Skocz do zawartości

Klip promujący Polskę


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widziałem ten artykuł i spodziewałem się tego. Czekam jeszcze, aż ktoś przyczepi się, że ten smok, który podpisuje umowę to też przekłamanie i jest nieprawdziwy.

 

Fajnie zobaczyć w creditsach znajome nazwiska. Rozumiem, że odpowiedzialny za to był ten wydzielony jakiś czas temu działa Platige Post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ w tym dla MSZ :)

A za co? Niech inwestuja pieniadze w rzeczy ktore naprawde beda tu przyciagac ludzi. Skoro krakowski spot olimpijski kosztowal pol miliona to PI wzielo pewnie z 5 :P

http://zus.pox.pl/pit/polska-w-swiatowej-czolowce--biurokracji.htm

Najpierw sprezyna teraz to... Jak tak dalej bedzie to nawet "ch*j, dupa i kamieni kupa" z tego nie zostanie.

 

Spot oczywioscie bardzo fajny, jak zwykle od Platige ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reynevan: ale to nie ten spot, nie ta grupa. To spot celujący w turystykę - grupą docelową nie są też Polacy, więc mało prawdopodobne, aby gdzieś z zagranicy pojawiły się komentarze, że nie ma krzyża na Giewoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenia: (i niestety to one pozostaną w pamięci)

Gdańsk - tania siła robocza,

Warszawa - zamieszki na ulicach,

Kraków - smog (a to teraz bardzo aktualny problem),

Tatry - brak, ew. wstrząsy sejsmiczne.

 

Trochę przypomina to reklamę pewnego banku, gdzie jest dużo gadaniny ale zapamiętuje się tylko jedno, do tego źle kojarzące się hasło - "totalne zero".

 

PS. Tak trudno sprawdzić że nikt na świecie nie używa już terminu "Cracow"?

Edytowane przez marograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ministerstwo spraw zagranicznych jest od promowania turystyki to Ministerstwo turystyki zajmuje się dyplomacją?

 

Moze byc. Ja sie dowiedzialem ostatnio, ze najwyrazniej oficjalna waluta Polski jest Dolar Amerykanski. Odwiedzajac polska ambasade w Meksyku musze uiscic oplate za nowy paszport nie w pesos ani nie w zlotych tylko w dolarach. Bo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi bardziej o kogos wartosciowego, przedsiebiorcy itp.

zagraniczny przedsiebiorca byl atrakcyjny kilka lat po komunie. teraz nasza gospodarka wiecej traci na wujku, ktory podatki zapłaci w swoim kraju, a z polski wyssie tylko benefty socjalno/fiskalne.

 

mi spot sie podoba, ładnie zrealizowany. Na co ida podatki mnie nie interesuje, bo nie jestem podatnikiem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zwolennikiem pozytywizmu i koncepcji panstwa jako umowy społecznej JJ Rousseau więc pieniądze mysle beda płyneły zawsze, bo taka jest umowa, a jednostki powinny robic swoje.

Warto na pewno po latach przeanalizować działania i kontyunuowac te najlepsze, a poki co zając się budowaniem 'szklanych domów'. To tylko pieniądze, niech się kręcą, dopóki wiemy na co ida, mozemy na tym przykladzie edukowac kolejne pokolenia więc poza ew. sukcesem wizerunkowym kupujemy wiedzę 'post mortem', ktorej nigdy za wiele.

 

Olbrzymi plus, ze mozna inhouse wyprodukowac technicznie dobry produkt - to bardzo wazne. Na przyklad PI mimo, ze mozna sie czepiac, ze zbyt dobrze zyja z administracja rzadowa sprawiaja, ze w mediach pojawia sie news, ze 'Baginski znow cos nakrecil'. Gdyby nie takie firmy, wciaz zlecenia by leciały za kanał angielski/la manche czy jeszcze lepiej do ameryki.

Paradoksalnie taki dobry uklad stworzył mozliwosc rozwoju polskiej firmie, ktora nie musi szparować aktorow hindusom, tylko wyrywa zlecenia Millom i innym. Na to poszły nasze podatki w taki wlasnie 'kontrowersyjny' sposób .

Ale tak jak mowie, warto na takie rzeczy patrzec z perspektywy dekady, a nie artykulow w onecie.

 

Mam nadzieje, ze kolejna 'sprezyne' bedzie projektowala ars thanea albo ktos z tej ligi ale z naszego podworka. A czy to bedzie dobre czy nie, pies to je*$*ł ;)

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - gleboko poleciales a ja tak niezobowiazujaco tylko ;). I w ogole jakos o tym filmiku (sympatycznym z reszta i z pomyslem) nie pomyslalem. Gdyby mozna wydac pieniadze zdefraudowane/rozp...one/nieslusznie sobie przyznane/zwyczajnie skradzione etc. przez naszych politykow i rozdmuchana administracje, to moglibysmy krecic co miesiac Wladce Pierscieni z Barakiem Obama w roli Gandalfa Bialego. Jeden czy dwa filmiki to kropla w morzu - to ostatnie zmartwienie jesli chodzi o to "na co ida nasze podatki". Niech ludzie trzaskaja i firmy niech rosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten spot w ogóle nie podoba. Gra aktorska tego chłopca fatalna. Dodatkowo nie rozumiem po jaką cholerę inwestować pieniądze publiczne w takie projekty. Czy takie rzeczy nie powinny jeśli już to iść z MSiT? Dla mnie znacznie ciekawsze są regionalne spoty, choćby ten o Dolnym Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się niespecjalnie podoba, wszystko w takich klimatach gierkowych, reżysersko jest to poziom właśnie intra. Co do krzyża to faktycznie jeśli fizycznie powinien być widoczny w tym kadrze, to nie rozumiem powodów, dla których został usunięty. Jest to jakiś tam element krajobrazu i znak rozpoznawczy Giewontu, więc dlaczego nie, moim zdaniem to normalne pytanie, jakie adresować można pod adresem twórców.

 

PS Walka na ulicach od razu przywołuje skojarzenia z ostatnim Batmanem; nawet budynki obok całkiem podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyg. Litości. Wyciągasz jedno słowo z tekstu, w którym w jednym zdaniu występuje to słowo ale w zupełnie innym kontekście.

Trochę czytania ze zrozumieniem a nie widzenia "rzeczy" bo Kinga Dunin, bo krytyka polityczna bo coś tam co jest niby określone jako lewa strona.

A akurat tekst Kingi Dunin jest bardzo trafny ale IMO nie tyczy się w sumie samego spotu... paradoksalnie.

 

A spot jak spot. Spoko. Moim zdaniem mógłby jeszcze bardziej zakrzywić rzeczywistość i odjechać w dziecięcą imaginację ale pewnie budżetu by już na to nie starczyło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj. Nie wyciągam jednego słowa z tekstu, tylko przytaczam bardzo konkretny zarzut przedstawionych w tekście, w dodatku jest to fragment nad wyraz wyróżniony (wieeelkie litery). O błędnej interpretacji nie ma mowy, radzę przeczytać tekst raz jeszcze. Jest tam wyraźna sugestia o przedstawieniu Polski wyłącznie przez pryzmat mężczyzn.

 

Najzabawniejsze jest to, że trudno mi się z panią Kingą nie zgodzić w tej kwestii. Z doszukaniem się drugiego dna, czy może nawet interpretacją samego spotu już nie za bardzo.

 

...że krytyka polityczna "jest NIBY określana jako lewa strona" to jakieś novum dla mnie.

 

Żeby nie było - pierwsze wrażenie po obejrzeniu spotu baardzo pozytywne i tego się trzymam (mimo pewnych zastrzeżeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzut a po prostu fakt, który jest wzmiankowany ale w żaden sposób nie jest tematem przewodnim tekstu. Ba. Spot tez nim nie jest.

Ot luźny tekst odbiorcy. A ze trafilo na osobę, ktora myśli i patrzy troche dalej i głębiej od przeciętnego kowalskiego to i tekst jest odpowiedni:)

"Jesteśmy patriarchalnym społeczeństwem, gloryfikującym swoją historię. Lud zasuwa i na razie „bez butów chodzi”. Kapitalizm zieje ogniem i władza buduje dla niego różne spektakularne świątynie. Do ulegania naciskom ze strony Kościoła nikt się nie przyznaje, a palma jest samotna.

 

W sumie wszystko się zgadza.

I tak ta bajka niestety się kończy.

Cyt, iskierka zgasła."

 

Sam chyba przyznasz, że to podsumowanie tekstu nieźle opisuje sytuację w kraju.

I sory za moze nadmierna reakcje ale większość moich znajomych/przyjaciół działa na rzecz kobiet(nie nie oszołomy, cholernie inteligentni ludzie) wiec jak ktos wyskakuje z takim uproszczeniem tekstu i właściwie zupełnie wyrwanym z kontekstu zwrotem to wiesz sam rozumiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności