Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak się zapytam bo dawno już nie ma Graphire 4 a potrzebuję rysików, jakie będą pasować bo już tak naprawdę nie są dostępne ale coś tam czytałem że pasują te od intuos tylko którego bo tego to już nie raczyli napisać, a może to nie ma znaczenia. Jak ktoś kupuje to może poda link do sklepu:rolleyes:

 

http://www.ceneo.pl/4524551

http://eu.shop.wacom.eu/accessories/bamboo-fun-cte-450650/graphire4-pen-replacement/340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam szybkie pytanko do osób, które używają tabletów Wacoma. Przy dotknięciu tabletu piórkiem, na monitorze w miejscu gdzie znajduję się kursor pojawiają się okręgi. Wygląda to jak efekt, gdy np coś spadnie na tafle wody. Na pewno wiecie o co mi chodzi ;) Jakaś dobra duszyczka może mi napisać, jak to wyłączyć? Wiem, że jest taka opcja, bo wcześniej ją wyłączyłem, ale teraz ni cholery nie mogę znaleźć strony gdzie to było opisane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pytanie dot. wyboru tablet'a.

Otóż ślinię się na pewien model:

http://proline.pl/?p=WACOM+CTH-480M-N

albo

http://proline.pl/?p=WACOM+CTL-480S-RUPL

 

Ten pierwszy z tego co wiem, działa też jako touchpad no i właśnie tutaj moje pytanie.

Z tego co gdzieś przeczytałem, to touch and pen był zainstalowany także w bamboo, ale ponoć były jakieś problemy z działaniem i wiele osób wyłączało przed rozpoczęciem pracy.

A że Intuos jest następcą bamboo to czy w tych modelach będzie podobny problem?

Jeżeli tak to w takim razie wybrać opcję tańszą?

 

I jeszcze takie pytanko.

Na stanie mam tablet http://icecat.pl/p/wacom/ctf-221-k-en/penpartner-graphic-tablets-4949268611527-penpartner2-345843.html

aby narysować bardzo cienką linię, trzeba trochę to piórko docisnąć, czy w przypadku bamboo albo intuos'a jeżeli będę delikatnie prowadził rysik piórka po powierzchni roboczej, to mogę liczyć na podobny efekt jaki otrzymałbym jeżdżąc tak ołówkiem/długopisem po kartce papieru?

Edytowane przez Pietrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czym delikatniejszy nacisk piórkiem tym ciesza delikatniejsza linia.

 

Teraz chyba intous to następca bamboo a intous pro to następca intous..

Ja miałem ten sam dylemat przy zakupie intous 5 - czy kupić z touchem. Ogólnie opinie nie były jakoś tam super pozytywne więc wziąłem wersję bez dotyku i nie żałuję bo wcale nie brakuje mi tej opcji.

Używam pena z klawiaturą więc nie ma potrzeby tak macac tablet.

Chyba, że nie uzywasz klawiatury do nawigacji to może dotyk się przydać bo przyciski nie są zbyt wygodne. Ale myślę że to zbędny bajer, który może bardziej przeszkadzać w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkością? Chodzi o obszar roboczy czy wymiary obudowy?

Dziwna sprawa ale jak wchodzę na strona wacoma to włącza mi się ochrona i nie mogę przeglądać strony. (kozystam z linii 800, straszna chała nie polecam, zacina się , rozpada się , jest duży problem z wymiana baterii , w dodatku nie czyta jej Windows XP, przynajmniej mi)a na innych stronach nie wiele jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - co lepiej zakupić Tablet Intuos Pro M (A5) czy Tablet Intuos Pro L (A4) obecnie pracowałem na wacom graphire4 a6.

Tablet Intuos Pro L (A4) + za rozmiar i za rozpoznawanie nachylenia - ale to 500zł więcej - czy warto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że i tak zwykle się na środku rysuje.

 

Nomi, Czy to a4 czy a5 środek będzie gładki jak młode lico ;-)

 

Wydaje mi się jednak, że duży monitor i mały tablet może trochę obniżyć komfort pracy. Nie musi mieć to wcale znaczenia ale jednak.

Ja bym mojego a4 ani nie zmniejszył ani nie zwiększył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie miałem używałem wcześniej tabletów graficznych dlatego nie mogę się zdecydować jakiego wybrać, bo nie znam się na tym najlepiej. Mam do dyspozycji max 700zł (najlepiej nowy, bo muszę mieć na niego fakturę). Zainteresowały mnie dwa tablety:

 

Tablet Intuos Pen&Touch M (A5) (CTH-680S-RUPL) ~ 700 zł

Wacom Bamboo 3 Fun Pen & Touch M (CTH-670S-PL) ~ 550 zł

 

Oba mają bardzo zbliżone parametry i z tego co się orientuję to Intuos jest następcą Bamboo. w takim razie jakie są między nimi różnice, oprócz wyglądu oczywiście? Który polecacie? :)

A może jakiś inny jest jeszcze wart uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.

http://www.komputronik.pl/product/199706/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Genius_Easy_Pen_F610E.html

Nie jestem rysownikiem, a obecnie zapału i zdolności na grafika nie mam, jednak wyżej wymieniony tablet wydaje mi się bardzo dobry. To będzie, zakładając, że go kupię, mój pierwszy tablet. Z tego, co udało mi się wyszukać, będzie pasował do mojego monitora. Najprawdopodobniej będę na nim mazać i próbować swoich sił z grafiką 2D i 3D, jednak nadal jestem laikiem. :D

Z tego miejsca mam pytanie, które z pewnością niejeden raz musiało pojawić się na forum: Kupić i czy coś do niego dodatkowego się przyda?

 

Będę wielce rad z każdej rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak ci zapału to po co kupować tablet ?

 

Porti, o jakiej wersji intousa mówisz? Wydawało mi się, że przyciski były zawsze z boku aby jedna ręką spoczywała zawsze na nich. Ja mam 5ke, wydaje mi się że 4, 3 i pro są takie same jeśli o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@porti - tylko wacom, nic innego, żaden szajs typu genius, kanvus i inne, po prostu albo się rozleci, albo ma obszar roboczy 1/4 tego co widać, albo 16 poziomów nacisku, po prostu nie warto, lepiej wydać troszkę więcej pieniążka i mieć pewność, że masz coś porządnego, ile razy mój 5 letni bamboo pływał w herbacie i jadł ze mną keczup, a nadal działa w pełni, nic nie tnie, i pięknie wygląda (no może oprócz obszaru roboczego wypolerowanego na glanc, ale to raczej norma :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalo, zła precyzja zdań z mojej strony, wybacz.:) Chodzi mi o to, iż nie napalam się na to w jakiś wielki i wyjątkowy sposób oraz nie chcę "być i mieć już natychmiast". Mam sceptyczne podejście do swoich umiejętności, jednak moje chęci są umiarkowane i stabilne. Gdyby nie przyszło mi do głowy, spytać się osoby, która jest obeznana w dziedzinie, to już w moim laikowo-artystycznym kąciku znalazłoby się kilka prac stworzonych za pomocą owego tabletu. Dlatego piszę tu. Jeżeli kupię, bo ku temu się schylam, to czy coś dodatkowo jest potrzebne, by posłużył mi jak najdłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo

przyciski na górze ma nowy intuos czyli bambus po genialnym wacomowym rebrandingu. cytując ze strony wacoma "Intuos5 to teraz Intuos Pro. Tablety Bamboo to teraz Intuos."

@PNK bierz wacoma tylko spójrz na mój poprzedni post i zastanów się co będzie dla ciebie wygodniejsze. sugeruje poświęcić trochę czasu i znaleźć gdzieś starego bambusa bo guziki na górze wydają mi się być ultra kuriozalnym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zepsuł mi się Wacom Intuos4, (nie jest już na gwarancji). Tablet upadł lub coś na niego upadło. Zniszczyło się wejście usb, odkryłam, że jest też drugie, nieużywane, ale podłączyłam kabel do niego i tablet też nie działa i diody się nie świecą. Najprawdopodobniej zniszczyło się coś w środku.

 

Czy ktoś był w podobnej sytuacji lub zna serwis w Polsce, który podjąłby się naprawy? Pewien serwis z Katowic proponuje wysyłkę do Niemiec, ale przez to naprawa może być nieopłacalna.

Najpierw chyba i tak wysyłam tablet do tego serwisu w celu określenia co właściwie jest zepsute.

Może ktoś zna jakieś lepsze rozwiązanie? (mieszkam we Wrocławiu)

 

Bardzo proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem :)

Pozdrawiam, Ewa.

 

EDIT:

UDAŁO SIĘ NAPRAWIĆ TABLET :D

Opiszę sprawę bo wygląda na to że komuś łatwo może się to przytrafić!

Jedno z wejść usb zepsuło się w ten sposób, że wcisnęło się do środka. Takie drobne metalowe druciki ze złącza odgięły się do wewnątrz i dotykały układów scalonych (chyba tak to się nazywa) i chyba blokowały przepływ prądu. Z tego powodu nie działało drugie wejście usb.

W otwarciu tabletu pomogła mi ta strona: http://theaydin.tumblr.com/post/31005560950/how-to-repair-wacom-intuos-4-usb

Oprócz śrubek, które widać, są też 4 ukryte pod gumowymi nóżkami. Po stronie z przyciskami natomiast są zatrzaski, które trzeba odchylić do wewnątrz, wciskając coś płaskiego (np starą plastikową kartę - uwaga bo może się porysować i wygiąć.)

 

Po odgięciu pozostałości złamanego usb tablet zaczął działać.

To uczucie gdy nie musisz wydawać 1,8k na nowego - bezcenne :D

:D :D :D

Edytowane przez pici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram O'Pen Wide siadł, więc pora na nowy tablet.

 

Od prawie dwóch tygodni próbuję się zdecydować, a sieczka powstała w mózgu już nie pozwala mi na podjęcie racjonalnej decyzji.

Wybór:

- Intuos Pro S

- Intuos M

O'Pen Wide był A4, ale przy rysowaniu raczej nie mam zamaszystych ruchów, potrafię raczej pracować nadgarstkiem. Chciałbym zagłębić się bardziej w digital painting dlatego - czy warto poświęcić rozmiar A5 na A6 ale taki pro, czy nie pakować się w to skoro są małe szanse, że uda mi się go spożytkować?

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź, jako, że kurier od WACOMa jedzie jeden dzień ale nie wiem jak to liczą i jeżeli zamówię jutro to może okazać się, że przed weekendem nie dojdzie :r

 

Pozdrawiam!

 

 

EDIT@

Padło na Pro S.

Organoleptyczne porównanie wykazało pewien problem Intuosa M - cienkie ramki wokół obszaru roboczego, przez co ręka na lewej/prawej (zależy kto jaką rysuje) krawędzi musi unieść się w powietrze by wykorzystać cały obszar. Co w sumie redukuje A5 do A5.4...

Edytowane przez _Arti_
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa Wacoma do pracy w Zbrushu? Chodzi m konkretnie o modele Intuos 5 Pro S i M. Warto dopłacić do tego większego? Pracuję na lapku 17,3" więc duży tablet, w moim przypadku, chyba się nie sprawdzi. Dobrze kombinuję? :) Od razu mówię, że stare wersje Wacoma mnie nie interesują ze względu na brak klawiszy funkcyjnych. Drugie pytanie dotyczy żywotności samych końcówek i powierzchni roboczej w/w modeli- czy szybko się zużywają? Warto inwestować w jakieś folie ochronne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy pracuje na Wacom Intuos3 M i chyba jakbym miał wybrać pomiedzy moim PRO M to chyba wybrałbym tą 3. Poprostu nie widać poniej ani troche zużycia. Tablet co prawda nie ma powierzchni imitujacej papier ,ale mi to nie przeszkadza bo ja nie rusyje i nie rysowałem na kartce i nie mam takiego przyzwyczajenia. W domu tak jak pisalem mam M pro i także jestem z niej zadowolony. Choc powierzchnia tabletu jest ala papier to sie sciera i juz nie ma tej faktury. Juz kilka miesiecy mam swoj tablet i troche sie wyslizgala. Koncowke zmienilem dopiero raz ale to dalego ze zrobila sie zbyt ostra. Mozliwe ze jakbym zmienila ja czescie to by sie powierzchnia tak nie zuzyla. Niektorzy uzywaja papieru do mocowania.

 

Poprzednio mialem Bamboo S i pracowalo sie mi na nim calkiem znosnie. Model 160E bodajze. W porownaiu Do Intous PRO to jednak przepaść.

Mimo ze 3 przypadla mi do gustu to nie kupilbym uzywanego tabletu gdyz nie ma gwarancji a piorka do nich sa strasznie drogie do obu intuosów. Tak wiec ogólnie polecam. W wiekszy model raczej nie ma co isc kumpel ma 4 L i zmniejszal sobie obszar roboczy, bo bylo nie wygodnie. P.S. ja z funkcji dotykowych praktycznie nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje Sebastian. Biorę dwie opcje pod uwagę- Intuos Pro 5 M albo Cintiq 13 HD. Używana "13-ka" w dobrym stanie to koszt ok. 2500zł więc dwa razy więcej niż Intuos. Warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba coś większego jakąs 22-24HD ,ale to duzy koszt. Ja pracuje na Intuosie M PRO jestem zadowolony. Z Cintiqiem miałem raz styczność ,ale akuart mial problem ze sterownikami ,więc nie pomogę. Musisz poczytać w necie. Używka hmm chyba tylko na gwarancji jednak to już duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cintiq i intuos 5/pro to ta sama klasa, jedyna różnica to tylko możliwość w cintiqu maziania bezpośrednio na ekranie. Nie wiem jak w rzeźbieniu, w malowaniu cintiq lepiej sobie radzi z rysunkiem linearnym, na intuosie lepiej maluje się plamą - w pracy mam cintiqa, w domu intuosa4 i tak na co dzień wolę intuosa, kiedy przechodzę już w zabawę tonami i kolorami.

co do wielkości, do lapka rozmiar M jak najbardziej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Kupuję dzisiaj przez internet tablet Wacoma Inuos Pro M i zastanawiam się czy jest sens kupić do niego od razu folię ochronną? Sprawdza się ona jak ją nakleję? Wiadomo, chciałbym, aby tablet się jakoś nie zniszczył szybko, ale czy nie będzie mi ona jakoś przeszkadzała w użytkowaniu? Może ktoś ją używa i potrafi stwierdzić czy się opłaca.

 

I drugie pytanie, jeśli już bym kupił tą folię, to czy ta folia (https://sklep.wacom.pl/folia-ochronna-ack-10521-do-tabletu-wacom-intuos5-m-tylko-ptk-650-p310.html) byłaby do mojego modelu? Nie jestem pewny, bo w nazwie ma "(tylko PTK-650)", a tablet ma "(PTH-651-RUPL)" (https://sklep.wacom.pl/tablet-intuos-pro-m-a5-pth-651-rupl-oferta-edukacyjna-p371.html). Czy to jakiś inny model czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa folia ochronna, ale to jest tak na prawdę, na wymianę tego co masz teraz. Czyli niszczy Ci się folia na tablecie, odrywasz starą i przyklejasz nową. To nie jest folia, która masz przyklejać na zasadzie ochrony, ale na zasadzie wymiany. Pomimo, że nazywa się jak się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia może ktoś temat rysików? Posiadam Sony Xperia Tablet Z, pierwszą wersję, leży praktycznie nieużywany, a chętnie zakupiłbym jakiś kompatybilny rysik, oczywiście taki z naciskiem. Później już tylko jakaś aplikacja do malowania na Androida, która by to wszystko obsługiwała i można by było pomalować w wolnym czasie gdy dostęp do kompa utrudniony...

 

Oczywiście wiem, że Wacom ma takie piórko, no ale tam musiałbym mieć iPada :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic tablet Intous Pro M wraz z monitorem i mam pytanko - jaki monitor bedzie to tego pasowal, 16:9 czy 16:10 ? Chodzi mi o to aby nie bylo problemow z workplacem.

 

Kolejne, na jakis warsztatach mialem okazje pracowac na dwoch monitorach z tabletem. Wszystko super, ale workplace tabletu byl przedzielony na dwa ekrany, co bylo irytujace. Da sie ustawic tak, aby tablet obslugiwal tylko jeden monitor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności