Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Levus - W pracy mam Intuos3 A5 wide i na normalnych proporcjach monitora dziala cudownie, wiec na panoramie tym bardizej, jak dla mnie A5 starcza... chociaż może do ilustrowania np. A4 lepszy, bo ma sie większy rozmach :), chyba na święta se takiego sprawie... zresztą z całą stacja dorazu o ile kasy nie przeimprezuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sapinski

Witam

 

Kupilem sobie niedawno tablet Wacom intuos3 i mam takie oto pytanie. Gdzie sie ustawia intesywnosc pedzla? Tzn mam tak ze jak lekko przycisna to rysuje cienka linie a jak mocno to gruba. A chce zeby zamiast tego stopien pokrycia byl ustawiony (czyli w zaleznosci od nacisku zmieniala sie intesywnosc koloru).

 

Musze recznie zmieniac w Photoshopie Opacity i Flow, a to troche meczace.

Edytowane przez sapinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem sobie niedawno tablet Wacom intuos3 i mam takie oto pytanie. Gdzie sie ustawia intesywnosc pedzla? Tzn mam tak ze jak lekko przycisna to rysuje cienka linie a jak mocno to gruba. A chce zeby zamiast tego stopien pokrycia byl ustawiony (czyli w zaleznosci od nacisku zmieniala sie intesywnosc koloru).

 

Musze recznie zmieniac w Photoshopie Opacity i Flow, a to troche meczace.

 

musisz pozmieniać w ustawieniach dynamiki pędzla w PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie jest taki kot że jestem leworęczny ale myche trzymam w prawej ręce od hmm zawsze ^^ Czy jak bym miał tablet to taka akcja że obsługuje myche i tablet jednocześnie by mi cokolwiek ułatwiała? :D

Poza tym jeśli manualne rysowanie nie za bardzo mi wychodzi to czy jest sens kupować tablet?

Jaki wacom mi bedzie pasowal z monitorem 19' 1280x1024?

edit: przeczytalem caly temat woohoo

Edytowane przez marmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uethewra

Jestem początkującym także nie potrzebuję sprzętu za grubą kasę, ale też nie badziewia od Mediona. Tak więc kupię nie duży tablet, w 100% sprawny za rozsądną cenę. Oferty proszę kierować na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie. Zakupiłem tablet Genius G-Pen 450. Niestety nie wyświetla obrazu (Czy on w ogóle to robi)?. Może ktoś poradzić jak poprawnie zainstalować urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z Tabletami Apiteka (a dokładniej o model AIPTEK SlimTablet 600U) ? Jak tak to proszę o opinię.

 

Czy podczas rysowania wielkość obszaru roboczego tabletu ma duże znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ełoł!

Mam zamiar kupić tablet do 300-400 zł.

Czy możecie mi coś polecić, może ktoś ma taki sprzęt(nie wątpie:P) i podzieli się wiedzą?

Słyszałem, że wacomy są najlepsze, niestety też najdroższe chyba.

Znalazłem taki na allegro, jest tylko a6 i właśnie moje pytanie: czy taki format to zupełna porażka czy jest ok ?

http://allegro.pl/item449774061_tablet_wacom_bamboo_mte_450_kr_pl_wwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format a6 w zupelnosci wystarczy trzeba sie tylko przyzwyczaic do niego jak i do calego funkcjonowania tabletu ja posiadam dokladnie ten model i szczerze go polecam.... nie zawodny solidnie zrobiony i TANI! nic leprzego za ta cene nie znajdziesz..... i nie ma co patrzec na wielkosc obszaru roboczego tylko brac Wacoma na jakiego cie stac :] bo gwarancje ze sie nic cnie bedzie psulo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ełoł!

Mam zamiar kupić tablet do 300-400 zł.

Czy możecie mi coś polecić, może ktoś ma taki sprzęt(nie wątpie:P) i podzieli się wiedzą?

Słyszałem, że wacomy są najlepsze, niestety też najdroższe chyba.

Znalazłem taki na allegro, jest tylko a6 i właśnie moje pytanie: czy taki format to zupełna porażka czy jest ok ?

http://allegro.pl/item449774061_tablet_wacom_bamboo_mte_450_kr_pl_wwa.html

 

Z tego co wiem to Pentagram szykuje nowe modele, dość mocno zmienione i poprawione po ciągłych uwagach ze strony użytkowników - format A5, więc może warto poczekać i zobaczyć jak będzie wyglądał rynek za ok. miesiąc.

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=53565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio posypał mi się mój Pentagram (w końcu;) ) więc jest to dobra okazja do kupienia Wacoma.

Rozpatruję Graphire 3 A5 ale właściwie Intuos 3 jest średnio tylko 200 zł droższy (w sumie nie taka różnica przy tym pułapie cenowym). I tu mam pytanie, czym tak w praktyce Intuos przewyższa Graphire? Miałem kiedyś okazję przez chwilę pobawić się zarówno Intuosem jak i Graphire, niestety za krótko żeby poczuć znaczące różnice. Czy Graphire będzie spoko, czy mimo wszystko lepiej dopłacić te kilka stów więcej do Intuosa?

 

Edit: No dobra, róznica 200zł to jak dobrze poszukać, ale z drugiej strony to nadal nie taka duża przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postanowiłam kupić pierwszy tablet. Laserowa mysz jest świetna, ale czasem nie starcza. Przeczytałam większość postów z tego wątku... i prawie się zdecydowałam. Intuos3 A6 Wide za drogi :( i być może nie będzie mi na razie (w ogóle) potrzebny. O Graphire 4 już zapomniałam, no i ciężko go dostać.Graphire Bluetooth A5 - cóż trzeba ładować, no i ta cena. Na placu boju pozostały Bambo i Bambo Fun S.

Czytam specyfikację (http://www.tabletywacom.pl/products/bamboo/bamboopor.htm) i oprócz innego koloru, różnicy w maksymalnej wysokość odczytu piórka, wymiarów i wagi piórka oraz dołączonego oprogramowania to właściwie te modele są takie same.

Czy aby na pewno? Czy są różnice w piórkach? Które jest wygodniejsze? Czy chropowatość powierzchni roboczej jest taka sama? Proszę o opinie osób mających te tablety.

 

Pracuję na laptopach z panoramą. Tablet zamierzam wykorzystywać do:

 

  • tworzenia odręcznych notatek w prezentacjach
  • precyzyjnego wskazywania w programie do analizy obrazu
  • korekty zdjęć
  • tworzenia grafiki na strony www
  • i ... jeszcze nie wiem do czego

Korzystam z AutoCada 2007, Corela 12, Photoshopa 6.0 EN. Czy są jakieś problemy z działaniem w tych programach? Zależy mi na bezproblemowej pracy w Photoshopie 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem kupować tablet Bambo Fun A6, jednak wybór padł na Intuosa 3 A5 z Airbrushem, głownie dla tego, ze większy, jako, ze jestem lewo ręczny ma fajnie rozłożone przyciski po obu stronach i jak na pierwszy tablet naprawdę fajnie się na nim "pracuje"(pewnie ma więcej zalet jednak mi na razie takie wystarczają) i uważam, ze będzie mi służył dość długo. Wiec osobiście wolałbym dozbierać pieniążków i kupić droższy ale lepszy.

Takie moje zdanie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem kupować tablet Bambo Fun A6, jednak wybór padł na Intuosa 3 A5 z Airbrushem... Wiec osobiście wolałbym dozbierać pieniążków i kupić droższy ale lepszy.

Takie moje zdanie.

 

pozdrawiam.

A już prawie byłam zdecydowana, a kolega namieszał :rolleyes:.

Trudno nie odmówić racji stwierdzeniu "droższy i lepszy". Tak prawdę powiedziawszy to mogłabym dziś kupić Intous A3, ale nie w tym rzecz. Czy ja w ogóle potrzebuję Intous'a? Chyba, że Intous A6 byłby rozwiązaniem? Czy faktycznie warto pchać się w Intousa skoro to mój pierwszy tablet?

Czy ktoś wie gdzie oprócz ISpot w Galerii Krakowskiej można w Krakowie przetestować Wacoma?

 

 

I kupiłam... "bambosza" A6 :D. Jutro będę się bawić... i pracować

Edytowane przez M_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Johny :) Widzę, że intuos ma bardzo rozbudowane stroniki w przeciwieństwie do graphire... Przełączanie monitorów + 8 przycisków + ustawienia dla aplikacji - chyba się skuszę :)

Ale jeszcze jedno pytanie: jak z stabilnością ? W graphire często zdarzało się, że tablet przestawał wykrywać nacisk - trzeba było restartować system i/lub reinstalować sterownik, do tego przy starcie ps'a lub ae pluł wtedy błędami o konieczności reinstalacji sterownika (a potrafił takich okienek 16 na raz otworzyć - a ty potem to zamykaj :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o stabilnosc to ogolnie jest ok. U mnie wszystko chodzi na Viscie i jedyne co mi sie czasem przytrafialo (nie wiem z czego to wynika) to wlasnie tego typu anomalie, jak brak wykrywania nacisku, lub calkowity brak reakcji. Zauwazylem ze dzialo sie to jedynie wtedy gdy bawilem sie paskiem dotykowym, po jakims czasie tablet poprostu przestal reagowac. Zazwyczaj wystarczalo wyjac wtyczke z usb i ponownie wlozyc lub zrestartowac komputer. Monity z PS zdarzaly sie, owszem, wyskakiwalo jedno okienko, ale nigdy nie bylo potrzeby reinstalacji sterownikow. Wystarczyl restart

 

Jak pisalem wczesniej tego typu akcje przytarfialy mi sie i to naprawde sporadycznie. Jakies 2 m-ce temu robilem format, zainstalowalem wszystko na nowo i od tego momentu wszystko dziala elegancko.

 

Moge dodac jedynie ze u siebie mam ogolnie problem z dzialaniem niektorych urzadzen na USB :), np przy wlaczaniu komputera razem z podpietym modemem neostrady notorycznie wyskakuja mi bluescreeny (blad IRQ) :D, takze ten porblem z intuosem mogl dotyczy tylko mego kompa, mojej konfiguracji a u Ciebie moze smigac jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blizzard^

Mam pytanie. Chyba gdzieś już o tym czytałem, może nawet tu, ale chciałem wyjaśnić sprawę. Czy używając tabletu panoramicznego przy monitorze o tradycyjnych proporcjach obraz będzie zniekształcony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chyba gdzieś już o tym czytałem, może nawet tu, ale chciałem wyjaśnić sprawę. Czy używając tabletu panoramicznego przy monitorze o tradycyjnych proporcjach obraz będzie zniekształcony??

Tak, tzn . narysowane idealne koło będzie przeniesione jako elipsa. Moźna włączyć wymuszanie proporcji, albo ręcznie ustawić, żeby nadmiarowa część była nieużywana - w ten sposób, żeby proporcje tabletu pokrywały się z proporcjami monitora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam, jako że jestem tu całkiem nowy...

 

Otóż przewałkowałem cały wątek. Wywnioskowałem z niego kilka rzeczy:

 

1. Wacom cacy, Pentagram be...

2. Wielkość nie ma takiego znaczenia, jakie mu pochopnie przypisujemy ;)

3. Znaczenie i to coraz większe - ma format (16:10 vs. 4:3)

4. Ceny Wacoma są szalone i na całym świecie zapłacimy taniej...

5.Tablet rzecz przydatna, ale nie każdemu...

 

Prawie już nabyłem Intuosa A5 (chciałem A4, ale wybiliście

mi go z głowy - znaczna różnica w cenie, bezsens odwzorowywania/kopiowania 1:1 tą metodą i w dodatku nie robią wersji "wide") w wersji SE (bo różnica estetyczna i aerograf za 700 PLN... lub 100$ jak kto woli ;)).

 

Niestety zawiedli przyjaciele w USA i tak długo się "starali",

aż nadszedł kryzys, dolar poszedł w górę (kto tu ma kryzys?) i cała zabawa przestała się opłacać...

 

Być może nie zawiodą przyjaciele w Polsce. I nie będę musiał go kupować na Pixmanii, bo oni, jak sie wydaje - sami nie wiedzą czym handlują... choć ceny mają najlepsze.

Może hurt, może jakiś inny "myk"...

Strasznie nie lubię przepłacać, a praktyki Wacoma na polskim rynku uważam za złodziejskie. Nie widzę powodu, by zarabiający wielokroć więcej Amerykanin, Niemiec czy Japończyk - płacił te same (lub mniejsze) pieniądze - co ja, bidulek ;)

 

Tak więc kupiłbym już Intuosa3 A5 Wide SE, i pewnie go i tak kupię, gdyby nie takie coś:

 

http://www.pentagram.pl/produkty/tablety_graficzne/pentagram_virtuoso_p_2005

 

Wabi się to Pentagram Virtuoso i jest tak świeże, że jeszcze nie ma praktycznie żadnej recenzji...

 

Jakby nie patrzeć - jest to przełom w ofercie Pentagrama i spory skok technologiczny...

Być może - będzie to realna konkurencja dla Wacoma?

 

Wygląda ładnie i powala ceną.

Nie chcę powtarzać parametrów technicznych ze strony producenta, bo to chyba bez sensu, natomiast chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie...

I czy ktoś to testował, lub może przetestować (dają miesiąc, ale ja jestem w tabletach "noga" i sam tego nie zrobię...)

Może jakieś linki, testy ze świata?

 

W końcu wiadomo, że Chińczycy skopiują wszystko. Czasami nawet lepiej od oryginału...

A TO wygląda na piękną podróbkę Wacoma. I gdyby się sprawdzało - plunąłbym na markę. Zresztą nie jestem uprzedzony - mam bardzo dobry wentylator tej firmy na procesorze ;)

Ale nie jest to produkt zaawansowanej technologii :D

 

Proszę o sugestie i twórcze rozwinięcie tematu, w końcu osiem stów piechotą nie chodzi... ;)

 

P.S. Jak ma się rozdzielczość monitora typu fullHD (lub większa) do czułości czy zdolności odwzorowywania tabletu w formacie A5? Chociażby takiego Intuosa3?

Wadzi to jakoś, czy zupełnie jest bez znaczenia?

Chodzi mi o opóźnienia, gładkość i precyzję kreski etc.

 

Z góry dziękuję i jeszcze raz serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów...

 

Spadam spać...;)

 

 

 

 

Aha... Sorry za "rozpiętość" tekstu, ale dawno nikt tu nie zaglądał, więc trzeba nadrobić zaległości... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to calkiem interesujaco, zwlaszcza ze teoretycznie mozna zwrocic, w praktyce to wystarczy zwykle test w sklepie na photoshopie. Wszystkie tablety nie Wacoma ktore probowalem kiedys nie radzily sobie z liniami po skosie, wychodzily schodki. Koszmar jakis.

No ale w tym parametry wygladaja bardzo dobrze, czy przekladaja sie na komfort pracy trudno powiedziec. W kazdym razie warto stestowac. Ucieszylbym sie gdyby ten monopol zostal rzeczywiscie przelamany.

 

Ja kilka dni temu kupilem sobie wacoma bamboo a5. I jestem bardzo zadowolony, w pracy mam intuosa a4, ale wlasciwie nie czuje roznicy. Wszystkie parametry ma dwa razy gorsze, ale do celow do ktorych go uzywam czyli zbrush, i textury w ps, nadaje sie w sam raz. Cena jest porownywalna z tym pentagramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że wacomy na całym świecie kosztują tyle samo mnie nie dziwi - czy partie produkowane na polski rynek różnią się od tych na niemiecki czy amerykański ? Inne materiały i technologię są wykorzystywane, że można zaoszczędzić na procesie produkcyjnym i badaniach ? Więc dlaczego mamy płacić mniej ?

Draństwem jest, gdy producenci softu (nie muszę chyba pisać przykładów) za swój produkt żadają kilkanaście/kilkadziesiąt procent więcej w europie niż w us. Tym powinny zająć się unijne nieroby, a nie krzywizną bananów...

 

A co do tabletu - mam nadzieję, że nie będzie z nim tak jak z produktami z tego artykułu: http://www.chip.pl/artykuly/trendy/2008/11/chinskie-podrobki-znanych-urzadzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja obecnie używam bamboo a6 (ten czarny model ;) ) ale zastanawiam się nad upgradem sprzętu - w zasięgu cenowym mam bamboo fun a5 albo intuosa3 a6. Który byście wybrali ? W sumie rozdzielczość w bamboo jest 2 razy mniejsza ale wydaje mi się że format a5 to trochę rekompensuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 - zależy czym się zajmujesz i czy wyższa rozdzielczość (i poziomu nacisku) naprawdę ci są potrzebne. A5 to mój rozmiar i ani na mniejszy, ani na większy, bym nie zamienił. Z tym, że intuos to nie tylko rozmiar i rozdzielczość - to też wykrywanie nachylenia, touch stripy, dużo przycisków, inne piórko i przede wszystkim fajne sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey:) wie ktos osobiscie (organoleptycznie) cos na temat tego Virtuosa Pentagrama A5?

dwa razy tanszy od Intuosa A5 i na papierze lepszy, czy w rzeczywistosci tez tak jest?

Volito mi sie w domu posypało i potrzebuje cos szybko a teraz na Intuosa nie mam a planowalem go na nowy rok(w pracy mamy wiec wiem jak smiga)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 - zależy czym się zajmujesz i czy wyższa rozdzielczość (i poziomu nacisku) naprawdę ci są potrzebne.

 

Głównie nauka rysunku - przy czym w tej chwili praca na bamboo a6 mnie pod tym względem nie zadowala - bawię się pseudo-ołówkiem na artrage2, ale póki co tradycyjnym ołówkiem pracuje mi sie o niebo lepiej niż na tablecie i nie wydaje mi się by była to tylko kwestia przyzwyczajenia. Z drugiej strony łatwa możliwość korekt, praca na warstwach, nie zużywanie ton papieru itd - bardzo kuszą :D Myślałem o tym bamboo fun a5 bo w zestawie który chce kupić jest też artrage2 w pełnej wersji. Z drugiej strony ten wykrywalny kąt nachylenia w intuosie - piękna sprawa... ech sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawię się pseudo-ołówkiem na artrage2, ale póki co tradycyjnym ołówkiem pracuje mi sie o niebo lepiej niż na tablecie i nie wydaje mi się by była to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Najlepiej to jakbyś w jakimś sklepie mógł je zobaczyć - bo powierzchnia (faktura) też się rózni między modelami. Intuosa dawno nie miałem pod ręką, ale mój graphire4 jest strasznie wyślizgany i wogóle nie czuć go jak np. papier (nawet nie to, że teraz jest wyślizgany, bo od początku piórko się bardzo lekko po nim prowadziło). Volito2 (mało używane) jest za to strasznie szorstkie (do tego stopnia, że wydaje nieprzyjemne dźwięki przy używaniu ;) )

I przyzwyczajenie się do konkretnego modelu i innego sposobu pracy ma duże znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirian - bierz ktorekolwiek bamboo, bedziesz mile zaskoczony po volito, bo np ceny tych a6 podobne, a jakosc bez porownania.

 

Ja w ogole bym sugerowal, zeby zanim bedziecie kupowac intuosy, ktore jednak sa drogie, poprobowac bamboo. Ja nie chcialem kupowac w ciemno choc na cgtalku czytalem, ze ludzie nie widza roznicy miedzy bamboo a intuosami w rozmiarze A5 i przetestowalem na szopie w ispocie. Jedyna wada to to, ze gumki sie nie da uzywac, probowalem raz czy 2 dla testu i wlasnie dlatego ze powierzchnia jest minimalnie chropowata, to jakos ta gumka lipnie chodzi. Tylko czy ktos rzeczywiscie uzywa gumki z piorka?

Wlasciwie przesadzam ze slowem "chropowatosc" bo to raczej brak takiej sliskosci jak w intuosach, wlasciwie nie ma znaczenia.

 

Edit: nie placa mi za reklame ;), ale jestem powaznie zaskoczony skokiem jakosci od volito, ktore mialo tylko w teorii poziomy nacisku, i generalnie ssało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vaernil

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a przymierzam się do zakupu swojego pierwszego tabletu i mam pytań kilka.

Czy A6 jest wystarczający by narysować coś konkretnego (uczyć się rysowac coś konkretnego :) )? Przeszkadza bardzo, taka mała powierzchnia, czy idzie się przyzwyczaić? (no niestety mam ograniczone fundusze)

Czy może wstrzymać się i dozbierać do jakiegoś A5 (A4 to już w ogóle poza zasiegiem)?

Oczywiście myślę tylko o Wacomach, bo naczytałem się o pentagramach już wystarczająco dużo złych opinii.

Jeśli A6 mimo wszystko daje radę, to co myślicie o Wacomie Bamboo (czy nadaje się w ogóle do rysowania czy służy do prac biurowych tylko i wyłącznie), a raczej: jaka jest różnica pomiędzy nim, a Wacomem Bamboo Fun (prócz dołączonego oprogramowania no i wyglądu).

Z tego co patrzyłem, to mają identyczne parametry, a mimo to, tutaj dali mu mniej gwiazdek pod względem rysowania i malowania.

Ktoś mógłby mi odpowiedzieć i rozwiać wątpliwości?

 

Edit. Poczytałem kilkanaście stron tego tematu i mam coraz większe wątpliwości jesli chodzi o rozmiar. Więc jeśli jest ktoś, kto chce sprzedać swojego wacoma, np bamboo fun medium (a5) za rozsądną cenę to proszę o kontakt :)

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Edytowane przez Vaernil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

mam zamiar zakupic swoj pierwszy tablet, przestudiowałem ten watek i juz wiem ze tablet tylko firmy Wacoma i jak dla mnie rozmiar A5 ale mam problem, ktory z ponizszych tabletow wybrac, sa w tej samej cenie, model wireless ma tylko mniejsza rozdzielczosc o 500dpi no i gdzie tu jest haczyk? jak dla mnie to lepszy lub wygodniejszy jest bezprzewodowy no ale moze ktos mial juz z takim stycznosc i moze powiedziec cos wiecej na temat jakosci dzialania tabletu bezprzewodowego lub jakies inne uwagi.

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=WACOM+WIREL+PEN+A5

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=WACOM+BAMBOO+FUN+A5

z gory dzieki

 

pozdros

Edytowane przez Ja_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli A6 mimo wszystko daje radę, to co myślicie o Wacomie Bamboo (czy nadaje się w ogóle do rysowania czy służy do prac biurowych tylko i wyłącznie)

 

Nie no, bez przesady, mam taki tablet mniej więcej od marca tego roku i pracować się da. Co prawda używałem go do tej pory głównie do fotomanipulacji, a rysunkiem i próbami malowania nim w digitalu zająłem się bardzo niedawno (po prawdzie jakieś 2 miesiące temu), ale imho pracować się da. Jak dla mnie zwykły ołówek o niebo przerasta takie narzędzie pracy pod względem dokładności i wyczucia ale to nie znaczy, że nic się nie da tym zrobić. Ten rozmiar A6 jednak tylko z pozoru wydaje się aż tak mały... Chociaż pewnie jak się da to lepiej mieć A5. Trochę gdybam tutaj, bo na A5 nigdy nie pracowałem. W każdym razie jeśli chodzi o ten tablet, który wymieniłeś tragedii nie ma, ale sądzę że oczywiście mogłoby być jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacom Volito (pierwszy model) bardzo dobry tablet mam go od kilku lat i jestem z niego zadowolony, niestety pole robocze to 4:3 ale ja pracuje bez problemu na monitorze panoramicznym. Jednym mankamentem tego tabletu jest to, że piórko przy pierwszym dotknięciu tacy ma opóźnienie - niektórzy uważają to za wadę - ja zdążyłem się już do tego przyzwyczaić. Aha i nie posiada "gumki".

 

Salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli volito A6 i duzy monitor to moze byc problem z wielkoscia. Maly ruch reki - duży ruch kursora.

Na A6 4:3 z monitorem do 21" 4:3 pracowalo sie nawet okej, po przesiadce na 24" wide + tablet A6 4:3 lipa po calej lini, zakupilem intuosa a5 wide więc i jest wypas.

 

Przy pracy na tablecie A5 4:3 i ekranie 24" wide było okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności