Skocz do zawartości

Model 3D: | d o o d l e s |


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystkie te twarza wyciagniete z plane'a sa bardzo fajne. Jedyne i dosc powazne "ale" odnosi sie do detalu. Kiedy wchodzisz na przyklad w zmarszczki to juz jest znacznie gorzej, podchodzisz do nich zbyt mechanicznie i po lebkach. Lepiej ich wcale nie robic, albo jeszcze lepiej robic, ale nie pokazywac poki co na forum. Musisz to mocno pocwiczyc. Podobnie w tym ostatnim te szwy nie wygladaja przekonujaco, dziurki po szwach powinny byc bardziej zamkniete, zlap kogos kto ma kolczyki popros zeby je wyjal i zobacz jak wyglada wtedy dziurka.

Wlasciwie to te twarze sa o kilka poziomow wyzej, niz np twarz tego "punka". Spojrz np na nos, heh nie wiem jak sie nazywa w anatomii to miejsce, ale chodzi mi o srodkowa chrzastke miedzy dziurkami, jest tak cienka jakby jej nie bylo. Generalnie do nosow tez sie powinienes przylozyc, robisz czesto podobne i takie troche kartoflane.

Zle wygladaja tez gacie, za malo pod nimi ciala jesli chodzi o wysokosc. Korzystales z jakichs refek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półgłowie z postu #1048 wygląda super! Reszta też jest bardzo dobra. Nakręciłbyś jak skulptujesz takie półgłowie?

dzieki moze nakrece ;)

 

wszystkie te twarza wyciagniete z plane'a sa bardzo fajne. Jedyne i dosc powazne "ale" odnosi sie do detalu. Kiedy wchodzisz na przyklad w zmarszczki to juz jest znacznie gorzej, podchodzisz do nich zbyt mechanicznie i po lebkach. Lepiej ich wcale nie robic, albo jeszcze lepiej robic, ale nie pokazywac poki co na forum. Musisz to mocno pocwiczyc. Podobnie w tym ostatnim te szwy nie wygladaja przekonujaco, dziurki po szwach powinny byc bardziej zamkniete, zlap kogos kto ma kolczyki popros zeby je wyjal i zobacz jak wyglada wtedy dziurka.

Wlasciwie to te twarze sa o kilka poziomow wyzej, niz np twarz tego "punka". Spojrz np na nos, heh nie wiem jak sie nazywa w anatomii to miejsce, ale chodzi mi o srodkowa chrzastke miedzy dziurkami, jest tak cienka jakby jej nie bylo. Generalnie do nosow tez sie powinienes przylozyc, robisz czesto podobne i takie troche kartoflane.

Zle wygladaja tez gacie, za malo pod nimi ciala jesli chodzi o wysokosc. Korzystales z jakichs refek?

co to znaczy zbyt mechanicznie ? reszty nie komentuje bo to "duperele" ;)

jesli chodzi o nos to cienka nieznaczy, ze jej nie ma ;)

 

gatek tez nie komentuje bo spodnie beda jako osobny model :)

tak mam referki :)

dzieki za posta

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki moze nakrece ;)

 

 

co to znaczy zbyt mechanicznie ? reszty nie komentuje bo to "duperele" ;)

jesli chodzi o nos to cienka nieznaczy, ze jej nie ma ;)

pozdro

 

Mechanicznie, czyli robisz cos zeby bylo, a nie zeby wygladalo. Reszta to byc moze rzeczywiscie duperelki, ale nie polecam takiego podchodzenia do sprawy, bo wlasciwie wszystko mozna zbyc tymi slowami, a chyba chodzi o to zeby kazdy duperelek wygladal najlepiej jak to mozliwe.

A chrzastka za cienka i wyglada fatalnie. Bede obstawal przy tym dopoki nie pokazesz foty na ktorej jest tak samo.

 

A jeszcze dziadek z fajka, ale w wersji bez fajki i ubrania, bo one juz nie wyszly za dobrze. Wlasnie w tym dziadku, jakos sie postarales zeby wszystko wygladalo. I zmarszczki i brwi, ktore czesto robisz jakimis niefajnymi blobami, i broda. Ten dziadek to jeden z najlepszych Twoich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie, czyli robisz cos zeby bylo, a nie zeby wygladalo. Reszta to byc moze rzeczywiscie duperelki, ale nie polecam takiego podchodzenia do sprawy, bo wlasciwie wszystko mozna zbyc tymi slowami, a chyba chodzi o to zeby kazdy duperelek wygladal najlepiej jak to mozliwe.

A chrzastka za cienka i wyglada fatalnie. Bede obstawal przy tym dopoki nie pokazesz foty na ktorej jest tak samo.

 

A jeszcze dziadek z fajka, ale w wersji bez fajki i ubrania, bo one juz nie wyszly za dobrze. Wlasnie w tym dziadku, jakos sie postarales zeby wszystko wygladalo. I zmarszczki i brwi, ktore czesto robisz jakimis niefajnymi blobami, i broda. Ten dziadek to jeden z najlepszych Twoich modeli.

 

spoko spoko ;)

 

wiesz pamietaj, ze to sa tylko speedy na ktore poswiecilem gora 1h :)

odnosnie chrzastki OK zgodze sie za cienka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko ;)

 

wiesz pamietaj, ze to sa tylko speedy na ktore poswiecilem gora 1h :)

odnosnie chrzastki OK zgodze sie za cienka :P

 

No i swietnie, bo jak na gora godzine pracy, to sa naprawde fajne rzeczy, tylko czasem zamiast cos robic byle jak, lepiej nie zrobic wcale. Wtedy caly model tworzy jakas zamknieta calosc i nic nie przeszkadza w jego odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wow:D Masakra:) Trzeba przyznac że ZBrush do karykatur jest idealny wprost:D Rządzisz Nielocie:D piekna praca! Gratulacje i prosze wiecej takich:) Może pokusisz sie o jakąś znaną twarz;>? Pzdorawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

kurde nagralem video z procesu powstawania glowki ale nagrywalem prosto z zbrusha za pomoca "movie" po skonczeniu filmiku chcialem zapisac do /move i mi z3 wywalilo :(

 

 

ok taki speed z bazy jak ta z ktorej robie model w minibitwie czyli prosciutka :)

 

okolo 1h

 

speedoe8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

tak zawsze zaczynam od tak gestej :)

 

ok chcialbym zaczxac tym modelem serie speedow...zobaczymy czy starczy umiejetnosci :)

 

jak widac to taka baza pod zabawe w detal :)

czas--> 2-3 h nie pamietam dokladnie :)

 

ps. ubranie inspirowane pewnym modelem :) glowa z glowy hehe

ps2. wlosy mi sie nie podobaja ;(

 

pozdro

 

b71342b5726764cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

koleny speed tym razem okolo 1h 30min :)

jak koles odpowie twierdzaco na maila czy moge robic na podstawie jego konceptu to dokoncze :)

concept by mark behm

link--> http://www.markbehm.com/blogger/uploaded_images/Hunter-752120.jpg

 

zaznaczam, ze nie trzymalem sie cocneptu w 100% luzna interpretacja ;)

pozdro

 

OBRAZEK USUNIETY nie dostalem pozwolenia na robienie modelu :)

Edytowane przez nielot007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że robisz cały czas postacie drogi nieloce, jak widać ja już przestałem :/ Sculpcik niezły naprawdę, choć brakuje mi trochę tego charakteru z konceptu. Dajesz oczka ku górze na zewnątrz i do dołu przy nosie, szerszy nosek, i zarysuj trochę podbródek. Sculpcik Bardzo mi sie podoba, dajesz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej Kubi...;)

od siebie dodam ze fajnie ze duzo smigasz, raz na czas postaraj sie tez skonczyc model z wzięciem pod uwage rad chlopakow, to Cie duzo tez nauczy i pozwoli zrobic cos 'innego' bo masz pewne cechy ktore pakujesz wszędzie(czy tu ufo czy stara babcia)

...tak bałeś sie sculptera:)) ....a teraz musze powiedziec ze niemasz sie czego wstydzic

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

dzieki za mile komentarze :)

dostalem maial zwortnego od autora konceptu z tym, ze nie pozwalajacego na modelowanie gdyz ta postac juz wymodelowal na potrzeby wlasnego shorta ale nie ma przeszkod zebym modelowal z innego jedgo konceptu :)

wiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności