Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Destroyer napisał:

ściągawka z technologiami ai gdzieś przypadkiem mi napatoczyła, to projekty rosną jak grzyby po deszczu 

GmzbVbt.jpg

Cytując Ciebie (lub lekko parafrazując) sprzed roku w związku z NFT- chyba można już powiedzieć, że szambo wybiło 😉 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, RaVirr said:

Cytując Ciebie (lub lekko parafrazując) sprzed roku w związku z NFT- chyba można już powiedzieć, że szambo wybiło 😉 

No można, tylko, że w tym przypadku za tym stoją już poważni gracze i duże pieniądze a nie piramida finansowa. Za dużo kasy siew to pompuje żeby siadłow w niszy jak nft, świat dość szybko się zmieni w najbliższych miesiącach i latach i nie mam na myśli zimy nuklearnej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

No można, tylko, że w tym przypadku za tym stoją już poważni gracze i duże pieniądze a nie piramida finansowa. Za dużo kasy siew to pompuje żeby siadłow w niszy jak nft, świat dość szybko się zmieni w najbliższych miesiącach i latach i nie mam na myśli zimy nuklearnej 🙂 

image.png.da8dcb5cc2c04a7ada088bc2c99a9569.png

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzajcie teraz jaki potrójny toe-loop 🙂 Możecie na swoje prace nanieść niewidzialny watermark przez co AI wykryje je jako stworzone prze AI i nie użyje ich do uczenia 😄 ogień zwalczaj ogniem 😄 

https://80.lv/articles/new-ai-watermark-generator-protects-art-from-being-trained-on/

Teraz artyści będą udawali, że ich prace są robione prze AI a prompterzy będą udawali, że ich pracę są zrobione przez człowieka i wszystko zatoczy koło a wąż zacznie pożerać swój ogon 😛 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Destroyer napisał(a):

Patrzajcie teraz jaki potrójny toe-loop 🙂 Możecie na swoje prace nanieść niewidzialny watermark przez co AI wykryje je jako stworzone prze AI i nie użyje ich do uczenia 😄 ogień zwalczaj ogniem 😄 

https://80.lv/articles/new-ai-watermark-generator-protects-art-from-being-trained-on/

Teraz artyści będą udawali, że ich prace są robione prze AI a prompterzy będą udawali, że ich pracę są zrobione przez człowieka i wszystko zatoczy koło a wąż zacznie pożerać swój ogon 😛 

działa to? czy to jakas podpucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kalberos said:

działa to? czy to jakas podpucha?

Nie mam pojęcia ale widzę że zdjęli tego newsa więc mógł być i troll albo wielkie korporacje ubiły projekt w tej nowej dostojnej rzeczywistości. Trzeba by zapytać w supporcie co sie z newsem stało i dlaczego 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak sie okazuje sa wystarczajace podstawy prawne do pozwu, i takiz pozew zbiorowy jest wlasnie skladany przeciwko Stable Diffusion, Midjourney i DeviantArt przez trzy panie. I tutaj nie ironizuje wcale - trzy kobiety z wielkimi jajami bo trzeba odwagi zeby dac wlasne imie i sygnowac sie pod pozwem kierowanym przeciwko finansowym gigantom. Wiecej na tej stronce gdzie mozna przeczytac ze szczegolami o co chodzi, jakie sa podstawy do tego pozwu i tak dalej.

https://stablediffusionlitigation.com/

Od siebie dodam, ze taki ruch byl nieunikniony a normalizacja prawna tego zjawiska koniec koncow bedzie musiala nastapic bo dziki zachod nie moze trwac wiecznie. Steven Zapata na swoim streamie dzis powiedzial, ze sprawa moze potrwac nawer dwa lata (chyba ze pojda na ugode jakas wczesniej) wiec nie jest to cos co jutro juz ustawi sytuacje. Ale zapewne pomimo tego, ze przez te dwa lata technologia pojdzie do przodu to jednak firmy chyba jednak poczekaja jeszcze z zastepowaniem prawdziwych artystow wyplujkami AI do czasu ustabilizowania sytuacji prawnej. Mowie o duzych firmach - pan Mietek z Popierdowka Malego z pewnoscia nie zawaha sie przed wygenerowaniem sobie loga ale to nam raczej malo zaszkodzi 😉

Jak sie to skonczy trudno wyrokowac. Tryby sadownictwa w kazdym kraju moga byc naoliwione finansami a te firmy dysponuja gotowka wieksza niz nasz bohaterki. Jaki by nie byl wynik tej batalii zakonczy on czcze dyskusje z serii "a ja mysle ze to nielegalne", "a wcale ze nie, bo legalne", "gupi jestes i sie nie znasz!", "ha ha, chyba ty!"... Bedzie wiadomo na czym stoimy a prawo precedensowe pozwoli stanowic o wynikach kolejnych pozwow ktore nie ludzmy sie - moga i pewnie sie pojawia.

Trzymam kciuki za orzeczenie, ze podpier**lanie prac z netu "w celach badawczych" a nastepnie robienie z tego zrodla zarobku jednak nie jest legalne i sobie moga ta super technologie przecwiczyc na nowo bazujac ja na obrazkach z domeny publicznej i dobrowolnie im oddanych. Jak takie madre to AI to nie powinno miec problemow. No, chyba ze jest to tylko zaawansowana sklejarka obrazkow i bez bazy danych okazuje sie ze juz nie jest taka madra... 😛 Poczekamy, zobaczymy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to że prace wygenerowane przez AI są odbierane w wielu grupach ludzkich jako "maszynowe"a zdjęcia są uznawane za "ludzką sztuke" mimo iż do wygenerowanie zwykłego zdjecia trzeba duzo mniej twórczej pracy i wysiłku niz do wygenerowania naturalnie wyglądającego nie popsutego obrazka AI (oczywiscie wszyscy zdajemy sobie sprawe ze dobra artystyczna fotografia do duza ilosc pracy/doswiadczenia ale wiecie co mam na mysli)

moze mechanizm za tym stojący jest po prostu kulturowym przyzwyczajeniem, bo jedna rzecz to nowość a druga nie (troche jak uznawanie w polsce alkoholu za coś normalnego i "zdrowego dla organizmu " a marihuany za coś duzo bardziej szkodliwego niż alkohol i prowadzącego do uzależnień (jakby alkohol nie prowadził do uzależnień)

znalazłem nawet jeden mem nawiązujący do tematu

 

mem.jpeg

  • Like 1
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie czaje (z tym "a bo ty nie rozumiesz to klasyk jest 😄). Wciaz widze roznice nawet w przypadku aparatu fotograficznego. Co innego samemu zrobic fotke co innego powiedziec komus/czemus "zrob mi fotke". Zgoda ze jest to tool kiedy uzywasz tego jak content aware. Albo tam jakies tlo generujesz czy nawet juz kurde concept ktory podmalowujesz. Ale jak wciskasz "DAWAJ OBRAZKA Z CYCKAMI" i sie cieszysz ze ty to zrobiles to sorki ale to taki sam "tool" jak wyszukiwarka obrazkow.
Ale juz odpuszcze temat bo sie robi goraco 😉 Na jakis czas przynajmniej 😛 . Moze tez moja niechec wynika z tego ze 99% tego co widze AI to panienka na frontalnym ujeciu w najprostszej mozliwej kompozycji z serii "NA SRODKU".

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest coś fajnego. W sprawie praw autorskich do komiksu wygenerowanego w midjourney, odpowiedź urzędu do spraw praw autorskich w USA

W sumie nie ma się co dziwić, że obrazki z generatora nie podlegają prawu autorskiemu, piszemy o tym od początku. To jest jeden z naszych argumentów do obrony przed tym.

Nie mnie cały wątek razem z dokumentem jest ciekawy do przeczytania.

Parę ciekawszych wycinków

image.jpeg.2099102a09659acd00aec640acbc931d.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KLICEK napisał:

ludzie nie czaja ze to jest tool 🙂 tylko troche bardziej skomplikowany, cos jak photoshop +

Myślę, że czają. Ale czają też, że to jest taki magic button. Pewnie miał byś inne podejście malując, lub w ogóle zaczynając naukę 2d/3d albo będąc juniorem.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a ty na ciepłej posadce seniora w cdpro i mentora nie dziwie się, że jesteś taki wyluzowany XD Sam bym był - chociaż bezpośrednio ai mnie jeszcze nie dotyka. Ale nie podoba mi się to.

 

Miałem kiedyś szefa kolarza, co jak mój kumpel - jego pracownik, chciał sobie kupić rower, taki normalny dla ludz za 4k to tamten go wyśmiał, że rower porządny to przynajmniej 20k. A sam sobie kupił taki za 60.. I dziwił się, że ten śmieci "ogląda".

Tak mi się skojarzyło 😛

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zaczniemy patrzeć na to co komu jest niewygodnie to już trochę zmienia postać rzeczy bo nie patrzymy uczciwie czy coś jest lepsze czy nie tylko czy nam się to opłaca. Gdybyśmy my stali za tym Ai to jak najbardziej ale jak jest szansa że nas zastąpi to jak najbardziej nie 🙂 Tak jak górnicy chcą kopać węgiel i mieć przywileje do końca życia bo zaczną palić opony, albo rolnicy zaczną rozlewać gnojówkę a lekarze i pielęgniarki odłączą aparaturę podtrzymywania życia 🙂 

Każdy postęp do czegoś takiego prowadzi ale tutaj jest bardziej nieprzewidywalny i wydaje się dużo bardziej gwałtowany i zakrojony na szeroką skale dlatego jest tyle i oporu z jednej strony i hura optymizmu z drugiej. 

Teraz jest etap gwałtownego wzrostu i krzyku jak przy nft, krypto i metaversie a za chwilę się to uspokoi i zobaczymy co zostanie na palcu boju i kogo będzie na wierzchu. Bo teraz każdy ciągnie w swoja stronę a więksi gracze chcą być pierwsi. Nawet tacy giganci jak google boją się, że mogą wylecieć z reklamowego interesu a co dopiero zwykły chłopek klepiący jakieś gówienka na komputerku 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Destroyer napisał:

No ale jak zaczniemy patrzeć na to co komu jest niewygodnie to już trochę zmienia postać rzeczy bo nie patrzymy uczciwie czy coś jest lepsze czy nie tylko czy nam się to opłaca.

Jak stykasz się z czymś bezpośrednio lub jest to tobie bliski temat, trudno o obiektywizm. Mało kto jest obiektywny bo to co jest praktyczne i  opłacalne jest często brutalne i krzywdzące. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, michalo said:

Jak stykasz się z czymś bezpośrednio lub jest to tobie bliski temat, trudno o obiektywizm. Mało kto jest obiektywny bo to co jest praktyczne i  opłacalne jest często brutalne i krzywdzące. 

 

Mnie to też dotyka bezpośrednio ale też nie wieszcze końca świata, nie boję się jeszcze o jutro i nie szukam na siłę wszystkich argumentów przeciw, w czym sobie ai nie radzi i do czego się jeszcze nie nadaje, bo tak naprawdę kogo tym można przekonać? Tylko niezdecydowanych i siebie żeby teraz poczuć się lepiej i dłużej odciągać uwagę od nieuniknionego i sobie w ten sposób zaszkodzić udając, że nic się nie zmienia. Robię dalej swoje i jak będzie trzeba zostać prompterem czy jeździć rowerem z dostawą jedzenia to tak zrobię bo nie będzie wyboru ale ciężko mi stanąć tak zdecydowanie po jednej czy drugiej stronie i usilnie ignorować argumenty i racje drugiej strony. 

Jak nie jesteś dużym graczem to i tak nic nie zmienisz i nie zatrzymasz, tak jak przemysł naftowy za pomocą łapówek oj przepraszam tzn lobbingu "nakłania" polityków do bardziej przychylnych decyzji czy ograniczeniu konkurencji etc A co może zrobić zwykły ludek na stacji paliw? Co najwyżej reagować na zastaną sytuację i jeśli będzie dużo takich ludków to jest szansa, że to coś zmieni przez siłę nacisku portfelem i ograniczeniu zysków, tu jest gorzej bo przy rozwoju ai nie idzie o graniczenie zysków co bardziej o zmniejszenie wydatków na ludzi któych ai zastąpi, zrobi coś podobnego szybciej, lepiej, hurtowo, bez wypłaty, urlopu i 24/7. I tak masa ludzi pracuje jak małpa klepiąc na odwal ciągle to samo i mało która praca i zleceni jest rozwijająca czy uskrzydlająca tylko proza wyrobnika. 

Chciałoby się, żeby przez tą rewolucję AI jak przy rewolucji przemysłowej może w końcu było ludziom lżej tj 4 dniowy tydzień pracy i 6 godzinny albo dochód podstawowy ale chyba wszyscy wiemy w jakim kierunku wszystko idzie jak np we Francji gdzie chcą podnieść wiek emerytalny a w Polsce to już równouprawnieni mężczyźni życją 8 lat krócej od kobiet dlatego przechodzą 5 lat później na emeryturę i 27% w ogóle jej nie dożywa a niedawno Prezes ZUS mówiła, że można nawet podwoić swoją emeryturę  przechodząc na nią 7 lat później 🙂 to już mało który chłop by dożył 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że cały jazgot przypomina trochę taksówkarzy psioczący na ubery. Gdyby AI było tylko toolem, który wypluwa super rzeczy, ale jednak do tych super rzeczy wymagana jest kompetentna osoba (w przypadku taksówkarzy — osoba z licencją, znająca miasto), traktowałbym to, jak photoshop+. Na razie, widzę ładne rzeczy, ale nie wiem, czy ich autorem jest osoba kompetentna, czy nie (nie wiem, czy za kierownicą siedzi profesjonalista, czy typek, co dopiero zrobił prawo jazdy albo nie będzie miał ochoty na gwałty). Jeśli nie, to sorry... polecę teraz ogromnym skrótem myślowym, ale mamy 8 mld ludzi, dla których jest coraz mniej roboty przez automatyzację każdej sfery życia, a kredyty coraz droższe. Wiem, wiem, nikt nad tymi ludźmi nie będzie się użalał, bo to cena postępu, po prostu "Zmień pracę, weź kredyt..." ~BK

Fajnie, gdyby AI skróciło nudne i żmudne procesy (jak czas renderingu skomplikowanej sceny z pierdyliarda godzin do 5 minut), ale niefajnie, gdyby AI miało wyręczać człowieka w pomysłach i doradzać mu co jest ładne a co nie. Wtedy faktycznie, ludzie, zamiast marnować czas na smarowanie, skupiliby się na fajnych pomysłach i designie. Byłoby więcej fajnych pomysłów -> szybciej można by było kończyć zlecenia, szybciej wpadałaby wypłata... miałoby to sens. Byłoby to bardziej rozwojowe dla nas jako ludzi. Kto nie chciałby pyknąć 20 zleceń w miesiącu zamiast 5 i zarobić tym samym 4 razy więcej? Kto nie chciałby, żeby praca, która zajęłaby 30 dni zajęłaby 5? Oczywiście warunkiem dowiezienia odpowiedniej jakość finalnie powinien być człowiek i jego doświadczenie.

Ja tam akurat lubię smarowanie wielogodzinne obrazków, relaksuje mnie to i traktuję jak hobby, przy okazji ucząc się czegoś nowego. Akurat wiem, że proces ręcznego rysowania bardzo dobrze wpływa na projektowanie w innych dziedzinach, gdzie potrzebne jest wyczulone oko do detali. Zawodowo na takich obrazkach nie zarabiam, więc aż tak to mnie nie dotyka, ale wielu ludzi ustawiło swoje życie pod tym kątem, że tak będzie zarabiać na życie i teraz ktoś usilnie próbuje im ten skrupulatnie budowany domek z kart zburzyć. Niezadowolenie jest w tym wypadku chyba oczywiste, tym bardziej że jawi się nam tu wizja, że na przestawienie się na inną branżę ludzie nie będą mieli wcale tak dużo czasu, bo tak szybko to zapitala.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową sprawą jest to, że grafika 2D czy 3D wiąże się z jakością, a AI to chłam. Jest jakiś przykład super jakości AI np. video czy 3D? Pracujemy w dziedzinie, która ciągle się rozwija, więc jest to kolejne narzędzie powtarzając za @KLICEK  Green screeny są zastępowane ledami, a karawana jedzie dalej. Nie kumam tego katastrofizmu. A jakieś przykłady dzieła z innego wątku o AI w stylu podpisany pisuar  ceramiczny Duchampa - to nie jest żadna sztuka. Takie awatary mówiące czy filtry, że ze zdjęcia śmietnika można było zrobić obraz Van Gogha były już lata temu. 

Obraz ma tysiąc słów - już widzę jak robią kolejną wersję Toy Story pisząc 100 tys. stron tekstu dla AI przez 20 lat, żeby jakoś opisać 1,5 h animacji albo jak zlecam zekranizowanie - AI "W pustyni i w puszczy" i dostaje pełnometrażowy film. 

Jak tak wszyscy będą myśleli, że AI zastąpi grafików 3D to będziemy ostatnimi samurajami, ale tylko z tego powodu, a nie realnych możliwości AI.

Taki przykład, zamiast klawiatury można używać voice command dla blendera, zbrusha, maya itd. od wielu lat, ale chce się komuś w ten sposób pracować?

Ostatni argument, to fakt że dobre obrazy tworzy się rękoma, a nie słowem. Słowo pisane czy mówione jest zbyt powolne, ma za dużo znaczeń, czym dla mnie jest "zima" a czym dla kogoś innego. To co artyście zajmie godzinę to edytorowi słów AI zajmie o wiele więcej czasu, a i tak nie osiągnie nigdy celu.

Czym bardziej próbujesz uzyskać w AI zamierzony efekt, tym więcej czasu to zajmuje i graniczna jest taka, że i tak nie masz tego co chcesz. Równie dobrze można skorzystać z przeglądarki internetowej i pobrać sobie obrazek zamiast go stworzyć - działa lepiej niż AI, nawet przy konceptach.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z odcinkow Twilight Zone, "A nice place to visit", opowiada historie pewnego zlodzieja, ktory zastrzelony przez policje "budzi sie" w miejscu w ktorym moze miec absolutnie wszystko na swoje zawolanie. Super apartament, piekne kobiety... Nawet w kasynie zawsze wygrywa. Na poczatku wszystko jest super, ale po niedlugim czasie koles dochodzi do tego ze nie trafil do nieba a wrecz przeciwnie...

To jest odcinek z 1960 roku. Bo ludzie wiedzieli od dawna ze cos co nas nic nie kosztuje jednoczesnie daje zerowa satysfakcje i przedstawia zerowa wartosc. Kto lubi grac w gre w ktora zawsze sie wygrywa? Super frajda grac w kosci jak wszystkim zawsze wypadaja same szostki, prawda? Rewelacja brac udzial w zawodach w ktorych wszyscy jednoczesnie przekraczaja mete w tym samym czasie...

W ustroju komunistycznym - swietnym i jak wiemy zawsze przynoszacym wylacznie pozytywne efekty - jedna z cech jest to, ze wszyscy sa sobie rowni. Nie wazne czy jestes wybitny czy kretyn bedziesz traktowany tak samo (rownajac, oczywiscie do kretyna, bo co sie ten wybitny bedzie wywyzszal i czul lepszym!?). W zwiazku z brakiem impulsu do doskonalenia sie, nikt tego nie robi a wszyscy sa najwyzej sredniakami we wszystkim. W odniesieniu do AI uzywa sie czesto okreslenia ze ono "zdemokratyzuje" sfere tworzenia sztuki. Wyglada to raczej na "skomunizowanie". Sredniosc, miernosc, bylejakosc i takasamosc. Ale za to szybko i kazdy moze.

I z czego tu sie cieszyc? Bo przegapilem ten moment.

W tandemie AI+czlowiek faktycznie jeden element jest narzedziem.
Jeden element tworzy coraz to nowe rzeczy, jest coraz lepszy, uczy sie, doskonali.
Drugi monotonnie robi to samo, nie rozwija sie, nie doskonali, wklepuje to samo z mozolem i wybiera co lepsze kawalki. Jak maszyna sortujaca owoce na tasmie. Ten obrazek nie, ten tak. Next.

Chcac stworzyc narzedzie do generowania obrazkow zrobilismy niechcacy maszynke do podsuwania tematow i sortowania efektow.

@alex3dDobre przyklady.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest dla ludzi, jeden bedzie chciał zobaczyc jak to jest trzymać dłuto lub glinę w ręce a drugi odpali Z-Brusha wybierze pędzelek i też bedzie zadowolony jak coś wirtualnie udłubie , a jeszcze inny wczyta gotowy model i tylko kolorki pozmienia albo teksturki, są więc różne poziomy współpracy z maszyną w zaleznosci na ile ktoś jest ambitny lub cierpliwy lub na ile ma czas i co go kręci (np są ludzie którzy lubią oglądać filmy i jest ich bardzo duzo ale mniej jest ludzi którzy lubią robic filmy)

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych ważniejsza jest droga, dla innych cel a dla jeszcze innych obie te rzeczy. 

Nie przeszkadza mi, że teraz każdy "Kowalski" może sobie wygenerować fajny obrazek. Ja myślę o tych generatorach jak o stockach lub google. Nie czułem się autorem kiedy wygenerowałem kilka obrazków z midjourney chociaż były naprawdę zajebiste i też nie uważam ludzi co generują za autorów tych obrazków.  

Już nie mówię o kontrowersjach związanych z "uczeniem" programów bo to inna historia i totalne porażka i wtopa tych softów na samym starcie.

 

No ale dla mnie droga do celu jest bardzo ważna. Od dziecka coś tam tworzę i dłubie. Rysowanie, gitara, programowanie, grafika komputerowa.. Więc raczej nie będę akceptował tych nowych narzędzi jako coś co jest fair. 

Pewnie to śmieszne bo ja rzeźbię na kompie, a dużo tradycyjnych artystów patrzy na to z góry i traktuje jako coś dużo niżej. Dużo tradycyjnych artystów musiało się tworzyć na kompie albo stracić pracę jak digital sculpting i drukowanie 3d zaczęło być bardziej dostępne więc tez trochę rozumiem drugą stronę. 

No cóż, historia lubi się powtarzać. 

 

Poczekamy trochę aż 3d będzie generowane. Sam jestem ciekaw co wtedy się stanie. 

Edytowane przez michalo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to?

Anime na podstawie video. Po tytule spodziewałem się animacji... ale to raczej pokaz luźno powiązanych slajdów. No ale jak sie AI nauczy w wideo to g... wylezie się w internet i KAŻDY będzie miał swoje anime. Choć moim zdaniem to, że każdy będzie mógł zrobić animie nie znaczy że każdy powinien 😉
No ale jest tez potencjał na high quality porno! xD 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na razie to, by skończyć nawet taki krótki projekt, trzeba się wykazać mega zawziętością. Sposobem na brak cierpliwości musi być jakaś klarowna wizja, za którą w trudniejszych momentach można podążać. Dorzućmy do tego, że musi być fajny pomysł, wiedza jak oświetlić scenę, by zbudować odpowiedni nastrój, kadrowanie i praca kamery, aby cały obraz miał odpowiednią dynamikę i niósł ładunek emocjonalny. Jest wciąż wiele rzeczy, które trzeba będzie ogarniać "ręcznie".

Z czasem pewnie faktycznie KAŻDY będzie miał swoje anime, tylko różnica będzie polegała na tym, że będzie trzeba się dłużej zastanawiać nad tym, czy warto kliknąć "play", sprawdzać opinie/oceny (jak obecnie na filmweb, imdb), byleby tylko nie zmarnować niepotrzebnie czasu na gniota. Na netflixie też mamy pełno technicznie dobrych produkcji, a mimo to, nie ma co oglądać. Ja tam nie tykam niczego poniżej 7,5 no chyba, że już któraś osoba z kolei mi poleca daną produkcję, to jestem w stanie się nagiąć (czasem żałuję, a czasem nie).

Jeśli AI pomoże ludziom, którzy mają do tego serce i chcą nam opowiedzieć ciekawą historię, a nie mają na to budżetu, to niech tworzą. "Prawdziwa sztuka zawsze się obroni", chociaż ja bym się pewnie bardziej cieszył ze sklonowania Tarantino, Nolana... czy wskrzeszenia Kubricka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z nagłym pojawieniem się tanich, łatwych w obsłudze generatorów grafiki i tekstu opartych na sztucznej inteligencji, które zmieniają sposób, w jaki różne dziedziny kreatywne podchodzą do swojej działalności, kwestie etyczne i prawne dotyczące korzystania z pracy generowanej komputerowo stają się coraz bardziej powszechne i gorące. Wydawca RPG, Paizo, twórca Pathfinder i Starfinder , zajął twarde stanowisko przeciwko pracy generowanej przez sztuczną inteligencję, publikując posty w mediach społecznościowych i na firmowym blogu , zobowiązując się do „pracy profesjonalistów” i obiecując umowny zakaz grafiki i tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję .

Paizo, które w 2021 roku stało się pierwszą firmą zajmującą się grami fabularnymi, która zrzeszyła się w związek zawodowy , wcześniej zajmowało stanowisko zorientowane na twórców, w tym angażując się w prawną bitwę o licencję Open Game (OGL) , dzięki której Pathfinder i wiele innych inspirowanych Dungeons & Dragons możliwe gry i obiecując pomóc w stworzeniu i wsparciu „licencji niezależnej od systemu” typu open source, która mogłaby zastąpić OGL, jeśli właściciel Dungeons & Dragons, Wizards of the Coast, zmieni licencję.

W nowych postach Paizo stwierdza, że zmienia swoje umowy, aby dodać język, aby zapewnić, że wszystkie treści są tworzone przez ludzi, a nie maszyny, i że planuje również zakazać pracy generowanej przez sztuczną inteligencję na swoich rynkach społecznościowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy świat odnotował ogromny wzrost zainteresowania, wykorzystania i jakości obrazów i tekstu generowanych przez algorytmy. Odkąd założyliśmy firmę w 2002 roku, Paizo wyrobiło sobie reputację dzięki pomocy niezliczonych tradycyjnych artystów i pisarzy, którzy są tak samo integralni z sukcesem naszych gier, jak nasi wewnętrzni redaktorzy, dyrektorzy artystyczni, projektanci i programiści. Kwestie etyczne i prawne związane z „sztuką sztucznej inteligencji” i pisaniem szybkich programów – oraz poważne zagrożenie, jakie stanowią one dla źródeł utrzymania partnerów, którzy pomogli nam dotrzeć do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj jako firma – wymagają zajęcia zdecydowanego stanowiska przeciwko używaniu tej technologii w produktach Paizo.

W najbliższych dniach Paizo doda nowe sformułowanie do swoich kreatywnych umów, które zastrzegają, że wszystkie prace przesłane do nas do publikacji są dziełem człowieka. Ponadto dodamy wskazówki do najczęściej zadawanych pytań dotyczących programów Pathfinder i Starfinder Infinite wyjaśniające, że zawartość generowana przez sztuczną inteligencję nie jest dozwolona na żadnym rynku treści społeczności.

Nasi klienci oczekują ludzkiego podejścia do naszych wydań i tak długo, jak etyczne i prawne okoliczności związane z tymi programami pozostają niejasne i nieokreślone, nie chcemy w żaden sposób kojarzyć naszych marek z technologią.

Mówiąc wprost — kupując produkt Paizo, możesz być pewien, że jest to dzieło ludzkich profesjonalistów, którzy spędzili lata na doskonaleniu swojego rzemiosła, aby wykonać najlepszą możliwą pracę. Paizo nie będzie wykorzystywać „twórczej” pracy generowanej przez sztuczną inteligencję w dającej się przewidzieć przyszłości.

Dziękujemy ludzkim artystom i pisarzom, którzy byli tak integralną częścią naszego sukcesu w przeszłości, i cieszymy się na współpracę z nimi przez wiele nadchodzących lat.

Problem wykrywania grafiki i tekstu tworzonych przez sztuczną inteligencję nadal pozostaje aktualny, podobnie jak trudność moderowania zalewu nowych treści generowanych przez sztuczną inteligencję . W tej chwili oświadczenie Paizo dotyczy bardziej intencji i praw twórców niż wykonania. Ale biorąc pod uwagę toczące się obecnie rozmowy na temat tego, jak łatwo jest naśladować charakterystyczne style twórcze ludzkich artystów za pomocą sztucznej inteligencji, wyjście z bramki z mocną, konkretną polityką wysyła znaczący komunikat, który inne firmy prawdopodobnie również podejmą w bliska przyszłość.

źródło

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artykuł z the verge

 

Dlaczego TikTok nie potwierdzi, że filtr Bold Glamour to sztuczna inteligencja?

TikTok wprowadził w zeszłym miesiącu nowe narzędzia AI do filtrów. Ale firma nie chce powiedzieć, czy wykorzystuje je jej nowy efekt Bold Glamour — a reakcja na filtr nie jest całkowicie pozytywna.

Jeśli przeglądałeś TikTok w ciągu ostatniego tygodnia, prawdopodobnie widziałeś film, który wygląda mniej więcej tak: kobieta wygląda na zdumioną, gdy patrzy na swoją twarz w aparacie. Dotyka swoich ust, powiek, policzków, jakby zastanawiając się, czy części jej twarzy mogą być prawdziwe. „To wcale nie ja”, powiedział jeden z użytkowników .

To dlatego, że w rzeczywistości twarz, której dotykają, nie jest tak naprawdę ich własną. Jest to wynik niezwykle imponującego nowego filtra twarzy o nazwie „Bold Glamour”, który zamiatał aplikację, a rzesze użytkowników filmowały swoje reakcje na to, jak wiarygodnie zmienia ich wygląd, czy to z fascynacją, zachwytem, czy wręcz przerażeniem. A relacje prasowe na temat filtra były naprawdę dzikie, a nagłówki odnosiły się do filtra jako „ wojna psychologiczna ” i „ przerażający ”.

Reakcje są uzasadnione: Bold Glamour to jeden z najbardziej imponujących efektów TikTok do tej pory i wydaje się, że jest to pierwsze spojrzenie na to, w jaki sposób narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą sprawić, że transformacje twarzy będą trudniejsze do wykrycia, a jeszcze lepsze w przekształcaniu wyglądu ludzi. Ale na razie TikTok ukrywa tajemnicę Bold Glamour — firma zignorowała wiele e-maili od The Verge z prośbą o potwierdzenie, że Bold Glamour używa sztucznej inteligencji, mimo że firma wprowadziła w zeszłym miesiącu nowy zestaw narzędzi do filtrowania sztucznej inteligencji dla twórców efektów .

W aktualizacji z 22 lutego Effect House, swoich narzędzi do tworzenia filtrów, TikTok ogłosił, że twórcy efektów będą mieli teraz dostęp do kilku generatywnych efektów AI, które zmieniają rysy twarzy użytkownika w czasie rzeczywistym. Nowe efekty obejmują gumkę do brwi, efekt marszczenia ust i efekt uśmiechu, a twórcy z wczesnym dostępem stworzyli już filtry przy użyciu nowych narzędzi. W swoich przewodnikach dla twórców TikTok obiecuje, że efekty generatywne pasują do skóry użytkownika i są płynne.

Techniki te różnią się od tego, jak większość efektów filtrów została wykonana do tej pory. Tradycyjne filtry zwykle pobierają obraz z kamery 2D i mapują twoją twarz na przesadzony model 3D, mówi Luke Hurd, konsultant rzeczywistości rozszerzonej, który pracował nad filtrami Snapchata i Instagrama. Efekty te mogą się wypaczyć lub zakłócić, gdy je zablokujesz, ponieważ nakładka 3D ma trudności z przyleganiem do układu twarzy.

„To kamień milowy i wskaźnik dziwności świata post-rzeczywistości, który nas czeka” — mówi Memo Akten , adiunkt sztuki obliczeniowej i projektowania na UC San Diego Visual Arts, który podkreśla filmy pokazujące, jak dokładnie efekt zmienia twarze.

Bold Glamour przekształca twarze użytkowników w sposób, jakiego oczekujemy od tradycyjnych filtrów „upiększających”, ale w znacznie bardziej imponujący sposób. Dodaje ostrego konturowania po bokach twarzy i nosa na matowej, równomiernej cerze. Brwi są bujniejsze i symetryczne. Usta są pełniejsze. Oczy mają błyszczące, szkliste spojrzenie — obecne, ale puste. Odkąd zyskał na popularności w zeszłym tygodniu, ponad 9 milionów filmów korzystających z filtra zostało już udostępnionych na TikTok.

Ale pomimo tropów filtrów twarzy obecnych w Bold Glamour, użytkownicy TikTok zauważyli, że coś w tym efekcie jest inne. W przeciwieństwie do innych filtrów, które sprawiają, że twarz użytkownika wygląda jak rysunkowe rzęsy lub przesadny cień do powiek, modyfikacje Bold Glamour wydają się poruszać wraz z ludzką twarzą pod nimi, a nawet dostosowują się po nałożeniu na męskie twarze. A co najważniejsze, filtr prawie się nie zniekształca, gdy użytkownik kładzie rękę przed sobą, co jest częstym zjawiskiem w przypadku innych efektów twarzy.

Hurd mówi, że Bold Glamour prawdopodobnie wykorzystuje technologie uczenia maszynowego – a w szczególności Generative Adversarial Networks lub GAN – aby dokonać tego imponującego wyczynu.

„Mówiąc najprościej, sieci GAN zmuszają do walki na śmierć i życie dwie konkurujące ze sobą sieci neuronowe” — mówi Hurd. W przypadku Bold Glamour jest to rywalizacja między spojrzeniem kamery na twoją twarz a stylem, w jaki TikTok chce cię przemienić. „Ponieważ wykorzystuje cię, porównuje aspekty twojej twarzy z zestawem danych obrazów, które zaczynają pasować do twoich policzków, oczu, brwi, ust i innych”. Ostatecznie technologia łączy dwa zestawy obrazów w jeden. „Jeśli zrobimy to wystarczająco szybko, możemy osiągnąć liczbę klatek na sekundę wideo” — mówi Hurd. „A teraz mamy efekt następnego poziomu, taki jak Bold Glamour!”

Hurd mówi, że istnieją inne efekty, które działają w podobny sposób, takie jak efekt „ nastoletniego wyglądu ” TikToka i efekty zamiany płci na Snapchacie . Ale powodem, dla którego Bold Glamour bardziej się wyróżniał, może być to, że jest mniej przesadzony. „Jest wystarczająco subtelny, aby nadal być sobą i być przekonującym”.

Akten twierdzi, że technologia stosowana przez Bold Glamour nie jest przełomowa. „Technologie te rozwijają się szybko w ciągu ostatnich kilku lat”. Chociaż technologia sama w sobie nie jest nowa, uważa, że Bold Glamour jest tak imponujący dzięki inżynierii, która umożliwia wprowadzenie tej technologii na urządzenia mobilne w bardzo solidny sposób z minimalnymi usterkami.

„Było to już możliwe na komputerach stacjonarnych przy użyciu oczywiście specjalistycznego oprogramowania (np. deepfake )”, mówi Akten. „Ale to wymaga specjalistycznego oprogramowania i pewnej wiedzy technicznej. Filtr TikTok działa na urządzeniu mobilnym, dostępnym dla miliardów ludzi, bez wiedzy technicznej, w czasie rzeczywistym i często (nie zawsze) wygląda całkowicie wiarygodnie”.

Chociaż wielu użytkowników TikTok jest pod wrażeniem filtra Bold Glamour, wielu jest również zaniepokojonych tym, jak jeszcze bardziej płynne narzędzie do modyfikacji twarzy może wpłynąć na samoocenę i poczucie własnej wartości użytkowników. Spencer Burnham, twórca AR, który stworzył popularne efekty na TikTok i Instagramie, zauważa, że włączenie pewnego poziomu retuszu w filtrach – nawet jeśli nie są to wyraźnie efekty makijażu lub „piękności” – jest normą, a nie wyjątkiem. Nawet filtry żartów często mają pewien poziom edycji twarzy, na przykład wyrównanie wyglądu skóry lub rozmycie trądziku.

Oznacza to, że niesamowite uczucie towarzyszące Bold Glamour to dopiero początek. Użytkownicy TikTok prawdopodobnie zaczną widzieć coraz więcej filtrów wykorzystujących sztuczną inteligencję, ponieważ nowe narzędzia generatywne zostaną otwarte dla większej liczby twórców. Burnham martwi się, że posiadanie zestawu potężnych narzędzi, które zmieniają wygląd użytkownika w czasie rzeczywistym, może być „wylęgarnią dysmorfii ciała”. 

„Docieramy do nowego miejsca, w którym nie tylko rozszerza się rzeczywistość, ale ją zastępuje. Trochę mnie to przeraża – mówi.

Te odczucia zostały również powtórzone w TikTok przez osoby korzystające z tej funkcji. Joanna Kenny , była kosmetyczka, która teraz rzuca wyzwanie nierealistycznym standardom piękna swoim ruchem #poresnotflaws, powiedziała w filmie, że filtrowi udaje się wyglądać naturalnie, tworząc efekt, który nie przypomina jej. „Wykonałem wiele pracy, aby oduczyć się, że komukolwiek zawdzięczam urodę” — powiedział Kenny. Powiedziała, że filtr sprawił, że poczuła się „brzydka” po usunięciu efektu (oglądać do końca)

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że filtry te są szkodliwe dla zdrowia psychicznego ze względu na nierealistyczne oczekiwania, jakie stawiają w stosunku do obrazu ciała. Badanie wpływu filtrów na społeczeństwo przeprowadzone w 2021 r. przez naukowców z City, University of London wykazało, że 94 procent kobiet i osób niebinarnych czuło presję, by wyglądać w określony sposób, a 90 procent przyznało się do używania filtrów lub edytowania swoich zdjęć w inny sposób . Inne badanie z 2017 r. przeprowadzone w czasopiśmie Cognitive Research wykazało, że ludzie rozpoznają manipulację obrazem tylko w 60–70 procentach przypadków.

Wyniki te prawdopodobnie nie będą zaskoczeniem dla platform mediów społecznościowych, które tworzą i wdrażają filtry upiększające. Raport z The Wall Street Journal z 2021 roku ujawnił, że Meta już w momencie publikacji była świadoma, że Instagram sprawił, że 1 na 3 nastolatki źle się czuły w swoim ciele, a nastolatki korzystające z aplikacji odczuwały wyższy poziom lęku i depresji.

Na razie większość reakcji na Bold Glamour polegała na podkreśleniu, jak szalony jest ten efekt, zwracając uwagę na jego zastosowanie i transformacje. Ale ponieważ coraz więcej platform przyjmuje i ulepsza filtry oparte na sztucznej inteligencji, prawdopodobnie niedługo twórcy będą używać filtrów upiększających i innych kosmetycznych efektów edycyjnych, które są nie do odróżnienia od rzeczywistości. Jest duża szansa, że już są.

 

źródło

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, OldMan said:

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że filtry te są szkodliwe dla zdrowia psychicznego ze względu na nierealistyczne oczekiwania

To już działa od dawana, na wszelkich instagramch czy tiktoah i tidnerach dziewczęta od dawna walą filarami do oporu ale czasem przy ruchu było widać przeskoki a teraz to już całkiem odlecą i oderwą się od tego co widzą na ekranie a co w lustrze chyba że zainstalują sobie smart lustro z tym samym filtrem 🙂 Tak czy tak teraz to wejsće na jeszcze wyższy poziom i jeszcze bardziej rozwali relacje międzyludzkie trzeba tylko kupić przemysłową torbę z popcornem i patrzeć jak szambo wybija i jak politycy będą ratowali sytuację gdy już będzie dalece za późno 🙂 

@OldMan Dzięki za podrzucenie tych informacji, bardzo ciekawe i już można się zastanawiać jak bardzo to jeszcze okaleczy ludzi i społeczeństwa bo to że nic dobrego z tego nie wyniknie to chyba dla wszystkich jest pewne 🙂

Pxp5P3t.jpg

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc osób wie a częsc nie wie ale z "kronikarskiego obowiązku" 😉 wstawiam:

cytat:

Nvidia wypusciła nowe sterowniki GPU, które przeskalują stare rozmyte wideo internetowe na kartach RTX z serii 30 i 40. RTX Video Super Resolution to nowa technologia skalowania AI firmy Nvidia, która działa w przeglądarce Chrome lub Edge w celu ulepszenia dowolnego wideo w przeglądarce poprzez wyostrzenie krawędzi obiektów i redukcję artefaktów wideo.

Nvidia będzie obsługiwać wideo w rozdzielczości od 360p do 1440p z częstotliwością odświeżania do 144 Hz i skalować do rozdzielczości 4K. To imponujące skalowanie do rozdzielczości 4K było wcześniej dostępne tylko w telewizorze Shield firmy Nvidia , ale ostatnie postępy w silniku Chromium pozwoliły Nvidii przenieść to do swoich najnowszych kart RTX z serii 30 i 40.

 

Ponieważ działa to na każdym wideo internetowym, możesz go użyć do skalowania treści z Twitcha, a nawet aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, gdzie zazwyczaj trzeba dodatkowo płacić za strumienie 4K. Biorąc pod uwagę, że ta technika była już imponująca w telewizorze Shield, z pewnością zobaczymy wiele przykładów, w których można ją zastosować, aby poprawić stare i rozmyte filmy z YouTube.

Nvidia od lat używa technik sztucznej inteligencji do ulepszania gier i filmów, przy czym najszerzej stosowany jest system Deep Learning Super Sampling (DLSS). Nvidia wypuściła również w zeszłym roku sterownik, który zawierał technologię Deep Learning Dynamic Super Resolution (DLDSR), aby renderować gry w rozdzielczości wyższej, niż może obsłużyć twój monitor, w celu poprawy jakości obrazu. Nvidia uruchomiła również w zeszłym miesiącu funkcję Eye Contact dla Nvidia Broadcast , która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wyglądało na to, że nawiązujesz kontakt wzrokowy podczas rozmów wideo.

koniec cytatu

w skrócie napiszę:

1) robimy aktualizacje CHROME i EDGE (jesli ktos uzywa)

2) robimy aktualizacje sterowników karty

3) wchodzimy w panel sterowania nvidia

 

 

panel sterowania.jpg

Zaznaczamy opcje "UWYDATNIANIE OBRAZU WIDEO RTX" (są 4 stopnie)

4) wchodzimy w jutuba i odpalamy coś w rodzielczosci np 360p

jak widać na obrazkach poniżej nawet 360p daje pewną poprawe jakosci

off.jpg

RTX-4.jpg

Domyslam się ze efekt końcowy zalezy jest od :

- rozdzielczosci natywnej filmu

- tego czy film był kręcony analogowo czy cyfrowo i jak dawno temu (czystość obrazu)

- uzytego kodeka i stopnia kompresji (nie tylko tej która jest na jutubie ale też tej którą mógł przejść po drodze wczesniej)

Na razie sprawdziłem chrome i strony youtube oraz cda.pl ... w obu przypadkach działa

Edytowane przez OldMan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy z Topaz Labs (Video AI) muszą być wkurzeni xD Bo nie dość że "za darmo" to jeszcze w czasie rzeczywistym. 
@OldMan da się ustawić jakiś output? Czy tylko przechwytywanie obrazu z ekranu na razie wchodzi w rachubę?

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że jesteśmy już blisko tłumaczenia w czasie rzeczywistym dźwięku i obrazów? To by akurat było bardzo spoko.

Skoro, już próbka głosu wystarczy żeby tym samym głosem wypowiedzieć inną kwestię to to wszystko tłumaczone w czasie rzeczywistym na inny język jest tylko kwestią czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortom napisał(a):


@OldMan da się ustawić jakiś output? Czy tylko przechwytywanie obrazu z ekranu na razie wchodzi w rachubę?

jesli chcesz go wykorzystać do obróbki wideo lub obrazów to mozesz za pomocą tego programu (ostatnia wersja 3.99.01) ma dodaną obsługę RTX-Super Resolution

https://github.com/AaronFeng753/Waifu2x-Extension-GUI/releases/tag/v3.99.01

ale nalezy pamietac ze to zostało zrobione by działać w realtime, bo jesli ktos wymaga lepszej jakosci to są lepsze sposoby, wg autora w/w programu "silniki skalujące" w jego aplikacji jesli chodzi o jakosc przedstawiają się w jego subiektywnej ocenie w ten sposób:

 

compare.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Destroyer napisał(a):

To już działa od dawana, na wszelkich instagramch czy tiktoah i tidnerach dziewczęta od dawna walą filtrami

To prawda, mnie to interesuje od strony technicznej, bo to jest nowa generacja realtimowego retuszu (ciekaw jestem ile mocy to zjada i czy to obrabia serwer czy lokalnie)

Oprócz w/w BOLD GLAMOUR z tych nowych filtrów TIKTOKA jest jeszcze TEENAGE FILTER , no powiem że całkiem grubo, oszukiwanie panów na portalach randkowych i kamerkach internetowych wchodzi w nową fazę 🤭

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, OldMan said:

To prawda, mnie to interesuje od strony technicznej, bo to jest nowa generacja realtimowego retuszu (ciekaw jestem ile mocy to zjada i czy to obrabia serwer czy lokalnie)

Oprócz w/w BOLD GLAMOUR z tych nowych filtrów TIKTOKA jest jeszcze TEENAGE FILTER , no powiem że całkiem grubo, oszukiwanie panów na portalach randkowych i kamerkach internetowych wchodzi w nową fazę 🤭

 

 

Dziewczęta już teraz jakie by nie były określają się 10/10 a jak będą miały swój obraz przez takie filtry to w ogóle 0,1 % może być dopuszczonych żeby w ogóle o nie zabiegać 😛 

aż chciałby się powiedzieć "Andrzej to jebnie" ale już to zrobiło ale upadek się nie zakończył i jeszcze potrzebuje nabrać trochę masy krytycznej i rozpędu żeby mocno przydzwoniło i bardzo mnie ciekaj jak będzie wygalał krajobraz po burzy a to będzie za naszych czasów choć nie zobaczymy długofalowych skutków to i tak pierwszą falą dostaniemy w twarz najmocniej 🙂 Tak czy tak będzie ciekawie i nie da się ukryć, że robi to wrażeni i buduje tak dużo możliwości i oszukiwania i pomagania, i braku zaufania do czegokolwiek w Internecie i możliwości manipulowania faktami na wielka skalę a walka z tymi technologiami i dezinformacja wymusi cyfrowe podpisy autentyczności a to z kolei desktopie możliwości inwigilacji i kontroli obywateli co zresztą i tak cały czas postępuje pod różnymi hasłami i powodami. Na szczęście jestem już stary i zmęczony i mnie już to bardziej ciekawi niż niepokoi 🙂

Teraz tylko czekać na AI overlordów którzy zawładną ludzkością bo na razie to tylko zatrudniają, zwalniają i kontrolują pracowników w co niektórych firmach 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam przedzwoni, za niedługo telefony będą beee... a ludziki będą łazić z okularami AR i te wszystkie filtry będą nakładać się w czasie rzeczywistym. Chcesz iść na randkę z Angelina Jones w wersji  z lat 2000? Nie ma sprawy!  Zakładamy gogle na twarz i hajsia! 😄 Głupio będzie tylko jak net padnie albo akumulatorki sie wyczerpią... choć jak te baterie z odpadów atomowych wejdą do powszechnego użytku, to chyba problem baterii akurat odpada. 
Ale ja tam nadal czekam na moje waifu w ciele androida. Ciekawe czy się doczekam? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał(a):

Człowieku! Gałki oczne do wymiany i sam sobie zadecydujesz kto jak wygląda.

 Koroporacja Arasaka lubi to640px-Facebook_Thumb_icon.svg.png😉 

@Destroyer - no ale to miało być NARZEDZIE wspomagające! A nie zastępstwo pracowników! A nie czekaj... 😉 

Może się powtarzam ALE tyle tych wspaniałych AI, a ani jednego do szorowania kibla! 
%C5%BCodyn.png

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, OldMan napisał(a):

To prawda, mnie to interesuje od strony technicznej, bo to jest nowa generacja realtimowego retuszu (ciekaw jestem ile mocy to zjada i czy to obrabia serwer czy lokalnie)

Oprócz w/w BOLD GLAMOUR z tych nowych filtrów TIKTOKA jest jeszcze TEENAGE FILTER , no powiem że całkiem grubo, oszukiwanie panów na portalach randkowych i kamerkach internetowych wchodzi w nową fazę 🤭

 

 

dużo panów też korzysta  ;D mialam najwiekszy mindfuck ze faceci przebierają sie za kobiety w internecie na streamach i w dodatku im to wychodzi XD łącznie z podkładaniem głosu ,więc czuje tu dużą nisze XD

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soulinka12 napisał:

dużo panów też korzysta  ;D mialam najwiekszy mindfuck ze faceci przebierają sie za kobiety w internecie na streamach i w dodatku im to wychodzi XD łącznie z podkładaniem głosu ,więc czuje tu dużą nisze XD

Między kobietami a facetami jest już b. cienka różnica. 
 

No ale to działa tylko w necie.. 

Jak by tak internet zablokowano.. ale by był armagedon. Te kapsuły Destroyera, nie nadążyli by stawiać..

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Soulinka12 said:

więc czuje tu dużą nisze XD

To już chyba dano nie jest nisza 😄 Dziewczyna pracuje w sklepie odzieżowym to już się nasłuchałem 🙂 

9 minutes ago, michalo said:

Te kapsuły Destroyera, nie nadążyli by stawiać..

Hmmmm hmmmmm tak mi podsunąłeś pewien pomysł na biznes.... 

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mortom napisał(a):

Może się powtarzam ALE tyle tych wspaniałych AI, a ani jednego do szorowania kibla! 
%C5%BCodyn.png

Od szorowania kibla masz robota, i to nie jest żadna nowość 😉

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, OldMan napisał(a):

To prawda, mnie to interesuje od strony technicznej, bo to jest nowa generacja realtimowego retuszu (ciekaw jestem ile mocy to zjada i czy to obrabia serwer czy lokalnie)

Oprócz w/w BOLD GLAMOUR z tych nowych filtrów TIKTOKA jest jeszcze TEENAGE FILTER , no powiem że całkiem grubo, oszukiwanie panów na portalach randkowych i kamerkach internetowych wchodzi w nową fazę 🤭

 

 

kolejne narzedzie do chujania chlopow na insta, pik poku i tinderze:D oj sie zdziwia niektorzy na randce xD Ludzie juz maja takie kompleksy, ze musza swoja mordy odlmadac, filtrowac na kazdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności