Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak z innej beczki.
Ostatnio kupiłem dwie gierki na VR, strzelaniny- Breachers i Contractors. 
Pierwsza to takie Rainbow Six: Siege, a druga COD/CSGO- z czego ta ma sporo trybów (jak team deathmatch, bomb planting, domination) potężną ilość modów, dodatkowych map skopiowanych z wymienionych gierek, a nawet mod, który dodaje tryb Team Fortress 2. Jako, że obie mają multi to może ktoś z forum akurat je ogrywa/ogrywał? W skrócie szukam ludzików do casualowego giercenia w party- ktoś coś? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaloO, dzieki wielkie. W moim klimacie giera!

Ostatnio udalo mi sie skonczyc Sniper Elite 5. Super giera, jak wszystkie czesci. Wszystkich mordowalem nozem wiec slabo snajpersko ale zabawa byla przednia.

Na fali zainteresowania pixel artem przeszedlem Blasphemous. Mega miodna giera - niektorych bossow chyba da sie przejsc dopiero w game+ wiec jeszcze troche posiedze nad nia.

Totalnie sie cofam w rozwoju (a moze rozwijam w innym kierunku 😄) - jak chodzi o giery. Coraz czesciej wracam do pixelowych platformowek. W ogole swiat retro jest tak rozlegly i tyle sie dzieje w nim ze im bardziej sie zaglebiam w tym wiekszym jestem szoku. Chocby takie projekty jak Pico8 na ktorym powstaja malenkie, czasem na prawde fajne gierki. And I do mean "malenkie" 😄
https://www.lexaloffle.com/pico-8.php

Albo projekty z uzyciem ciekawego hardware jak MiSTer
https://mister-devel.github.io/MkDocs_MiSTer/

Od czasu do czasu pogrywam  w takie dzielo sztuki. Ladies and gentleman, I give you... Batman: The Video Game, Nintendo Entertainment System, wydana roku panskiego 1989. Ogien! 🙂

batman_NES.jpg

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo te retro gry mają coś w sobie. Chodzi pewnie o nostalgię i miłe wspomnienia z dzieciństwa co siedzą z tyłu głowy.

Ja siedziałem młode lata na Pegasusie - chińska podróbka NESa (czy może snesa??) więc gry typu mario, kontra, mortal kombat.

Wszelakie arcadówki z dawnych salonów z automatami. W ogóle są jeszcze takie miejsca? 
Jest coś w wawie ale warto tam jechać specjalnie po to?

 

Gorzej mam już ze starymi grami co grałem już na PC. Pozostaje nostalgia, ale na brzydkie 3d nie chce mi się patrzeć.

Chyba, ze gry 2d to tak, np nasz polski Franko - kto grał? Świetny humor i bryzgająca krew. Muszę ją sobie odpalić znowu.. Do dziś pamiętam napis Love Krove na murze xd 

franko6.png

 

Ta pixelowa grafika sprawia, że właściwie te gry się nie starzeją.

Jak mam towarzystwo bardzo lubię pyknąć w Metal Sluga. 

Z nowszych gier Streets of Rage 4 jest wypasiona. Idealna w parze, solo też fajna. Śliczna grafika ale nie pixel art.

Z Bracholem ogrywaliśmy battletoads kiedyś - też z czasów pegasusa i jakie to miodne jest. Trudne ale świetne 😄 

Mam nową wersję na gamepasssie i instaluje właśnie. CIekawe czy smaczki z poprzedniczki zostały. 

 

Gry arcadowe to ogólnie mój ulubiony typ gier, gorzej znaleźć do tego bratnią duszę. 

Fajnie też się pyka w mordobicia online, ale trzeba się uczyć grać co nie każdemu odpowiada.

 

Co do desktop dungeons, jak pobrałeś to powinno ci tez dodać nową część tej gry. Jeszcze jej nie odpalałem ale samo DD jest świetne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Ehhh... do dzisiaj pamiętam tą magię Duck Hunta! To magiczne strzelanie do TV. I te wypożyczalnie kadridżów... krucze, czasy magii i cudów 🙂 Nie to co dzisiaj bez rozdziałki 4k++ z niewymaxowanymi ustawieniami nie da sie grać bo... no własnie, co? 😛 A jak Tomb Rireda 1 przechodziłem na 320x240 to myślałem że się posram, taka realistyczna grafika.. i te dinozaury i gadające ludziki! Piękna Lara (love forever!), nieskończona amunicja do pistoletów, cyzelowanie apteczek itd. E... dobra chyba boomeruje w obłokach 😛 

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę wjechałem w temat retro gierek jakiś czas temu... ale jak odpaliłem te, którymi się jarałem za dzieciaka, to jakieś kulawe są. Wolę coś nowego jednak, jak wspomniany Blasphemous albo The Messenger. Nostalgia to za mało.

Chociaż może remake Command and Conquer wytrzymał trochę, zwłaszcza że można się łatwo przełączyć na HD graficzkę... i tak sobie zmieniałem co chwilę. Całe 3h grałem panocki ;P.

Z innych gierek A Short Hike, bardzo fajnie się grało, krótkie, ale z córką trochę się pobawiliśmy. Teraz za 18zł - myślę że warto, polecam zwłaszcza takim zniszczonym życiem dziadom jak my.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo No raczej! Franko to klasyk 😄 "Wachaj!", "Moja glowa!", "Spoko!" 😄 Dobry tez jest Doman - bijatyka fantasy. Juz kilku retro streamerow widzialem na Twitchu jak sie jarali Domanem 🙂 A propos Franko to pracuja nad dwojka. Nawet demko jest ale nie gralem:

https://store.steampowered.com/app/2114970/Skinny__Franko_Fists_of_Violence/

Polecam przyjrzenie sie RetroArch (https://www.retroarch.com/ ). Zainstalowalem to wczoraj - mega wygodna platforma zeby w jednym miejscu miec emulacje z wielu maszynek roznych. Metal Slug jest rewelacyjny i nie zmienia tego uplywajacy czas. Te animacje tam 😮 . Z takich gier w stylu "idz w prawo" to przynajmniej raz w roku musze przejsc Golden Axe. Klasyk nad klasyki. W ogole duzo jest jest takich miodnych gierek z automatow - Knights of the Round Table na przyklad. Albo z bijatyk tez mi sie nie znudza nigdy te stare King of Fighters czy Samurai Shodown. To sa giery ponadczasowe dla mnie - podobnie jak Metal Slug. Nie maja sie jak zestarzec.

Cieszy ze sie robi nowe giery w tym stylu nadal. I nie jest tez tak, ze nie mam ochoty zagrac w NIC nowego w 3D. Ale jakos tak... Teraz mam klimat na cos co pozostawia troche wyobrazni tez. Ta pogon za ultrarealistic stala sie nudna. Niemal jak z rysunkiem - czesto jak zaczynasz to sie jarasz jakimis ultrarealistycznymi przerysowankami z fotek. Z czasem przychodzi znudzenie tym. To samo w gierach 3D teraz. Pogon za tym jak latwiej i szybciej zrobic cos ultrarealistycznego. Wezmy wiedzmina gierke. W dwojce las byl jakis magiczny, gigantyczne drzewa jak sekwoje ktorych korony ginely gdzies nad glowami, czulo sie ze nie jest to las jaki znamy. Czulem ze jestem w jakims innym swiecie i to bylo fajne. W trojce - las jak las. No jest realistyczny. Super. Ale cala magia, poczucie bycia w fantastycznym swiecie prysla. A ja chce moc sobie dopowiedziec cos wizualnie, nie musze miec kawe na lawe. Stad troche powrot do pixeliozy 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ja grywałem w adoma nethacka i jeszcze jedna, jakaś survivalowa, można było sobie rybkę upiec 😉 

Tam to tylko wyobraźnia. Grafika ASCII 🙂 to nie był żaden problem.

Jak uczyłem się c++ to nawet próbowałem napisać rogalika. Skończyło się na biegającym za graczem szczurem 😉

 

Zgadzam się, że czasem mniej znaczy więcej. 

 

No ale nie mów, że te nowe są takie złe. Taki cyberpunk, horizon, tombrider, hellblade. Wizualnie piękne i też dzięki temu opowiadają świetne historie,

Mam też wrażenie, ze w starych grach opowieść często jest dość banalna. 

Są wyjątki ale może bardziej się skupiali wtedy na miodności. IDK 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, michalo said:

No ale nie mów, że te nowe są takie złe. Taki cyberpunk, horizon, tombrider, hellblade. Wizualnie piękne i też dzięki temu opowiadają świetne historie,

A nie, tego nie mowie. Z tych co wymieniles gralem tylko w pierwszego tomb ridera (chociaz mam wszystkie). Jestem przytloczony iloscia gier ktore mam a na ktore nie mam czasu. Nawet jakbym nic nie robil innego tylko gral to sie uzbieralo tyle tego ze i tak by mi dnia zabraklo.

Co do opowiesci to wszystko zalezy jaka gra oczywiscie. Jak masz przygodowke to ma wiecej do powiedzenia niz strzelanka. Ale osobiscie czesto mam gdzies te historie. Na przyklad w Long Dark ktore kupilem jeszcze w early accesie zaczalem grac w historie i mnie zmeczyla zaraz na poczatku. Totalnie mnie nie obchodzi. Wole sobie sanboxa odpalic i robic co chce. Ogolnie mam tak, ze dla fajnych historii czytam ksiazki a w gierkach to mi jakos bardzo nie zalezy na "lore" i historii. Nawet w RPG zawsze olewalem glowny quest i szukalem pobocznych. Glowny quest zawsze robie na koncu, byle zaliczyc ze skonczylem i uratowalem swiat znowu 😉 W Green Hell w ktorym jako postac niby szukam lekarstwa dla ukochanej i czas ma mega znaczenie - olalem to i budowalem sobie domek nad jeziorkiem z kwiatkami na dachu przez pierdylion dni 😄 Zawsze jak jest jakas giera gdzie mam uciec z wyspy i wrocic do cywilizacji kompletnie nie daze do tego tylko sobie buduje szalasik, rybki lowie, urzadzam sie wygodnie na tej wyspie - z ktorej chce uciec za wszelka cene niby 😄

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASCII samo w sobie to nie problem, nawet grałem swego czasu w MUD Arkadia to jeszcze level niżej, bo text only, dzięki temu nauczyłem się w miarę szybko pisać na klawiaturze ;P. Ale przy Dwarf Fortress ASCII to był problem, żeby się w tym wszystkim połapać, chociaż jakieś skin packi były dostępne to za dużo zachodu z nimi było, a wersja steam jest miodzio.

btw. Blasphemous II ma wyjść latem jakoś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też grałem w tego MUDA. TO były czasy gdzie byłem bardzo zafascynowany fabularnymi rpgami ale nie miałem ludzi do grania więc szukałem alternatyw 😉

 

A za tydzień nasz polski kangurek na epicu.

Szybko sie tam znalazł, gra z 2022. Nie wiem czy się cieszyć czy smucić. Ogramy z dzieciakami moze 😉

image.png.0dda2a656679774da4f01d437a610283.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/20/2023 at 12:21 AM, kengi said:

btw. Blasphemous II ma wyjść latem jakoś.

Oj bedzie grane. Ja dalej w jedynke pocinam drugi raz bo za pierwszym nie wszystkie questy sa dostepne a tez jak zrobisz cos co nie powinienes to omijasz przenajmniej jednego bossa. Myslalem ze mi sie nie bedzie chcialo ale giera wchodzi ladnie.

W MUDy nie gralem bo mialem faze na granie w RPGi tradycyjne, na konwenty jezdzilem i zloty rozne, turnieje. Byly czasy. Jak mi mama oswiadczyla przez telefon ze wyrzucila te "obrazeczki" co mialem w kartonie to mnie malo szlag nie trafil. Te "obrazeczki" to byla kolekcja kart do Rage'a - karcianki w swiecie Werewolf:The Apocalypse. Kiedys po jedna karte specjalnie jechalem do Krakowa z Zabrza a jak ja kupilem od koleszki to bylem mega szczesliwy. I ta cala kolekcja poszla do smieci po prostu. Bo nie mozna bylo zapytac...

Ech... I Alonzo gdzies zgnil na smieciach... 😭

rage.image.garou.allonzo.montoya.jpg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czasem pykam też w Blasphemous ale przeklikałem parę kwestii bo mi się spieszyło i nie wiem za bardzo o co biega XD

Dodatkowo wróciłem do Hollow Knight bo nie udało mi się go ukończyć. Ale tam odnaleźć się po takiej przerwie to jest masakra 🙂 na szczęście jakoś to idzie do przodu.

 

Co do demka Street Fighter 6, fajnie to wygląda. Muza, postacie, stylizacja super no i game play. Są różne tryby sterowania wiec na casualowe mecze nawalania w buttony już się nadaje.

Jest tryb tworzenia własnej postaci i tu jest średnio raczej. Straszne frame dropy mam w walkach world tour a tworzenie własnego awatara raczej mnie zawiodło. Tona suwaczków ale zrobić coś ładnego jest problem. 

Na szczęście można stworzyć kobietę z brodą, identyfikującą się jako mężczyzna.

W takim elden ring kreator jest dużooo lepszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, kengi said:

Swoją drogą, taki lp. mud ale z chat gpt dla npc to mogłoby być coś ciekawego.

Jest coś takiego, AI Dungeon i AI Roguelite zdaje się, ale to straszne kichy. Na małą skalę to się może udać, ale im więcej zawartości jest wygenerowana przez AI tym bardziej widać, że jest ona bez sensu i przypadkowa. Jak masz fazę na takie tripowe klimaty to spoko na chwile, ale nawet wtedy lepiej wypada Hylics 2 czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderzy próbują dodawać AI do gier więc to mogłoby mieć sens zamiast tych pokracznych i prymitywnych drzewek czy przeklikiwania się przez gotowe pytania, wtedy zwykła rozmowa byłaby bardziej absorbująca a nie jak teraz prosta mechanika do odbębnienia przed pójściem dalej 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, michalo said:

Na szczęście można stworzyć kobietę z brodą, identyfikującą się jako mężczyzna.

Cale to tworzenie postaci w nowym SF jakos mi nie pasi. Lubie te stare postaci, moga dodac nowe ale nie mam najmniejszej ochoty grac wlasnie z jakims freeakiem co sobie zrobil kobiete wasata - czy to z powodu opetania ideologia czy dla jaj. Psuje to totalnie klimat gry.
Hollow Knighta kupilem niedawno dopiero ale chyba najpierw jednak zatne w Dead Cells. Na razie jeszcze kilku bosiuchow z DLC zostalo w Blasphemous.

Co sie tyczy AI trzeba przezyc fale owczego pedu gdzie beda wszedzie gdzie tylko mozliwe wpychac AI czy ma to sens czy (czesciej 😛 ) nie ma. Potem sie wyklaruje i zostanie te kilka zastosowan sensownych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 23:33, Nezumi napisał:

Cale to tworzenie postaci w nowym SF jakos mi nie pasi. Lubie te stare postaci, moga dodac nowe ale nie mam najmniejszej ochoty grac wlasnie z jakims freeakiem co sobie zrobil kobiete wasata - czy to z powodu opetania ideologia czy dla jaj. Psuje to totalnie klimat gry.

noo żebyś wiedział. Moża tworzyć prawdziwe masakry

R.117805fa5a84679ac765d3d6d8abad0d?rik=o

 

które ni jak nie oddają klimatu gry. Do tego na początku world tour poznajesz swojego rywala, który razem z tobą rozpoczyna trening no i to jest postać SF z krwi i kości, a nasza to taki klopek w dresiku jakby z innej gry..

Na szczęście gra się nimi tylko w world tour więc można to pominąć.

Kreator to imo kicha. Nie zrobisz postaci pasującej do oryginalnych postaci z SF6. Chyba, że to sprawa rozwojowa i dojdzie wiecej opcji dekoracji swojej postaci.

 

Bardziej mi przypadł do gustu kreator z soulcaliburVI, gdzie był bardziej ograniczony ale postacie były utrzymane w klimacie.

 

Sama walka w nowym SF jest bardzo fajna. Lepiej niż w 5. DO tego tego sterowanie ma 3 tryby, więc można grać nawet z dziećmi dla frajdy, i specjale/combosy będą im wychodziły. Dla mnie bomba.

 

Ale jeśli ktoś nie ma ochoty poświęcać życia street fighterowi i grać-trenować online to lepiej poczekać aż ceny spadną. A jak ktoś chce to kupa ludzi będzie grała teraz w nowy sf bo piątka była/jest nadal bardzo aktywna. Nie ma problemu ze znalezieniem przeciwnika - a to z powody haajpu na 6. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/30/2023 at 9:46 PM, michalo said:

noo żebyś wiedział. Moża tworzyć prawdziwe masakry

R.117805fa5a84679ac765d3d6d8abad0d?rik=o

Gdyby nie przesadzone łydki to prawie wypisz wymaluj ja w topowej formie (czyli nie teraz) 😄

W ogóle to szkoda, że takie technologie jak kinect czy inne pseye nie nabrały rozpędu to zamiast takich kreatorów byłaby postać taka jak my i kontorlowana naszymi ruchami 🙂 To by były piękne walki gdy idzie chłopek powoli z trzeszczącymi kolanami, stękając i sapiąc, podskakuje z 10cm nad ziemię co nie ma żadnego zastosowania a gdy kopie to maksymalnie na wysokość kolana przeciwnika 😄  

Kiedyś były takie flashowe strony gdzie można było wstawić swoją twarz z kamerki czy ze zdjęcia i pacynka tańczyła jakiś "seksowny" taniec 😉 good times 😛 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
On 4/30/2023 at 9:46 PM, michalo said:

noo żebyś wiedział. Moża tworzyć prawdziwe masakry

R.117805fa5a84679ac765d3d6d8abad0d?rik=o

Imersja jest doskonała 🙂 postać idealnie pasuje do reszty świata 😄 Polski janusz wychowany na diecie piwnej 12+12 na promocjach z lidla i biedronki 🙂 Fajny kontrast dal tych dziewczęcych chłopaczków 🙂 

Jeszcze gdyby dali możliwość dodania własnej ścieżki dźwiękowej dla postaci to już by była perfekcja i doskonałość, np ten utwór by podpasował idealnie 🙂

I customowe dźwięki bohatera jak wtedy gdy przychodzisz specjalnie do biedronki po śliwki na promocji a ich nie ma bo to zydy za tym stoją i cie zwabili podstępem 🙂

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam obecnie na Diablo 4. W dwójkę grałem na Battle Necie masę czasu i dorobiłem się praktycznie najlepszego sprzętu robiąc sygnaturki i banery na największym polskim forum o Diablo, sprzedając je za forumowe złoto, które potem wymieniałem na itemki 😄 W trójkę też ze znajomymi grałem długo i w czwórkę znowu chcemy razem popykać. Do tego grając w Diablo Immortal dziewczynie się spodobało Diablo i w nową część też będzie grać ze mną 😄 Grałem w betę, która mi się spodobała - bo klimat był bardziej dwójkowy niż trójkowy, a i sam rozwój postaci też wydaje mi się lepszy niż w poprzedniej części.

Aha, no i muszę kupić sobie nowy dodatek do Age of Empires 2 (ten co przenosi wszystkie cywilizacje z jedynki do dwójki). Bo AoE to moja ulubiony RTS więc jak się uda znaleźć wolny czas, to też muszę nadrobić zaległości w tej serii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War też za darmo do odebrania teraz 

header_alt_assets_0.jpg?t=1685032454

https://store.steampowered.com/app/489630/Warhammer_40000_Gladius__Relics_of_War/

ss_5a634f37755b7911b5097c5fda67f7c99a607

ss_01bf986d6fea1cfb11d97ac67bc5bf1fb13e6

ss_36537eb0220c215add95de91d932e4d10e7bc

 

------------

Lila's Sky Ark

https://legacygames.com/

https://promo.legacygames.com/lilas-sky-ark-prime-deal/

6VNLU-5QWNG-LSRXW

header.jpg?t=1650645602

ss_4bd5350985181ebab3c01295d18be4b646f48

ss_578014f41714f895b0779008f9c9bd6604a38

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to oficjalne.. zacząłem grać w Fortnite-a i o ZGROZO spodobało mi sie to to! 😄 Ale chyba dlatego, że gram z niskim levelem innych graczy ALE I'm killing in it! xD
Jak kto pogrywa to niech się zafrenduje na epicu 😄 jestem tam "znany" pod tajemniczą nazwą "mortom" 😉 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko cos kupuje ale czekalem na jakies promo do Dark Souls 3 i sie doczekalem w koncu. Dwie poprzednie uwielbiam, w ta tez wsiaklem natychmiast. Rewelacyjna giera.
Moze przez granie w retro gierki  mam skrzywienie ale grafika mi sie ekstremalnie podoba a smiga na mojej starenkiej 1070 jak sie patrzy. Gram bez zbroi nie zeby przyszpanowac, tylko latwiej mi sie gra jak mi ruchow nic nie spowalnia 🙂 Jedyneczke konczylem w najciezszej zbroi w grze, ale odkad w dwojce sprobowalem biegania na golasa nie chce grac inaczej😄

image_2023_07_06T07_37_34_002Z.jpg

image_2023_07_06T22_42_11_348Z.jpg

image_2023_07_08T02_19_24_155Z.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Rzadko cos kupuje ale czekalem na jakies promo do Dark Souls 3 i sie doczekalem w koncu. Dwie poprzednie uwielbiam, w ta tez wsiaklem natychmiast. Rewelacyjna giera.

Ja jestem tak wsiąknięty w Elden Ring. Mój pierszy raz z soulsami kiedy mi się spodobało i mam już prawie 180h na liczniku.

Pewnie bym się skusił na DS3 bo wygląda rewelacyjnie i podobno EL jest bardzo podobna w rozwiązaniach ale nie będę w stanie dzielić czasu na te dwie gry, poza tym zbliża się DLC.

Już mam przykoksowaną postać ale tak dużo mi jeszcze zostało do zobaczenia, że nie wiem czy kiedyś ją przejdę 😉

Co do biegania bez obciążenia, przeszedłem tak sporą część giery. Tyle, że ja brałem ekwipunek o niskiej wadze, który w dodatku wygląda cool - fashion pełną gębą. Zauważyłem, że tylko broń się liczy a armor to taki dodatek. 

Jednak przez ostatnie kilkanaście godzin biegam już częściowo w zbrojce, bo wyglada fajnie i równowaga jednak się przydaje. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ogrywam Ghost of Tsushima i jestem mega pozytywnie zaskoczony jakością tej gry. Nie do końca byłem ją zainteresowany, ale wysoka ocena od graczy na metacritic mnie przekonała. Graficznie (gram wersję na PS5) bardzo ładnie się prezentuje (na YT, jakoś mało zachęcająco to wyglądało). Ale głównie muszę tytuł pochwalić za mechanikę walki, bo jest świetny. Chyba najlepszy w jaki grałem w tego typu tytułach. Ogólnie wszystkie mechaniki w tym tytule grają. Fajnie i z pomysłem są zaprojektowane lokacje z dojściem do kapliczek. Niby popierdółka a cieszy. Ulepszenia w rozwoju postaci są na tyle dobre, że chciałoby się większość ich od razu odblokować. Nie wiem czy już wcześnie pisałem, ale muszę przyznać, że studia SONY umieją dowozić jakość w swoich grach. Wszystko co od nich ostatnio grałem: Days Gone, Marvel's Spider-Man, God of War: Ragnarok a teraz Ghost of Tsushima trzyma mocny poziom 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo No, Elden Ring na bank bede ogrywal kiedys ale chce skonczyc soulsy wszystkie najpierw. I Dragons Dogme jedynke. Soulsy sa genialne - cos jest w tej grze kurde... Bardzo bym chcial zeby wyszedl na PC Bloodborne kiedys, ale od lat tylko niepotwierdzone. No i Demon Souls. Tylko kiedy grac w to wszystko 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał:

@michalo No, Elden Ring na bank bede ogrywal kiedys ale chce skonczyc soulsy wszystkie najpierw. I Dragons Dogme jedynke. Soulsy sa genialne - cos jest w tej grze kurde... Bardzo bym chcial zeby wyszedl na PC Bloodborne kiedys, ale od lat tylko niepotwierdzone. No i Demon Souls. Tylko kiedy grac w to wszystko 😄

To jak już tak hipotetycznie mamy ten czas nieograniczony, to ja mam plany ograć dark souls'y 😉

Jedyne czego nie jestem pewny to liniowość rozgrywki. W EL masz otwarty świat i jak dostajesz zbyt wilki łomot na trasie którą obrałeś, masz jeszcze pełno innych opcji gdzie możesz iść spędzać czas zanim poczujesz się na tyle mocny żeby znów spróbować się z bossem. 

Jest pełno pobocznych aktwyności, alternatywnych dróg zakończenia gry że sam nie wiem czasem co robić 😉

Jeszcze jej nie ukończyłem bo cały czas jest co robić gdzie indizej, ale wg wiki "ELDEN RING GAME PROGRESS ROUTE" jestem na 20 z 27 punkcie. Ale nie korzystam z żadnych pomocy podczas grania, może dla tego tak się motam.

 

Pozostałe soulsy są chyba raczej liniowe, więc jak sobie nie radzisz, jesteś bezlitośnie za to karany.

Z drugiej strony jest to może zaleta. Łatwiej podążać za fabułą, nie ominie się tak łatwo questów i lokacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z solsów grałem tylko w 3kę i było superaśnie. Fakt, nie skończyłem ich bo źle podchodziłem do rozgrywki. tzn musiałem wszędzie wleźć, wszystko popróbować i gra strasznie się ciągła. Najlepsze co mnie pociągało w tej grze to ta niepewność w poruszaniu się do przodu i eksploatacja która nie odbywa się na próżnym odhaczaniu znaczniczków a realnym niebezpieczeństwu, że nawet mob z początku lokacji potrafi ci spuścić wp..l jak go zlekceważysz. No i sam level i character design to wg. mnie to coś wspaniałego! Technicznie ta gra może nie miażdży ale artystycznie to jest poziom epic shit! 
ER czeka w kolejce do ogrania... ehh... życia braknie na to wszystko.... kiedy ten Gejc wkońcu wynaleźie te piguły na przedłużanie życia?? Mam mam nadzieję że za mojego życia 😉 TAK WIEM jak wynajdzie to sie nie podzieli... ale pomarzyć zawsze można co nie?? 🙂 Zawsze można jeszcze zostać wampirem... niestyty po za paroma energetycznymi wampirami tych klasu=ycznych nigdy nie spotkałem 😞 Nadal czekam na propozycje wiecznego życia od Lestata... 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mortom napisał:

kiedy ten Gejc wkońcu wynaleźie te piguły na przedłużanie życia?? Mam mam nadzieję że za mojego życia

zawsze można zrezygnować ze spania 😉 Albo w stylu japońskim, siedzieć w piwnicy u rodziców i grać, mając jakąś robotkę na pare h dziennie żeby było na energetyki i nowe gry XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michalo napisał(a):

zawsze można zrezygnować ze spania 😉 Albo w stylu japońskim, siedzieć w piwnicy u rodziców i grać, mając jakąś robotkę na pare h dziennie żeby było na energetyki i nowe gry XD

Wg internetów jest to możliwe - https://en.wikipedia.org/wiki/Al_Herpin NIESTETY prędzej mnie trafi samorodek prostu w głowę niż taki fenomen przydazy się mnie. Zresztą przez rok miałem mega problem ze spaniem i przyznam że nie czułem się w tym czasie najlepiej. Nawet bywało że zacząłem sie jąkać... co nigdy nie miało miejsca... no ale to już inna historia. ALE jak opanujesz tą technike niespania czekam na tutoriale! Najlepiej z przykładami i w formie wideo 🙂 
cant-wake-up-52098d9310.jpg

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

Podobno niektórzy geniusze z przeszłości praktykowali takie coś:


jeśli nie ma się rodziny i pracuje zdalnie to można wypróbować 😉 

Kiedyś naturalnie przeszedłem na sen polifazowy ale jakiś czas wcześniej cierpiałem na bezsenność i to mnie strasznie przeorało i nie polecam eksperymentowanie ze snem 🙂 Z tego co kojarzę to ludzie stosujący uberman sleep nie wyli w stanie tego utrzymać na dłuższą metę i trzeba mieć bardzo zorganizowane życie i układać je pod ten rytm i bardzo łatwo jest rozwalić plan i cykl. 

Sen jest bardzo potrzebny dla zdrowia fizycznego i psychicznego, gdy się miało 20 lat to można było nockę pominąć i dalej funkcjonować normlanie a teraz gdy mamy w okolicy 40 lat to organizm już się tak szybko nie regeneruje i łatwo wybić się z rytmu życia i wracać do niego tygodniami dlatego ja bym już ze snem nie kombinował bo to za ryzykowne. I bez tego cykl dobowy, pracy i "odpoczynku" jest bardzo delikatną konstrukcją i mam wrażenie, że ten 6 drzemkowy cykl to już ekstremum delikatności i jak coś nieoczekiwanego się pojawi w równaniu, nawet pogoda to się rozsypie jak zamek z piasku i ciężko będzie się pozbierać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko żeby @Mortom mógł sobie pograć w gry ;( 

 

Ale na poważnie to wiem, ze sen to nie przelewki, tym bardziej jak to już powiedziałeś w naszym wieku. 

Ja jak zarwę noc i wstanę normalnie to jestem taki rozbity, ze ciężko mi się na tyle skupić żeby móc pracować lub robić cokolwiek wymagającego pracy umysłowej. 

W ogóle sen to taka delikatna sprawa już, że strach siedzieć do późna 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 8 miesięcy w nic nie grałem ale niedawno znowu kupiłem sobie gamepassa żeby zobaczyć co tam dobrego i wczoraj odkryłem że jak mi odcięło internet to nawet nie pogram sobie w zainstalowane gry bo muszę być zalogowany!? 

A tak to polecam grę Viewfinde, bardzo fajna zabawa perspektywą i zręcznie zrobiona, można ograć w 3-4 godziny w jednym posiedzeniu jeśli się nie zatniemy nigdzie, mnie opcjonalny level z arbuzem na chwilę zatrzymał nową mechaniką która pojawiła się tylko w nim 🙂 Fajnie musza do kreatywnego myślenia ale chyba nam bardziej  zaznajomionym z przestrzenią 3d i produkcją gier będzie łatwiej się odnaleźć niż zwykłemu człowiekowi 🙂 

 

A do tego na gampessie to gunfire reborn to całkiem niezły rogalik strzelanka

 

Minecraft Legends jako ciekawy spin strategii z pierwszej osoby, trochę jak Kingdom Two Crowns w 3d 🙂 Ale to na kilka godzin bo potem robi się za wolne i już traci świeżość 

 

The Last Case of Benedict Fox fajna Lovecraftowa paltformówka z elementami logiki i rozwiązywania zagadek

 

I ostatnie od twórców Nioh Wo Long: Fallen Dynasty bardzo fanja większa gra, podobno zbliżona do Sekiro ale łatwiejsza, parowanie gra dużą rolę, można z niego zrezygnować ale wtedy to trzeba się trochę natłuc a po dobrym sparowaniu to wchodzą fatality 🙂

 

I mały sideskroller też czasem porównywalny do Sekiro w 2d 🙂

 

No i na koniec spróbowałem też Ghostlore, takie trochę pixelowe diablo we wschodnich klimatach, wydaje się być całkiem spoko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności