Skocz do zawartości

Kurs tworzenia animacji i efektów specjalnych od Platige Image


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Platige Image poinformowała, iż już w połowie lipca zostanie uruchomiony nabór na specjalny kurs tworzenia animacji i efektów specjalnych. Zajęcia poprowadzą wyłącznie praktycy, w większości stali współpracownicy Platige Image, a także zaproszeni goście.

Uczestnicy kursu podczas zajęć będą wspólnie z artystami ze studia, pracować nad wybranymi elementami animowanej produkcji. Praca odbywać się będzie w zespołach, co umożliwi poznanie realiów pracy przy większym projekcie.

 

Dla najlepszych uczestników kursu przewidziano możliwość stażu, praktyk i stałej pracy w Platige Image. Kurs rozpocznie się w październiku i będzie trwał 4 miesiące. Nabór rozpocznie się 15 lipca br. Tego dnia na stronie Platige Image i na profilu FB znajdziecie więcej informacji o kursie.

 

Być może do tego czasu więcej informacji na ten temat dowiemy się w tym wątku.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adam_Guzowski>// Juz tak wiele osob wydymalo mnie na freelance podajac najrozniejsze powody ze raczej do jakichkolwiek "ofert" nie mam calkowitego zaufania. Tym bardziej ze strony firmy ktorej jedynym celem istnienia jest zarobic. Dla mnie z powyzszej informacji wynika ze pewien element w platige chcialby za free nabyc sile robocza do wykonania projektu dla ktorego nie ma budzetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że spoko pomysł. szczególnie biorąc pod uwagę deficyt podobnych ofert na rynku (zarówno jesli chodzi o kursy jak i szkoły). Szkoda tylko ze to pewnie Warszawa wiec z góry odpadam. Przydałoby się cos takiego w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Guzowski>// Juz tak wiele osob wydymalo mnie na freelance podajac najrozniejsze powody ze raczej do jakichkolwiek "ofert" nie mam calkowitego zaufania. Tym bardziej ze strony firmy ktorej jedynym celem istnienia jest zarobic. Dla mnie z powyzszej informacji wynika ze pewien element w platige chcialby za free nabyc sile robocza do wykonania projektu dla ktorego nie ma budzetu...

 

firma której celem jest zarobić... epokowe odkrycie! A według Ciebie po co istnieją firmy?

jak czytam twoje teorie to mi się słabo robi. Ciekaw jestem który to "element" tak cię skrzywdził

 

EDIT: albo wiesz co? nie odpowiadaj nie interesuje mnie to. po prostu stane sobie z boku i będę dalej śmiał sie z tego jak ciskasz gromy na PI

Edytowane przez Valery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Norden czuje się wydymany przez klientów w pracy freelance. Tym bardziej powinien wiedzieć jak wiele warte jest know-how. Czy to z pracy z klientem czy pracy z programem graficznym.

Ja mam nadzieje, ze poza ludzmi jakich zgarnie PI pod swoje skrzydła ewentualnie, pojawi sie tam sporo osób, ktore w przyszłości założą własne firmy i bede podnosić poziom realizacji w tym niższym pułapie budżetowym, bo rewelacyjnie wpłynie na jakość usług całej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kijem w mrowisko.

ola-f\> W przyszlosci pewnie tak, tylko za co? Jezeli nie zarobia najpierw a jedynie straca czas. Nie wykluczam ze sie czegos naucza bo to na pewno, jak w kazdej pracy. Po prostu nie wydaje mi sie ze firma posiada kwalifikacje by uczyc ludzi. Do tego trzeba miec program, statut, zasady oraz wymiane informacji pomiedzy instytucjami etc. Firma jest tak jak juz Valery potwierdzil by zarabiac pieniadze. Ja pracowalem tu i tam ale nie czuje sie jakos specjalnie wyedukowany przez te firmy. Wlasciwie to wiekszosci sie sam uczylem + pomoc wielu wspanialych kolegow.

 

Luk\> A to wcale nie jest takie trudne. Tylko po co byc oszukiwanym i tyrac za free? Mlodzi polacy obudzcie sie.

 

Generalnie jak ktos chce sie nauczyc i potrzebuje do tego ludzikow by mu mowili co ma robic i jak ma myslec to polecam Drimagine. Znam pare osob ktore sie tam uczyly i maja naprawde wielkie banany na twarzy z powodu nauki. I nie wykluczone ze po tej szkole pojda robic do PI albo zaloza wlasne firmy.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam trzy słowa na temat, choć będę zaangażowany w tą działkę na bardzo płytkim poziomie.

 

Zacznę od banału, który chyba nie każdy rozumie. Kurs NIE będzie przeznaczony dla wszystkich. Będzie przeznaczony wyłącznie dla zainteresowanych. Nie dajemy papierka, nie będzie łatwo, można będzie wylecieć. To nie jest zarobkowa szkółka marketingu i zarządzania.

 

Postaramy się, żeby było jasne co konkretnie będzie można się na kursie nauczyć, co wynieść, jakie są jego cele. To będzie jasno opisane zanim kurs wystartuje. Nie zależy nam na każdym, nie idzie o masę. Chodzi nam o ludzi, którzy chcą nauczyć się czegoś od członków naszego zespołu i być może w przyszłości stać się jego częścią.

 

Zaczynamy od małej skali. Kursy będą konkretne, tematyczne i będą dotyczyć realnych zadań, z którymi można się będzie zetknąć w produkcji. Początkowo będą obejmować tylko wybrane etapy prac. W przyszłości, jeżeli się uda to rozbudujemy się do szerszego wachlarza specjalizacji.

 

Kurs będzie dotyczył metod pracy w PI i jednym z celów jest oczywiście przygotowywanie ludzi do pracy w naszym studio. Podczas kursów jednak nie będą robione komercyjne, opłacone przez klientów projekty.

 

Kursy powstają przy udziale ludzi znających się na edukacji i nie będą miały formuły komercyjnej ( choć być może, z różnych powodów będą płatne - to się jeszcze decyduje ).

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden> wydaje mi sie,ze nie jestes jedynym ktorego wydymano na freelance. Bywa! Nauczka na przyszlosc,ot co. Sciskasz poslady i jedziesz dalej

Mi sie bardzo podoba inicjatywa i klaszcze! Nawet i niech bedzie za kase,tez mi cos, dajesz kase dostajesz wiedze.

Co jest zlego w tym,ze firma chce sie rozwijac,miec nowych pracownikow. Daje mozliwosc ich wylowienia w ten sposob,no forach to tylko bla bla bla,kazdy jest ekspertem.... :)

 

O szkolce DD bylo bardzo glosno na kilku zamkietych forach,i tyle ze bylo glosno,a kto poszedl i tak wie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs będzie odbywać się w Warszawie i będzie skierowany do osób z co najmniej podstawową znajomością 3D.

Chcemy, aby kurs był na poziomie zaawansowanym lub przynajmniej średnio zaawansowanym, więc nie będziemy uczyć podstaw obsługi software'u.

 

Chcielibyśmy także skierować kurs do ludzi zajmujących się dotychczas game developmentem czy wizualizacjami, którzy są zainteresowani zmianą branży i chcą spróbować swoich sił w reklamie czy filmie.

 

Mile widziani będą studenci i absolwenci kierunków artystycznych, przy czym nie będzie to czynnik decydujący.

 

Liczyć się będzie przede wszystkim portfolio z pracami 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi wyobrazic sobie kurs na ktory bardziej chcialbym pojsc. Wszystkie te szkolki ze swoimi statutami, programami i nadetymi profesorami - za stary juz jestem na taka strate czasu i lechtanie ego profesorka. Tutaj konkretnie, praktycznie i od ludzi, ktorzy nie raz pokazali co potrafia. Gdybym kiedys przeniosl sie w okolice Europy to stane na glowie zeby sie zapisac. Oczywiscie jesli w najblizszych latach bedziecie wciaz organizowac te kursy. Na razie pozostaje mi zyczyc powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być ciekawie ale niestety tylko dla warszawiaków albo majętniejszych ludzi co będą sobie mogli pozwolić na mieszkanie dłuższy czas w wawie i na olanie swojej pracy, jednym słowem oferta dla krezusow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mam pomysł zróbcie z tego kolejne TV show ala You Can Dance ale właśnie o 3d. Pooglądamy jak ludzie się będą wygryzać żeby dostać posadkę w PI :) Albo będą płakać na wizji jakie to mają ciężkie życie a 3d to ich jedyna nadzieja na wyrwanie się ze wsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa. Płatna być powinna, bo za naukę w takim temacie trzeba zapłacić. Tylko dla mnie pozostaje kwestia powiązania takiego kursu z codziennością, pon-pt 9-17 w pracy, zakładam, że większość zainteresowanych ma podobne realia. Jeśli już bym za coś płacił to zależało by mi na tym, by chęć doskonalenia nie wywróciła mojego dnia do góry dogami. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukx - :-) właśnie próbuję sobie wyobrazić tą widownię, która to będzie oglądać :-)

 

Cierpliwości. Jeżeli pierwsze kursy wyjdą, będa chętni i będą wyniki to będziemy to rozszerzać. Masz rację, że Warszawka jest we wszystkim uprzywilejowana w takich sytuacjach, ale w pierwszej kolejności chcemy sprawdzić sytuację możliwie łatwą. Potem będziemy komplikować.

 

A TV show w stylu tego co mówisz powstał. Parę lat temu Spielberg i jeszcze kilka innych osób odpalił jeden sezon show "On the Lot" - czyli talent show dla filmowców . Projekt się okazał totalnym niewypałem. Program był przeraźliwie nudny i straszył amatorszczyzną. Filmy konkursowiczów musiały powstawać każdorazowo w tydzień, pomysły szybko się wyczerpały. To nie to samo co śpiewanie czy robienie sztuczek. W tydzień nie zawsze da się zrobić coś fajnego. Oglądalność leciała na łeb i na szyję.

 

Powstało kilka ciekawych shortów

 

Czy mój ulubiony z tego programu:

 

( wszystko akurat Zacha Lipowskiego ), które udowadniały, że budżet w stylu 500 dolarów i tydzień czasu wystarczą, żeby zrobić coś fajnego, ale generalnie większość filmów była straszna. Ot taka dygresja na boku.

 

t.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomość to jak przeszycie szpilką wszystkie moje zmysły! Myślę, że tego właśnie potrzeba grafikom na rynku i stwarza to przy okazji idealną ścieżkę do samodoskonalenia. Nie chcę za szybko chwalić, ale ... tutaj pogrzebany jest pewien swoisty sukces dla Platige Image.

 

Odliczam do 15ego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie duzo wiecej chetnych (talentow) dala by mozliwosc studiow online. Wiekszosc zachodnich szkol daje taka mozliwosc. Wszyzstko by bylo prezentowanie online a prace przesylane mailem. Troche ciezko rzucic wszystko przeniesc sie do Warszawy na 4 miechy, zapomniec o pracy i zajac sie tylko 3d. Ewentualnie jakies konsultacje co dwa tygodnie by wystarczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale możliwość pracowania via mail nigdy nie przewyższy skutecznością pracę na żywo. A jeśli dobrze wyczytałem - cały ten kurs ma na celu zobrazować jak wygląda u nich praca poprzez pracę w zespołach. Nie da się tego inaczej zrobić, jak odbywając kurs na żywo w danej placówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna inicjatywa :) różnica między iniciatywą DD była taka - że tam studenci płacili za możliwość pracy przy komercyjnych projektach robionych w DD - czyli hindusi okazali się za drodzy, może najdziwmy tańszych u nas na miejscu...

to też pokazuje jaki ten rynek jest ciężki dla pracowników. Mnóstwo ludzi za samo podejrzenie jak wygląda praca w PI da się pokroić. Wystarczy "możliwość odbycia stażu" w póxniejszym czasie a znajdują się chętni.

jakbym miał trochę więcej czasu to sam z chęcią bym się zapisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam trzy słowa na temat, choć będę zaangażowany w tą działkę na bardzo płytkim poziomie.

 

Zacznę od banału, który chyba nie każdy rozumie. Kurs NIE będzie przeznaczony dla wszystkich. Będzie przeznaczony wyłącznie dla zainteresowanych. Nie dajemy papierka, nie będzie łatwo, można będzie wylecieć. To nie jest zarobkowa szkółka marketingu i zarządzania.

 

Postaramy się, żeby było jasne co konkretnie będzie można się na kursie nauczyć, co wynieść, jakie są jego cele. To będzie jasno opisane zanim kurs wystartuje. Nie zależy nam na każdym, nie idzie o masę. Chodzi nam o ludzi, którzy chcą nauczyć się czegoś od członków naszego zespołu i być może w przyszłości stać się jego częścią.

 

Zaczynamy od małej skali. Kursy będą konkretne, tematyczne i będą dotyczyć realnych zadań, z którymi można się będzie zetknąć w produkcji. Początkowo będą obejmować tylko wybrane etapy prac. W przyszłości, jeżeli się uda to rozbudujemy się do szerszego wachlarza specjalizacji.

 

Kurs będzie dotyczył metod pracy w PI i jednym z celów jest oczywiście przygotowywanie ludzi do pracy w naszym studio. Podczas kursów jednak nie będą robione komercyjne, opłacone przez klientów projekty.

 

Kursy powstają przy udziale ludzi znających się na edukacji i nie będą miały formuły komercyjnej ( choć być może, z różnych powodów będą płatne - to się jeszcze decyduje ).

 

t.

 

Kurs będzie odbywać się w Warszawie i będzie skierowany do osób z co najmniej podstawową znajomością 3D.

Chcemy, aby kurs był na poziomie zaawansowanym lub przynajmniej średnio zaawansowanym, więc nie będziemy uczyć podstaw obsługi software'u.

 

Chcielibyśmy także skierować kurs do ludzi zajmujących się dotychczas game developmentem czy wizualizacjami, którzy są zainteresowani zmianą branży i chcą spróbować swoich sił w reklamie czy filmie.

 

Mile widziani będą studenci i absolwenci kierunków artystycznych, przy czym nie będzie to czynnik decydujący.

 

Liczyć się będzie przede wszystkim portfolio z pracami 3D.

 

Kiedyś pewna szkoła z Nowego Sącza przenosząc się do Warszawy reklamowała się niemal identycznie. A wyszło tak, że nie dość, że żadna ich obietnica nie została spełniona to jeszcze poziom spadł drastycznie w stosunku do poprzednich lat. Jako, że jest niewielka konkurencja na rynku edukacji 3d (lub nawet jej brak) to taka placówka może sobie pozwolić na robienie kursantów w jajo (bo i tak znajdą się kolejni chętni, zachęceni pustymi obietnicami). Nie będę tutaj wyciągał brudów bo nie od tego jest wątek. Mam tylko nadzieję, że nie jest to projekt nastawiony tylko na zysk.

 

Jeszcze takie pytanie: Kogo szukacie? Czy generalistów 3d czy może już konkretnych specjalizacji (np. animacja postaci). I czy zamierzacie uczyć tylko animacji (pomijając inne dziedziny 3d).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyk, a wedlug mnie to takie "gadanie" ze na zywo lepiej, a w sumie patrzysz tam na projekcje z rzutnika dlaczego nie moglbys tego robic siedzac w domu patrzac na swoj monitor i ogladac to samo. Co do pracy w grupie dlaczego nie mozna by stowrzyc osobnych grup online rownorzednych do tych "live" Co do obrazowania pracy w PI to moglyby sie odbywac spotkania np. co 2 tygodnie w weekendy na miejscu.

Naprawde ciezko bedzie wielu podjac decyzje aby rzucic wszystko przeprowadzic sie na 4 miechy(wydac sporo kasy na przezycie w Wawie) po to by byc moze dostac sie na staz w PI, naprawde wielu zdolnch moze to "powstrzymac", a pozatym znajac realia kursow...zawsze komus cos nie dziala, inny nie ma licencji, jeszcze inny sie spoznia a kolejny spieszy sie na pociag....troche to ropier..ala prace...(osobiscie duzo lepiej sie pracuje na swoim w domowym zaciszu)...choc byc moze w PI bedzie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvin - tak jak wspomniałem. Nie jest to przedsięwzięcie nastawione na zysk. Co zresztą również dla nas bardzo ułatwia sytuację.

 

Co do kwestii zdalny kurs kontra, nie zdalny. To jeden z tematów nad którymi się zastanawiamy, ale z mojej praktyki wynika, że żaden kontakt online nie załatwi kontaktu bezpośredniego. Pewne zadania da się tak zrobić, inne nie. W kursie chodzi też o funkcjonowanie w ramach zespołu a nie kwestię - 'jak poradzić sobie na freelansie' . Zastanawiamy się. Być może rzeczywiście będzie to miało formę hybrydową.

 

Ten pierwszy kurs ma dla nas charakter pilotażowy, więc sami będziemy zastanawiać się jak sprawdzają się poszczególne rozwiązania.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam się spytać o tematykę kursów, czy będzie nacisk na animację postaci czy może jakiś podział na np.:animację postaci i resztę czyli .:animację płynów, cząsteczek, dynamics, reactor- czyli efekty w animacji. Czy będzie też praca z After Effecs? No i jaki mniej więcej koszt, bo myślę, ze wszyscy czekają na tą informację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cucsoniuss, ja zupełnie rozumiem tą sytuację "między sierpem a młotem" dla osób z poza Warszawy i jestem jak najbardziej za tym, żeby PI potrafiło sobie z tym poradzić. Jednak uczestniczyłem w collab'ach internetowych oraz jestem "prawie że" absolwentem uczelni architektonicznej, gdzie pracujemy i omawiamy wspólnie w grupach - to są dwa zupełnie odrębne światy. Jedno nigdy nie zastąpi drugiego. To tak, jak kursy ProCAD'owe - świetne, ale na sucho pokazują co i jak via internet ewentualnie starając się też odpowiedzieć na pytania z czatu - ale nie ma już tej możliwości naszkicowania swojego pomysłu/pytania, gestykulacji, podejścia do prowadzącego i zobrazowania problemu, przedstawienia idei nie drogą pisemną :). A nuż wyjściem będzie postawienie 30-40 komputerów podłączonych via skype dla tych z poza Warszawy ? ;)

 

Cieszę się, że ta inicjatywa to dopiero pierwszy krok w rozbudowie ciekawego kursu. Każdy znajdzie prędzej czy później szansę uczestniczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mile widziani będą wszyscy zajmujący się 3D,

generaliści, osoby zajmujące się renderingiem, kompozycją, modelowaniem, teksturowaniem.

 

Ze względu na ograniczony czas w pierwszym, początkowym semestrze poza ogólną wiedzą, nie przewidujemy nauki animacji postaci.

 

Także temat FX w animacji na tyle rozległy, że zajęcie się

wszystkim podczas jednego semestru jest raczej mało prawdopodobne.

 

Więcej informacji o programie podamy 15 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy, żeby praca na programach do kompozycji była jednym z ważniejszych elementów naszego programu. Nie chcielibyśmy zajmować się wszystkim "po łebkach".

Chcemy, żeby zajęcia odbywały się na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym i dlatego skupimy się raczej na ograniczonej ilości tematów, ale omówionych szczegółowo.

 

Listę softów podamy również 15 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności