Skocz do zawartości

Photoshop CC 2015 - aktualizacja Listopad 2015


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...symetria już jest,? Pytam, bo nie śledzę na bieżąco.

 

Zapomnij. Ale za to mozesz wydrukowac sobie model 3D albo dodac potworka 3D a' la Poser.

Podgladu w dialogu "OPEN" tez nie przywrocili. Bo po co mialbym widziec co zawiera plik zanim go otworze. Jak otwoerze to bede wiedzial. Proste.

 

Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejscie firmy adobe do potrzeb klientów mogę okreslic jednym krótkim zdaniem: 10 METRÓW MUŁU, DNO I WODOROSTY.

Programy są praktycznie nie rozwijane (no chyba ze dla kogoś rozwój to przejscie na abonament ROTFL) brakuje wielu podstawowych potrzebnych opcji w wielu programach Adobe od dawna a Panowie z Adobe mają klientów w d***e. Do tej pory Pantony w Photoshopie to proteza, nie ma porządnej kontroli nad przezroczystoscią pixeli , channel mixer powienien działać na wszystkich kanałach a nie tylko na podstawowych, od dawna powinna byc opcja włączenia zapętlenia brusha w osi x i y do malowania retuszowania zapętlonych wzorów, od dawna podgląd separacji barwnych powinien miec większe mozliwosci (np wyswietlania kanału zółtego jako czerni albo jako czerni w inwersie) ...wymieniac mógłbym długo ale to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam CC ponieważ poza rysowaniem mogę robić proste animacje.. Podobno nowa wersja Krity ma możliwość animowania.

Jeśli można będzie w niej skalować obracać, poruszać i robić efekty wa warstwach podczas animowania to na bank przerzucę się na nią. Puki co zdaje się, że tego nie ma. Pewnie niedługo tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie photoshop jest w tyle z tym innowacyjnym ficzersem w porownaniu do innych softow adobe.

Obejrzalem sobie video z top features of photoshop cc 2015 i glucho sie zasmialem jak zobaczylem ze stackowanie efektow warstwy weszlo dopiero po 25latach funkcjonowania softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mozna miec sporo zyczen do PS, ale kazdy kto kiedys pracowal nad developmentem wiekszego softu wie, ze dodawanie nowych funkcjonalnosci do coraz wiekszego softu trwa coraz dluzej, a czas ten rosnie geometrycznie w stosunku do ilosci lini kodu. PS to ogromny soft i nawet dodanie pierdolki jak podlagad pliku w open dialog to tygodnie pracy + beta testow itd itp. Nie dziwie sie ze PS rozwija sie wolniej od innych wlasnie z tego powodu ze jest ogromny (najwiekszy na rynku), otwarty na pluginy, skryptowanie. Nie jestem fanbojem PS, tylko napisalem co mi przyszlo do glowy. Cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz calkowita racje. Poza tym w korporacji zmiana kolory paska moze trepwac rok. Niemniej zobacz sobie ten poser-like ficzers i sprobuj nie walnac facepalma myslac o kilku podstawowych rzeczach ktorych wciaz tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krita czy PaintStorm to mogą być do zabawy, sory ale wysiadają jak trzeba zrobić duże produkcyjne ilustracje.

Nie ma podglądu za to panel otwierania jest mniejszy, podgląd jest teraz w Bridgu i oknie startowym. Ja za tym podglądem co się renderował 5 min nie tęsknię. Zastanawiam się też ile razy w roku wykorzystał bym symetrię. Może 3.

Ten Poser nie jest w szopie a jest to osobny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krita czy PaintStorm to mogą być do zabawy, sory ale wysiadają jak trzeba zrobić duże produkcyjne ilustracje.

Temu panu nie przeszkadza jakos.

https://krita.org/item/interview-with-alexandru-sabo/

Nie ma podglądu za to panel otwierania jest mniejszy, podgląd jest teraz w Bridgu i oknie startowym
.

Bridge to byl jakis koszmarny zart. Otwieralo sie toto pol godziny, mielilo obrazki tak dlugo ze go zamykalem w task managerze... Jak ktos ma 3 fotki w katalogu to moze to jakos da sie uzywac. Jak mam 8.5k grafik to sobie ta przegladarka nie radzila po prostu. Co sobie bez problemu radzi? Darmowy Fast Stone Image Viewer.

O jakim oknie startowym mowisz?

a za tym podglądem co się renderował 5 min nie tęsknię.

No to nieszczegolnie swiadczy dobrze o Adobe ze podglad jednego obrazka sie renderowal 5 minut, prawda? :D Ale fakt, ze zastapili go softem ktory sie wypieprzal na plecy i w ogole nie moglem podejrzec nie pomagal... Katalog z kilkoma wielkoformatowymi bannerami i ten caly Bridge lezy i kwiczy.

Zastanawiam się też ile razy w roku wykorzystał bym symetrię. Może 3.

A ja moze 300. Bo jak brainstormuje loga to niemal zawsze uzywam. W Kricie bo nawet moge sobie wiecej niz 2 symetrie ustawic. A ile razy wykorzystasz drukowanie 3D ktore dodali jakis czas temu? Albo edycje wideo? Tak to przynajmniej 3 razy bys skorzystal ;)

Ten Poser nie jest w szopie a jest to osobny program.

Zgadza sie. Zintegrowany ale dzieki Bogu osobno.

 

Bigu, jakbym nie uzywal Photoshopa to tez bym nie narzekal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek: chodzi o pliki PSD

 

Olaf. Właśnie tym bardziej abstrakcyjne wydaje mi się to wasze narzekanie.

Widzisz, a mi nie. Narzekanie, to tka naprawdę manifestacja niezadowolenia. Uważam, że o bardzo ważne, bo daje innym zachętę do narzekania i oczekiwania zmian dla nich korzystniejszych. To taka ogólna uwaga, ale ma zastosowanie także w tym przypadku. Druga sprawa manifestowanie wyborów też uważam za ważne - także wierzę, że mamy spory wpływ na kształtowanie rzeczywistości otaczającej nas decydując gdzie i jak wydamy pieniądze. Rozważam właśnie czy nie ustawić stałego przelewu w kwocie podobnej do pojedynczego softu CC dla Krity albo twórcy Paintstorma.

A z drugiej strony używam Photoshopa ale na tyle ograniczony jest jego impakt na moją pracę, że mogę zmienić go już niedługo. Widzisz jak zobaczyłem udoskonalenia zapisu, gdzie mogę sobie ustawić jakiś zapisowy preset - gdyby to robił pojedynczy człowiek, od razy dałby opcję zrobienia sobie nawet kilkunastu presetów (i pewnie ustawiłbym sobie kilka), a Ci geniusze dali jeden z tego co widzę. Uważam, że takie zachowanie warto zmienić, a jako konsument mam tylko dwa narzędzia zmiany - manifestację niezadowolenia i skierowanie wydatków do konkurencji. Nie wiem jak inni ale dla mnie to element inżynierii rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olaf: z tym w pełni się zgadzam. Ja od jakiegoś czasu kibicuję mocno Affinity. W zasadzie to naprawdę są już zamienniki dla softów Adobe (tylko Mac).

 

Ogólnie mam to CC bo nie mogę przenieśc mojego CS5 na Maca. A CC kosztowało mnie na rok 100EUR w promocji.

 

Co do wideo: osobiście jakiś czas temu w Photoshopie zacząłem doceniać ten ficzer. Wygodny do tworzenia filmów prezentacyjnych pod mobilne na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi jak używasz to zrozumieć marudzenie, bo Olafa to nijak, sorry.

Thumbnaile lepiej sobie zorganizować w explorerze. Kiedyś były dlle które pozwalały na podgląd psdków bez żadnych przeglądarek. Przyznaje że przy przesiadce na któregoś tam kompa przestałem ich szukać ale fajnie to działało i zdecydowanie wygrywa z każdym innym rozwiązaniem.

Ja nie chcę bronić Adobiego jakoś specjalnie, nie mam w tym biznesu ale wydaje mi się że uprawiacie grube czepialstwo.

Sam widzę sporo możliwości na różne ulepszenia a jednak mam odczucie że co wersje coś tam powoluchnu usprawniają i soft staje się lepszy, czasem następuje jakiś krok w tył, dziwnym nie jest. To już nie są żadne milowe skoki i raczej nie będą. Ta wersja to CC2015.1 więc o co szum?

Krita czy Paint Storm to nie jest konkurencja dla Adobiego, te softy konkurują tylko w jednej działce którą szop obsługuje a i w tym zakresie to prędzej Manga Studio czy Aura bo na polu bitwy z deadlinami okazują się dużo solidniejsze. Wcale się nie dziwię że brainstormuje ci się lepiej w sofcie mniejszym i lżejszym.

Co do tego że są ludzie którzy z sukcesem używają Krity - są i git, cieszę się ich szczęściem. Krita ma swoją nisze, nie zamierzam się czepiać ani tego softu ani użytkowników. Wiem że mi z nim nie po drodze.

 

 

@Olaf: Powiedz pliz ile tych presetów zapisu ma Krita i Paint Storm.

Ja jestem fanem małych softów ale z czym porównanie? Trochę poczucia skali. Paint Storm jest zgrabny ale nie daje rady z dużymi plikami kompletnie.

I to podejście że jak ojebie to może zrobią. Można inaczej, można wysyłać Adobiemu propozycje zamiast ojebywania że zmiany nie wyglądają tak jak Olaf by chciał. Wydaje mi się że pozytywny feedback ma szansę na lepszy rezultat.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze majac tysiac ludzi, ktorzy przerzucali papiery z lista zmian nikomu nie chcialo sie dopisac ze tych presetow ma byc wiecej niz jeden. Mysle ze krita bedzie miala kilka presetow szybciej niz photoshop. Dla mnie jeden to glupota i strata narzedzia, bo jeden jest niepraktyczny.

Ale spoko nie musimy sie zgadzac. Uwazam, ze namawiajac innych do alternatywy bede czescia zmian status quo i wyjdzie to na dobre adobiemu takze. Ale postawy sa rozne i to chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krita czy PaintStorm to mogą być do zabawy, sory ale wysiadają jak trzeba zrobić duże produkcyjne ilustracje.

 

Czego im brakuje?

 

Kiedyś były dlle które pozwalały na podgląd psdków bez żadnych przeglądarek. Przyznaje że przy przesiadce na któregoś tam kompa przestałem ich szukać ale fajnie to działało i zdecydowanie wygrywa z każdym innym rozwiązaniem.

 

To jest właśnie jedna z zalet Mac OS X - można podglądać psdki, pdfy i inne pliki bez potrzeby otwierania softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, narzekają wszyscy a PS jest najlepiej sprzedającym się produktem Adobe w obecnej chwili. Sprzedajemy tego kilkadziesiąt licencji rocznych miesięcznie... A jesteśmy naprawdę małą firmą, dodatkowo nasza konkurencja swoje robi, nie mówiąc już o bezpośrednich zakupach w Adobe. Te ilości ludzi potrzebujących i kupujących ten soft nie mogą się mylić. Widocznie nie ma odpowiedniej konkurencji prawda? Krita i inne robią dobrą robotę, ale gdzie nie czytam, to zawsze ktoś ma jakieś ale. A tu to nie działa, a tu tego nie ma... Nie używam prywatnie PS, macie pewnie wszyscy trochę racji, ale narzekanie na wszystko to jest nasza narodowa przywara. Choćby nie wiem co się działo to i tak narzekamy. Adek za grosze ma tego PS plus Ligtrooma, nadal Adobe ma taką promocję dla fotografów, a cena jest naprawdę dobra, około 50 zł. brutto miesięcznie, nawet jak ktoś nie robi komercji na tym, wystarczy, że raz do roku zrobi ze 4 loga czy cokolwiek i kasa się zwraca... Narzekanie na subskrypcje roczne nic nie daje. Bo to nie my, Polacy definiujemy potrzeby rynku... W USA koszt całego pakietu jest praktycznie niezauważalny dla przeciętnego zjadacza chleba. To samo we Francji, UK czy Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imprecis

Z Krity za pierwszym razem zrezygnowałem po kilku minutach jak się okazało że kursor jest sobie kilka pixeli od miejsca gdzie ekran styka się z rysikiem. W którejś kolejnej wersji było lepiej ale jednak. Musiał bym sobie przeorganizować cały swój pipeline a na to jestem za leniwy. Mam własne swatche oparte na copikach, podstawowych paletach malarskich i presetach komiksowych, mam swoje pędzle które skanowałem i przemodelowywałem i których działanie jest dla mnie przewidywalne. Dodatkowo całkiem często korzystam z dobrodziejstw camera raw, blur gallery, skróty klawiszowe są przwewidywalne, nie ma problemu z działaniem na ciężkich plikach, okna mogę ustawiac w dowolny sposób żeby mieć w innych plikach refki i poprzednie obrazki z serii, nad wyraz często używam "export layers to files", ścieżek, kanałów, adjustment layersów, smart obiektów. Krita chyba nie radzi sobie dobrze z art penem a ja go lubię.

Życzył bym sobie tylko szybko i sprawnie działających mixerbrushy ale mogłem bez nich żyć tyle lat to jeszcze trochę chyba dam radę.

Nie mówię że innym Krita nie przypasi ale ja musiał bym za dużo poświęcić żeby się na nią przenieść. Do konceptów pewnie ujdzie ale jak masz zrobić hi-res promoart na renderach który będzie będzie wymagał skomplikowanych, nieniszczących edycji to Krita nie jest do poważnego rozważania.

 

PaintStorm - do szkicowania i zabawy super ale to że engine słabo sobie radzi z dużymi plikami to dyskwalifikacja. Ma kilka ficzerów które doceniam bardzo i cenię sobie wkład twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Jackal, że Adobe Was całkowicie nie zostawiło na lodzie wraz z wycofaniem pudełek. Zgodze się, że jakis 8funtow jakie płace za CC to smieszny koszt (flash/animate).

 

Choćby nie wiem co się działo to i tak narzekamy.

takie samo zdanie o sobie mają brytole, grecy i pewnie każda nacja. Nie widze problemu by to negować, swiat się zmienia mamy coraz roznorodniejsze potrzeby, podobnie nasi klienci i to już nie czasy, gdy one-size-fits-all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę swoje sposoby na podgląd plików :)

 

SageThumbs http://www.cherubicsoft.com/en/projects/sagethumbs

z automatu daje podgląd psd, ale dla mnie istotne jest też mieć podgląd ai, eps, i svg w folderach dlatego mam też zainstalowane biblioteki Ghostscript ( link na stronie sagethumbs) i SVG Explorer Extension https://svgextension.codeplex.com/releases/view/118790

i do tego http://www.xnview.com/en/ z którego też korzysta SageThumbs dla podglądu jeszcze większej ilości formatów w explorerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie używam PSa aż tak dużo, ale za to do bardzo różnych rzeczy a inne softy jednak zawsze sobie z czymś nie radzą... :/
O to się właśnie rozbija. PS jest kombajnem do wszystkiego ale w niczym nie radzi sobie ponad przeciętną. Alternatywne programy mają swój focus na określonych aspektach ale z innymi radzą sobie słabo. Trzeba poczekać aż któryś z tych programów wymasteruje swój focus i zaczną dodawać bardziej poboczne (z ich punktu widzenia) ficzery. Obstawiam że z darmówek najprędzej będzie to Krita. Obecnie pracują nad wydajnością rysowania na dużych rozdziałkach, ogromny skomplikowany projekt, jak uda się im to skończyć to w temacie digital paintingu zmiotą PSa na wszystkie możliwe sposoby. Potem dopiero zaczną się bawić w fonty, obiekty wektorowe, toole do webdesignu i tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, ze produkuja Krite wlasnie teraz z masa nowych narzedzi i wsparciem jakosciowym jakie daje obecnie bogactwo spolecznosci. Nie maja obciazen sprzed dekad, co daje nadzieje.

 

Bigu, nie widze sensu sie klocic, CC dodaje super rzeczy nie przecze, ale to jak restauracja, moze byc fancy ale sa ludzie,ktorzy wola jesc w malych knajpach i zadna sieciowka ich nie zadowoli z definicji. Ale bez watpienia ich nawet wykonywany drobnymi kroczkami rozwoj wzbogaca nas wszystkich w lepsze rozwiazania. Ja na szczescie uzywam ps'a w 10% jego mozliwosci wiec moge sobie skakac, w Twoim przypadku tez bym nie planowal przesiadki i kazde usprawnienie CC tylko dokladal do wzrostu wydajnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze nie, chociaż bym chciał. Nie udało się Blenderowi w dziedzinie 3d, Gimp też sobie nie radzi. Do malowania była bardzo silna konkurencja w postaci Paintera. Rozbija się o to że digital painting to już na starcie niszowy rynek a dziś toole do fotomanipulacji stają się niemal tak standardowymi narzędziami jak brushe.

Obecnie jak ktoś chce sobie na fristajlu pomaziać to najlepszy jest chyba Procreate na ipada.

 

No i osobiście jednak wolę konkretne funkcje niż nadzieję.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności