Skocz do zawartości

Wiz: Biurowiec


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rewelka! Jakie tempo było?

 

Bylo ciekawie poniewaz w pierwszej fazie modeler wykonal budynek i mialem tydzien na wizki.

Okazalo sie jednak ze masa detali nie zostala zawarta na elewacjach...

Wiec z mega dlugiej listy zczytywalem poszczegolne pozycje i tak prostokat okazywal sie profilem alu ze srubkami itd (wczesniej linnie bralismy za podzialy na elewacji:) ) Nad oknami losowo ceowniczki z podzialem i wiele innych

 

Ostatecznie zbudowalem caly model w 4 dni od początku plus ok tygodnia na wszystkie ujecie (5 dni) Mapowalem podzialy unikajac bledow przy niskim samplowaniu w ujeciach nocnych. Duzy postwork na widoczkach z ulicy(nocnych)

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie piękne jak zawsze. Mi się rzucił w oczy tylko taki nie istotny detal na 1 renderze. Mianowicie na 1 piętrze ten sam facet (gadający przez telefon?) co na trzecim :D

Ale i tak miażdży 5*

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz: ja nie pytam czy ken czy nie ken tylko po co pokazywac extra zblizenie z błędem? ^^

 

edit: nie no, na pewno widzisz :P jak dla mnie to wlasnie obrazek #7 pokazuje przede wszystkim błąd, stąd moje pytanie- po co?

Edytowane przez sophie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sophie : because he can ? ^^

[...]

edit: a czepialski jestes ;p ja tam błędu nie widzę

 

Blad jest, tylko obawiam sie, ze wyjadacze nie chca tego widziec.

Ciekawe jest to ze "nowemu na forum" wypomni sie male skrzywienie w siatce a staremu znajomemu nie powie sie slowa tylko chwali w zaparte.

 

Oczywiscie robota swietna, tez daje 5 gwiazdek, ale skoro pokazano zblizenie na blad to trzeba pow ze to blad panie Bonifatz, nie badzmy egoistyczni. Co to za gadka "because he can",ja ci powiem tak: I thing he can not! Why? Because he is a professionalist!

sophie dobrze pow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilcr2.jpg

po mojemu w zaznaczonych miejscach na czerwono jest blad. Wynika pewno z tego ze na jednej pow jest displace a na drugiej nie. Moze to byc i cien, ale biorac pod uwage ze na obrazku jest AO i porownujac cienie na sasiedniej krawedzi, to mnie sie wydaje ze tam jest dziura w siatce, ale to juz moze stwierdzic sam autor. Jak pisalem wczesniej tak czy tak praca super i efekt jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Piątka i ostatni najlepszy. Trochę motionblur samochodów nie podoba mi się bo wyglądają jakby na tarczach jeździły a nie na kołach no i brak świateł a przecież jest zmierzch.

Co to za elementy są na elewacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad jest, tylko obawiam sie, ze wyjadacze nie chca tego widziec.

Ciekawe jest to ze "nowemu na forum" wypomni sie male skrzywienie w siatce a staremu znajomemu nie powie sie slowa tylko chwali w zaparte.

 

Nawet, jeżeli przyjąć stan rzeczy jakim go opisujesz, to należy przede wszystkim odnieść błędy do skali projektu. W tym konkretnym akurat przypadku, to zupełnie tak, jak gdyby wskazać niedokładnie wykonaną spoinę przy jednej cegle z całego muru. Trochę na wyrost można powiedzieć, że Chińskiego:)

Całość się broni i dla mnie to wystarczy.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze te pierwsze obrazki sa rewelacja, to juz ci gdzies tam mowilem.

co do ujecia zblizenia - blad bylby gdyby plyna z niedbalstwa, niewiedzy, baddz braku umiejetnosci. to nie jest blad, tylko naoczny efekt tego co mozna wykonac w bardzo ktorkim przedziale czasu. Jezeli cokolwiek jest bledem to nie zly modeling, tylko zle wybrane zblizenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ujęcia moim zdaniem: 2,4, 8 i 9.

(i tu prośba do ludzi którzy wrzucają obrazki, numerujcie je, nazywajcie jakoś, bo to ułatwia komentowanie prac)

 

Bardzo przyjemna praca.

 

Trawa nie specjalnie daje radę, tak samo jak skalowane po osi Z drzewka. (w nich nie podobają mi się jeszcze dodatkowo liście, a w zasadzie ten pomarańczowy kolor, ale jak rozumiem to próba jakiegoś nawiązania do "Orange" ).

 

Zdjęcie z lotu ptaka miałeś od inwestora? (bo zastanawiam się skąd wykombinować dobre zdjęcia do takich ujęć właśnie)

 

Ogólnie - podoba się, i sprzedaje się nieźle, więc cel osiągnięty :)

 

I moja standardowa prośba - mógł byś wrzucić któryś (któreś) obrazki bez photoshopa? (czyste rendery)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simon-przepraszam :)

 

morphe :/ - jest błąd w siatce/ wykonaniu modelu i tyle. To ze wynika z tego ze termin byl krotki nie znaczy ze nim nie jest, prędzej go usprawiedliwia. Dla mnie błędem rownież bylo pokazanie tego w takim zbliżeniu-dlatego zapytałam po co to zbliżenie i rozpętałam głupią dyskusję. niemniej błąd jest, pokazuje że okładzina kamienna nie ma kompletnie grubości, ponadto ze szpary mogloby się wydobywać swiatło gdyby bylo mocniejsze gdziestam we wnętrzu, jeszcze jeden: okładzina z lewej również nie ma grubości a powierzchnie zle się ze sobą łączą co w tak dokładnym zblizeniu(rozumiem ze chodzi o pokazanie prawdziwej rozdzielczosci) jest dość dobrze widoczne. Mały błąd, malutki ale na zblizeniu zajmuje sporo miejsca dlatego zwrocilam uwagę. Dajcie juz spokój z tym usprawiedliwianiem bo jest niemądre. Szydzenie z innych natomiast, nie jest specjalnie miłe.

 

 

 

edit:

"to nie jest blad, tylko naoczny efekt tego co mozna wykonac w bardzo ktorkim przedziale czasu."

jak efekt ilości czasu pracy może wykluczać istnienie błędu? to nielogiczne. robotnicy wykonują pracę na budowie, po jakimś czasie przychodzi majster i mowi: panowie tu jest błąd!

na to jeden z robotników: panie kierowniku, to nie jest błąd tylko naoczny dowód tego co mozna wykonac w krotkim czasie. majster: acha, racja!

Edytowane przez sophie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizki są fantastyczne, z niesamowitą atmosferą i kolorami. Gratuluję warsztatu i cierpliwości do detalu.

 

natomiast co do posta:

Ciekawe jest to ze "nowemu na forum" wypomni sie male skrzywienie w siatce a staremu znajomemu nie powie sie slowa tylko chwali w zaparte

 

Jeśli przyjmujesz krytykę na tym forum (czy dowolnym innym) jako tylko wytykanie wad pracy to szkoda czasu na pokazywanie prac. Tu chodzi o rozwijanie się.

 

Nowemu grafikowi na forum pokazuje się każdy błąd, żeby szybciej nauczył się robić rzeczy na poziomie. Im więcej komentarzy tym szybciej wyrobi sobie warsztat, wyczucie, i ogólnie mówiąc "oko".

 

Natomiast stary wyjadacz sam najlepiej wie co w pracy spieprzył i prawdopodobnie widzi 3x więcej błędów niż jesteś w stanie znaleźć Ty, bo on zna projekt od podszewki.

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sophie, nie wiem czym zajmujesz sie na codzien. ale chyba nie wizualizacjami ;) porownywanie tego do robot budowlanych jest mocno infantylne ;)

To ze nie wiesz o co c'mon, to juz trudno tlumaczyc nie bede.

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne jak zawsze. bardzo fajny klimat wyszedł. 5*

 

a sama dyskusja o błędzie zabawna jest :P jak już się czepiacie tak tego zbliżenia to bardziej błędem jest przesunięcie mapowania na jednej ze ścian względem drugiej. chociaż to i tak mega czepianie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morphe, na codzien pracuje w budce z hotdogami, a i tak mam racje.twoje myslenie jest infantylne, porownanie bylo po to abys zrozumial ze twoje zdanie nie ma sensu. moge wymyslec inne: pani oddaje dyktando: jasiu zrobiles 5 bledow! -to nie sa bledy prosze pani, tylko naoczny efekt tego co mozna wykonac w bardzo ktorkim przedziale czasu. -.....? ..

jak odpisujecie to nie wyrywajcie z kontekstu nie chodzilo mi o wytykanie bledow tylko zapytalam PO CO pokazywac tak duze powiekszenie, na ktorym sa bledy?

Edytowane przez sophie
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh normalnie typowe polaczki... nicponim trafiles w samo sedno! Nikt tu nie przekresla tej pracy. Wystawiona jest na forum chyba po to zeby ocenic. A to ze w niefortunnym ujeciu akurat pokazal sie feler, to chyba normalne ze ktos zwrocil na to uwage. Ale jak maja byc same"ahhhy" i "ohhhy" to mija sie z celem pokazywanie samej pracy i nie wazne czy nowy czy stary czy wyjadacz czy amator. Ludzie, bez przesady!

 

edit: simonhc sorry za offtop

Edytowane przez MariushO
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za komentarze a zespołowi MAX3D za front!

Dyskusja burzliwa - milo się śledzi:)

Niedokładności są i to prawda. Praca została wykonana i sprzedana, klimat przyjęty poztywnie i to zaspokaja moje potrzeby. Oczywiscie można walczyć jak z każdą sceną dużo dłużej by eliminować kolejne usterki.

Zblizenia to kadry z pelnej rozdziałki, są różne detale więc chętnie się podzieliłem, uwagi odnośnie mapowania i geometrii przyjmuję z pokorą. Postaram się przewidzieć w następnych etapach lepiej takie newralgiczne punkty.

Foto lotnicze dostarczył klient.

Do końca tygodnia walczę dzielnie więc szczegółowych odpowiedzi postaram się udzielić za kilka dni.

Pozdrówka dla wszystkich userow!

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony zaraz zejdę ;)

 

"sophie, wypominasz krostkę na pośladku pięknej modelki"

NIE WYPOMINAM! ile razy jeszcze mam to powtorzyc? mowię ze mozna pokazac posladek bez krostki...

 

"i dziwisz się, że inni to bagatelizują?"

--nie dziwię się, dziwię się ze tylu userow nie czyta uwaznie i nie stara sie mnie zrozumiec bo mam 12 postów.

 

Nikt nie twierdzi, że go tam nie ma,

--pare osob twierdzilo ze to nie jest błąd.

 

"ale każdy zakłada, że to obnażenie nie krostkę miało pokazać. Taki przykładzik ;)"

--miało pokazać tyłek,, a na tylku krostka--ups!, trzecia reka, niewycięta ameba--błąd.

no kurde, czy to takie trudne?....więcej nic nie napiszę

simon gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sophie - dzieki za czas i poświęcony zapał. Fajnie że z uwagą oglądacie moje prace, bardzo doceniam i wszelkie wskazówki zawsze przyjmuje.

Postarajmy sie nie obrazac i cieszyc opiniami kolegow.

 

Pozdrówka

P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja Paweł. Strasznie dużo świetnych prac tu ostatnio. Ledwo Tores wrzucił swoje cudeńka, a tu już kolejne lecą. Jak zwykle rewelacyjne rendery i idziesz ostro w artyzm. Dzięki temu Twoje obrazy oprócz technicznej perfekcji wzbogaciły się o ten wyjątkowy pierwiastek. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko mi leży. Bardzo fajne kolory, klimat i motion blury. No i to tempo! Gosh!!! 5*****

Pozdrawiam

Piter

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamesso

Nie wiem dlaczego ale mi przeszkadza powtarzalność ludzi w oknie... Kilka razy kopiowani ci sami. Jakoś to mi się rzuciło w oczy... Ale prócz tego praca BOSKA!!! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie! Bradzo mi miło!

peter_f - szukam cały czas swojej sciezki, z perspektywy ostatniego roku widzę że coraz bardziej modyfikuje swoje prace. Mam nadzieję, że kierunek dobry, czas pokaże.

 

Pozdrawiam!

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności