Skocz do zawartości

Scena 3D: Stara, dobra radziecka technologia...


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

e hemmmm idz na piwo bo przekombinowujesz :)

chyba masz rację :)

 

mrkrzysiek: nie wiem czy nie zacznę jeszcze raz kadrować.

misiekhc: chyba masz rację. pierwsze pomysły zawsze sa najlepsze.

Ania:tylko, że wtedy nie widać za bardzo w całości cyfrzaka. co myślisz o poszerzeniu w lewo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

poszerzyć w lewo możesz, byle nie za dużo. ale nie staraj się na siłę pokazywać wszystkiego co wymodelowałeś, też często to robie bo myślę że szkoda by było nie pokazać modelu, i najczęściej wychodzi na gorsze, ważniejsze jest żeby scena jako całość była spójna. ta cyfrówka żeby pokazać jeszcze ten centymetr co go brakuje to nie problem, ale na przykład nie starałabym się pokazać zenita w całości, mimo że jest fajniejszy od cyfrówki, ponieważ jak jest częściowo zakryty przez cyfrówkę to całość jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: wpadł mi jeszcze jeden pomysł: kadr taki jak na 2 albo 3 zaś na wyświetlaczu cyfrzaka zoomowany widok na obiektyw zenit w którym dość wyraźnie odbija się cyfrówka. pytanie tylko czy nie będzie to już zbytni przesyt informacji...

 

weedlog: no bez przesady. z jednym kadrem nie mogę sobie poradzić a co dopiero z trzema czy czterema? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge powiedzieć że sie znam na kadrowaniu, ale ja bym pokazał cały wyświetlacz cyfrówki (coś w rodzaju 3 ujęcia), może jeszcze bardziej zasłonił lustrzanke, a w całości pokazał ją właśnie na wyświetlaczu cyfraka.

 

jeśli kogoś powtórzyłem to sorki ale nie czytałem całego wątku ;]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem, że rozwinę jednak koncept 2 albo 3. możliwe że jeszcze dzisiaj uda mi się podesłać pierwsze rendery.

chudy: masz rację. na wyświetlczau cyfrówki umieszczę pomysł Vorka czyli zbliżenie na obiektyw zenita i odbicie w nim cyfrzaka.

deshu: dzięki za propozycję.

misiekhc: szybciej cyfrzaka bym położył. imo zenitowi nie przystoi się kłaść przed cyfrówką. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem pozostać przy tym kadrze (w szkłach Zenita odbija się cyfrówka):

 

i2uivn4bq88zd305.jpg

 

docelowy render 2000x1000 px więc jest gdzie zmieścić odbicie cyfrówki.

 

jeśli chodzi o scenerię to myslałem o drewnianej podłodze, starej tapecie na ścianie i starymi książkami, gdzieś tam w półmroku ginącymi (tytułu związane z fotografią ofcoz). możliwe, że już podczas pracy z oświetleniem wyjdzie mi zmieniać kadr czy ustawienie niektórych modeli więc ten koncept też nie jest finalny. niemniej jednak podpasowuję ekspozycje i materiały pod niego.

any sugestions, comments?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnię widok zenita na wyświetlaczu cyfraka była lepszym konceptem ale się nie wtracam

Ania mówiła co innego, misiekhc co innego, Vorek co innego, weedlog jeszcze co innego... jeeezu skończe na tym, że zrobię render studyjny :)

AG: a jakbyś dokładniej umiejscowił linię pomiędzy kamerą, cyfrakiem a Zenitem?

 

Dlaczego ten jeden pierścień jest taki jajowaty?

 

bo to ogniskowa to coś około 18mm. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłiti: ja by to widzial tak ze zenit stoi na czyms, w każdym razie jest wyzej niż cyfrak i jest w cieniu, w dole na stoliku lezy cyfra zwrócona w strone pokoju, obok pudełko, płytka z oprogramowaniem i kilka kart pamięci. Kamera z nad zenita taka troche jak w TPP, coś jakby zeniy szykował się do skoku na cyfre.

 

Inny pomysl to np. Zenit i cyfra w rogu jakiegoś pomieszczenia, rzucone niedbale, cyfra zdruzgotana pzrez zenita który ma tylko drobne ryski i wyszedł bez szwanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG: myślałem nad ta półką, ale wstępne próby wykluczyły ten pomysł. ale za to ten drugi z roztrzaskaną cyfrówką jest niezły. zastanwaiam się nad podobnym kadrem: zenit dumnie przygniata znisczoną cyfrówkę: tradycja vs technologia

hcpiter3d: ale tutaj nie będzie widać cyfrówki: będzie tylko odbita. Dzięki i pozdro zią :D

JohnZi: jakakolwiek półka juz odpada :) ale dzięki za zainteresowanie :)

Vorek: jak przybliżam potwora to nie widać nic więce niż tylko heliosa. tylko helios, helios, helios a potem resztki sceny :)

Archangel: obiektyw idzie do gruntownego remontu: we wcześniejszej koncepcji myślałem, żeby rowki zastąpić mapą bump albo displacem, teraz tylko wymodelowac mi pozostało: jest ich 34 (wczoraj liczyłem) :)

 

 

 

[PS]

weedlog pisał kiedyś o komiksie:

1. widok na Piękną

2. widok na Zenita (w szkłąch odbija się Piękna)

3. widok ogólny: obydwoje stoją naprzeciwko siebie.

4. zbliżenie na lampę cyfrówki

5. zbliżenie na lampę zenita

6. trach!

7. cyfrówka leży z pękniętym ekranem LCD - przegrała

 

Taki pobieżny scenariusz mi przyszedł do głowy :)

 

Pozdrawiam

 

i rozwinięcie konceptu:

 

6660tl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się podoba komiks :) renderki wstępne zaczynają smakowicie wyglądać ale natomiast nie jestem przekonany co do treści samej pracy - moim zdaniem troszkę pokręcona interpretacja tematu "Piękna i Bestia" możesz mieć problemy z oceną jury - mówię Ci to nauczony troszkę doświadczeniami z poprzedniej bitwy ;) (ale co ja tam wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc: dzięki! inspiracja był dla mnie film "Siedmiu wspaniałych" którys sobie wczoraj obejrzałem :)

 

jaras: teraz mi to mówisz?? ;) ale na serio to liczę, że Jury w miarę poprawnie zinterpretuje "przesłanie" pracy :)

 

Dzięki za opinię. Zabieram się do pracy :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że nic nie robię :)

 

Pierwsza próba uchwycenia klimatu:

 

dbo4giw8w58z4qz9.jpg

 

 

Jak na razie (testowo) materiał na cyfrzaku to taki czarny matowy poliwęglan. Dlaczego? A więc wciąż szukam dobrego materiału na przedni panel cyfrzaka. Aluminium jakie zastosowałem na obiektywie, juz nie wygląda tak ładnie na płaskiej powierzchni, dlatego na razie rezygnuję z aluminium na obudowie. Wolę skupić się na obiektywie Zenita, lampie błyskowej i kompozycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The force is with me, young Padawan. But im not a Jedi yet.

Krótko mówiąc zastój był, ale już wyprowadzam się z czasem na prostą. Postaram się wstępnie przedstawić wersję z materiałami i oświetleniem dla jury do oceny cobym mógł liczyć na nominację. Potem zostanie jeszcze trochę czasu na zabawę w duperele i post w PSie.

Spokojnie, projekt nie upadł, a tylko lekko się zakurzył.

Poza tym jesli nie skończę na czas to zawsze pozostanie mi WIP i powstanie praca do portfolio. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zamykam swój udział w bitwie. Przykro mi ale na horyzoncie leżą ważniejsze rzeczy niż Bitwa. W końcu trzeba zarobi na życie...

Dziękuję tym wszystkim, którzy mnie dopingowali w Bitwie i ogólnie podsuwali co lepsze pomysły.

 

Big thnx for:

 

greg_jg

Vorek

AGmakonts

weedlog

Ania

ArTooRo

nielot007

mrkrzysiek

misiekhc

RA

Junior

hcpiter3d

wesoledi

mintrill

kome

 

i reszty userów których nie miałem już siły wymienić a którym serdeczne dzięki za pozytywne (jak i te mniej) opinie.

 

Obiecuję, że wątek powróci jeszcze na forum ale już tylko jako WIP. Obiecuję też spisać część rzeczy jakich się przy okazji nauczyłem, w formie łatwych i czytelnych tutoriali. Min: obiecywany tutek Brushed aluminium material in MentalRay :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia reszcie Bitewników!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mintrill: wiem :(

AGmakonts i Avenger: brakuje mi lampy błyskowej do zenita, nie mam konceptu na przedni panel cyfrówki, mapowania cyfrzaka nie ma, materiału na guziki nie ma, brakuje modeli otoczenia, konceptu finalnego oświetleniai i materiałów.. zamierzałem stworzyć taką strone komiksową, z całym layoutem komiksu, fontami etc... brakło na to czasu. jeszcze jest sporo do zrobienia...

nielot007: buehehehe. do GolGallery to jeszcze mi baaaardzo daleko. ale dzięki za słowa otuchy :)

chveti: ech... :(

ArTooRo: zastanowiłem się. dokonczyłbym to gdyby nie zlecenie które mi się trafiło. wiekszości niestety nie mam: patrz odp. do AGmakontsa.

Gotham: i dlatego właśnie dałem sobie spokój. wolę powoli do perfekcji dopracować cały pomysł, niż pokazać jakiegoś nędznego ochłapa.

greg_jg: dzięki. WIP na pewno będzie, jak tylko uporam się z pracą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ Tweety !!!!!!!! Grrrrr YOU ARE IDIOT ?! Takie coś zmarnowac ?!JAk nie bedziesz tego kontynułował to ci skopie tyłek :D Byłeś naprawde na wysokiej pozycji a tu sie wycofujesz ?! Nie no śmiech na sali ;)

Nie pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności