac fajny panoramiczny kadr+ fajne plany, no i gdybys dodal leciutki trojzbieg moglbys pokusic sie o pokazanie jakiegos ciekawego sklepienia dachu,itp.

 

Z mojego doswiadczenia wiem ze z reguły im kamera nizej podłoza tym ciekawsze dla oka i bardziej dynamiczne sceny mozna budowac...

 

pzdr.

 

Edit: A moze niech ten facet po srodku stanie sie glownym motywem obrazka? niech np. wiezie jakis mega-jebitnie-ciekawy sprzęt. Wtedy przesunalbys delikatnie postaci do przodu, przyciemnil je, a ladnie oswietlił tego 'drugoplanowego' bohatera. Niech to bedzie np. jakis wielki skład robotów/maszyn, a chłop niech np. wiezie jakies turbo doładowane serducho napedzajace te maszyny...

 

Ale jak nie zrobisz i tak sadze ze bedzie dobrze;]

Edytowane przez nicponim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał zafascynowanych sobą sędziów pierniczków na pierwszym planie pogrążonych w rozmowie o częściach ciała Maryny, a na tym wózku przygarbiony badass, zły brat Quasimodo mógłby niepostrzeżenie wieźć jakiś ładunek wybuchowy z zapalnikiem czasowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece od lokci stanowczo za krotkie, jego lewa noga zdaje sie miec kolano ulokowane gdzies na lydce, ryj znowu kwadratowy ( i sypniety w perspektywie ) a szyja wyrasta ci z potylicy ( znowu ). I po raz kolejny gdy przykrywasz jakas czesc ciala ubiorem, to totalnie sypie ci sie anatomia pod spodem. Miednica wydaje sie byc w baaardzo dziwnym miejscu, przez nogi, ktore wprowadzaja niejasnosci.

No i kurde Joel, wiecznie te same sztywne pozy, ogarnij ze sie chlopie.

Widać, ze jestes wzrokowcem, masz dobra obserwacje, ale cierpia prace robione z wyobrazni, gdzie trzeba juz znacznie wiecej myslec i analizowac ( no, nie zawsze, ale jak wiadomo zawsze sa wyjatki )

 

Masz mozliwosci a ostatnio powtrazasz stare bledy, ktore myslalem ze juz poszly w zapomnienie. Ciuś Ciuś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece od lokci stanowczo za krotkie, jego lewa noga zdaje sie miec kolano ulokowane gdzies na lydce, ryj znowu kwadratowy ( i sypniety w perspektywie ) a szyja wyrasta ci z potylicy ( znowu ). I po raz kolejny gdy przykrywasz jakas czesc ciala ubiorem, to totalnie sypie ci sie anatomia pod spodem. Miednica wydaje sie byc w baaardzo dziwnym miejscu, przez nogi, ktore wprowadzaja niejasnosci.

No i kurde Joel, wiecznie te same sztywne pozy, ogarnij ze sie chlopie.

Widać, ze jestes wzrokowcem, masz dobra obserwacje, ale cierpia prace robione z wyobrazni, gdzie trzeba juz znacznie wiecej myslec i analizowac ( no, nie zawsze, ale jak wiadomo zawsze sa wyjatki )

 

Masz mozliwosci a ostatnio powtrazasz stare bledy, ktore myslalem ze juz poszly w zapomnienie. Ciuś Ciuś ;]

 

To miło z twojej strony Ice, że się o mnie tak troszczysz, ale proszę cię... ^^

 

Szybcior przed spaniem, dla odchamienia i odpoczynku od tamtej ilustracji.

 

 

To taki moment, kiedy po prostu maziam po kanwie i na nic nie patrzę. Nie odpocznę od pilnowania prawidłowości pilnując kolejne prawidłowości xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to ;p. Ej, a co wy w ogóle tacy sprytni

 

Bo łone siedzo, piwo pijo, w COD grajo i zamiast malować to ludzi z maksa łobgadujo.

 

czy ja na DP machine wyglądam? xD

 

No powiedzmy, że się póki co dobrze zapowiadasz. Czas pokaże :P

 

Co do filmiku - przypomina mi cytat z Simpsonów "You tried your best and failed miserably. The lesson is: never try." :) Najlepszy dowód na to, że "Simpsons already did it !" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem, ja mam tylko takie wrazenie,czy u was te wyswietla blade kolory? ta 'bladosc' zeby nie napisac brzydko, to cecha charakterystyczna twoich prac;/ popracuj nad kontrastem a bedzie gites.

 

 

aha, i jeszcze jedno- usun ten cytat co masz w opisie, bo jest troche bezsensu;p Niewiem jak inni ale ja uczylem sie na podstawie rysunkow shiskina, na podstawie szkiców loomisa, i dalej sie ucze rysujac niektorych 'wielkich' dziedziny 2d;] Same te porownanie do fotografii jest juz z delikatnie głupie;p

 

Sory za ten offtop w ostatnim akapicie;p Keep working i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności