Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

oHd6EGd.jpg

Srogo, ludzie się rzucili, sieć jest mega obciążona, ceny lecą w górę a i tak mało kto sprzedaje 🙂 Gdzieś ktoś mówił że na wszystkich tych serwisach crypto nft itd dziennie przybywa teraz 4mln "artów" no to można chyba już oficjalnie powiedzieć, że szambo wybiło 🙂 

 

VQ592cq.png

Edytowane przez Destroyer
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez nas pozapisywali. Juz widzialem opcje eksportu do maya. 
Wydaje mi sie ze ci co nei umieja modelowac tarz i tak beda robic karykatury ;).
Aczkolwiek nie wiem czy to takie super z drugiej strony lepsze to niz ogladanie glowy ktora rzezbiles godzinami po rigu i animacji ... xD

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Arturborubar said:

Pan Klicek jest już w rzeczywistości w której sam rozrzuca wiedze wokół siiebie  jak nawóz po pustym polu, dlatego nie orientuje sie już w hindusach i murzinach z Cypru:3

Czy Ty właśnie porównałeś Pana Marcina do rozrzutnika gnoju ale załadowanego wiedzą? 😄 No jest fantazja 😄

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Destroyer napisał:

Czy Ty właśnie porównałeś Pana Marcina do rozrzutnika gnoju ale załadowanego wiedzą? 😄 No jest fantazja 😄

U NAS NA WSI TO KOMPLEMENT PORÓWNYWALNY TYLKO DO DARU W POSTACI PÓŁ LITRA WÓDKI OD SOŁTYSA

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr czyli mówisz, że jak zagadam do kobiety z prowincji coś w stylu "piękna pani/ hej maleńka jesteś jak załadowany po brzegi rozrzutnik gnoju o poranku na tle wschodzącego słońca a rozmawia się z tobą równie łatwo i przyjemnie jak obsługuje szambiarkę przy wyciągania rzadkiego" to skuteczność 100% ? 🙂 Mozna jeszcze dopełnić kombo mówiąc że mam trochę wódki od sołtysa, nie zdażylim wypić bo sołtysowa pogoniła I czy nie zechciałaby przyłączyć się do degustacji tak zacnego trunku 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał:

@RaVirr czyli mówisz, że jak zagadam do kobiety z prowincji coś w stylu "piękna pani/ hej maleńka jesteś jak załadowany po brzegi rozrzutnik gnoju o poranku na tle wschodzącego słońca a rozmawia się z tobą równie łatwo i przyjemnie jak obsługuje szambiarkę przy wyciągania rzadkiego" to skuteczność 100% ? 🙂 Mozna jeszcze dopełnić kombo mówiąc że mam trochę wódki od sołtysa, nie zdażylim wypić bo sołtysowa pogoniła I czy nie zechciałaby przyłączyć się do degustacji tak zacnego trunku 🙂

Jeśli chodzi o dziewczyny to nie wiem, ale każdy chłop na pewno spędziłby z Tobą wieczór! W razie czego, dla nastroju koniecznie puść z głośników szlagiery Radia Chliew

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fucking mercy:D. Aczkolwiek byłem pijany:P. Jako anonimowa osoba z netu mogę pisać prawdę:P Ogladjąc wywiad u Siamaka  R i wyciągając wnioski:3. Uczyłem się zbrusha na tutkach Klicka 100 lat temu o ufoludku:P. A teraz sobie pracuje i robie różne rzeczy:P

 

A z kpinami możecie mnie cmoknąć w trąbe:P

Edytowane przez Arturborubar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no gdzie 😄 chyba nie powiedzialem nic zlego w tym wywiadzie u siamaka 😄 chociaz nie wiem, bo nigdy tych rzeczy nie ogladam, jakos dziwnie sie czlowiek czuje sluchajac swojego glosu 😄

 

A i wrazie jak cos gupiego powiedzialem, to pamietaj ze tez jest tam jakas bariera jezykowa XD i moglem wcale nie miec tego na mysli 😄 

  • Haha 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee...wprost przeciwnie, powiedziałeś kilka rzeczy po których patrzyłem na coś całkiem inaczej niz 10 sekund wcześniej:). Mówie tylko że czasem otwierasz oczy:3

 

PS. Moje oczy, bo swoje zapewne otwierasz często:P

Peace:3

Edytowane przez Arturborubar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epic kupil Artstation...
https://magazine.artstation.com/2021/04/artstation-is-joining-the-epic-games-family/

z pozytywow to:
"As of today, we’re massively increasing the earning potential of sellers on the ArtStation Marketplace. We’re dropping our standard fees from 30% to only 12%. For Pro members, the fee reduces from 20% to 8% and 5% for self-promoted sales."

oraz:

"We’re also making ArtStation Learning free to all members for the remainder of 2021."

Spoko, to chyba zasluguje na wiekszego newsa.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, michalo napisał:

Ciekawy jestem po co to wszystko Epicowi. Ich Epic games store przynosi straty (w sumie pewnie trzeba czasu żeby się to rozkręciło)

rozdają do okola granty,

dają za free kupę kontentu i softów do engina

why?

Nie wiem, ale ich za te rozdawnictwo polubiłem (albo mnie kupili-jak kto woli). Może ma to dla nich jakieś znaczenie 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 16:40, EthicallyChallenged napisał:

Z dobroci serca i dla dobra ogółu wyświadczają masom usługi, tak samo jak facebook i inne darmowe produkty. Na bank za parę lat nie wypłynie nic szemranego.

 

Pewnie masz rację. Chodzi o dominację na rynku gier, czy tam real time ogółem. A używając sprzedajesz umysł i duszę 😉

Tak jak 100 lat temu gdy byłem piękny i młody, na woodstocku  za darmoszkę wcinałem Krysznowskie speciały a potem z TV się dowiedziałem od jakiegoś klechy, że w ten sposób mnie ochrzcili i teraz jestem z nimi 😉

Tak samo z Epic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że masowe "darmowe" usługi na taką skalę zawsze mają jakieś koszta. Jeśli usługa jest za darmo, to użytkownik jest produktem. Google za darmo oferuje wyszukiwanie i mapy. W zamian wie gdzie jeździsz, wie czego się chcesz dowiedzieć i wiele innych faktów o Tobie, na podstawie których mogą zbudować dość realistyczny model Twojego życia, nawyków itp. Facebook oferuje "kontakt z najbliższymi", w zamian magazynuje wszystko o czym z nimi rozmawiasz i wiele innych danych które zasysa z Twoich urządzeń, nawet z tych obszarów które w mniemaniu użytkownika są odseparowane od facebooka. Jakimś cudem facebook i google są w stanie utrzymać hordy swoich pracowników, gigantyczne serwery, biura i inną infrastrukturę, mimo że użytkownik nic nie płaci. Dopiero po latach wypływa, co robią z tymi danymi. Strach pomyśleć co jeszcze nie wypłynęło. Epic też jest w stanie jakoś ponieść koszta tych "darmowych" gier. Może za parę lat się dowiemy jaką cenę ponieśli gracze którzy korzystali z tych "dobrodziejstw".

Nie do końca rozumiem, czy w Twojej analogii Epic=Krisznowcy, darmowe gry=darmowe specjały i ja=klecha z TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się tak skojarzyło, tyle że nie jest to do końca tak z tą Kriszną bo to była bzdura 😉

a z Epic, Google itp. to jest prawda i fakt. Niektórzy mają tego świadomość (jak z facebookiem) i się na to godzą.

Tak samo cały internet - "oddali go" zwykłym ludziom dla ich dobra i rozwoju 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos inwestuje swoj czas w socialki, to cg hub nauczyl tego zeby nie trzymac wszystkiego na jednym swoim koncie. Imo

 

Ja sobie powoli przenosze rzeczy na instagrama, imo najlepsza platforma dla typa co robi jakis swoj staf.

 

Co sie zmieni a AS? pewnie nic 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z instagramem bo tam można dotrzeć do najszerszej liczby osób i nie ocierać się o cały ten facebookowy syf. Twitter też jest pełen śmieci.

Artstation za to jest pełen osób z branży co może dać ci pracę ale ne fejma (poza branżą cg)

Dla mnie nr 1 to artstation.

Nr 2 to Insta bo tam mam dostęp do modelarzy, hobbystów a oni do mnie.

 

z obu korzystam za free i wystarcza mi to w 100% - ale ja nie mam czasu i parcia żeby się udzielać w socjal mediach ponad to co już robię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 20:51, Nezumi napisał:

Epic kupil Artstation...
 

Polityka prywatności i coś tam jeszcze się zmieniło. Czytaliście czy są jakieś zmiany o których trzeba by wiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta 8 gigowa karta jest jedno slotowa? czy moje stare, spracowane oczy mnie nie mylą? 🙂 To jest coś czego dawno nie widziałem.

Karty z serii profesjonalnej to i cena wyższa i rynku tym nie będą zalewali, tak z 15 sztuk pewnie rzucą na premierę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gierek karty AMDka sa spoko, kumpel ma, wszystko smiga jak nalezy. Ale do pracy to juz sredniej. Arnold na przyklad nie wspiera zadnej karty AMDka... 😞 Painter podobno smigal ale mial jakies problemy mniejsze. Nie wiem jak jest z innymi rendererami... A chetnie bym przytulil karte z ich stajni dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość softu nadal jest oparte na nvidia cuda, optix i takie tam ze stajni nvidiii ale to się zmienia, coraz więcej pojawia się opcji na OpenCL, redshift działa nawet na apple metal ale jeszcze będzie potrzeba kilku ładnych lat żeby nie miał to większego znaczenia jaka karta.

Intel ze swoim zapowiadanym od milenii Xe też może trochę namieszać ale najwięcej by dało gdyby nvidai nie małą jakichś 90% rynku gpu a każdą technologią "rtx" tylko umacniała swoją pozycję od dlss po jakieś redukowanie szumu w realtimie, gdyby amd w gpu tak się rozpychało jak w cpu gdzie już ma ok 30% rynku to by była inna rozmowa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe Substance 3D - Adobe przedstawia nowe plany do Substance, zostaje jeszcze opcja licencji wieczystej na steamie, ale już wywalili z tego co widziałem opcje upgradu. Czyli kupujemy licencje ze wsparciem na rok i to tyle. Właśnie kończy mi się za 5 dni i się zastanawiałem czy jest sens odnawiać, bo w sumie jakoś mało rzeczy dodają i rozwiązali mój dylemat 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też to widziałem jakiś czas temu i tak meh, znużyło mnie, dodają tego stage i nie wiem czy to rebranding teog co oni już tam mieli do takich renderków one click czy to nowy produkt. Ogólnie nazwy i ikonki to delikatnie mówiąc fuck them 🙂 Zresztą od miesięcy paintera nawet nie uruchomiłem to co mnie tam to obchodzi 🙂 gorzej jak będę potrzebował a subskrypcja się skończyła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sie bardziej jaraja ikonkami slabymi niz samym produktem 😄
Mnie sie marzy zeby fajne dodali malowanie do quixel mixera bo to co jest to jakis zart. Ale ci znowu sie nastawiaja na suwaczki i wlasnie mixowanie swoich skanow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Destroyer napisał:

 gorzej jak będę potrzebował a subskrypcja się skończyła 

Dlatego wziąłem wieczystą. Całkiem spoko była ta opcja ze steamem. Można było od razu przepiąć na stronie producenta na zwykłą wersję. Plus miało się później rok, jak wygasło wsparcie na wykupienie kolejnego update'u/wsparcia na kolejny rok. A teraz to już chyba nawet nie będzie opcji odpięcia od steama jak do tej pory. Ale fakt sam też od miesięcy nie odpaliłem painter, ewentualnie aby zobaczyć czy jakiś update nie wpadł 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, makak napisał:

Adobe Substance 3D - Adobe przedstawia nowe plany do Substance, zostaje jeszcze opcja licencji wieczystej na steamie, ale już wywalili z tego co widziałem opcje upgradu. Czyli kupujemy licencje ze wsparciem na rok i to tyle. Właśnie kończy mi się za 5 dni i się zastanawiałem czy jest sens odnawiać, bo w sumie jakoś mało rzeczy dodają i rozwiązali mój dylemat 😉  

Myślałem że dodadzą to do CC, a tu wygląda na to że to osobno jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności