Skocz do zawartości

Przegłosowanie umowy ACTA.


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, na głosowaniu plenarnym ilością głosów 478 na 39 została przegłosowana umowa ACTA. Heh. Tak informuję :) I nie, że chodzi tylko o prawa autorskie, ale monopol na wiele produktów, które używamy na co dzień.

 

Paul Murphy:

 

"I am delighted to be able to inform you that ACTA has just been defeated in the plenary session of the European Parliament by 478 votes to 39, with 165 abstentions. Which represents the biggest defeat of a legislative proposal from the Commission ever."

 

To jednak nie wszystko. Jak informują Wolne Media:

http://wolnemedia.net/polityka/przegrana-w-pe-to-nie-bedzie-koniec-acta/

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W Polsce też przepchną ustawę o ACTA. Zrobią to po cichu. Tusk nie bez powodu powiedział, że ACTA nie wprowadzą. Chodziło o uciszenie sprawy i późniejsze przepchniecie jej po cichu, tak jak to było z podatkiem podniesionym do 23%. Jeszcze w Polsce tej ustawy nie zatwierdzono, ale już niedługo wejdzie w życie...

 

No ale tu chodzi o coś więcej niż tylko o walkę z piractwem i ochronę praw autorskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem firmy farmaceutyczne chcą coś strasznego przepchnąć. Moim zdaniem sprawa przynajmniej tak ważna jak ACTA o ile nie ważniejsza :

 

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!

CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ

KOSZTEM PODATNIKÓW!

 

"Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie "decydował" główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach - wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela - i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.

Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

 

Więcej - http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/7BEE578C6AAB0E76C12579DD004EA0D4/$File/293.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D - a co ma ONZ do tego? ONZ nie zajmuje sie ani ACTA ani szczepionkami i naleza do niego jakies 193 kraje... Tylko kilka sie ostalo co nie naleza a wsrod nich takie dziwne twory jak Watykan..

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

polka dot: a dasz mi na to 100% gwarancje? Tu juz nawet nie chodzi o to, dzis szczepionki a jutro co? Do tego wszystko po cichu, po cichu...

 

Shogun 3D: masz racje... Czasami chcialbym uciec z tej planety, niestety to nie star wars czy star trek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka_dot - nie jest to do końca prawda. Poczytaj o tym artykuły, badania. Jest wiele badań, gdzie udowadnia się, że szczepionki wcale nie są tak skuteczne i dobre jak wszyscy sądzą. Nie wiem czy wiesz, ale np najwięcej osób, które chorują na grypę to te, które się...na nią szczepiły. Takich przypadków jest znacznie więcej. Sprawa ze szczepionkami nie jest taka jasna i oczywista jak wielu się wydaje. Dobrze jest mieć wybór czy się szczepić czy nie. Nie trudno sobie wyobrazić, że wkrótce każdy obowiązkowo będzie musiał się szczepić np właśnie na grypę. Sprawa jest b. poważna i jeśli możecie to starajcie się uświadomić waszą, rodzinę, znajomych itd. Obawiam się, że w tym przypadku będzie ciężej o zebranie się niż z ACTA (tutaj nic nie zabierają, a ludzie najbardziej buntują się jak coś tracą). Trzeba jednak próbować coś z tym zrobić. Ta planeta jest już wystarczająco patologiczna i ja osobiście nie chcę się dokładać do tego by była jeszcze bardziej - wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasi dziadowie ciężko tyrali byśmy mieli takie właśnie problemy :)

 

poza tym mamy kapitalizm, obywatel tez jest towarem i jak ktoś płaci określoną cenę to można go sprzedać. Anyway nawet jak sie nic nie ugra, to świadomość społeczna to ważna rzecz i mimo wszystko popieram akcję informowania - podnosi to wartość obywatela i tylko nieliczni mogą nas wykorzystywać płacąc określoną - wyższą - cenę.

 

Czasami chcialbym uciec z tej planety, niestety to nie star wars czy star trek

zmień kierunek lotu a wszystko stanie się możliwe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czuje że polska służba zdrowia, znów będzie mieć okazję aby dorobić (opcja jak ktoś będzie chciał tylko pieczątkę do akt)

 

edit:

 

swoją drogą ciekawe kiedy film Grzegorza J. Trzeci list stanie się faktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, na głosowaniu plenarnym ilością głosów 478 na 39 została przegłosowana umowa ACTA.

 

Nie do końca wiem o co ci chodzi, ale umowa ACTA została raczej odrzucona niż przegłosowana. Wprowadzasz czytelnika w błąd.

 

Inna sprawa, że tak czy siak czekają nas podchody i próby zainstalowania "udoskonalonej" ACTA za naszymi plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poza tym mamy kapitalizm

W Polsce podobno mamy Keynesizm.

 

Keynesizm mówi, że najlepsza jest komuna z kilkoma elementami kapitalizmu

 

Co do szczepionek, to dzieci po porodzie szczepi się obowiazkowo, a czesto te szczepionki to tańsze produkty wyprodukowane z gorszych materiałów, często są zanieczyszczone szkodliwymi substancjami. Są sprowadzane ze wschodu, a co za tym idzie są często niebezpieczne dla zdrowia i wywołują wiele chorób - przynajmniej tak było jakiś czas temu to nagłaśniane.

 

Niestety państwo na nas oszczędza kosztem naszego zdrowia i życia, a sobie funduje najlepsza opiekę lekarską jaka się tylko da i nie szczędzi na to pieniędzy... NASZYCH PIENIĘDZY!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Kaynesizm to nie ustrój tylko szkoła ekonomii, ale to tak na marginesie.

Jako że tworzy się tu wątek rewolucyjny po mału apeluję o popieranie swoich argumentów jakimiś źródłami bo ciekawe rzeczy tu można wyczytać;) Jak lubicie takie dysputy to polecam 4programmers.net. Wśród programistów popularne są widocznie poglądy anarchistyczno - rewolucyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, tak tylko chciałem o tym wspomnieć jako ciekawostkę :)

 

A jeśli chodzi o popieranie swoich argumentów źródłami, to na jutubie jest pełno takich filmow.

 

Jeden ciekawy jaki znalazłem był o lekach dla chemofilów, które były celowo zakażane przez przemysł farmaceutyczny wirusem HIV. Nie wiem na ile to była prawda i czy w ogóle to była prawda, ale jeśli tak, to jest to doskonały przykłąd na to, ze przemysł farmaceutyczny celowo zaraża ludzi wirusem HIV (i tworzy inne choroby) by zwiększyć swoje zyski.

 

Lek na hiv nigdy nie wejdzie do sprzedaży (mimo ze od dawna istnieje), bo zysk na jednym chorym w Polsce rocznie to ok 30-40tyś zł. Leki te sponsoruje państwo i sporo ludzi je bierze, co jakis czas sie je zmienia co daje ogromne przychody dla firm farmaceutycznych. Wystarczy policzyć sumę rocznego leczenia razy oficjalną ilosć chorych, a to da nam ładną sumkę.

 

Taki lek musiał by kosztować ogromne pieniądze dlatego lepiej jest zaleczać niż wyleczyć. Przemysłowi farmaceutycznemu nie zalezy na tym by leczyć ludzi, tylko ale by zarabiać.

Edytowane przez Tomasz_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o tym mówiłem.

Skąd wiesz że lek na hiv istnieje? Znasz jakiś przypadek wyleczonego? Podajesz jako źródło jakiś film na youtube. Słyszę często podobne argumenty od różnych ludzi (atak na WTC był nagrany przez Rząd USA i to jest udowodnione) i wciąż nie rozumiem skąd takie informacje się biorą. A najbardziej nurtuje mnie pytanie dlaczego ja nigdy nie mogę na nie trafić, podobnie jak na wymienionych wyżej ludzi, którzy je udowodnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lek na hiv istnieje, tak samo na raka. Zbyt duze pieniadze zyskuje przemysł farmaceutyczny na leczeniu ale nie wyleczaniu chorób, bo lepiej jest leczyć iż wyleczyć przy oazji zarabiając olbrzymie pieniadze.

 

Wątpię by nie mogli sobie poradzic z wirusem tyle czasu (to już ponad 30 lat) kiedy na badania zbiera sie olbrzymie pieniadze na różnego rodzaju koncertach, akcjach charytatywnych, czesto panstwa na to łożą olbrzymie pieniadze. A na tym zarabia nie kto inny jak przemysł farmaceutyczny. Kolejnym źródłem olbrzymiego przychodu są włąśnie leki ktore biora chorzy, a o któych wspomniałem post wcześniej.

 

Wystarczy czasam się zastanowić i źródła ktore opisują to wszystko (wiarygodne) nie będą potrzebne, chociaż często ludziom ktorzy nie wierzą, łatwiej jest uwierzyc jak przedstawi im sie jakis naukowy dowód w postaci jakiegoś artykułu napisanego przez kogos na wysokim stanowiski i tytułami naukowymi.

Wtedy zaczynają wierzyć ze coś jest wiarygodne lub nie. A czy jesli ktoś kto nie ma tytułów i nie jest poważany na świecie może meć rację? Może, niestety nikt mu nie wierzy, bo nikt go nie zna. Uzna się takiego kogoś za chorego umysłowo mimo, że może mieć lub nawet ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna zabawa, dorzucam swoje zakończenie (czuje się jak na maturze):

 

Uważam, że lek na hiv istnieje, tak samo na raka.

ale ludzie mądrzejsi od nas trzymają go w ukryciu, byśmy potrafili odkryć jakim darem jest życie. W obecnych czsach gdy mamy dostęp do tak wielu rzeczy jedynie największa siła jaką jest pragnienie egzystencji potrafi nas zmotywować do dalszego rozwoju i budowania przyszłości dla kolejnych pokoleń...

 

widzisz korzystając z klawiatury można sobie napisac co się chce. 123 próba spacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f Oczywiście, że można napisać co się chcę.

 

Wszystko można uznać za prawdę bądź nie, ale często napisane coś przez kogoś kto ma tytuły i poważanie na świecie, do tego zostanie poparte przez kogos innego na podobnym stanowisku stanie się bardzo wiarygodne, a próba podważenia tego zostanie uznana za herezję i tego kogoś zacznie sie niszczyć publiczne tylko dlatego, że myśli inaczej niż "mądrzejsza" większość.

 

Przykład? Teoria Kopernika. Kopernik mało co podobno nie zginął chcąc podważyć ówczesną teorię ludzi nauki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie swoje spostrzeżenia opierasz na domysłach a nie na wiedzy. Wiele rzeczy można wymyślić tylko dlatego że nie wierzysz nikomu i wypisywać w internecie. Nie zgodzę się z tobą że źródła nie są potrzebne jeżeli sobie uświadomisz działanie świata. W ten sposób można się wpędzić w paranoję, a nie mając sprawdzonej wiedzy pozbawiasz się możliwości weryfikacji swoich poglądów.

Piszesz o Koperniku. On swoje tezy popierał badaniami i to zrozumiałymi dla uczonych ludzi (geometria) a nie swoimi domysłami. A że był potępiany za to to kwestia polityczna.

Wbrew pozorom rozsądni ludzie kogoś kto potrafi swoje tezy poprzeć dobrymi źródłami i argumentami nie uważają za chorego psychicznie. A to, że każdego kto myśli inaczej tłum lubi obśmiać i uznać za kretyna to specyfika dzisiejszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze obśmiewanie ludzi to specyfika naszych czasów.

 

Tak, zgadzam się z tym, że można popaść w paranoję i to jest już problem częstego oglądania materiałów tego typu na YT i czytania o tym artykułów, ale patrząc na to trochę przez pryzmat pieniedzy, jak duże pieniadze zyskuje przemysł farmaceutyczny, można dojść do wniosków, że nie bardzo zalezy mu na wyleczeniu ludzi np właśnie z HIV/AIDS...

 

A tak się Ciebie zapytam o jedną rzecz Lucek. Powiedz mi... Dlaczego jeden z budynków WTC zawalił się mimo, że nic w niego nie uderzyło? Zapadł się jakby został wyburzony za pomocą ładunków wybuchowych. Jak byś to wytłumaczył?

 

Nie wiem jakie są oficjalne informacje o tym co sie tam wydarzyło i dlaczego się zapadł (nigdy się w to nie zagłębiałem), ale znam nie oficjalne, pisane prze ludzi i wyglądają dosyć wiarygodnie, szczególnie porównanie wideo celowego wyburzania budynku do zapadajacego się budynku WTC.

 

Mówię o WTC7 - jak dobrze pamiętam to był ten budynek.

 

Dosyć ciekawe zjawisko. Nic nie uderza w budynek, a on się mimo wszystko zapada.

 

Oczywiście brak tu sugerowania, że to rząd USA za tym stoi. Bardziej chodzi mi o to byś napisał mi co się tam stało i dlaczego ten budynek się zapadł.

Edytowane przez Tomasz_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład? Teoria Kopernika. Kopernik mało co podobno nie zginął chcąc podważyć ówczesną teorię ludzi nauki...

 

No i to jest dobry przykład na to, jak rodzą się teorie spiskowe. NAJPIERW poczytaj może jakie to retorsje spotkały Kopernika za publikacje jego poglądów a potem się wypowiadaj. Kopernika nie spotkały praktycznie żadne większe nieprzyjemności (poza słownymi atakami ze strony kolegów po fachu przeciwnych jego teorii) natomiast juz w 1533 r. zapoznał się z nią (teorią) Papież Klemens VII. Trzy lata później kardynał Nicolaus von Schonberg zachęcał Kopernika do publikacji wyników badań i przysłania kopii piśmienniczej do Rzymu. Rozbudowana wersja teorii opublikowana została w 1543 r., czyli w roku śmierci astronoma. Dopiero w 1616 r, a więc ponad pół wieku później kościół dostrzegł niebezpieczeństwo w jego teoriach i wciągnął O obrotach... na indeks ksiąg zakazanych, skąd go skreślono dopiero w 1828 r.

Skąd zatem twoje informacje o tym, że Kopernik mało nie zginął usiłując podważyć? Zapewne z tego samego źródła, co pozostałe.

 

P.S. PODOBNO w chwili śmierci Kopernika słychać było dwa wybuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile było samolotów czy innych rakiet, ale przed chwilą specjalnie oglądnąłem kilka filmików na youtube z tego wydarzenia i miałem ciary na plecach. Potworne to było - ciekawe jak bym zareagował na coś takiego dzisiaj. Wtedy miałem 10 lat.

 

P.S. Post Scriptum mrysa zbiło mnie z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrys, dlatego napisałem podobno, bo nie byłem pewien. Gdzieś po prostu obiło mi się to o uszy, ale sprawdzać nie miałem zamiaru, bo mnie to akurat nie interesowało i nie interesuje :)

 

No i ten ps. hehehe rozbawiłeś mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec - abstrachujac od wszelkich spiskow - reka w gore komu sie wydaje sensowne, ze budynek uderzony w gorna czesc idealnie sie zapada niemal do fundamentow? Bydynki na prawde nie sa jakos nadmiernie podatne na zniszczenia i nie poddaja sie bez walki. Nawet w przypadku zaplanowanych wyburzen starych budynkow gdzie ladunki podlozono od spodu:

 

etc

 

Ale wieze "pieknie" sie zapadly bo im przysmazono czubek... hmmmmm... Nie wiem jak to bylo na prawde ale moze od teraz powinno sie wyburzajac budynek minowac jego wyzsze pietra zamiast podstawy?

Zaloze sie ze w latach 60 Operacja Northwoods tez wydawalaby sie absurdalna teoria spisku, tymczasem dzis:

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods

 

Co do szczepionek to w cholere jest oficjalnych doniesien i zrodel co do ich szkodliwosci w niektorych przypadkach:

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1307095/Family-win-18-year-fight-MMR-damage-son--90-000-payout-concerns-vaccine-surfaced.html

http://www.watoday.com.au/wa-news/flu-vaccination-ban-goes-national-after-fever-convulsions-in-children-20100423-tglp.html

http://www.health.gov.au/internet/immunise/publishing.nsf/Content/immunise-factsheet-30jul10

http://www.usatoday.com/yourlife/health/medical/2011-01-20-post-vaccine-seizure_N.htm

 

i tak dalej - na szybko wygooglowalem kilka i tylko takie z popularnych, mogacych uchodzic za oficjalne zrodla. Cytujac koncowke jednego z artykulow "'Parents need to know this and that in a small number of cases there are serious side effects.". Znowu - reka w gore kto zagra w ruletke gdzie stawka moze byc zdrowie waszego dziecka - ja nie. Ale moze co odwazniejszy, nieoglupiony, wolny od spiskowych teorii porzadny obywatel zawierzy Panstwu. A w razie jakby jego dziecko - czego nikomu nie zycze - zamienilo sie w rosline to w koncu oznacza ni mniej ni wiecej ze mial pecha, prawda? Tymczasem szczepienia beda kontynuowane. Najlepiej przymusowe zeby odciazyc obywatela od obowiazku podejmowania za siebie i swoje dzieci decyzji. Panstwo zakreci bebenkiem i nacisnie spust. Cytujac Harrego Callahana:

 

"you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeny, może Yamasaki miał sprawdzony zespół kompetentnych inżynierów konstruktorów. na jutube możesz obejrzeć jak ładnie zawala się jego osiedle Pruitt-Igoe:

 

a w sprawie szczepionek - ciężko powiedzieć co może mieć gorsze skutki, brak leków i kolejne epidemie pokroju dżumy, czy notoryczne otępianie układu immunologicznego z pokolenia na pokolenie. dobór naturalny kontra ułuda bezpieczeństwa. jakieś obowiązkowe szczepionki niewiele tu wnoszą. warto prześledzić historię gigantów farmaceutycznych, by pozbawić się złudzeń :d później takie filigranowe dziecko dostaje mleko, do którego producent dodał jakieś drażniące związki azotu by przejść testy na zawartość białka. a producent butelek na to mleko nie wiedział, że BPA w plastiku też jest niezdrowe. ile jest takich przypadków. nie wiem na ile prawda z tymi szczepionkami ale imho nie ma sensu się oburzać. wiadomo, fajniej mieć wybór ale czy w społeczeństwie uprzemysłowionym w ogóle można mówić o wyborze? i czy w ogóle cokolwiek w internecie może uchodzić za oficjalne?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już czy to było w Polsce czy nie, ale jakaś matka nie chciała pozwolić by zaszczepiono na cokolwiek jej dziecko. To tv publicznie z niej robiło wyrodną matkę, która nie dba o zdrowie własnego dziecka i mu w ten sposób tylko szkodzi. Próbowano lub robiono z niej również chorą psychicznie.

 

Doskonały przykład na to jak ktoś odstaje od ogółu podając sensowne argumenty zostaje uznany za kogoś nienormalnego i trzeba go atakować i zwalczać, a najlepiej odebrać mu dziecko, prawa rodzicielskie i przymusowo podać to, co wszystkim...

 

Czy tak wygląda wolne państwo w którym to obywatel decyduje co mu się podaje?

Edytowane przez Tomasz_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kom. tylko do filmiku bo nie mam siły czytać całego wątku.

 

Dostanie lekarz / pielęgniarka raz w "ryi" od pacjenta nie chcącego się szczepić i już nikogo nie będą zmuszać... skończy się tym że będą wpisywać, że zaszczepiony a szczepionka w śmietnik - dla świętego spokoju.

Ja się już niczemu w tym kraju nie dziwie...

Pozdr.

 

Ps. Przykład paranoi z życia: Byłem w państwowej instytucji pogadać o robocie, w trakcie rozmowy w prost padło pytanie "Czy ma pan u nas jakichś znajomych ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało. Jakiś czas temu była znowu epidemia ptasiej grypy czy jakiejś tam innej i sprowadzano szczepionki i zalecano sie zaszczepić na wszelki wypadek. Wywołuje się celowo panikę by medialnie by ludzie zaczeli sie szczepić.

 

Już nie pamietam jak to dokładnie wyglądało z tymi grypami, ale znajoma, która jest włascicielem jednej z aptek, mówiła by tego w ogóle nie brac, nie szczepić się, bo te szczepionki były na prawdę bardzo toksyczne i szkodliwe.

 

Chciałbym zauważyć, że lekarze doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia (przykłądem jest filmik wyżej) i czesto sami wielu rzeczy sobie i członkom własnych rodzin nie podadzą.

Np. krew do transfuzji. Lekarzom i członkom ich rodzin nie podaje się krwi, a środki zastępcze - czemu? Zdaja sobie doskonale sprawę z zagrożenia i sami sobie nie podadzą tego, ale plebsowi sie podaje... Po prostu taniej jest podać krew niż środek zastępczy...

 

Naszemu rządowi nie zalezy na obywatelach i ma w tym jakiś interes skoro namawia do szczepien, a w razie odmowy chce stosować przymusowe podawanie specyfików medycznych. Na nas testuje się różnego rodzaju leki (jak np podano w tym filmiku wyżej), bo na kimś trzeba...

 

Dalej uważacie, że to teorie spiskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z ta polityką nie przesadzajcie. Ne jestem "fanem" obecnego rządu ale przypomnijcie sobie , że Polska jako jeden z nielicznych krajów odmówiła ostatnio zakupu szczepionek na jedną z rozlicznych "epidemii" (świńska grypa?). Cała Europa wywaliła forsę (co poniektóre kraje zakupiły po kilka dawek na głowę obywatela) i zasiliła konta koncernów farmaceutycznych. To o czym piszecie powyżej to w moim odczuciu wynik tępoty, niskiej świadomości, "dyscypliny partyjnej" itd. naszych "pożal się Boże" parlamentarzystów. Podpisują, głosują "za" a po jakimś czasie słyszymy wypowiedzi, że tak na prawdę "to on nie przeczytał", albo głosował tak jak mu kazano albo jeszcze cos innego, "ale dzisiaj to głosowałby zupełnie inaczej". To jest żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem prosty obywatel buli ciężką kasę na tych idiotów w sejmie i nie tylko ...

Dynamico

Polska nie kupiła i nie podała szczepionek i co ... ilu ludzi z tego powodu zmarło ? Nikt ?

 

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby mnie ktoś zmuszał do leczenia / szczepienia, prędzej taka "akcja" wywoła protesty ewentualnie zamieszki (zważywszy na już napiętą atmosferę w naszym kraju raczej przewidywał bym tę 2 opcję xD).

 

Przy takiej ilości ludzi do szczepień i zamieszaniu przy okazji takiej akcji prędzej mnie jakąś żółtaczka zarażą niż zapobiegną chorobie xD.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz: Dalej twierdzę że to teorie spiskowe. Z tych samych powodów. Źródło w postaci znajomej, której nikt nie widział to dla mnie żadne źródło. Poza tym każda szczepionka jest toksyczna i szkodliwa, bo ma na celu pobudzenie układu immunologicznego do wytwarzania przeciwciał. Surowicę podaje się tylko w przypadkach nagłych np ukąszeń żmii itd.

 

RONIN: Ilu urzędników w sejmie znasz że nazywasz ich idiotami? Skoro są tacy głupi to dlaczego rządzą? Może nie zdajesz sobie sprawy z tego że praca posła lub urzędnika urzędu marszałkowskiego to jest akurat ciężka praca, wymagająca kwalifikacji. Tym bardziej że pod presją opinii publicznej, która prawdziwy jej wygląd zna z drugiej lub trzeciej ręki. Akurat kiedy minister Kopacz podjęła tę decyzję było z tego co się orientuję 5 ofiar śmiertelnych. Co do obowiązkowej szczepionki to państwo i tak nie ma narzędzi by doprowadzić cię na miejsce i podać ci ją przymusowo. Ewentualne wprowadzenie takiego narzędzia uderzy w nietykalność osobistą i trybunał konstytucyjny to odrzuci.

 

Przed rozpoczęciem wygłaszania swoich przemyśleń polecam zaznajomić się z tematami o których mówicie. Reportaż w programie typu uwaga czy interwencja lub 3 - minutowy news tematu nie wyczerpuje. W połączeniu z wiedzą o systemie pracy znienawidzonej przez was władzy może to przynieść zaskakujące rezultaty, na przykład w postaci zrozumienia toku myślenia innych ludzi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

czytałeś jego książki? Szaman zamienia się w zwierze i przemierza wieczorami dżungle... chcesz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności