Skocz do zawartości

FINAL FANTASY XIV: A Realm Reborn


Falcrum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Monio: podejrzewam, że masz na myśli serie XIII wraz z innowacyjnym systemem walki (strasznie nie orientacyjny - do czasu, aż się go polubiło). Tak, serio podobała mi się każda część mniej lub bardziej. A z powodu ostatniego odchyłu fabularnego (z tego powodu xiii podobała mi się mniej), ciesze się, że trailer przemawia za klimatem wcześniejszych serii.

CzAk1: Też mam takie wrażenie, ale FF zawsze było troszeczkę inne, przede wszystkim dlatego, że w porównaniu do reszty postacie mają charakter, a ich historie wzajemnie się przeplatają. A weźmy takie NNN... masakra.

 

Jak już mówiłem liczę na powrót i powtórzenie sukcesu VIII i IX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze po latających młynach sprzed kilku lat niczego bardziej kiczowato epickiego nie zobacze. No ale widać scenarzysta mial lvlup i dostał ogniste kule jako nowy czar. Mi nadal sf w stylu kapitana bomby bardziej podchodzi mimo, ze jego napi&%&^% nie jest tak epickie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś napiszę, jako wielki miłośnik serii od wielu wielu lat. Było kilka części Final Fantasy, które były wielka rewolucją.

Część VII na przykład - dziś już mocno prymitywna, ale w czasie wyjścia była czymś wielkim. Nawiasem mówiąc co dziś chyba jest uważana za grę z najbardziej rozbudowaną fabułą ever. Kilka ciekawostek na jej temat:

 

1. Niedawno wyszła jej wersja na DVD "przeportowiona" pod Windowsa 7. Wygląd i reszta nie zmieniona, ale dostosowana pod nowe windy.

 

2. Geneza powstania gry była bardzo ciekawa. Firma Squaresoft bankrutowała, i ostatnim rzutem na taśmę postanowiła coś zrobić, żeby stanąć na nogi. Za resztę pieniędzy (niemałą resztę) wynajęli najlepszych w Japonii fachowców od scenariusza, grafiki i muzyki i kazali im stworzyć najlepszą grę na świecie. Efektem była gra, która była w pierwszej dziesiątce najlepszych gier wszech czasów serwisu Gamefaqs i wielu innych chyba najdłużej ze wszystkich istniejących gier. Po jej wydaniu Squaresoft na stałe wskoczył do światowej czołówki producentów gier.

 

3. W Japonii numeracja kolejnych części gier przed siódemką była inna, niż w reszcie świata. Wynika to stąd, że w Japonii wyszło więcej części.

 

4. Autor muzyki do większości części - Nobuo Uematsu - ma swój zespół rockowy - The Black Mages (czarni magowie to sa postacie z serii Final Fantasy - na przykład Vivi w FFIX), i ten zespół wykonuje rockowe wersje muzyki z serii Final Fantasy. Często z orkiestrą symfoniczną i chórem. Na przykład tu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gy7VFF_7AAM - muzyka ze sceny walki Clouda z Sephirothem z filmu FF: Advent Children. Posłuchajcie całości. Mniej więcej w połowie pięknie się zmienia rytm :)

 

Albo tu:

0 muzyka z intra do Final Fantasy VIII

 

Kolejnym krokiem milowym był Final Fantasy X. Między FFIX a FFX był największy skok jakościowy. Niestety były też porażki. FF X-2 poniósł klęskę, a FFXIII był chyba najgorszą częścią serii.

 

Tym którzy nie znają innych produkcji Square, polecam dwa pełnometrażowe filmy animowane: Final Fantasy: The Spirits Within (nieco gorsza fabuła, ale za to grafika, która momentami myli się z filmem z aktorami), i Final Fantasy: The Advent Children (Niesamowita fabuła, będąca dalszym ciągiem gry Final Fantasy VII), a grafika podobna, jak w powyższym trailerze.

Moim skromnym zdaniem animatorzy ze Square niczym nie ustępują animatorom z Pixara, tyle, że skupiają się na grach, a nie na filmach.

Chociaż prawdę mówiąc jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś na tym forum nie zna tych dwóch filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od niedawna to mamy reklamę podpasek do śniadania... do obiadu coś na wzdęcia... a na kolację film o sekcji zwłok... w międzyczasie w wiadomościach opowiadają o wszystkich możliwych zboczkach i mordercach... bajka... bajka...!!!!.... normalnego nie uświadczysz zbyt mało bajkowy... a przecież żyje....:)))... tylko po co....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie seria FF jakos nie porwala, gralem bodajze w 8 albo 9 (Wakka rzucajacy piłką) - i nie zachecilo mnie to do pogrania we wczesniejsze numerki, ani do kupna nastepnych :)

Sam trailer epicki - to chyba najlepsze okreslenie.

 

No tak, nawet juz podpaski są złe ;) a środek na wzdęcia to juz jego kwintesencja^^, ani chybi świat chyli sie ku upadkowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz w morde..... ciarki po całym ciele, Sq Enix to jednak zawsze zrobi jakiegoś killera, pamietam te same postacie w trailera reklamującego początek gry. Mam nadzieje ze nie bedzie abonamentu w Realm Reborn bo to już zwyczajnie każdeg oodpycha, WoW jest ostatnim mmo które przetrwa w tym systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie seria FF jakos nie porwala, gralem bodajze w 8 albo 9 (Wakka rzucajacy piłką) - i nie zachecilo mnie to do pogrania we wczesniejsze numerki, ani do kupna nastepnych :)

 

To był Final Fantasy X (dziesiątka). Finale mają w sobie coś, czego brakuje wielu innym grom. Niesamowitą fabułę. FF7 ma tak rozbudowaną fabułę, że można by z niej zrobić dziesięć gier. Ale ma jedna wadę - pierwsze kilka godzin gry potrafi zanudzić. Dopiero później się na prawdę rozkręca. FFX jest podobnie. Początkowo wydaje się prostacka, ale później się tak gmatwa, że ciężko się połapać :) Jak dobry film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ajgor - nie do konca jest jak piszesz z ta sytuacja firmy ;) Faktycznie stala na skraju bankructwa ale duuuzo wczesniej - za czasow jeszcze przed "Final Fantasy I" w 1987 roku. Dlatego wlasnie taki tytul - to byla "ostatnia fantazja" firmy. Tak na prawde gra miala byc pozegnaniem z rynkiem gier... jednak odniosla ogromny sukces a kolejne czesci tylko umacnialy pozycje Square. W momencie tworzenia FF7 byli juz w zdecydowanie lepsze kondycji ;)

Edytowane przez Zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności