Skocz do zawartości

Gdybym był administratorem max3d.pl...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ho,

 

Mamy temat na wszelkie poprawki i usprawnienia stronki, więc nie o kosmetykę mi tu chodzi. Wyobraźcie sobie, że zasiadacie u sterów. Jak wyglądałoby wtedy max3d.pl? Co byście rozwinęli, a co wywalili? Jak widzielibyście forum? :D

 

Temat dla rewolucjonistów i wizjonerów. Jeśli takowych nie znajdziemy, to temat zniknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skromnie, ale to dobrze :D

 

To ja, żeby Was rozkręcić, dodam, że chętnie bym "skrócił" forum... Jeszcze nie miałem czasu nad tym konkretnie posiedzieć, ale przykładowo chciałbym, żeby niemalże całe działy "Pomoc" i "Oprogramowanie" zostały rozbite albo w jeden duży dział, albo w ogóle podpięte pod istniejące obecnie działy. Np Oprogramowanie 2D, techniki stałoby się częścią działu 2D, tak samo część z 2D Tutoriali poleciałoby tam. Podział na modeling i 3dsmax, maya itp wydaje mi się pomieszany, bo właściwie problem z wymodelowaniem czegoś w majce może wylądować do dwóch różnych tematów, które będą ku temu odpowiednie. To jest trochę bez sensu :D

Jdnym słowem, uprościłbym strukturę forum (choć z tego co piszę można wywnioskować, że tylko gmatwam). Mniej działów, mniej for, za to odrobina więcej subforum.

 

Z działem 2D bym się jeszcze pobawił, żeby mu wyrosło osobne miejsce na Finished 2D i teczki :D

 

Galerie też bym zmodyfikował do jednej, złotej.

 

I dorzucił słitaśne, bajeranckie znaczki czego to ktoś w jakiejś tam bitwie nie dokonał! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezlitosnie tepilbym posty w ktorych pojawiaja sie sformuowania "trafia mnie szlak", "ja to bynajmniej robie inaczej", "to byl z ich strony strzal w kolano", "powiedzialem studentą, ze..." itd.

 

Dodalbym do FAQ "JESLI CHCESZ KUPIC TABLET TO TYLKO WACOM I WYSTARCZY CI BAMBOO JAK DOPIERO ZACZYNASZ".

 

Dodalbym na forum dzial "ARENA" gdzie przenosilbym wszystkie watki ktore przerodzily sie w przepychanki, watki w stylu "linuks kontra windows" czy "Mac kontra 'zwykly PC'" i pozwalal sie im wypalic (w koncu kazdemu sie znudzi) zamiast kasowac posty. Uzytkownicy mieliby miejsce gdzie mogliby kontynuowac plomienne dyskusje zamiast czuc twarda, moderatorska reke ucinajaca je w polowie. Taki zawor bezpieczenstwa, pokoj o scianach oblozonych gabka - chcesz sie klocic? ZAPRASZAMY!

 

Nie wiem jakie sa tez szanse na udostepnienie miejsca na mini-portfolio. Z pewnoscia sa to koszty, ale chocby jakies 15 prac w fajnym layoucie. Bez fajerwerkow - czysta stronka z prackami, zadnych komentarzy od innych uzytkownikow jak w teczce (w ktorej sie robi bur.... khmmm.. balagan, jesli wywiaze sie dyskusja itd.

 

Jesli chodzi o samo max3d.pl to brakuje mi testow sprzetu zwiazanego z grafika i nowosci z tej dziedziny. Niby sa dzialy ale napisac tam sobie moze kazdy nawet nie znajac sie na rzeczy. Oficjalne teksty na stronce, testy monitorow, prockow, zapowiedzi nowego sprzetu (na przyklad w chwili obecnej czekam na zapowiedziany procek AMD bo zapowiada sie na prawde smacznie) - nawet opracowane na podstawie dostepnych gdzies materialow ale wiarygodne.

 

Automatyczne zamykanie watkow po kilku miesiacach braku aktywnosci tez byc moze nie byloby takie zle.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się pomysł z rozbiciem działu 2d na teczki + ew. finished. Z chęcią zobaczyłbym większy support ze strony użytkowników pro 2d dla działu "Warsztat 2d" gdyby zbadać czy naprawdę istnieje na to zapotrzebowanie.

Edit: Nie wiem czy tylko ja tak mam , ale praktycznie wchodzę na stronę główną max3d.pl , ponieważ tam jest praktycznie to samo co na forum (które przeglądam od deski do deski) tyle tylko, że w skondensowanej formie website`u. Jeśli tak faktycznie jest, to może warto by się zainetersować rozwinięciem tego o jakieś dodatkowe ficzery?

Edytowane przez SSn4k3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejstracja wymagala by podpisania deklaracji o przeczytaniu postow o "zniknely mi strzalki" i "blueprinty wygladaja niewyraznie w viewporcie".

 

Świetna inicjatywa ale poszedł bym nawet krok dalej.

Może zamiast captcha code trzeba by było przepisać te posty.

 

Popieram inicjatywę za Areną czy jakimś innym Hyde Parkiem dla pobudzonych.

 

Może jeszcze filtr przed userami którzy zakładają konto by napisać jednego posta w stylu: pomóżcie z...

Odpowiadać na posty można od razu, pisać po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niepotrzebnie kombinujecie z restrykcjami przy i po rejestracji, przecież to nie jest jakaś dotkliwa plaga...przynajmniej ja tak to odczuwam. Poza tym np. przy bitwach trzeba by to wyłączyć, bo żeby brać udział trzeba się zarejestrować i od razu założyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja trochę bym forum sformalizował. Widać wśród ludzi trend do zmieniania nicków na imiona i nazwiska. ludzie wrzucają reele i galerie. Może warto by rozszerzyć możliwość wypełnienia profili o więcej danych, wprowadzić galerie osobiste? Poza tym max3d jako baza branżowych danych osobowych na pewno zyskałoby na znaczeniu.

 

2.Zreformowałbym też system repów. Ostatnio ludzie rzucają minusami jak szaleni. Sytuacja jest o tyle denerwująca że z mojej autopsji 1 minus od usera który siedzi na forum już długo i ma sam sporo reputacji, rzucony z zupełnie błahego powodu kasuje repy za pomoc dla 10 początkujących osób - a zgłaszają się w sprawie zbrusha wcale często. Dzisiejszy komentarz od jednopostowca:

LOL, pastwi sie nad innymi a sam takie syfy rzezbi :O

Język mówi wiele o człowieku. Widocznie nie opłaca się postować własnej pracy bo można po głowie oberwać.

 

3.Co do skrócenia forum to można ale wcale nie jest źle pod tym względem.

 

4.BTW Podoba mi się sytuacja po wprowadzeniu większej ilości modów - widać że działają:)

 

5.Wizualnie nic bym nie zmieniał - forum jest fantastycznie zrobione pod tym względem - czytelnie, nieoczojebnie i z klasą zarazem - ale to już od dawna przecież.

Edytowane przez Lucek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosę się do pomysłów innych najpierw:

lucek

1. W tej chwili w profilu Usera brakuje chyba miejsca na dodatkowe informacje, ew. dane personalne, lista używanych programów (zaawansowanie) itp. [dodawanie tych informacji do opisu/sygnatury śmieciłoby w wątkach IMHO] - dostęp do dodatkowych informacji tylko dla zarejestrowanych, z pozostawieniem informacji kto i kiedy odwiedził stronę.

 

2. Jeśli cię to dotyka to znaczy że Repy Działają. Trzeba tylko wyciągać wnioski.

[osobiście dostałem tylko 1 minusa, od usera tylko w nagrodę za to że podpisałem się dając mu minusa, którego z resztą nie zrozumiał]

 

Xiz0r

Zamykanie wątków po czasie nieaktywności nie zawsze się sprawdzi, np. nieaktualne linki do tutoriali - prośby o reupload; nowe informacje związane z jakąś pracą, nagrody na festiwalach itp. czasem przydaje się odgrzać kotleta.

 

mirach

super pomysł, ale może nawet efektywniej byłoby utrudniać rejestrację w formie Testu wielokrotnego wyboru - 5 pytań [z puli 20 lub więcej], do każdego 3 odpowiedzi - odpowiesz na 4-5 pytania poprawnie i przechodzisz do rejestracji. Pytania dotyczyłyby podstaw, nie tylko z dziedziny 2D/3D ale też Netykiety. Aby poznać odpowiedzi, wystarczy je samodzielnie znaleźć w Regulaminie Forum i w dziale FAQ.

 

nezumi

Dział ARENA to "strzał w kolano", bo zachęci do tępionego na Forum zachowania.

 

Co do tępienia postów to przydałby się "Strażnik Netykiety" [jak również Języka].

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[osobiście dostałem tylko 1 minusa, od usera tylko w nagrodę za to że podpisałem się dając mu minusa, którego z resztą nie zrozumiał]
Mi daleś minusa, ale ja nie rozdaje za wielu ujemnych rep więc to nie ode mnie. Pamietal bym.

 

Ja bym wyłączył cenzurę dla słowa c***e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly: Właśnie o takich danych mówię:) Nie jakiś przymus ale można się ujawnić i ewentualny klient pozna mnie jako Łukasza Gerasa jednocześnie nie rezygnując z forumowego lucka. A jakby mógł przeglądnąć co tam dłubię w grafice bez przeszukiwania wątków z komentarzami to też nie byłoby źle.

 

Repy mnie aż tak bardzo nie dotykają (bo dużo dostaję). Chodzi o to że ludzie nagle zaczęli je rzucać bez powodu a jeszcze niedawno tego nie było. Na szczęście głównie rzucają żółtymi (bo jednak na forum trzeba coś wnieść żeby dać czerwony.) Wiesz dać anonimowo głupiego minusa to można ale już jawnie zareportować do moda to nikt się nie pofatyguje. W ogóle to ujmowac powinni moderatorzy za chamówę a nie jak to najczęsciej bywa bez komentarza za normalny post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładka „O mnie”?

Jest tam dość sporo miejsca na informacje o sobie.

Wystarczy kliknąć w avatar lub nicka.

 

Ale jakby było podpisywanie się to byłoby dojrzalej.

To było by dobrze wiedzieć od kogo i za co.

Zanim ktoś da minusa - dwa razy by się zastanowił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą, że przygotowujemy się do zmiany silnika forum, a zmiana dosyć duża bo vb4 różni się znacznie od vb3. Postaram się jeszcze w tym tygodniu rzucić screena z postępów bo mam do Was pytania.

 

Watek w sumie ciekawy :)

 

Co do repów - to prawda, ciezko powiedziec czy spelniaja swoje zadanie.

 

W sumie podam przyklad rozwiązania, które mi się podoba:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914326

 

To forum nie ejst związane z grafiką, ale jeśli chodzi o pewne rozwiązania - można z niego brać przykład.

 

O co mi chodzi:

- Thanks - bez komentarza, przy poscie jest przycisk "Dziękuję". Zamiast pisać posta naciskamy przycisk, użytkownik ma liczbe podziękowań.

 

- u góry na pasku "Vote to front page" - mozna zglaszac watek ktory Waszym zdaniem powinien byc na glownej - w naszym wypadku można to wykorzystać do rekomendacji.

 

- dodatkowo, fajny pomysł jest również z zaznaczeniam wypowiądających się osób i osoba, która rozpoczęła wątek jest oznaczona (często jest to osoba pytająca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Thanks - bez komentarza, przy poscie jest przycisk "Dziękuję". Zamiast pisać posta naciskamy przycisk, użytkownik ma liczbe podziękowań.

 

- u góry na pasku "Vote to front page" - mozna zglaszac watek ktory Waszym zdaniem powinien byc na glownej - w naszym wypadku można to wykorzystać do rekomendacji.

Podobają mi się te dwa pomysły, zwłaszcza 'thanksy', które są zresztą na wielu forach i dobrze spełniają swoją funkcje. Jeszcze bym dodał możliwość oceny wątku (gwiazdki) gdzieś przy oknie do wpisania komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przydało by się miejsce na portfolio- ale, żeby zaoszczędzić miejsce, po prostu udostępnić userom skróconego Htmla, żeby mogli sobie odpicować "swój" profil i linkować swoje prace, demoreel np. z imageshack, vimeo etc. , czy dodać CV.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opcja taka że możesz napisać temat dopiero po 10 napisanych postach?

Imho bezsensowne rozwiązanie. Pojawiłby się wysyp nic nie znaczących komentarzy od osób które potrzebują szybko się dowiedzieć jednej rzeczy.

 

 

Odemnie: CV i prywatna galeria prac w profilu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podboba rozwiazanie ktore widzialem na forum Luxology.

Kazdy post mozna moze dostac +1 do Signal lub do Noise. Jesli post ma duzo na Noise, jest automatycznie wyswietlany jako jedna linijka z textem ze ten post zostal uznany za nic nie wnoszacy do dyskusji i jak chce sie go obaczyc to mozna kliknąć.

Troche taka samomoderacja przez uzytkownikow.

 

Nie wiem czy nowy silnik na to pozwala, oraz czy taka funkcjonalnosc nie doprowadzila by do wojen majacych na celu uciszenie niewygodnych komentazy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, świetne pomysły podrzucacie. Spodziewałem się drastyczniejszych rewolucji, ale tak, to jeszcze się okaże, że udało nam (my czyt. Adek ;)) dużo z tych propozycji zrealizować (oby :D).

 

Automatyczne zamykanie watkow po kilku miesiacach braku aktywnosci tez byc moze nie byloby takie zle.

 

Zawsze mnie zastanawiało po co to jest? Po co na forum kilka takich samych wątków, po których trzeba skakać? Może to ze mną coś nie tak, że wolę mieć całą dyskusję w jednym miejscu...?

 

mirach, zawsze takie naginanie różnych funkcji może temperować moderacja ;) Poza tym nie wierzę, że l;udzie nagle zaczęliby się umawiać między sobą przeciw komuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę insynuować że repy nie spełniają swojego zadania bo w końcu i tak wychodzi że aferzyści mają mało a pomocni dużo i tak powinno być. Twierdzę tylko że dawanie minusów powinno wymagać uzasadnienia. Jak post jest zły to report zamiast minusa i o karze decyduje moderator - po prostu ograniczone zaufanie do anonimowych szeryfów:)

 

Mam natomiast nadzieję że sam wygląd forum specjalnie się nie zmieni bo jest wyjątkowo funkcjonalne i przyjemne w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek, co prawda nie czytałem nic co tu piszecie poza tytułem, ale mógłbym powiedzieć, że gdybym to ja był administratorem max3d a.k.a. bogiem wszechrzeczy / prezesem internetu to byłbym odrobinę bardziej surowy, żeby zaprowadzić porządek i rządy twardej ręki ;)

 

58829264.gif

 

buahahaha

 

Ale macie szczęście, że Adek i moderatorzy są tacy mili, wyrozumiali i pozwalają na tak wiele, powinniście za to dziękować a nie wywoływać rewolucje, bo ze mną nie było by tak przyjemnie :D

 

Dzięki za przeczytanie tego posta właśnie zmarnowałeś/ łaś kilkadziesiąt sekund swojego życia :) gratuluję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - dla mnie natomiast obecny system reputacji jest dobry. Osobiście dostałem 2 negatywy, jeden absurdalny i drugi moim zdaniem uzasadniony. Nie widzę problemu w tym systemie, nie jest idealny, ale jest dobry moim zdaniem. Nie przywiązywałbym też aż takiej wagi do reputacji, mam wrażenie, że te negatywy b. Cię bolą, moim zdaniem zbyt b. bierzesz ten system do siebie :)

 

Do forum dodałbym system rekomendacji (możliwość wysłania rekomendacji do moda) oraz scalił parę działów, gdyż jest ich trochę za dużo, dodanie dodatkowych informacji w postaci imienia i nazwiska również mi się podoba. Poza tym uważam, że forum jest bliskie perfekcji i z tych na których postuję cenię je najwyżej pod kątem ergonomii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damed!

can't be truth!

Nie wierzę, nie mogłeś zacząć liczyć ile zajeło Ci czytanie skoro nie wiedziałeś, że taka informacja będzie w ogóle potrzebna, a gdy się dowiedziałeś w ostatnim zdaniu było już za późno, dlatego tylko oszacowałeś czas jaki Twoim zdaniem zajęło Ci przeczytanie tego posta, a jak wszyscy wiedzą postrzeganie czasu jest bardzo względne a mój post był niezwykle ciekawy i miał nawet ruchomy obrazek toteż zakładam, że świetne się bawiłeś czytając go a tym samym czas który pochłonęła ta czynność wydawał się krótszy niż był w rzeczywistości a ponadto jak głosi stare ludowe przysłowie " szczęśliwi czasu nie liczą" dodatkowo przeprowadziłem szereg badan na grupie starców i dzieci w wieku przedszkolnym i wyniki wskazywały jednoznacznie, że na przeczytanie mojego posta potrzeba minimum 21s

Ha! Takie są niezbite naukowe dowody, nic nie może się równać z siłą współczesnej wiedzy! ;)

 

a tak w ogóle to Hej! :) wat's up :)

 

o o i mam jeszcze jedną sugestię a właściwie dwie odnośnie reputacji tzn jak ktoś ma taki dłuuuugi pasek jak ja ^^ to koniec jest taki jakiś przegniły można by to zmienić, myślę, że całe forum bardzo by na tym wiele " zyskło" :)

i druga rzecz to podpisy w tej reputacji np "Destroyer ma przed sobą wspaniałą przyszłość" :) no nie wiem, ja tam tego nie wiedzę :) nie staje się młodszy a tylko przystojniejszy (jeśli to było w ogóle możliwe) :) i wydaje mi się, że taki podpisy mogą być w jakiś sposób mylące i dawać fałszywe nadzieje co w rezultacie może przyczynić się do fali zawodów, depresji i spadku zaufania do forum :) I's just saying :) niby drobiazg ale tak jak mała śrubka w wahadłowcu kosmicznym albo ruch skrzydeł motyla wywołujący śmiercionośny huragan tak i ten mały drobiazg może się przyczynić do zagłady ludzkiej rasy :) Więc może warto zebrać najtęższe umysły i największych specjalistów współczesnego świata aby wspólnie połączyli wysiłki i zrobili wszystko żeby zapobiec tej nadciągającej, niemal nieuniknionej katastrofie nim będzie za późno :)

 

ha! teraz to musi być więcej niż 17s :D ale czyta się jak dobrą "ksionżkę" ;)

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja to ważna sprawa - ten zielony paseczek od razu zwraca uwagę i wiesz z kim rozmawiasz. Chodzi raczej o zasadę bo jak chodzi o reputację to jestem dość wysoko i tak:) Nie podoba mi się to bo jeszcze rok temu ludzie działali inaczej. Nie będę ciągnął tematu bo to nie wątek o tym, ale jakaś kosmetyka w zasadach by pomogła.

 

Destroyer ty miałeś kiedyś jakiś inny nick na forum? przypomnij mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek nie szpanuj reputacją, już drugi raz piszesz że masz jej dużo :p ja dopiero przekroczyłem próg na CUT-a (po sześciu latach na forum - ale jetem nieuczynny!) ale z tego szczęścia nie wiem co tam wpisać

 

Ty podły złośliwcze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczepta się od pasków reputacji, podpisów i tego co nie czytałem, bo mi się nie chciało, a jest głites i phłro, nie pozwolę zabić ducha tego forum :D jak ktoś się nie zgadza, to proszę o podanie mi danych do bana ^^

 

ja by rozdzielił podforum 2D na wip i finnished :B tak jak było już tutaj wspomniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote, o czymś włąśnie takim pisałem. Taki sam los widziałbym dla większości tematów z pomocy ;)

 

 

Korzystając z okazji chciałbym poruszyć coś innego, co mnie ciekawi. Wolelibyście, by szczególnie mocne zmiany na forum były przeprowadzane demokratycznie (ludzie decydują czy tego chcą czy nie przy użyciu np sondy) czy zwyczajnie wrzucone odgórnie? A może coś w formie dyskusji z tym, że moderacja zrobi co chce, ale przed tym odpala temat, żeby sprawdzić co na to ludzie i wprowadzić ewentualne poprawki (ja widziałbym to trzecie rozwiązanie jako to najlepsze). Masa serwisów przechodziła zmiany i zwykle wyglądały dosyć drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cala ta demokracja to jedna wielka sciema - najpierw pozwalaja narodowi (glupszej ale za to liczniejszej jego czesci) wybrac rzadzacych a potem ci rzadzacy i tak robia co chca. Proponuje na max3d.pl nie bawic sie w ta gre pozorow i przeprowadzic drastyczne reformy skoro taka wola "rzadzacych".

Osobiscie nie uwazam zeby potrzebny byl jakis przewrot - od lat to JEDYNE forum ktore odwiedzam codziennie. Ufam ze Adek i grupa trzymajaca wladze raczej poprawi niz zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, "ten temat powstał tylko z mojej inicjatywy i nie prezentuje poglądów reszty moderatorów" powinienem był dodać. Ot ciekawi mnie bardziej twórcze podejście do zmian, bo w analogicznym temacie komentarze i propozycje jakoś tak grzecznie i kosmetycznie było :)

 

Nie am się co obawiać dziwacznych i drastycznych zmian. Fanem demokracji też nie jestem, ale trzeba pamiętać kto dla kogo tutaj jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

hmmm zielony pasek donosicielstwa... bardzo go lubie... przypomina mi przedszkole... proponuje wirtualne klapsy dla ludzi, ktorzy osmiela sie myslec inaczej, a moze nawet i publiczny pregierz? Ci z dlugimi, mogliby smagac tych z krotkimi, fajnie by bylo.

 

a powaznie, to niczego bym nie zmienial... no, moze Adka wymienil bym na Kaczynskiego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem drażni jak w trakcie gdy przeglądam inne strony i forum i jeszcze gdzieś po dyskach latam to mnie wylogowuje ...najczęściej dłubę coś nagle chcę wpisać coś w szukaj i okazuje się ,że już nie jestem logowany ...A poza tym to chyba nic bym nie zmieniał ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem drażni jak w trakcie gdy przeglądam inne strony i forum i jeszcze gdzieś po dyskach latam to mnie wylogowuje ...najczęściej dłubę coś nagle chcę wpisać coś w szukaj i okazuje się ,że już nie jestem logowany ...A poza tym to chyba nic bym nie zmieniał ...:D

 

To nie do końca błąd, tzn. błąd linkowania. Rozwiązanie jest proste. Zaloguj się pod adresem zarówno z "www" na początku jak i bez "www".

 

czyli: http://max3d.pl oraz http://www.max3d.pl

 

cookie dla tych adresow zapisywane są osobno. takie zalogowanie powinno spowodować, że nie będzie z tym problemu. Bo faktycznie czasami podajemy linki bezwzględne zamiast względnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by założyć Wiki na Max3d, na wzór polycount, edytowane przez użytkowników?

 

http://wiki.polycount.com/FaceTopology?highlight=(\bCategoryTopology\b)

 

Moim zdaniem to niesamowity pomysł, tutoriale są pokatalogowane, jest łatwy dostęp do informacji, nie trzeba odpowiadać na głupie pytania po 100 razy dziennie. No i co najważniejsze- po polsku! Coś takiego mogłoby mocno podbudować naszą scenę 3d w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiki by było super, każdy doda coś od siebie bez przekrzykiwania... :)

Mogę się zgłosić jako edytor stylistyczny/ortograficzny, bo jako autor chyba nie prezentuję dostatecznej wiedzy.

Edytowane przez mkeruj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności