Skocz do zawartości

Nowa wizualizacja Pracowni 3D


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No chyba nie przeraża cię taka ilość :)

Widzę ,że chyba kogoś coś boli.Niedługo umieszczę na forum dwie nowe animacje.

Mam nadzieję ,że nie będą one postrzegane jako drobnica.

 

Pozdrawiam

Monika Kopczyńska

 

Widzę że ktoś zadziera nosa ;) a myślałem że to przypadłośc centralnej części Polski.

Wydaję mi się że jeżeli ktoś poświęcił czas na krytykę lub konkretne uwagi to z samego szacunku warto by było się do nich odnieść, chyba że prace zostały umieszczone w celu ich gloryfikowania... na co moim skromnym zdaniem nie zasługują...

 

Pierwszą Państwa wizualizacje zignorowałem gdyż zasadniczo nie było warto nic pisać poza tym, że na stronie wyglądała troche lepiej. Te zamieszczone teraz są lepsze, jednak nadal czegoś im brak, model technicznie jest bez zarzutu, jednak oświetlenie pozostawia wiele do życzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o zadzieranie nosa ,nie jesteśmy jednoosobową 'firmą' stąd taka liczba projektów.W Polsce bardzo stało się popularne ,nadużywanie słowa firma zwłaszcza w przypadku grafiki 3D.Nie wspomnę już o psuciu rynku poprzez podawanie zaniżonych cen i pracy na nielegalnym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o zadzieranie nosa ,nie jesteśmy jednoosobową 'firmą' stąd taka liczba projektów.W Polsce bardzo stało się popularne ,nadużywanie słowa firma zwłaszcza w przypadku grafiki 3D.Nie wspomnę już o psuciu rynku poprzez podawanie zaniżonych cen i pracy na nielegalnym oprogramowaniu.

 

Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie chcę się wdawać w dyskusje nie na temat prac ale Państwa wypowiedzi ignorujące krytykę same stwarzają odczucie wyższości. Bardzo dobrze że nie zaniżacie cen (choć jest to pojęcie względne ) i chwali się używanie oryginalnego oprogramowania ale przytaczanie tego na forum zdradza Państwa bóle wewnętrzne, a nie innych... przynajmniej w moim odczuciu. Powodzenia w dalszej pracy

 

Pozdrawiam

 

ps.

ciekawe jaki wpływ na nędzne światło ma używanie legalnego softu i nie zaniżanie cen

 

heh dobra uwaga ;P

Edytowane przez Quadysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zauważam ostatnio niemiłą tendencję do płaskich wizek na forum. Brakuje jakoś wyrazu, troszkę ponuro, przez co, jak wspomniał Bonifatz, odbiera się to dość negatywnie. Można było jeszcze zapalić coś wewnątrz, pobawić się troszkę oświetleniem, dać trochę kolorów i zycia.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie przeraża cię taka ilość :)

Widzę ,że chyba kogoś coś boli.Niedługo umieszczę na forum dwie nowe animacje.

Mam nadzieję ,że nie będą one postrzegane jako drobnica.

 

Pozdrawiam

Monika Kopczyńska

 

Nic mnie nie boli, nie działam w tej branży. Po prostu moim zdaniem są nieciekawe, nieatrakcyjne, niekomercyjne i wierzyć mi się nie chce iż tyle klientów macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie TE wizki są komercyjne.

Świecenie czystym białym światłem pomaga w zachowaniu kolorów takie jak sobie wybrał klient, a często sam te kolory przyniósł w formie przykładowych materiałów(textur).

 

W ujęciu bardziej klimatycznym wręcz malarskim warto jednak dodać trochę naturalnych barw światła jak to sugeruje press .... albo nawet soczyście przerysować jak na niedawnych smakowitych wyjarankach obywatela SWRSCa

 

Ja się nie dziwię, że mają tyle zleceń. Takie bogate folio daje klientowi poczucie bezpieczeństwa, że jednak już trochę tego natłukli i nie znikną w czeluści internetu.

Myślę, że lepiej dyskusje o modelu biznesowym przenieść gdzie indziej a tu wystarczy popastwić się nad mało kolorowymi pixelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj czepiacie sie chlopaki :D oj czepiacie sie

jest niezle, duzo, sa klienci - jest git

a my mozemy sie oblizac ze tyle nie natluklismy w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeling jest troszke chlodny, ale wykonanie staranne.

Wydaje mi sie, ze z takimi prackami to jednak nie ma co szukac aprobaty na forum patrzac po komentach:)

Jest jakas plaga wizek i widze, ze ciezko jest tchnac powiew swiezosci w ta materie.

jak macie tylu klientow to osmielcie sie i zacznijcie choc niektorym proponowac jakies crazy rozwiazania i wtedy atakowanie forum napewno zakonczy sie powodzeniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem projekty same w sobie są dobre, gorzej z wykonaniem.

Ogólnie nie jest źle, należałoby trochę dłużej posiedzieć nad światłem i nie kończyć pracy tylko z framebufer'a, PS też by sporo pomógł.

 

Macie sporo fajnych projektów na swojej stronie.

Pokażcie je ;)

 

Pozdro

Edytowane przez gientekwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyłka nie kopię, materiały moim zdaniem słabe i samo światło nieciekawe. Urozmaiciłbym to bardziej sztucznym światłem.

 

A tak na marginesie:

Nie wspomnę już o psuciu rynku poprzez podawanie zaniżonych cen i pracy na nielegalnym oprogramowaniu.

 

to rozmawiałem dzisiaj ze śnieżka, o ile to wy robicie dla nich te pojemniki i inne małe duperele to oznacza to, że nieźle psujecie rynek ceną...Oboje znamy historię tego zlecenia. Nic mi do tego, ale wspominanie przez was o zaniżaniu cen jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozmawiałem dzisiaj ze śnieżka, o ile to wy robicie dla nich te pojemniki i inne małe duperele to oznacza to, że nieźle psujecie rynek ceną...Oboje znamy historię tego zlecenia. Nic mi do tego, ale wspominanie przez was o zaniżaniu cen jest nie na miejscu.

 

 

no wlasnie tez mam odczucie ze "normalne ceny" to pojecie mocno wzgledne :/ ale mniejsza z tym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh z klientami jak z ludzmi ;) jedni kupują polonezy inni mercedesy ;P

 

Nic dodać nic ująć,:) na stronie, kupa marketingu w postaci słowa pisanego, czego w to nie robicie itd. Mocny przerost waszych umiejętności z tego, co można wyczytać i co ważniejsze zobaczyć.. I bez urazy. Takie moje subiektywne zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny przerost waszych umiejętności z tego, co można wyczytać i co ważniejsze zobaczyć
widac tak się pracuje na 5k wizek w roku, kazdy kto nie potrafi tak sprzedawac powinien uszanowac skutecznosc, ja osobiscie jestem przeciwnikiem pokazywania na forach komrcyjnych prac, bo wiadomo robione z pasji i dla pieniedzy roznia się kolosalnie, co wcale nie oznacza, ze umiejetnosci sa mniejsze, czesto odwrotnie, ale zlecenie nie wydobrdzie nigdy calych pokladow warsztatu. Gdybym byl klientem i cena nie odstraszałaby to bym chętnie brał, choć po przeczytaniu uwag przeszkadza mi przepalone światło na ramach okiennych i czern w głebi pokoju. Widzialem jednak straszne kupy robione za ogromne pieniadze i cos, co wyglada fajnie i jeszcze bylo robione dla klienta mogę zawsze chwalic. Są lepsi, zawsze jest wieksza ryba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja postaram się zwięźle i na temat;)

Jest dużo detalu w scenie i można by z tego wyciągnąć zdecydowanie więcej. Kwestia dopracowania oświetlenia i gdzieniegdzie materiałów. Generalnie światło z zewnątrz moim zdaniem powinno być bardziej chłodne/niebieskie a dopełnieniem ciepłe/żółte oświetlenie ze źródeł wewnątrz. Aż prosi się zapalić światło w szczelinach pod sufitem. Pali się tylko w jednym renderze i to też w kolorze białym. Można by super podświetlić półki z butelkami bo jest tam teraz ciemno i nieatrakcyjnie. Światło w kole z alkoholami też można by dać w jakimś ciekawym zabarwieniu.

Generalnie jest potencjał ale nie do końca wydobyty.

Co mi się bardzo podoba to podłoga. Bardzo fajnie wyszła. Trochę może zbyt duże szczeliny i bump ale i tak fajnie.

 

Feeling jest troszke chlodny, ale wykonanie staranne.

Wydaje mi sie, ze z takimi prackami to jednak nie ma co szukac aprobaty na forum patrzac po komentach:)

Jest jakas plaga wizek i widze, ze ciezko jest tchnac powiew swiezosci w ta materie.

jak macie tylu klientow to osmielcie sie i zacznijcie choc niektorym proponowac jakies crazy rozwiazania i wtedy atakowanie forum napewno zakonczy sie powodzeniem:)

 

Zgadzam się w 100%. Teraz to w ogóle strach coś do galerii wrzucić w temacie wizki bo zjedzą żywcem człowieka;)

 

aj czepiacie sie chlopaki :D oj czepiacie sie

jest niezle, duzo, sa klienci - jest git

a my mozemy sie oblizac ze tyle nie natluklismy w tym roku :D

 

Bardzo szczerze.... jeśli szły za tym przyzwoite pieniądze to ja tam się oblizuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko i Marcinie- robiliście już lepsze wizki. Akurat te są bardzo średnie, żeby nie powiedzieć, że słabe. Światło jak z szablonu. Podłoga jest ciekawa, nic więcej. Wpada nawet w oko pewne niedopracowanie detalu (przykładowo framuga drzwi, która nie przylega do ściany). Nie mówię, że nie robicie dobrych wizualizacji - po prostu te są "nie najlepsze".

Co do cen to akurat wy nie powinniście się wypowiadać (wystarczy spojrzeć na stronę i widać, że zaniżacie ceny).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się detal i ogólnie wyczucie kolorów, abstrahując od projektu jako takiego i ogólna starannośc wykonania. Nie podoba mi się światło i klimat. Macie 3m okna, dzienne oświetlenie i nie widać skąd pada światło w scenie, ale to jakaś maniera większości interiorów jaki oglądam w ostatnim czasie. Dobre światło i będzie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, rynek nie znosi pustych miejsc, ludzie ktorzy lubia tworzyc obrazy w 3d, moze wrecz to kochaja i sie tym pasjonuja, ale zyja ze strefy komercyjnej - czyli np. wizualizacje, pragna by ich trud, praca i dajmy na to talent byl sowicie wyganrrodzony, i wcale sie temu nie dziwie, kazdy artysta tak ma. prawda jest jednak taka, ze jest to czystka komercha... masa klientow ktorzy buduja "domeczki" badz inne metry kwadratowe ma 0'rowe poczucie artystyczno=esetyczne, ich potrzeba jakosci materialow marketingowych jest wprost proporcjonalna do szybkosci sprzedazy metrow kwadratowych... sa oczywiscie osoby ktore szukaja czegos wiecej - naszczescie.. standardy sie zminiaja, zmienia sie jakos, kto nie dizei do przedu ten sie cofa, wiec wnioskis ie same nasuwaja :)

 

dlatego nie ma co sie podniecac, niedowiezac, dziwic czy unosic, jest jak jest i niech "im" gleba lekka bedzie, oceniajmy prace :D i odetnijmy sie od reszty.

moje osobiste odczucia :

-praca marketingowo poprawna, ale bez ikry bez duszy, tyle moge powiedzec bo we wnetrzach jestem noga :)

- kwiesti technicznych nie omawiam bo.. -//-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podoba. Ładnie wygląda choć troche sztywne ale myśle że to tez kwestia samej treści. Po psotu wnętrze jest na maksa sztywniackie

 

Ale na stronie macie sporo szitu niestety, duzo rzeczy powinniście zdjąć wg mnie bo mimo deklaracji mocno pachną pracą na czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie teraz chyba...az takiej tragedii nie ma:)wiele jest gorszych praci nie spotykaja sie z takim negatywnym odbiorem.Moze tylko ta nieskromnosc autorki:)denerwujaca. A ja zauwazylem ze nowy krytykant sie pojawil-a nawet dwoch. Uzytkownik ma ciekawe podejscie do tematu-nic konstruktywnego tylko wali z grubej rury i tyle .A co ten Pan/Pani pokazal na forum:)On zaczal glupio autor sie obruszyl a reszta pociagnela temat.Prace bez rewelacji ale dosc poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobniczo nijakie. widuję tu prace dużo lepsze robione na zakaszlanym kompie, jednoosobowo i na /wysoce prawdopdodobne :)/ "niesłusznym" sofcie .Ale za to z talentem.

Zabawna strona www :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie teraz chyba...az takiej tragedii nie ma:)wiele jest gorszych praci nie spotykaja sie z takim negatywnym odbiorem.Moze tylko ta nieskromnosc autorki:)denerwujaca. A ja zauwazylem ze nowy krytykant sie pojawil-a nawet dwoch. Uzytkownik ma ciekawe podejscie do tematu-nic konstruktywnego tylko wali z grubej rury i tyle .A co ten Pan/Pani pokazal na forum:)On zaczal glupio autor sie obruszyl a reszta pociagnela temat.Prace bez rewelacji ale dosc poprawne

 

Czy uważasz że wizualizacje są wyłącznie dla ludzi robiących wizualizacje ? Jestem pewny że nie. Są dla innych ludzi którzy mogą się na tym nie znać, aby im coś zareklamować, pokazać itp. Czy tacy ludzie maja prawo powiedzieć że wizualizacje są w nieciekawy sposób zrobione ?

 

Czy kiedyś w życiu pomyślałeś sobie - "Ale ten samochód jest brzydki, nieciekawy" ? Na pewno tak ! I uważasz że nie masz do tego prawa bo nie wyprodukowałeś lepszego ?

 

Ja oceniam co widzę bo mam prawo do jakiś emocji oglądając to, a że powiedziałem że "Oświetlenie jest za ciemne, ponure troszkę." a ty uważasz to za walenie z "grubej ruru" to lekko chyba przesadziłeś.

 

Pisanie również że wielu znawców tematu wypowiadających się po mnie, zaczerpnęło z mojej opinie jest co najmniej śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za offtop.

 

Użytkownik - Do czasu ostatniego posta wręcz drażniły mnie Twoje wypowiedzi. Teraz mam nadzieję czytać ich więcej. Pozdrawiam

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz że wizualizacje są wyłącznie dla ludzi robiących wizualizacje ? Jestem pewny że nie. Są dla innych ludzi którzy mogą się na tym nie znać, aby im coś zareklamować, pokazać itp. Czy tacy ludzie maja prawo powiedzieć że wizualizacje są w nieciekawy sposób zrobione ?

 

Czy kiedyś w życiu pomyślałeś sobie - "Ale ten samochód jest brzydki, nieciekawy" ? Na pewno tak ! I uważasz że nie masz do tego prawa bo nie wyprodukowałeś lepszego ?

 

Ja oceniam co widzę bo mam prawo do jakiś emocji oglądając to, a że powiedziałem że "Oświetlenie jest za ciemne, ponure troszkę." a ty uważasz to za walenie z "grubej ruru" to lekko chyba przesadziłeś.

 

Pisanie również że wielu znawców tematu wypowiadających się po mnie, zaczerpnęło z mojej opinie jest co najmniej śmieszne.

 

A czy kolega nazywa ten fragment

Uwierzyć nie mogę że zrealizowaliście aż 399 projektów i 5000 renderów w zeszłym roku. No chyba że to była projekty for fun lub jakaś drobnica straszna.

oceną?

To jest właśnie śmieszne. I zarozumiałe. Brakuje tylko wymownego ziewnięcia na końcu.

 

A co do prac - światła faktycznie trochę za mało w porównaniu do tego, co się dzieje za oknami (oślepiające słońce). No i trochę zbyt sztuczne zasłony. Poza tym chyba ok, skoro thumbail przykuł moją uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności