Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A żebyś wiedział Światu potrzebny jest pokój, a nie trenowanie pionków dla rządzących. Ci którzy krzywdzą niewinnych w Gruzji na pewno nie chcą tego robić. Pooglądajcie prezentacje na YouTube do SOAD: Tentative, tam żołnierze amerykańscy w Iraku płaczą. Tak jak i cywile. Ale rozkaz to rozkaz, jesteś wojakiem, masz nieść ból i cierpienie.
spraw aby twoj kraj sie rozbroil a podbije go nozem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, ktos jak zwykle w WKU sie walnal. Wyslali ci zaproszenie po tzw bilecik :) Wystarczy ze im zaswiecisz papierami przed oczami, ze sie uczysz i po sprawie.

 

Dokładnie - już do nich dzwoniłem, pomylili się i wysłali części ludziom wezwania ponad miesiąc za wcześnie, n00by;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

Mój kolega tak podsumował tą instytucję (po odbyciu 9 miesięcznej służby zasadniczej): "Co Ty nie wiesz, że w wojsku jest burdel?!". Podsumowując bałagan mają i tyle. Jeszcze jeden niezły motyw jest, a mianowicie sprzęt jaki mają (po radziecki). Pilnują tego jak skarbu, a to zwykły złom - np w Iraku to by z bazy tym nie wyjechali nawet :D he he - może m.in. dlatego są te ostrzeżenia: Nie wchodzić na teren wojskowy/zakaz robinia zdjęć - no bo jeszcze by wyszło że to jedynie jest cenne ale dla złomiarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Dokładnie - już do nich dzwoniłem, pomylili się i wysłali części ludziom wezwania ponad miesiąc za wcześnie, n00by;)

 

 

 

 

hehehe, wiesz , pomylili sie , albo i nie . potrzebuja ludzi i probuja wszystkiego. :D

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o czasowym wymeldowaniu z miejsca pobytu stałego. Czy trzeba podać wyjazd za granicę jako powód? Czy to ma jakieś znaczenie? 2 sprawa, dostałem w urzędzie podanie do wypełnienia: "Zgłoszenie wymeldowania z miejsca pobytu czasowego". Powinno być chyba "stałego", nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to tylko komisja poborowa, a w zasadzie przedpoborowa (nie lekarska), to dowód tylko, ewentualnie jakiś drugi dokument tożsamości, legitymacja or something, nie wiem dokładnie, jak to teraz jest.

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez, co do wyjazdu, to:

 

Poborowy (choć nie tylko) podlega wojskowemu obowiązkowi meldunkowemu. Obejmuje on m.in. obowiązek zgłoszenia wyjazdu za granicę na okres dłuższy niż 2 miesiące i powrotu z tego wyjazdu. Zgłoszenia tego dokonuje się w "biurze meldunkowym" swojego urzędu gminy (miasta).

 

Co do poprawności wniosku, to nie potrafię odpowiedzieć, najlepiej zadzwoń do urzędu.

 

A jeśli zaś chodzi o uniknięcie ZSW, to warto znać swoje prawa i możliwości jakie dają odpowiednie ustawy. Często dzieje się tak, że do wojska biorą kogoś z powodu jego niewiedzy. Jeśli chcesz tylko zyskać na czasie, żeby donieść jakieś zaświadczenie z uczelni/szkoły policealnej (ważne! musi spełniać wymogi MENiS, czyli szkoła dwuletnia i tytuł technika po ukończeniu), próbuj kontaktować się z WKU, może uda Ci się wybłagać kilka dni, albo złóż jakiś wniosek, który wstrzymuje procedurę wręczenia Ci karty powołania. Takim wnioskiem może być, na przykład wniosek o ponowną komisję lekarską (jeśli minął przynajmniej rok od poprzedniej) popartą najlepiej jakimiś zaświadczeniami od lekarza. Możesz też złożyć wniosek o Służbę Zastępczą powołując się na poglądy, które pozostają w sprzeczności z Zasadniczą Służbą Wojskową. Taki wniosek daje Ci ok 30 dni gratis. itd., itd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały zonk ze szkołą bo co roku na 1 semestr się zapisywałem i poprzednio babka w wku powiedziała że następnym razem mi nie odpuści a na studia nie mogę się zapisać bo gdzieś posiałem świadectwo z liceum. Chyba będę musiał słono za ten błąd zapłacić :(

 

Zaświadczenie od lekarza musi być od specjalisty? Czy może być karta choroby ze szpitala? Ja niby nie jestem chory ale miałem kiedyś atak przypominający padaczkę. Po obserwacji stwierdzono że nie wiedzą co mi jest i że może się to powtórzyć. Myślisz że może się udać?

 

fikołek dzięx :D pocieszyłeś mnie. Myślę żeby po jakimś czasie na studia się zapisać i odbębnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez, prawda jest taka, że nigdzie w ustawie nie jest przewidziany limit ile szkół możesz zaczynać ile kończyć. Jeśli szkoła spełnia warunki MENiS, o czym pisałem wcześniej odroczenie na czas nauki jest obligatoryjne, nie uznaniowe, czyli babka może sobie mówić. Mając zaświadczenie i wniosek o odroczenie ze względu na pobieranie nauki w szkole ponadgimnazjalnej/pomaturalnej itp. (a taką teraz jest również szkoła policealna) odroczenie MUSI być Ci udzielone. Ale jeśli masz alternatywę, to może lepiej faktycznie będzie się wymeldować. Wiadomo, WKU rządzi się swoimi prawami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez: jeśli chodzi o świadectwo to raczej nie powinno być problemów mojemu wujkowi w wieku ok. 40 lat zebrało sie na studia oczywiście świadectwo gdzieś tam zapodziane :) jednak dostał jakiś wydruk? kopie? z dawnego liceum bez większych problemów, także Tobie radze to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch tak, masz rację ale czytałem że w przypadku ewidentnego (bardzo sprecyzowane) uchylania się od służby wku może wystąpić do prokuratury o wszczęcie postępowania. Gdybym się nie stawiał na wezwania to na pewno ale czy to co robię też można do tego zaliczyć?

Nie chcę się wymeldowywać bo moim zdaniem bez stałego adresu i oficjalnie przebywając z granicą mogę mieć problemy z uzyskaniem pracy etc.

 

Ostatnie pytanie: Termin składania odwołania minął 10 września czy to dopiero 10 października?

 

max pytałem w liceum i powiedzieli że czeka się minimum miesiąc i właśnie to jest ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra jest(niestety) list(zwykły) - co teraz... nie wiecie jak teraz wyglada sprawa z wymeldowaniem(bo niby czytałem ze ksiazeczke woj. trzeba miec ze soba)?

hi,

musisz miec ksiazeczke zeby spisali numer i wyslali do wku ze jestes wymeldowany okresowo czy jak tam chcesz , ja jestem okresowo no i , do dzis podobno listow nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus zapisz się do jakiejś policealnej, weź zaświadczenie i pedałuj do wku. Pokrzyczą trochę i dadzą odroczenie. Jak nie będą chcieli dać to poproś o uzasadnienie decyzji na piśmie z podpisem komendanta i pieczątką. Jeśli będą na tyle bezmyślni żeby ci to dać wtedy masz dowód złamania prawa ponieważ komendant nie ma prawa odrzucić właściwie udokumentowanego wniosku o odroczenie.

Możesz się też wymeldować, ale koniecznie okresowo, z książeczką jest tak jak Georgas napisał. Tylko wtedy zniszcz list i nie przyznawaj że go dostałeś. Zrób cokolwiek teraz, dopóki nie dostałeś poleconego.

 

Peace4all :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności