Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

słuchajcie, potrzebuję waszej pomocy mądre głowy.

o ile wnętrza jakoś ogarniam to z tym parkingiem poległem. powiedzcie mi proszę co namieszałem w ustawieniach - poniżej ustawienia i najlepsze co mi się udało wypluć.

może jest ktoś kto zna się na oświetlaniu wielkich powierzchni (tu jest 70 vray lightów)

 

ustawienia:

http://img19.imageshack.us/img19/7490/ustawieniah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sampling mały, bo chciałem ustawić najniżej jak się da do animacji, ale chyba przegiąłem

 

gdzieś widziałem, że koleś 2000 sampli ustawił to może tu jest pies pogrzebany.

kiepski kontrast na tym moim obrazku i mało szczegółów. wcześniejsze rendery bardziej przypominały kanał Z-depth.

spróbuję podnieść ten sampling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to do animacji, to czemu nie przeliczysz sobie wczesniej LC i Irr ? np co 5-6 klatkę (o ile to tylko flythrou i nic się nie będzie ruszać w tej animacji poza kamerą). Wtedy możesz mieć i dobry sampling i dobrą jakość. no a jak mało kontrastu to powalcz z kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę do pliku. wychodzi mi niezły czas.

mam zamiar teraz puscic na noc Irr map na "multiframe incremental" a LC na flighthrough

a gdzie się ustawia liczenie map co 4-5 klatkę? w zakładce common/time output?

Edytowane przez remanent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo brzydki ten glut zwisa z kranu wstydził byś się :)

 

poza tym:

 

1) mizerny sampling ciapy na scianie są nawet na moim beznadziejnym monitorze to widać - zakladam ze test jak zwykle

 

2) DOF rozmył 90% ciekawego obrazka a pokazał nie ciekawego glutka :)

 

3) very głębokie fugi masz waćpan w tych kafelkach

 

 

a z cyklu: "Myśli złote, srebrne, takie sobie i całkiem do dupy": dziś mottem dnia niech będzie stwierdzenie kumpla który usiłuje mnie nauczyć rysunku:

lepiej jakiejś kreski nie narysować i pozwolic zeby widz sobie to dopowiedzial, niż narysować i spierd... cały rysunek. (to tak vide potworek wyciekający z kranu)

 

 

------------------- EDIT --------------------------

 

a odemnie - scena taka - klient się zgodził więc wrzucam do oceny - wiecej tego moze będzie później w moim wątku z portfolio.

antladaq001forum2.jpg

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brokat to przez vraylightmtl który mocno świeci wewnątrz kloszy żyrandola, a render to oczywiście vray.

 

Polecam się zapoznać z darmowym skryptem na tej stronie jak i darmowym pluginem materiału który z nim współpracuje:

 

http://www.cg-source.com/floorgenerator.php

 

Jedno z lepszych narzędzi i w dodatku bardzo fajnie wykonane które ujżało światło dzienne w ostatnim czasie :)

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna strona Marcinie, dzieki za informację - rep dla Ciebie.

 

a tu test kolejnej scenki coś mi się światło nie podoba pod sufitem przy ścianach. Dziwne bo IRR I LC dość wysoko ustawione a w całej scenie jest tylko 4 źródła światła.(VraySun, 3 x VrayPlane i VraySky), czy może to być spowodowane faktem że cały sufit to VrayProxy ?

 

testbiuro01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 3 vray plane w tak duzej scenie ? a od srodka czym swiecisz ?

Materialy takie meczace dla oka, dodaj troszke refl bo z tego co widze to wszystko jest matowe i jednolite. Na tych kartkach porobily ci sie czarne plamy prawdopodobnie te plane sa na tej samej wysokosci i jest co-op :)

Ogolnie przydalo by sie wiecej podkrecic swiatlo bo srednio wyszlo.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kamerą jest 1 vray plane, nad całym pomieszczeniem 1 , w oknach są 2 i vraySun + sky. phisical camera. plamy na kartkach są od tego vrayplane pod sufitem - cień rzucają segregatory - musze przebudować model oświetlenia do tej sceny chyba.

 

refl dodam :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki teścik zleconej scenki, na razie tylko światło, coś mi się to nie podoba zwłaszcza że sie prawie 11 H liczyło;/

 

Jakies sugestie na optymalizacje

Brute + LC

 

w lc 1000 sampli na 0.02

a w brucie 12 sampli reszta w standardzie

 

kuchnia29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym przejżał np stronę muzeum w Luwrze, Wilanowie, poszukał mebli jakichś a'la Ludwik któryśtam, empire itp.

 

-------- EDIT ------------

 

o wlasnie słowa mi brakowało wiktoriańskie! - RA :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności