Skocz do zawartości

Silver Award: AirFormulaOne


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

2_2010-03-21-161549_g.jpg

hej

taka tam AirFormula 1, inspirowana starymi wozami formul 1.

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fenomenalna robota! Dawno nie było czegoś tak genialnego! Świetny koncept, model, tekstury (jaka rozdziałka tekstur z nitami?) i otoczenie wypickane maksymalnie!

Front i 5***** to myślę naturalnie będzie. Moim zdaniem powinno pójść do złotej jak nic!

P.S. możesz pokazać tą formułę z innych rzutów także? Czym rendziłeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo miodne światełko.

Jedyne co mi nie pasuje to sterylność i brak "atmosfery", w sensie objętości powietrza. jakiś volumek czy drobinki kurzu by nie zaszkodziły. Ale ogólnie, jest bardzo fajnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wiem że to koncept. Ale mam jedno pytanie. Jak napędzany jest ten samolot :D

Wloty jak w odrzutowcu a silnik jak w rajdowce :D

 

Pięknie się prezentuje.

 

Hehe. Idealnie nadawał by się do gry Wipeout 1960 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie chciałem napisać, że moim zdaniem jest to bardzo ładnie wykonana praca (tekstury, oświetlenie) fajny klimat, ALE od razu widać, że nie masz pojęcia o konstrukcji samolotów:) (zakładam, że pomysł jest Twojego autorstwa). Przy projektowaniu wykazano się rażącą niekonsekwencją:

1. SIŁA CIĄGU: Jeśli samolot ma silnik tłokowy (tak jak tutaj widać) to MUSI mieć śmigło, inaczej nie wygeneruje siły ciągu i nie ruszy z miejsca, nie mówiąc już o wzbiciu w powietrze,

2. ROZKŁAD MASY: Z tego ujęcia wyraźnie widać, że kabina i silnik jest ulokowana bliżej tyłu samolotu, a co za tym idzie środek ciężkości takiej maszyny także przesunięty byłby ku tyłowi, więc koła nośne powinny być z tyłu a koło sterujące z przodu (taka konstrukcja jaką zastosowałeś miała racje bytu w przypadku starych samolotów z silnikami umieszczonymi przed kabiną, w których masa była skupiona bliżej przodu).

3. CHŁODZENIE: Następna zagadka to przedni dziób z wlotem powietrza. Jeśli silnik jest umieszczony z tyłu to co jest w tym długim kadłubie? Widać ze chciałeś, jak napisałeś, nawiązać do bolidu F1, ale trochę na siłę, bo w starych bolidach były silniki chłodzone cieczą i ten duży przedni wlot kierował powietrze do chłodnicy, a tu widać silnik chłodzony powietrzem (żebra na cylindrach), a taki silnik nie ma chłodnicy. Poza tym Twój silnik nie ma głowic i wydechów.

Sugerowałbym poprawki:

Silnik przenieść do kadłuba przed kabinę (poprawa aerodynamiki i rozkładu masy), ZAMONTOWAĆ ŚMIGŁO, albo przesunąć kabinę do przodu, a koła nośne ulokować pod skrzydłami, koło sterujące z przodu. Poza tym raczej ok, graficznie BARDZO ŁADNIE!:D

Pozdrawiam!

Edytowane przez logik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności