Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

No litr to conajmniej... przecież i tak to będziecie razem pić :D

A że nic konstruktywnego nie piszę, to chociaż kawał, na poprawę humoru, wersja oryginalna:

 

Przyjechoł gorol na ślonsk (niech mu bydzie Zenek), bo dostoł robota na grubie. No i jak to gorol, nic po ślonsku nie umioł godać, a że w robocie reszta szachtiorow to same hanysy, to mu trocha głupio było. I jednego dnia tak mówi do nich:

- Panowie, ja nietutejszy i nie bardzo rozumie jak wy sobie tutaj tak 'gadacie'. Trochę poduczyć bym się chciał.

- Synek, nie ma problemu, ty idź do naszego sztajgra, pogodej z nim, roz dwa sie nauczysz co trzeba

No to poszed Zenek do sztajgra i zaś mu godo, że on by się po ślonsku chcioł nauczyc godać, na to sztajger:

- Nie ma problemu, jo cie tak naucza, że ty za tydzień bydziesz jak rasowy ślonzok, weź imo halba i na wieczor przydź do mnie do dom.

A że tyn nie bardzo wiedzioł co to jest ta halba to się pyto:

- Przepraszam, ale co to jest halba ?

- Mosz recht, weź dwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buka91

Oj sorki, faktycznie niejasno napisałem. Chodzi mi o nadruk z tym, że nie miałby to być jakiś banalny tekst i proste logo, ale bardziej taki obrazek co też chyba zmienia troszkę postać rzeczy. Nie wiem czy widzieliście na digarcie, był konkurs na projekt koszulki to właśnie coś takiego jak tam, takie grafiki, ile to warte?

Aha no i jak to jest, jeśli napiszę do jakiegoś grafika, żeby mi coś zaprojektował to nie muszę chyba odrazu kasy płacić bo nie wiem przecież czy to co zrobi będzie dobre. Może jakiś ogólny szkic, coś takiego się najpierw dostaje powiedzmy. Jak to jest bo nie zlecałem jeszcze nikomu żadnej roboty.

Edytowane przez Buka91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem grafik na Digarcie. Daj linki, bedzie łatwiej.

Poza tym jest jeszcze kwestia tego, czy umiesz to zaprojektować, bo zrobinie nadruku na karuzelę to nie wrzucenie grafy na ksero.

A co do zlecania czegoś grafikowi: Ty płacisz za jego czas. To, czy potem sprzedasz jego wypociny to juz Twój problem i w Twoim interesie jest z nim na poczatku roboty tak wszystko ustalic, by dostac to, co chcesz dostać. Ale prawda jest taka: płacisz za pracę. Produkt tej pracy musisz już dalej sprzedac we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bulion

Witajcie.

 

Zrobiłem klientowi prostego flasha. Możecie go zobaczyć pod tym adresem http://www.ecoinwestycje.pl/. ( ten animowany po lewej stronie)

 

Ile mogę za niego żądać. Wiem, że takie rzeczy się ustala przed rozpoczęciem wykonywania zlecenia, ale, że to było moje pierwsze płatne zlecenie, zupełnie o tym zapomniałem. Myślicie, że 50 zł to rozsądna cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj, bo ja sie na tym przejechałem....

Jeżeli masz Umowe o dzieło/zlecenie to muszisz odprowadzic 18% z połowy dochodu tzn. 50/2=25

25*18%=4,5 zł tyle musisz zapłacic podatku.... wiem ze to smieszna kwota ale przy zleceniu za 1 tys. zł da sie to odczuc.... a jak robisz na czarno to luz nie ma sie czym przejmowac... jednakze moga powiedziec... spadaj...

Pozdrawiam i życze dużo zlecen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu Moja kolezanka za narysowanie plakatu w monochromie dla pewnego banku wziela ok. 5,000 netto, jej plakat pozniej ktos obrabial w PS i widzialem go w kilku gazetach. Ale zobacz czy Twój inwestor jest bogaty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebna mi bardzo szybka odpowiedź, dziś po południu muszę podać wycenę a dopiero zaczynam z wizualizacjami wnętrz na zlecenie i to będzie pierwszy klient. O ile z innymi projektami nie mam już problemu tak w tym wypadku trochę mnie jeszcze męczy cena...

Będzie to wnętrze biurowca. Architekt potrzebuje 4 ujęcia, hol główny oraz ujęcia na części biurowe, dużo szkła więc praktycznie część biurowa to jeden wieli hol dzielony szybami... problem mam o tyle, że model biurowca mam gotowy, meble biurowe równiez, pozostaje to wszystko poustawiać , dopracować detale ale modelowania praktycznie nie będzie, no i materiały, swiatło i render.. Tu mam zaznaczone, że render przyzwoity ale bez przesady. Jakość renderingu w koncu też ma wpływ na cenę, więc ten ma być raczej przeciętny bez jakiegoś wielkiego wow :) Miałam podany przykład innej wizualizacji i wiem mniej więcej jakiego poziomu oczekuje klient, świadomy, że można znacznie lepiej ale tak też będzie ok..

Myślałam o cenie 500 zł za render ( mają być 4) i prosze o sugestie czy to dobrze słabo, do przyjęcia, zdecydowanie za dużo, zdecydowanie za mało itd co da mi pewnien obraz sytuacji.. :) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal zależy co ma na tych stronach być :D

 

mateusz_ka a da się to jakoś ściągnąć bo nie dotrwalem do momentu z budynkiem bo przestało mi się wgrywać :P ale czuję że byłem już blisko :D

i musiśz podać ile ma to trwać i jaka rozdziałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka wizualizacji tego osiedla w sumie niemalże wszystko statyczne co jest na ich stronie, była to kwota z czterema zerami, także weź to pod uwagę przy wycenie animacji, która jest o wiele droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten film robił ktoś z forum o ile się nie myle, więc najlepiej jego zapytaj (poszukaj w finished works chyba bylo gdzies)

 

a tak na szybkości to 240 sekund x "ILE KASY ZA SEKUNDE CI SIĘ OPŁACA" i masz wycenę.

 

 

 

można przy okazji mateusz_ka zobaczyć gdzieś portfolio Twoje? z Ciekawości zapytam :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto jest w stanie przystąpić do przetargu. 5% wkładu (25tyś.) - jak sądzę i kupa referencji i certyfikatów. Aha, no i trzeba mieć małżonk-a/ę w Ministerstwie.. haha.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joahim

Potrzebuję pomocy w wycenie wykonania layoutu strony.

 

Szczegółowe informacje:

Strona przypominająca mały serwis z aktualnościami – ilość podstron to ok. 10 -20.

Nagłówek flashowy z animacją i prezentacją wybranych elementów – czyli zmienny ze stałą kompozycją.

Szczegółowe wymagania dotyczące charakteru grafiki – w tym wypadku nawiązujące do instytucji której strona dotyczy. Wskazówki kolorystyczne i duża ingerencja w projekt – wiem z doświadczenia.

Obszerna galeria z bardzo dużą ilością zdjęć. Zdjęcia co najmniej do konwersji. Czasem retusz. Możliwe też filmy – konwersja i player.

Oczywiście wszystko to przygotowane pod wykonanie dla odpowiedniej technologii.

Cena niestety musi obejmować poprawki których przewiduję dużo i niekoniecznie sensownych – czytaj nerwy ;)

Będę wdzięczny za wskazówki, widełki cenowe.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem :) Tak robię najczęściej :) Wyceniłem zleceniodawcy na 30-50 zł za stronę to się już nie odzywa :/ ^^

Za robote X jednemu powiesz 500zł to bedzie marudził albo się nie odezwie, innemu powiesz 2000zł i weźmie bez mrugnięcia okiem... życie kolego, życie ;)

Jak cię oleje 10-ciu, to czas się nastanowić, czy nie masz zbytnio wyżyłowanej ceny na to co prezentujesz i czym masz się pochwalić w portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal jest dokładnie tak jak pisze streaker nie przejmuj się, że klienci Ci uciekają :) chyba, że naprawdę chcesz ich przy sobie zatrzymać robiąc za miskę ryżu bo zawsze znajdą się i tacy co by jeszcze chceli żebyś im płacił za możliwość pracy dla nich :D

mi średnio ucieka z 8-9 na 10 :D ba! nawet mój jakby stały klient czasem mi ucieknie :D

ale chyba cenami rynku nie psuję :) szczęście, że mieszkam jeszcze z mamusią i nie musze się każdego zlecenia łapać :)

 

A tak btw robicie próbne rendery dla nowych klientów, nawet jak macie już podobne albo nawet lepsze niż wymagane przez klienta w folio?

Miałem kilka takich "ofert" ale odpisywałem, że moje folio jest potwierdzeniem mojego skilla i take it or leave w każdym przypadku odchodzili :P w jednym tylko przypadku podziękowano mi za zainteresowanie :D

Bo za friko na "konkurs" to mi się nie widzi robić, za śmieszne pienądze zresztą też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joahim

Wstępna wycena to ok 400 zł + drugie tyle za ukończenie - taką dostałem propozycję? Jak to widzicie?

 

Potrzebuję pomocy w wycenie wykonania layoutu strony.

 

Szczegółowe informacje:

Strona przypominająca mały serwis z aktualnościami – ilość podstron to ok. 10 -20.

Nagłówek flashowy z animacją i prezentacją wybranych elementów – czyli zmienny ze stałą kompozycją.

Szczegółowe wymagania dotyczące charakteru grafiki – w tym wypadku nawiązujące do instytucji której strona dotyczy. Wskazówki kolorystyczne i duża ingerencja w projekt – wiem z doświadczenia.

Obszerna galeria z bardzo dużą ilością zdjęć. Zdjęcia co najmniej do konwersji. Czasem retusz. Możliwe też filmy – konwersja i player.

Oczywiście wszystko to przygotowane pod wykonanie dla odpowiedniej technologii.

Cena niestety musi obejmować poprawki których przewiduję dużo i niekoniecznie sensownych – czytaj nerwy ;)

Będę wdzięczny za wskazówki, widełki cenowe.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ile byście wzięli za następującą robotę:

zaprojektowanie (cały pipeline: szkic, modeling, texturing, lighting, shading, rendering kilku stilli) modelu zabawki (wybór tematyki dowolny, załóżmy, że to będzie miś pluszowy, ale jakiś taki niebanalny) w 3D, tej samej zabawki w 2 programach shareware/freeware (to jest właśnie cały zonk dla maya'owca/lightwave'owca jak ja; np. w blenderze i czymś jeszcze, moze wings?), w celach porównawczych + praca stanowiąca 50-60 stronicowy opis tegoż porównania i dokumentująca cały proces (ze screenami, of course).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joahim: Z tego briefa wynika masa roboty + masa poprawek. Tak na oko zastanawiam sie czy sie z takim projektem w miesiac zamkniesz (jesli poprawki sa nielimitowane). A 800zl za miesiac roboty to... no, jak poprzednicy napisali, marny zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joahim

arev, Kroopson, mirach - dzięki

Poważnie dostałem zlecenie na stronę tak jak powyżej opisałem, za 800 zł całość. A z tego co wiem to ma być CMS, podpięte płatności. Nie bardzo się orientuję jaki to może mieć budżet, ale 800zł dla grafika? Jeszcze wszystko jest rozciągnięte w czasie, bo materiały są źle przygotowane.

To nie jest marny żart… niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak szczerze mowiac to wszytsko poza ta konwersja filmow i retuszem nie jest niczym szczegolnym. Flaszowy naglowek ze zmieniajacymi sie obrazkami to pryszcz, ingerencja w projekt klienta i jego wskazowki moga Ci czasem pomoc (wole klientow ktorzy wiedza konkretnie czego chca a nie kombinuja i ciagle zmieniaja zdanie).

Ogolnie wg mnie 800 zl za taka strone to troche za malo, ale juz 1200-1500 byloby ok (oczywisci enie wliczam tych retuszow i zabawy z filmami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki klienta są pomocne o ile nie są dopieprzaniem się do koloru piksela widocznego dopiero przy szesnastokrotnym powiększeniu lub opiniami typu "Widziałbym to inaczej, ale nie wiem jak dokładnie", a patrząc na opis joahima właśnie czegoś takiego można się spodziewać. Poza tym konwersja i retusze chyba były wliczone w te 800 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byście wzięli za animację (od konceptu po rendering)loga z bajerami w tle a la przerywniki stacji komercyjnych?

I drugie pytanie: na ile byście wycenili animację (od konceptu po rendering) globu z zaznaczonymi nań filiami przykładowej firmy w różnych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał arev że czasami klient chce czegoś, ale sam nie wie czego to można powiedzieć "Panie weź się Pan do cholery zdecyduj" czy lepiej to po prostu przemilczeć? Bo jakby nie było takie ciągłe zmienianie jakiegoś mało znaczącego gówna może być frustrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byście wzięli za animację (od konceptu po rendering)loga z bajerami w tle a la przerywniki stacji komercyjnych?

I drugie pytanie: na ile byście wycenili animację (od konceptu po rendering) globu z zaznaczonymi nań filiami przykładowej firmy w różnych krajach?

 

 

Po takim briefie to od 1000 do hmmm... nie ograniczałbym się... 100000...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandi: zalezy od klienta. Domyslam sie ze to do jakiegos filmiku korporacyjnego,wiec zalerzy dla jakiej firmy robisz i jakie jest przeznaczenie tych animacji. Malo kto zaplaci wiecej niz 2tys za cos co zostanie puszczone na jednej imprezie-w kontekscie zakresu pracy jaki opisales. Z drugiej strony za animacje do np wizytowki firmy to wlasciwie zejs ponizej 3-4tys to grzech ;). Swoja droga troche dziwny temat, w koncu tylko Ty znasz swojego klienta, wiec najlepiej wiesz jak bardzo mozesz go oskubac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość wymodelowania pare postaci Cartoons ze szkiców Sam model z meterialami i teksturami + rig ( usmiech poza itp ) Modele srednio zaawansowane jesli chodzi o detal. Ile wycenić taki model tak orientacyjnie( klient z USA i PL )

 

Dla przykładu cos takiego jak w załączniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności