Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

ładne to oświetlenie arturprx2, czym świecone i patrzone?

 

może trochę bardziej światło z wnętrza mogło by "wypływać" poza budynek, żeby oświetlić bardziej te bliskie krzaki.

 

fajne jest to że detal nie ginie (fugi cegieł) mimo małej ilości światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

arturprx2 jak na wieczór to za jasno. Ale widać że przy ciemniejszym otoczeniu ta czarna cegła stanie się już całkowicie smoliście czarna. Wnętrze jak na razie wygląda fajnie, obiecująco :) Zieleń zbyt niebieska (to pewnie przez niebo) i te krzaki są jakoś tak bez ładu i składu posadzone. I tło (horyzont) pustawe.

 

polka dot łoooo, ale szejder! Foto-miazga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to "hamilton modulo" MINOTTI

drugie "tuffy time" B&B ITALIA

trzecie "Living Landscape 750" Walter Knoll

 

Modele robione na szybko więc nie są dokładnie odzwierciedlone. Zgadzają się ich wymiary i ogólny kształt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to otoczenie do sceny taki hmm light rig można by to nazwać.

 

Testuję metodę oświetlania z jednego tutoriala.

 

nie rozumiem tego stwierdzenia "niezły tiling i trawa nie ta" - w sensie nie taka jak na polu golfowym? - to ironia była z tym polem :)

 

generalnie źle może opisałem to, test tyczy się oświetlenia, nieba, i drzew na horyzoncie - zgrania całości kolorystycznie: niebo + drzewa + trawa)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - ironicznie potraktowałem bo tilują ci się nawet drzewa. Co do pytania o żółty czy niebieski to patrząc na fotorealizm to gdy nie ma słońca i po chmurach wygląda, że jest wysoko schowane za nimi to co ma ci nadać żółtawy kolor. Praktycznie to masz kolor tekstury zmienionej przez environment czyli idzie niebieskie. Jak wstawisz jakiś budynek to lepiej będzie to ocenić. Drzewa wyglądają praktycznie jak ze zdjęcia. Trawa natomiast za jednolita choć kolor mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz załapałem :) ironia ironię pogania.

 

trawa fakt jednolita - ale to co widać to dość spory obszar (do linii drzew gdzieś ze 230m), w scenie faktycznej nigdy nie będzie tyle tego trawnika raczej widać, przy mniejszej powierzchni wygląda to lepiej, ale tak czy inaczej popracuję nad nią jeszcze jak czas pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może tak jak ja to robię. Zamiast mapować jakiś obszar planarnie co zawsze wywoła tiling (chyba że zmiksujesz kilka tekstur) to weź duże zdjęcie z trawą podobne do twojego ujęcia i mapowanie daj na screen. Dzięki temu zachowasz naturalną kolorystykę trawy i jej zróżnicowanie bez tilingu. Trzeba tylko pamiętać że sprawdza się to gdy nie ma pagórków. Gdy się pojawią trzeba za nimi użyć innej mapy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjvikig: dizajn niestety nie mój dopiero zaczynam się wnętrzami interesować, bo jako początkujący architekt ciężko ciekawy budynek zrobić w naszym kraju bez nazwiska, referka tutaj http://freshome.com/2009/11/20/bed-with-an-unusual-and-creative-headboard-pixel-bed-by-olivieri/

 

adam_m: trawochodniczek to eksperymentalnie miziany hair and fur zrobiony na mesha

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby - racyja... zapomniałem zblurować :) - to HDRI na plain'ie

 

siatka..nie wiem czy coś widać... sorka z GI ale nie chciało mi się czekać :)

UPS trochę nie trzymają symetrii... poprawie w poniedziałek w pracy :)

 

 

meblemodelongs.jpg

 

Jaśniejsza trochę wersja

meblemodelong.th.jpg

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom - fajne mebelki, to zdobienie jest dispem zrobione bo sie siatka nie pokazuje...

@Lis - obiekt i kadr nie ciekawe, technicznie OK...

@indian - brakuje marszczen, wgniecen i tego wszystkiego co sprawia, ze mable wygladaja na prawdziwe...

 

odemnie testy oswietlenia, tynk jest do wymiany, model domu nie jest moj...

 

pochmurny dzien

18179804.jpg

 

noc

23655287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności