Skocz do zawartości

Scena 3D: bocznica


slizgi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jako że już dziś jest po demoparty, na które to robiłem, wrzucam najnowszą moją produkcję... Praca powstawała długo, ze względu na braki w czasie wolnym oraz pewnie nieudogodnienia sprzętowo-egzystencjalne jak utrata danych itd, no ale nareszcie skończyłem :) max+vray+psd

 

Jak widzimy jest to wysłużona lokomotywa su45. Smacznego :)

 

bocznicawy7.th.jpg

 

oraz wersja bez tekstur i siatka.

 

diffusebt0.th.jpgwireframefg4.th.jpg

 

Pozdrawiam

sli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetny detal prawie całej sceny (poza murkiem w tle ;), któremu niestety render trochę nie dał rady. IMO :) Troszkę więcej pracy nad shaderami i byłoby megafakinkul, a tak jest tylko very cool. Mimo to ogląda się przyjemnie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no stary... bomba, i tys to na core duo zrobil? to otoczenie super, trawki krzoczki ta wieza w tle, jak fota ;) rozklad cienia mmm. Brakuje mi tu ino dobrego posta, bo jakos tak blado wyszlo... ale serio jestem pod wrazeniem, podzielil bys sie modelem trawki czy tego krzako/kwiatka :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev: co do murku może fakt mogłem popracować nad samym modelem, ale spodobał mi się efekt jaki uzyskałem samym displacementem...:)

 

Morphine: tak całość na takim kompie jaki mam w podpisie, jakby nie proxy nie podołałbym zapewne :), co do postprocessu zamierzony kwestia upodobań, jeśli chodzi o trawkę to nic trudnego 10-20 min pracy, a ten krzaczo-kwiatek to koniczyna pospolita :)

 

Liber: dziękować bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zgubiłeś gdzieś ten detal. Siatka i clay wygląda dużo bardziej imponująco niż finalny obrazek.

Pewnie przez dość płaskie światło, tragiczny dof, słabe niebo i ogólną średniość shaderów.

Naprawdę szkoda tego detalu, radziłbym posiedzieć jeszcze ned finishem.

 

Miało pewno być Pioner'owo a wyszło trochę słabawo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepiać nie będą bo mi się podoba :) Ale że wysłużona ? Wygląda 3x lepiej niż niektóre gruchoty co jeszcze jeżdżą po naszych torach hehehe :) Pozdro, fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka zwala z nog, render srednio mi sie podoba, sam pociag jest super, roslinnosc tez extra, ale tlo psuje odbior pracy, szczegolnie ten DOF, sadze ze warto by bylo dopiescic render, wtedy cala praca bedzie znakomita (wiem jak ciezko sie wraca do czegos co juz jest skonczone, ale sadze ze warto, bo szkoda by bylo zeby pracka z takim potencjalem zostala wlozona miedzy srednie, daj czadu!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz: żebyś Ty wiedział ile ja nad tym spędziłem czasu, ile przekleństw leciało bo komp nie wyrabiał :) renderowałem to po kawałku nie większym niż 200x200pix bo miałem wysyp przez ilość tekstur.

 

Xiz0r: pomyślę nad nowym postprocessem, może już dziś coś nowego wrzucę...

 

Wodzumarcin: co do klimatu pracy Denko to jest pewna analogia, bardzo cenie tego artyste, aczkolwiek ja zacząłem robić tą scenę zanim on pokazał swoją, całość powstała w maxie, szyba to cut + detach + shell, natomiast zielsko to czesc recznie, czesc arrayem i particlami potem z tego snapshot i do proxy.

 

DraB: Dziekować za uznanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna pracka. Do modelingu, sceny i clayów nie mam uwag. Sweet.

 

Ale rendering można by podciągnąć spokojnie. Razi postprocesowy (zapewne) light bloom, źle dobrany DOF (jak obiekt jest na tyle daleko od obiektywu to wszystko za nim również jest ostre. Przez to obrazek traci skale. Detale zginęły gdzieś i szkoda ich.

 

Gratuluje ukończonej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! podoba mi sie bardzo.. ja tez pracowalem nad opuszczonym wagonem pasarzerskim do mojego reela, niestety niezdazylem zrobic teksturek... patrzac na twoja prace, bardzo mnie inspiruje do powrotu i zkonczenia starego projektu..

 

mole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo. fajnie to widziec w finale (prawie ;).

Uznanie za kazda wymodelowana srobke ;)

Czy ja dobrze widze ze uwzgledniles aberacje chromatyczne na slupie po lewej?! :D

Co do uwag, to tak jak poprzednicy. Na obiektach pokazanych z takiej odleglosci nie powinno byc zadnego dofa (zakladajac ze to fotorealizm).

Dla mnie praca traci przez malo ciekawe swiatlo. Gdzie jest slonce? Z chmur wynika ze za lokomotywa, z cienia ze za kamera. Chm?

super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez DOFa wygląda znacznie lepiej. Super praca. Szkoda że rozdziałka taka mała ;).

 

Co do uwag - niebo chyba przesadzone - szczególnie to zaciemnienie po prawej.

Saturacja liści i kwiatków na pierwszym planie jak dla mnie za wysoka. Leciutki warming filter (2-5 %) mógłby dodatkowo dodać fotorealizmu.

 

Ale to raczej tak na marginesie. Reszta bardzo mi się podoba - jeszcze obrazek z samolotem by się przydał i będzie z Pionierowym Pontiaciem tryptyk ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka piękna lokomotywa i tak okrutnie zniszczona:/ Mowa o grafitti i odrzuceniu jej na bocznicę a nie o modelu :) Podoba mi się klimat takiej ciszy przed burzą. Jak dla mnie bardzo ładna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności